Şimdi Ara

Sefes Oyucu Koltuğu Projesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
659
Cevap
89
Favori
48.186
Tıklama
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
404 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Merhaba;
  Kayseri de bulunan özel üretim mobilya üreten bir firmayız. Yani var olan bir mal yerine hedef fiyatı baştan belli özellikleri açıkça sergilenmiş ürün üretiyoruz. Parti bazında ürün üretiyoruz.

  Donanımhaber e özel oyuncu koltuğu üretme fikri aklımda bir süredir vardı, yani şuanda size bitmiş bir ürün fiyatıda şu kadar diye sunamıyorum, ortak akıl ve fiyat / kalite anlayışında ürün üretme niyetindeyiz.

  Gelişmeleri hedef fiyatı da birlikte belirleyelim, amaç ürün satmaktan ziyade fahiş kar oranlarını yok ederek foruma hizmette bulunmak.

  Ekte göreceğiniz döküm süngerleri istenilen dns e döktürebiliyoruz.

  Sefes Oyucu Koltuğu Projesi

  Sefes Oyucu Koltuğu ProjesiFi
  Sefes Oyucu Koltuğu Projesirmamızda deriler bs5852 standartında fakat daha alt üst segment deri de getirtebiliriz, hatta bir adım ileriye gidip antibakteriyel de yapabiliriz, firmamız gerçek deri de işleyebiliyor ama bu maliyeti ve termini de uçurur.

  Bu gün mekanizmacımzı aradım yatar mekanizma (sırt değil oturaktan) fiyatı yaklaşık 150 TL civarında dedi, bu kaliteli olan versiyon. Tabi kalçadan yatmasın da diyebiliriz piyasada patron mekanizma diye geçer bu bahsettiğim.

  Sırt ayarlanması kademe olarak 100 TL civarı dedi, öbür opsiyon sabit lama yapmak ki o zaman yastık vs de destekleyebiliriz ( kırpık, elyaf , silikon elyaf, strafor neye karar verirsek dökümünü ondan yapabiliriz).

  Plastik kollar opsiyonel olarak 75tl (fotoları gelecek). Benim ihtiyacım yok mesela.isteyen alıp taksın.yuvalar standart olarak olacak.

  Ayağın yıldızını fabrikada komple metalden üretebiliriz, elektrostatik toz boya ile boyar evladiyelik yapabiliriz mesela veya maliyetten kısıp hazır plastik alabiliriz.

  Başka bir konuda karton koli konusu, maliyeti kısmak için bunu gripin ile sarıp yollayabiliriz, nasılsa sadece taşımak için kullanılacak.

  Başka bir konu piston konusu biz hazırda 120 kg max piston koyuyoruz Arap projeleri için eğer 100 kg yi aşan olmazsa buna da gerek olmayabilir.

  Genel kanı şu anda 500-900 TL bandında.

  Sizden ricam toplam sayıyı ve hedef fiyatınızı görmek, ürünler adımıza faturalı 2 sene garantili ayrıca 14 gün koşulsuz iade garantili olup Aras Kargo ile kapınıza gelecek.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > • Kesinlikle kumaş olmalı. O suni deriler max 2 sene dayaniyor sonra sağı solu dökülmeye başlıyor. Yazın terletmesi de cabası. Piyasada kumaş oyuncu koltuğu neredeyse yok. Suni deriden bıkmış insanlar için çok güzel alternatif olursunuz. Deri yapacaksanız dh'ye özel olmasının anlamı yok yuzlerce farklı alternatif var zaten.
  En önemli şeylerden biri amartisör. Bu gazlı amartisör ithal ürün standartlarıyla aynı seviyede olmalı. Class 4 gibi.
  Paketlemede de sarıp yollarız; sadece taşımak için demişsiniz. Ardından ürünü Aras kargoya vereceğinizi söylemişsiniz. Hocam savaşa gider gibi hazırlamanız lazım onu. Aras kargoda sadece taşınmaz, bilginiz olsun
  Maliyetten kısmak için plastik ayak koymak, ürünü çöp etmek olur.
  Arkadaşlar selamlar;

  hala buradayım, süreci tek tek buraya yazıp flood yapmak istemedim açıkçası, böyle bir talep var ise bundan sonra da yapmaya çalışırım. Ben hala sıcak fırsatlar olsun mesaj atanlar olsun aynı gün içerisinde cevap vermeye çalışıyorum.

  Planın biraz gerisindeyiz - covid dolayısı ile ailesinde virüs görülen olunca personel testi gelene kadar off gün yapıyoruz malumunuz, Kayseri de 3. sırada şuanda hasta günlük bulaşan vs.

  en takıldığımız yer olan piston işi de tamam bu arada belgesi ile iyi haber bu.

  yakın zamanda çıkan prototipi revizeye sunacağız, daha önce yazdığım gibi Kayseri Merkez'de bulunan arkadaşlar 1 er gün arayla deneyecek ulaşımı da biz sağlayacağız, arkadaşlar yorumlarını da buraya yazarlar.

  sırası ile cevap vereyim:

  *arkadaşlar ben bir girişimci değilim - zaten hali hazırda üretim yapan bir firmayız, ilk defa koltuk üretmiyoruz, ilk defa oyuncu koltuğu da üretmiyoruz daha önceki sayfalarda konsol için ürettiğimiz bir ürün var. yani 0 dan bir işe başlamıyoruz - farklı bir sektörden buraya yatırım yapmıyoruz sadece bu koltukların konumlandırması "ofis" sınıfı içerisinde bizde "ofisçi" değil "projeci" yiz (özel üretim mobilya) - faaliyet belgesinde geçen ifadelere göre cevaplıyorum, bence girişimcilik çok kutsal bir şey ama bizim bu yaptığımız bir girişimcilik örneği değil.

  *arkadaşlar burada bir ürün satalım dan ziyade, 1 sefer iş yapacağız ve piyasadakilerden farklı olarak bir şeyler katmaya çalışıyoruz ki; benim için önce sağlamlığı - sonra rahatlığı - sonra da paranın sonuna kadar hakkını vermesi esas. Art niyetli olsa idim zaten bir ofisçiden plastik bir çerçeve alırdım sırtı file oldu terletmiyor hadi bunu alın vs şeklinde geçiştirirdim, alan alır almayan almaz der işin içinden çıkardım.Sonuç olarak ürünn AR-GE si bitti bır kısmı çatıldı - sadece koltuk üreten bir firma olsanız evet süreç daha hızlı ilerler ama bizde bahçe mobilyasından tutun karyola başlığına oradan tutun gözlük kabına, metal bardaklıktan vs çeşitli aksesuara kadar ürün gamı var.

  -*2200g apum vardı geçen hafta 3400g aldım acaba almasaydım diye düşünüyorum ve ortada bu kadar veri varken, şimdi bu koltuğu ürettikten sonra da insanların aklında şüphe kalmasın tam tersi şu özellikleri piyasadakilerden daha iyiydi demesi için aslında bu kadar zaman alması vs.

  *Kayseriler ile alakalı yazılanlara vs çok takılmıyorum çünkü Türkiye'deki mobilyanın %60 küsürünü Kayseri'de üretiliyor birde bizim ciromuzun %80 zaten yurt dışı ve kapalı üretim olan bir firmayız, o manada sizin düşündüğünüz gibi bir esnaf yapımız yok.

  Her seferinde yazıyorum bir kez daha yazayım: küçücük bir firmayız yüzlerce personel çalıştırmıyoruz, öyle bir niyetimiz yok, bayileşme niyetimiz yok, istenilse bile veremiyoruz (yapımız uygun değil), ciromuz yüzlerce milyon olsun gibi bir derdimiz yok kaliteli mal üretmeye ve ürünün arkasında durmaya çalışıyoruz ki karlılığımız artsın. Bu yüzden Türkiye yerine yurt dışında bulunan fuarlara katılımcıyız.

  *Başka bir detay vereyim arkadaşlar, hiçbir mobilya firması kendi süngerini kendisi üretmez, istikbal bile, ancak tek tip üretim yapan bürocular kendi içerisinde dökümü olur yani yukarıda toplama iş yaptığımızdan bahseden arkadaş için söylüyorum. Yatak firmaları bile kumaşını süngerini yayını dışarıdan alır. Bir çok Çocuk odacılar/modülerciler bile artık ürünleri dışarıda "ebatlatıp" getirirler.

  Son olarak arkadaşlar yapamayacak bile olsak arkadaşlar yapamıyoruz diye yazacak kadar dürüstüm.

  Bir de arkadaşlar sizden şahsi bir ricam var "yerli ve milli" terimini ben kullanmadım bunun kullanılmasından da hoşnut değilim - zaten piston dışarıdan, yani terimsel olarak ürün bunu karşılamıyor. Söylemlerim itibari ile milliyetçi çağrışıma ben sebep olmuş olabilirim - anlayışından ötürü teşekkür ederim.
  500₺ bandında olmasını bekliyorum. 900 olursa üç beş kuruş daha verilip kampanyalı bilindik modellere kayılabilir.

  Marka model vermek istemiyorum. Bazı koltuklara oturduğunuzda tahtaya oturmuş gibi oluyor. 10dk sonra bel ağrıtıyor. Koltuk kısmı daha kaliteli olsun. Kaliteden kastım rahat, terletmeyen olması.

  Bu ikisi için bazı şeylerden feragat etmek gerekiyor. 120 yerine 100kg olabilir. Metal ayak yerine plastik ayak olabilir. Uygun fiyatlı kolçak olabilir. 4d olmasın da 2d olsun gibi gibi..
  yanlış anlamayın da siz koltuk yapacaksınız diye ben dahil birçok kişi alacağı koltuklardan vazgeçti. sandık ki herşey hızlıca gerçekleşecek hallolur prototipler yapılır, gelir, bakılır, karar verilir. ancak görüyorum ki şuan elle tutulur HİÇ BİR ŞEY yok. siz ayda yılda bir yazıyorsunuz, insanları ümitlendirdiniz ve sonuç şuan için hüsran.

  herkes işine baksın bu konu da kilitlensin bence.
 • Takip + destek. Umarım gerekli sayıyı yakalayabilirsiniz

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Güzel bir düşünce ama yeri burası değil.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Takip. Baldır desteği olsun. Sırt kısmı muhakkak ortopedik olmalı. Vücudu sarmalı. Bulamadım böyle bişey gitti

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Takip

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Up

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • En önemli şeylerden biri amartisör. Bu gazlı amartisör ithal ürün standartlarıyla aynı seviyede olmalı. Class 4 gibi.
  Paketlemede de sarıp yollarız; sadece taşımak için demişsiniz. Ardından ürünü Aras kargoya vereceğinizi söylemişsiniz. Hocam savaşa gider gibi hazırlamanız lazım onu. Aras kargoda sadece taşınmaz, bilginiz olsun
  Maliyetten kısmak için plastik ayak koymak, ürünü çöp etmek olur.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mysa -- 13 Mayıs 2020; 21:0:42 >
 • Takip

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Takip
 • Takip

  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • +1 takip

  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • +1 f/p ürünü olursa ben dahil bir çok alıcı olur diye düşünüyorum

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Takip, prototip gorebilirsek daha cok dikkat ceker

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • +1

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Bitmiş halini görebilsek aslında daha iyi olurdu. Şekli şemali nasıl olacak, nası yatacak, yüksekliği ne olacak falan?

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Takipteyim, 2-3 Aydır bir koltuk almayı düşünüyordum

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Takip.
 • Bende takipteyim uplayalim f.p olursa düşünülebilir, forumdaki oyuncu koltugu konusu revacta ve cogu kisi ne alacagini bilmiyor..

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Hazırda satılmakta olan bir ürün listeniz var mı

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.