Şimdi Ara

Sefes Oyucu Koltuğu Projesi (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
660
Cevap
89
Favori
49.175
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
404 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: N0M4d

Arkadaşlar selamlar;

Öncelikle forumdaşların en büyük sorunu konuyu baştan itibaren okumadan yazmaları,

Forumda iyilik yapmaya çalışırken firma hakkındaki yorumları okursanız gerçekten nelere denk geldiğimi sıralayayım;

Ürünü karsız üretme niyetinde olduğumuz için iş bilmez olduk ki, biz kız öğrencilere burs, çıraklık öğrencisi, meslek lisesi stajyer programı, Agü ve erü ye destek şağlıyoruz şimdiye kadar kimse bize neden iyilik yapmıyorsun diye sormamıştı bu forumda soruldu.

Dandik/ kalitesiz ürün üretme konusu; forumun daha ilk mesajında deri olursa Bs5852 deriyi kullanacağımızı yazdım ki hali hazırda bu standartta bir ürünü deposunda tütün firma ne kadar dandik olabilir ki? kullandığımız süngerin FORM ve MİTSAN. Marka olduğunu, mekanizmaların tüm belgeler sahip olduğunu daha ötesi çıkacak ürüne de TSE ye teste yollayaxağımızı yazdım, üstelik rakip ürün (bunu da anlamadım) neyse koyun o standartta yapalım dedim kimse al birader bu standart bu kalitede olacak demedi.

Bir arkadaş beta ve know how bedeli/ deneme tahtası olacağız diye yazdı, bir önceliki sayfada bizim döküm sünger ile alakalı örneklerimizi yetmez gibi de konsol için yaptığımız ürünü gösterdim, yani ne öğreneceksek, sizi hangi amaçla deneme tahtası olarak kullanacaksak bu sorunun da cevabı yok, kaldı ki firmanın isminin kirlenmesi riskine de cevap veremedi arkadaşlar.

Biz ikea, lutz, Doğtaş, istikbal otel grubuna mal veriyoruz diyince firmaya fasoncu damgası bile vuruldu, bunları dağları biz yarattık diye değil, belli bir bilgi birikimi, kabiliyet kalite var binbir zorluk ile kazandığınız paranın hakkını verir bu ürün diye yazdık, her yazıda da belirttim biz 51 kişilik sadece proje üreten, fasoncu değil PL tipi bir firmayız.

Yıldız ayakta kullanacağımız arsonsisi marka ürün ile alakalı attığım video ya ise 200 metreden boyanın kalitesini anlarım yorumu yapıldı, ben askerde (353. Kd değirmenlik) 200 metreye atmış birisi olarak söylüyorum ki bu biraz zor- o arkadaştan da Kardeşim ben mimarım şunlara dikkat etmen lazım veya al kardeşim benimde elimden forumdaşlar için şöyle bir tasarım çıkıyor bende işin burasından tutuyorum. Demesini isterdim, onun yerine MOW a katılan firmaya seramik firması ile karıştırma ha denildi.

Ortopedi konusu arkadaşlar, oyucu koltuklarının bir çoğunu inceledim ama ne yazık ki ortopedik bir oyuncu koltuğuna sahip bir ürün göremedim- bunu terslik olsun diye değil bizim ürün nasıl ortopedik olur sorusunun cevabını almak için aradım.

2 seneden sonda destek veremeyecek firma olduk, bakın bu başlıkta 10 sene önce ailesine ürün verdiğimiz birisi bile çıktı, enazından bize parça tedarikine kaç sene destek verebileceğinizi belge ile belirtir misiniz diye sorulsa idi.

Bu konunun başlamasında yer tutan tavsiye konusu var iken forumdaşlar burada başlangıç fiyatı 800 dolar ürünün linklerini paylaştı ki sizlerce belirlenen 500-750tl hedef fiyatın neredeyse 8 katı.

Ben bu firmanın tek sahibi değilim, burayı okuduklarını her fikri olumlu olumsuz dinlediğimizi belirttik, ama bu derece yorumlar ve sadece iyilik olsun diye gerçekleştireceğimiz bir PROJE de açıkçası bizi soru işaretlerine itti,

Ben Çarşamba günü size kullanılacak tüm malzemelerin, alabileceğiniz firmaların, gerekli olabilecek döşeme kalıplarının , ortalama işçilik dakikalarını,Kısacası bu ürünü birleştirmek için ne lazım ise ilk mesajı editleyip paylaşacağım, Kısacası ben iyilik yapmak istiiyordum şuanda elimizden ancak bu kadar iyilik gelebiliyor. Aranızdan gönüllü bir ekip oluşturursanız her türlü desteği de ücretsiz veririm, hatta gönüllüler buradan devam ederse daha iyi olur, başlık vs değiştirilir.

Sadece kim üretir bunu paylaşamayacağım, komisyon vs alıyor diye damga yemek istemediğim için, ilerki bir zamanda da kendim için 1 adet üretip bu işin başarılabileceğini göstereceğim.

Son olarak Sefes oyuncu sandalyesi üretmiyor, üretmeyecek (daha önce paylaştığım hali hazırda ürettiğimiz /konsol için olan hariç) herhangi bir oyuncu sandalyesinin link vs bulursanız lütfen burada paylaşın.

Herkese iyi forumlar.
    niye bloklamadınız ki batu mudur nedir ben direk bloğu attım geçtim hiçbir şeye faydası olmayan daha uslubu bile öğrenememiş kişi yorum yazıyor bu kişinin yorumunu okumak zaten size birşey kazandırmaz.Birde diyor işim gereği üst perdeden konuşurum kendisini ne zannediyorsa çalıştığı yerde vermişler bir tane ünvan yada patrondur bilemem egosunu tatmin ediyor burdada gelmiş yine ego tatmini yapıyor.Blokla geç kendi hitap ettiği iş yerinde vs üst usluptan konuşmaya devam etsin ben forumda bu tip kişileri görmek istemiyorum bize hiçbir faydası olmayan ego tatmini yapmayı alışkanlık haline getirmiş boş insanlar.
    Burada diyorlar markus 1300 lira o 2300 lira arkadaş o ürünlerde nasıl kar var haberiniz var mı 300 400 liralık ürünü %300-400 karlarla satıyorlar.Ben bekliyorum prototipi eğer yayına alırsanız almayıda düşünüyorum işiniz rast gitsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 18 Mayıs 2020; 10:13:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: N0M4d

Arkadaşlar selamlar;

Öncelikle forumdaşların en büyük sorunu konuyu baştan itibaren okumadan yazmaları,

Forumda iyilik yapmaya çalışırken firma hakkındaki yorumları okursanız gerçekten nelere denk geldiğimi sıralayayım;

Ürünü karsız üretme niyetinde olduğumuz için iş bilmez olduk ki, biz kız öğrencilere burs, çıraklık öğrencisi, meslek lisesi stajyer programı, Agü ve erü ye destek şağlıyoruz şimdiye kadar kimse bize neden iyilik yapmıyorsun diye sormamıştı bu forumda soruldu.

Dandik/ kalitesiz ürün üretme konusu; forumun daha ilk mesajında deri olursa Bs5852 deriyi kullanacağımızı yazdım ki hali hazırda bu standartta bir ürünü deposunda tütün firma ne kadar dandik olabilir ki? kullandığımız süngerin FORM ve MİTSAN. Marka olduğunu, mekanizmaların tüm belgeler sahip olduğunu daha ötesi çıkacak ürüne de TSE ye teste yollayaxağımızı yazdım, üstelik rakip ürün (bunu da anlamadım) neyse koyun o standartta yapalım dedim kimse al birader bu standart bu kalitede olacak demedi.

Bir arkadaş beta ve know how bedeli/ deneme tahtası olacağız diye yazdı, bir önceliki sayfada bizim döküm sünger ile alakalı örneklerimizi yetmez gibi de konsol için yaptığımız ürünü gösterdim, yani ne öğreneceksek, sizi hangi amaçla deneme tahtası olarak kullanacaksak bu sorunun da cevabı yok, kaldı ki firmanın isminin kirlenmesi riskine de cevap veremedi arkadaşlar.

Biz ikea, lutz, Doğtaş, istikbal otel grubuna mal veriyoruz diyince firmaya fasoncu damgası bile vuruldu, bunları dağları biz yarattık diye değil, belli bir bilgi birikimi, kabiliyet kalite var binbir zorluk ile kazandığınız paranın hakkını verir bu ürün diye yazdık, her yazıda da belirttim biz 51 kişilik sadece proje üreten, fasoncu değil PL tipi bir firmayız.

Yıldız ayakta kullanacağımız arsonsisi marka ürün ile alakalı attığım video ya ise 200 metreden boyanın kalitesini anlarım yorumu yapıldı, ben askerde (353. Kd değirmenlik) 200 metreye atmış birisi olarak söylüyorum ki bu biraz zor- o arkadaştan da Kardeşim ben mimarım şunlara dikkat etmen lazım veya al kardeşim benimde elimden forumdaşlar için şöyle bir tasarım çıkıyor bende işin burasından tutuyorum. Demesini isterdim, onun yerine MOW a katılan firmaya seramik firması ile karıştırma ha denildi.

Ortopedi konusu arkadaşlar, oyucu koltuklarının bir çoğunu inceledim ama ne yazık ki ortopedik bir oyuncu koltuğuna sahip bir ürün göremedim- bunu terslik olsun diye değil bizim ürün nasıl ortopedik olur sorusunun cevabını almak için aradım.

2 seneden sonda destek veremeyecek firma olduk, bakın bu başlıkta 10 sene önce ailesine ürün verdiğimiz birisi bile çıktı, enazından bize parça tedarikine kaç sene destek verebileceğinizi belge ile belirtir misiniz diye sorulsa idi.

Bu konunun başlamasında yer tutan tavsiye konusu var iken forumdaşlar burada başlangıç fiyatı 800 dolar ürünün linklerini paylaştı ki sizlerce belirlenen 500-750tl hedef fiyatın neredeyse 8 katı.

Ben bu firmanın tek sahibi değilim, burayı okuduklarını her fikri olumlu olumsuz dinlediğimizi belirttik, ama bu derece yorumlar ve sadece iyilik olsun diye gerçekleştireceğimiz bir PROJE de açıkçası bizi soru işaretlerine itti,

Ben Çarşamba günü size kullanılacak tüm malzemelerin, alabileceğiniz firmaların, gerekli olabilecek döşeme kalıplarının , ortalama işçilik dakikalarını,Kısacası bu ürünü birleştirmek için ne lazım ise ilk mesajı editleyip paylaşacağım, Kısacası ben iyilik yapmak istiiyordum şuanda elimizden ancak bu kadar iyilik gelebiliyor. Aranızdan gönüllü bir ekip oluşturursanız her türlü desteği de ücretsiz veririm, hatta gönüllüler buradan devam ederse daha iyi olur, başlık vs değiştirilir.

Sadece kim üretir bunu paylaşamayacağım, komisyon vs alıyor diye damga yemek istemediğim için, ilerki bir zamanda da kendim için 1 adet üretip bu işin başarılabileceğini göstereceğim.

Son olarak Sefes oyuncu sandalyesi üretmiyor, üretmeyecek (daha önce paylaştığım hali hazırda ürettiğimiz /konsol için olan hariç) herhangi bir oyuncu sandalyesinin link vs bulursanız lütfen burada paylaşın.

Herkese iyi forumlar.
    Hocam merhabalar gördüğüm kadarıyla bir websiteniz bulunmuyor. Web ile ilgiliyim. Eğer ki aceleniz yok ise gönüllü olarak e-ticaret/tanıtım websitenizi kodlayıp tasarlayabilirim. 1 yıllık olarak da ücretsiz sunucu sağlarım. Elimde 2 tane halihazırda devam eden projelerim mevcut. Elimdeki projelerin bitiminde seve seve bu konuda yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mysterious79 -- 22 Mayıs 2020; 16:2:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mysterious79 M kullanıcısına yanıt
    Selam

Web sitemiz var, whois bilegisine bakarsanız ciddi yaşta, Kayseri Mazaka yazılımda yenisini yapılıyor, istediğimiz bir kaç özellik için panele ekleme yapacaklarından dolayı böyle, 1 hafta içerisinde online olacak.

Ben de Bilgisayar ve öğretim tek. Öğretmeniyim, iyi niyetiniz için teşekkürler.

Arkadaşlar dediğim gibi bu iş bende değil firmanın diğer sahipleri istemiyor - yani adam küstü gittiden bir adım daha farklı bir yerde olay, o yüzden aranızda bir grup oluşturursanız proje devam eder, ben her türlü desteğe vermeye hazırım.

Bu arada kumaş olacak olsa idi çok önemli bir olayı unutmuşuz (veya bizdeki yapıştırıcıdan dolayı artık biz önemsemiyoruz) aslında neden kumaş yok/ çok az sorusunun cevabı da burada saklı, yapıştırıcı konusu, vücudun bunu “soluyacak olması” bunu da gözardı etmemek lazım.

Bir de konu ile bağımsız artık temaz ettiğiniz tüm sunta, mdf, kontra, osb Kısacası birleştirilmiş ahşap ürünleri ve bunların lam sınıfları E1 olmak zorunda avrupa buna geçtiği için millet elindeki 1-2 sene içerisinde elindeki malı ve malzemeyi bitirmek için ucuzdan vermeye çalışabilir, ortopedi konusu açılmışken başka bir detay sağlık ile alakalı aklınızda bulunsun.

• N0M4d N kullanıcısına yanıt
    Merhaba küçük bir sorum olacak, aşağıdaki linkteki tarz koltukları diğer koltuklardan nasıp ayırabiliriz?

https://www.elsaofismobilya.com/wp-content/uploads/relax-fileli-koltuk.gif

https://elsaofismobilya.com/ofis-koltuklari/fileli-ofis-koltuklari/e569/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaand12@ -- 18 Mayıs 2020; 13:31:30 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bunlar salıncak mekanizma diye geçiyor, çok ciddi bir kısmı ithal daha önce alıp kullanmadım o yüzden dayanımı, fiyatı hakkında bir fikrim yok.

Ha bir de şöyle bir hesabı gözden kaçırmamak lazım; dara hesabı; yani sizin kilonuz + üstündeki malzemenin kilosu, benim ofiste duran döküm numuneleri toplam 7 kg geliyor, daha üstüne Kolu kumaş, ek süngeri, yastığı vs var. Bu mekanizma kullanılacaksa +8kg sadece oturuma gider.

• Şimdi siz örnek prototip yapmayacakmısınız burdakileri fazla takmayın her kesimden insan var her yaştan insan var bunların yüzünden üretime geçemezsiniz siz prototipini yapıcaktınız buraya atıcaktınız millet beğenecek veya beğenmeyecekti ben almayı düşünüyordum son 2 aydır zaten araştırma yapıyordum oyuncu koltuğu almak için hatta xdrive fırtına alıcaktım ama burdaki konuyu görünce sizden almayı düşündüm ama vazgeçtiğinizi düşünüyorum neyse sağlık olsun diyorum yapcak birşey yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Lafa değil icraata bakılır.

Iki yorum yapildi küstüm küstüm...

• quote:

Orijinalden alıntı: AIRBOSS

Lafa değil icraata bakılır.

Iki yorum yapildi küstüm küstüm...
    Olay biraz şuna benzedi:

"Fadıl Akgündüz Siirt'e dev bir otomobil fabrikası kuracaktı ama otomobil kartelleri mani oldular; adama yaptırtmadılar."

Bazı genç ve heyecanlı arkadaşlar, bir-iki güzel vaade kanıp çok kolay gaza geliyorlar. Her işin bir yolu-yordamı, oluru-olmazı var. Eğer benim gibi eleştiri getiren 2-3 "beyinsiz" insanın yorumu sebebiyle bu işten cayıldıysa, bu hepiniz için daha hayırlı olmuştur. Çünkü bu demek oluyor ki, başlangıçtaki abartılı vaatlere rağmen, henüz numune ürün ve satış fiyatı bile ortaya koyamayan, gelen ilk eleştirilerde "ben oynamıyorum" deyip fikir değiştiren bir firmayla muhattap olacaktınız. Böyle bir firmadan satın alacağınız ürünün kalitesini, veya satış sonrası sunacağı desteği de sizlerin takdirine bırakıyorum.

• Özellikle de küstüm terminin kullanabileceğinizi tahmin ettiğim için ayrı bir paragraf da belirttim firmanın tek sahibi olmadığını bu yüzden şuanda elimden sadece malzeme listesi, kalıp vs paylaşabileceğimi.

İki yorum yapılmadı, bir çok komplo teorisi ile daha prototip çıkmadan yukarıdaki paraf halinde verdiğim yorumları yaptınız.

Çok doğru karar vermişiz üretmeyecek olmakla.
  • Önce karşıt görüş belirten yazarların mesajlarının içeriğine, bilgi birikimlerine ve kullandıkları Türkçe'ye bakıyorum, sonra da beni ve bu arkadaşları "beyinsiz" diye niteleyen ve ortada işin kaliteli yapılacağına dair somut hiç bir veri olmayan, sadece laf olan bir işe "ABİ BEN 500 LİRA VERİRİM" diye atlayan gençlerin yazdıkları yazıların içeriğine bakıyorum... Tam bir Türkiye manzarası.

Finalde de şunu eklemek isterim, konu sahibi arkadaşı her şeye rağmen kibarlığından dolayı takdir ve tebrik ederim. Kendi adıma da asla bu işi kötü niyetle yaptığını düşünmediğimi tekrarlamak isterim. Bana kalırsa biz konu sahibi arkadaşı bu güruhtan, bu güruhu da konu sahibi arkadaşın oyuncu koltuğu alanındaki deneyimsizliğinden korumuş olduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batu -- 18 Mayıs 2020; 16:41:2 >
  • Karşıt görüş falan yok eleştiri var. İthama kaçan söylemler olmuş olabilir ancak konunun tamamına baktığınızda olumlu yorumların ağırlıklı olduğunu görebilirsiniz. Henüz üretmeden eleştiriye bu kadar katlanamayan firma ürünü sattıktan sonra ürünle ilgili yaşanması muhtemel sorunlarda nasıl bir tavır takınır inanın şu an şüpheye düştüm.

Üretmeyin madem ancak bu kadar yaygara kopartıp da olumsuz yorum geldi diye caymak da hoş bir davranış değil. Artık üretseniz de ben almam şahsen. Size iyi işler dilerim.
  • siyau kullanıcısına yanıt
    Jet fadıl bu vaadi verdiğinde , ne otomobil üretiyordu, ne bu konuda referansı, deneyimi , yetişmiş personeli, bilgisi altyapısı nede tesisi yani bu açıdan örneğiniz geçerli değil.

Kimseden ön ödeme, pre Order vs almadık teklif edenler olmasına rağmen, Türkiye’nin en büyük dolandırıcısı ile aynı konuda anılmak bile zul nereden çıkardınız bilemiyorum ama inşallah hala eleştiri yaptığınızı düşünmüyorsunuzdur, çünkü topuzun ucu kaçıyor.

Ben size kesinlikle beyinsiz demedim, ima dahi etmedim üstelik sizin eleştirinizden sonra her türlü olumlu olumsuz yorumu dikkate alıyoruz diye yazdım.

Başlangıçta mesela hangi abartılı vaad varmış, hangi tutamayacağımız söz varmış lütfen alıntılayınız.

Daha konunun en başında yazdım firmanın tek sahibi değilim diye amacınız nedir bilemiyorum ama tutupta kar yapmacağımkz bir işten firmanın kalitesini tartışır hale geldik, siz bizden herhangi bir ürün aldınız mı? Alan birisi ile konuştunuz mu?

Düşünün kullanılacak malzeme, üreticileri her detayı paylaşacağız sadece yapabileceğimiz iyiliği ancak bu kadar yapabiliyoruz hala “ben oynamıyorum” yazılıyor.

Peki neden? yapacağımız iyiliği üretim hariç tuttuğumuz için, sizin amacınız nedir? Tam olarak ne yapmaya çalışıyorsunuz?

• Bacala kullanıcısına yanıt
    üretmeyeceğiz.

Yaygara koparmak mı? Kimse ile münakaşaya girmedim, kimseye hakaret etmedim küçümsemedim. Eleştiri ise var olan bir durum üstüne yapılır prototip çıkar üstüne istediğiniz herşeyi yazardınız, ki yazdım karı koca anlaşamıyor, illa beğenmeyen olacaktır diye.

Yukarıdaki arkadaş artık jet fadıl örnekleri veriyor, diğer arkadaş küstüm oynamıyorum diye dalga geçiyor, bense tarif paylaşacağım diyorum.

Ürünün arkasında durmak konusuna ise girmek istemiyorum, daha önce tüzel bilgilerini verdim sorgulatabilirsiniz.
  • Uzatmaya Gerek yok o zaman konuyu kitleyin bitsin gitsin
    Yaşananlar bir yönüyle Fadıl Akgündüz'ün vaatlerini akla getiriyor, çünkü:

1. Ortada henüz somut bir ürün yokken, kağıt üzerinde mükemmel duran, kulağa son derece hoş gelen vaatler veriliyor.
    2. Hiç gereği ve ürünün kalitesiyle bir ilgisi yokken, firmanın dağıttığı burslar, yaptığı yardımlar ortaya dökülüyor.
    3. "Kar etmeden satacağız, ülkemizin yazılımcısına, tasarımcısına destek olacağız" denilerek, milli duygulara oynanıyor.
    4. Elle tutulur, mantıklı eleştiri ve sorgularla karşılaşınca, burada gaza gelen arkadaşların yarattığı "Beyinsizler, çekemeyenler engel oldu, yaptırtmadı" perdesinin arkasına gizlenip "Patronlar kızdı, üretmekten vazgeçtik, yol göstereceğiz"e dönüyor iş.

Bu ve buna benzer, bir kısmı iyiniyetle başlayan işlerin neredeyse tamamı hüsranla sonuçlanmıştır. "Kervan yolda düzülür" denilerek, bir hevesle yola koyulan ve iş çıkmaza girince de yarı yolda bırakanlar, genellikle suçu-sorumluluğu yükleyecek mihraklar/kişiler ararlar. Bunu da çoğu zaman kendi ağızlarından değil, gaza getirdikleri kitleler vasıtasıyla yaparlar. Yaşadıklarımız bu açıdan andırıyor "Siirt'e dev otomobil fabrikası" rüyasını.

Üretime geçilip geçilmeyeceğine firmanın diğer sahiplerinin karar vermesi gerektiği daha işin başında belli değil miydi? Eğer öyleyse, "Böyle bir fikir var ama nihai karar verilmiş değil; piyasa araştırması yapıyoruz. Ortada kesin bir şey yok." diye en baştan açık seçik yazılabilirdi ve insanlarda gereksiz yere beklenti yaratmamış olurdunuz. Ki daha ilk mesajımda "Bu işin yöntemi bu değil; yeri de burası deği" diye dostane bir şekilde uyarmıştım sizi. Yazdıklarınızla kendinizi ve firmanızı gereksiz yere sorumluluk altına soktunuz bence. İnsanların gözünde "verdiği sözde durmayan firma" izlenimi yaratmış oldunuz.

Firmanızın hiçbir ürününü kullanmadım, daha önce de yazdığım gibi firmanızın ismini bu konu vesilesiyle duydum. Internet üzerindeki açık kaynaklardan yaptığım araştırmalarda, firmanızın mutfak masası, sandalyesi, oturma grubu üreten ufak çapta bir yerel üretici olduğunu anlıyorum. Bu konu özelinde yazdıklarınızdan yola çıkarak da, boyunuzdan büyük bir işe kalkışmak istediğiniz, yanlış yöntemler kullandığınız için işi elinize-yüzünüze bulaştırdığınız ve iş çıkmaza girince de oluşan PR zararını daha fazla büyütmemek adına işten vazgeçtiğiniz sonucunu çıkarıyorum.

Kıssadan hisse: En iyi bildiğiniz işi yapın. Bilmediğiniz bir iş yapmaya niyetlenirseniz, işi bilenlere akıl danışın, yardım alın.

• siyau kullanıcısına yanıt
    1- Nihai hedef ile alakalı, aynı sınıfta ürünlerin fotosunu paylaştım, kullanmak üzere kalıpçıdan 1 takım getirttim. Somut derken daha elle tutulabilir ne getirecektim? Orta da hava da olan - soyut olan ne var? Ben 1 grafik paylaşıp bunu üreteceğiz bile demedim.
    2- neden karsız veriyorsunuz sorusunun üstüne biz Burs da veriyoruz yardımda ediyoruz diye yazılıyor, üstelik bu cevapla üstüne girilmiş bir yazı, yani durduk yere yazılmış bir yazı bile değil.paçanızdan art niyet akıyor.
    3- bir üstte belirttiğim yazının devamında yazılan yazı inın kırpılmış hali, güneş enerjili arabayı yapan kadar bu ülke için yazılım tasarım,grafik geliştirip Prof oyuncu olanda benim için milli bir iş yapıyor,Kimin ne kadar su taşıdığından ziyade su taşıyıp taşımaması önemli.
    4-Prototip çıkana kadar beklemeyip canının istediğini yazmak, 100 adet oyuncu koltuğu istemek, ürünü 8 katı muadili ile karşılaştırmak, daha tesisi görmeden markaları yazdığımız halde kalitesiz demek,vb. Bunların hiç bir önemi yok.

Kimseye söz vermedik, ne hedef fiyat ne termin ne ürün özellikleri prototip çıksın ikna olacak da var dedik, vaz geçeceklerde, bir kere malzeme listesi çıkmadan insanlara tam olarak ne sunmuş da sizin verdiği sözü tutmayan firma kıstasına giriyoruz anlayamıyorum.

Elimize yüzümüze bulaştırmak, beceremesek vs, ilk mesajdan son meseja kadar firmaya Kayserili arkadaşları davet etmişim, kabiliyet kalite ve prototip yorumlarını bu konuya yazabilirler demişim, neyi yüzümüzü gözümüze bulaştırıp boyumuzu aşacağını ne size bunları düşündürüyor? 3 dk de Google araması yapmak mı? Bildiği işi yapsın küçümsemeleri vs 1 sayfa öncedeyim mesajı bile okumuyorsunuz.

Uluslararası 2 firmaya ismini yazıyoruz, ulusal firma adı veriyoruz hala yerel üretici, siz lütfen hala öyle tanımlamaya devam edin.

Ben sizin tüm soruları cevaplarken - pervasızca saldırılarınza cevap veriyorum ama siz inatla 3 şeyi görmezden geliyorsunuz,
    1- aynı sınıftaki (döküm üstü döşeme) ürünlerin fotosunu görmezden geliyorsunuz.
    2- Bir önceki mesajınızda belirtilen ne vaad etmişiz tutamamışız bunu yazamıyorsunuz.
    3- cidden ne istediğinizi yazmıyorsunuz, tamam ürün artık üretilmiyor da karalamaya çalışmadaki amacınız nedir?

1 adım öteye gidiyorum, Kayseri’ye seyahat yasağı bilirsin ben sizin belirlediğiniz tarihte günü birllikifabrika da misafir edeceğim, üstelik yol masraflarınız da bana ait (şahsıma firmaya değil - patron vs diye algı işine girmeye çalışmayın) Gelirsiniz biz bu ürünü üretecek kabiliyette miyiz değil miyiz, benzerlerini üretmiş miyiz elimize yüzümüze bulaşır mı - 2 sene sonra hizmet verir miyiz , işi biliyor muyuz bilmiyor muyuz, yok amatör Kısacası saldırı argümanlarınızı hepsine cevabını gezer öyle yorum yaparsınız NOKTA

quote:

Çok doğru karar vermişiz üretmeyecek olmakla.

Ben de sizinle ayni düşünüyorum. Ehven-i şer.
    Uyguladığıniz bir iş modeli asla memnuniyet konusunda fayda sağlayamaz.
    Selametle

Benimse size şöyle bir teklifim olacak:

Birkaç gün önce, hobi atölyemde kullanmak üzerei IKEA'dan JARVFJALLET model çalışma koltuğunu 1069 TL + 108 TL kargo ücreti ödeyerek (kredi kartına vade farksız 6 taksitle) sipariş ettim. Muhtemelen 10-14 gün arası bir sürede teslim edilecek.

En az JARVFJALLET kadar fonksiyonel, TSE-EN 1335 ve ANSI/BIFMA x5.1. kalite ve güvenlik standartlarını karşıladığına dair belgelere sahip, 10 yıl boyunca birebir parça değişim garantili (noter tasdikli) olarak üreteceğiniz bir çalışma koltuğunu 14 gün içinde satışa sunabilirseniz, kredi kartına vade farksız 6 taksitle kargo dahil 1177 TL'ye satın alacağıma ve bu çalışma koltuğunun ilk müşterisi olacağıma söz veriyorum.

(Üst paragrafta yazdıklarım, IKEA'nın müşterisine sunduğu kalite, fiyat ve satış sonrası hizmetler; ne eksiği ne fazlası var.)

Koltuk elime ulaştığında, ismini sizin belirleyeceğiniz ve Eskişehir'de ikamet eden bir forum üyesiyle birlikte bir inceleme / JARVFJALLET ile kıyaslama videosu hazırlar ve burada paylaşırım. Aynı fiyata JARVFJALLET kalitesinde bir koltuk üretmişseniz, IKEA'dan satın aldığım koltuğu firmaya iade eder, firmanızın ürettiği koltuğu kullanmaya devam ederim. Ancak üretim ve malzeme kalitesiyle ilgili herhangi bir sıkıntı veya JARVFJALLET'le kıyasla herhangi bir fonksiyonel noksanlık tespit edersem, koltuğu firmanıza iade ederim.

Böylece en azından somut bir ürün üzerinde değerlendirme yapmış, firmanızın üretim kalitesini somut bir ürün üzerinde görmüş ve deneyimlerimizi paylaşmış oluruz; havanda su dövmeyi bırakırız.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.