Şimdi Ara

SEG 32' (82 ekran) TV Genel Konu (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
767
Cevap
1
Favori
119.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkür ederim ama balıkesirdeyim en yakın media bursada alma sansım yok... :=(
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

teşekkür ederim ama balıkesirdeyim en yakın media bursada alma sansım yok... :=(

Sıcak Fırsatlardan Ttaf firmasının DH forum üyelerine kampanyaları oluyor. Bir göz atın isterseniz. Oldukça kaliteli ürünleri var. Olmazsa isabaltaci nickli arkadaştan da bilgi alabilirsiniz.
  • a.arslan ilgine teşekkür ederim zahmet oldu bir arkadaş dedi o monster ile daha iyi görüntü alırsın diye..
  • Arkadaşlar İlk çıkan model SEG 32" kullanıcısı olarak benim lcd gitmeye başladı. Bu konunun ilk sayfalarında deneyimlerimizi yazmıştık. Ben 2006 da aldığım model yavaş yavaş ekran bozulmaları olmaya başladı. Zaten garantisi de bittiği için iade şansı da yok. Aşağıda resimlerini koyduğum gibi gayet net görebilirsiniz. Bu durumla karşılaşan arkadaşlar varmı? Bu modelden alan bir sürü arkadaş vardı.

Başka soru soruyum. Bunun tamiri yada düzeltmenin yolu varmı? (Daha Vestel yetkili servis-bayi ile görüşmedim) Sanırım ekranda ölü pikseller oluşmaya başladı. Yada bilmediğim başka birşey. İzlerken çok sorun olmuyor. Ama açık renklerde belirgin farkediyor. Zaten Seg 32" benim 3-5 sene götürsün diye aldım. Çok fazla beklentim de yoktu. Bunu da belirtiyim. F/P olarak o zamanlar gayet makul bir seçenek idi.

SEG 32' (82 ekran) TV Genel Konu

• Merhaba,

32' seg LCD aldım menu 4725 ile servis ekranına giriyorum

ancak hiç bir ayarı değiştiremiyorum bunun sebebi ne olabilir?

ayarların içinde hotel mode nin ve protection seçeneklerinin yes olarak işaretlendiğini farkettim. Bu menüleri aktif hale getimenin bir yolu var mı?

anladığım kadarıyla bu lcd nin anakartı vestelin yeni piyasaya çıkardığı USB girişli aktif contrast özellikli pixellence lcd leri ile aynı ancak menü üzerinden kısma yapmışlar....

servis menülerini pasif iken nasıl aktif yapabilirim

teşekkürler
  • Bende şimdi aldım ve 3 saattir kullanıyorum ve mükemmel görüntü kalitesi var hemde şuan migrosta 749 tl 6-12 ay taksitli
    bende bu fiyata şahane bir makina
    nediyeyim almayı düşünenlere tavsiyem
    ses ve görüntü çok güzel
    ayroca kurulumuda çok basit uyduyu scart girişinden takınca av düğmesine basar masmaz görüntü geldi.
  • bende bugün aldım migrosta money karta indirimli 599 lira hemde 12 ay
    anten girişinden kaliteli görüntü alamadım uyduma bağladım ( hiremco ) o daha beterdi. akşama bilgisayarıma bağlayacağım inşallah memnun kalırım.
    bu fiyata harika
  • ben bu ürünü 4 aydır kullanıyorum. hdmi dan bağladim uyduyu görüntüsünden memnunum.
    benim dikkatimi çeken husus, enerji harcaması bu cihazın.
    eve aldıktan sonra, aynı dönemlerde c2d pc mi satmış olmama rağmen ( sürekli açık dururdu )
    elektrik faturasında 35 > tl lik bir artış meydana geldi. bu bir faciya eğer benim gibi sorunları olanlar varsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sado77 -- 16 Ocak 2010; 3:33:59 >
  • 80 Ekran SEG marka LCD aldım yetkili servise gittim Vestel servisi bakmıyormuş kurulum ücreti talep ettikleri için servisten vazgeçtim vestel olsa kurulum ücreti almıyoruz diyorlar DOĞRUMUDUR ???
    Kurulumunu ben yapabilirmiyim bilmiyorum kurulumu adım adım yapabilecegim bir topic aradım bulamadım yardımlarınızı rica ediyorum
  • nasıl bir kurulum? ben aldım tv mi eve getirdim kutusunu açtım çıkarttım fişini taktım ve kullnmaya basladım ;)
  • bu makinadan bizdede var,bence çok iyi bu fiyata göre,tüm işinizi görür..iyi günler
  • Merhabalar;
    Seg 32" tv yi temmuz2008 de aldım laptopumdan dvi-hdmi dönüştürücü ile hdmi girişini kullanıp görüntü alabiliyordum fakat 1 senedir hdmi girişinden görüntü alamıyorum. Aynı sorunu yaşayan var mı? Bu tv nin yerinde servis garantisi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ducatine

Arkadaşlar İlk çıkan model SEG 32" kullanıcısı olarak benim lcd gitmeye başladı. Bu konunun ilk sayfalarında deneyimlerimizi yazmıştık. Ben 2006 da aldığım model yavaş yavaş ekran bozulmaları olmaya başladı. Zaten garantisi de bittiği için iade şansı da yok. Aşağıda resimlerini koyduğum gibi gayet net görebilirsiniz. Bu durumla karşılaşan arkadaşlar varmı? Bu modelden alan bir sürü arkadaş vardı.

Başka soru soruyum. Bunun tamiri yada düzeltmenin yolu varmı? (Daha Vestel yetkili servis-bayi ile görüşmedim) Sanırım ekranda ölü pikseller oluşmaya başladı. Yada bilmediğim başka birşey. İzlerken çok sorun olmuyor. Ama açık renklerde belirgin farkediyor. Zaten Seg 32" benim 3-5 sene götürsün diye aldım. Çok fazla beklentim de yoktu. Bunu da belirtiyim. F/P olarak o zamanlar gayet makul bir seçenek idi.

Ducatine gibi bu TV'yi bir süre önce alıp da bu tip arızalanmalar yaşayan başka arkadaşlar var mı acaba?

@Ducatine;
    Hocam sizin TV'nin son durumu nedir? Servise gösterdiniz mi? Çözüm getirebildiler mi?
    Paylaşabilirseniz seviniriz.

• DVB-C tunerı var mıdır bu lcs nin
  • quote:

Orijinalden alıntı: AmonR

quote:

Arkadaşlar İlk çıkan model SEG 32" kullanıcısı olarak benim lcd gitmeye başladı. Bu konunun ilk sayfalarında deneyimlerimizi yazmıştık. Ben 2006 da aldığım model yavaş yavaş ekran bozulmaları olmaya başladı. Zaten garantisi de bittiği için iade şansı da yok. Aşağıda resimlerini koyduğum gibi gayet net görebilirsiniz. Bu durumla karşılaşan arkadaşlar varmı? Bu modelden alan bir sürü arkadaş vardı.

Ducatine gibi bu TV'yi bir süre önce alıp da bu tip arızalanmalar yaşayan başka arkadaşlar var mı acaba?

@Ducatine;
    Hocam sizin TV'nin son durumu nedir? Servise gösterdiniz mi? Çözüm getirebildiler mi?

bende de ekran kararmaları başladı, tv yi kapatıp açınca düzeliyor.
    ne yapmam gerekir acaba. 3 yıl bittiği için de garanti bitti.

• Buyuk ihtimal bu problem eski serilerde var. Yeni serilerde bu problemin olmamasi lazim. paneller daha kaliteli.

quote:

Orijinalden alıntı: redlord

quote:

quote:

@Ducatine;

bende de ekran kararmaları başladı, tv yi kapatıp açınca düzeliyor.
    ne yapmam gerekir acaba. 3 yıl bittiği için de garanti bitti.

• quote:

@Ducatine;

Benim seg lcd 82 ekran arkadaşın dediği gibi eski seri ilk çıkanlardan. Ben 2006'da almıştım. Ama ben 2,5 sene boyunca sorunsuz kullandım. Hala da kullanıyorum. Yane anlayacağın garantisi bittikten sonra ekranda bozulmalar olmaya başladı. Servise gidemedim. Araçım yok ve garantisi bitik. Belki peşinde koşsam birşey yaparlar.

Bir arkadaşın dediği ekranda Likit bozulması (sızması) var demişti. Ama çözümü yok gibi birşey. Yada panel değişecek. Çözüm nedir bilmiyorum! Burdaki elektoronik bölümlerini takip etsem belki çözümleri vardır. Zaten resimlerin yukarda hala aktif duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ducatine -- 27 Mayıs 2010; 19:56:17 >

• arkadaşlar ben bu tv yi normal antenle kullanmak istiyorum bu şekilde deneyen arkadaşlar yorum yazabilri mi ? malesef çanağım yok. Ne dersiniz normal antenle bu LCD kullanılır mı?
  • normal değilde kablo lu da kullandım eski sistem.. cok tatmin etmedi...
    benım bu tv için en güzel çözümüm hdmi cıkıslı normal sd bir uydu alıcısı almak oldu..cilli
  • bu tvnin kutu içeriğinde hdmi kablo varmı yoksa yeni mi almak lazım
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.