Şimdi Ara

Sefes Oyucu Koltuğu Projesi

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
636
Cevap
156
Favori
41.980
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar Konu Dışı >> Sefes Oyucu Koltuğu Projesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Teğmen
  172 Mesaj
  Merhaba;

  Kayseri de bulunan özel üretim mobilya üreten bir firmayız. Yani var olan bir mal yerine hedef fiyatı baştan belli özellikleri açıkça sergilenmiş ürün üretiyoruz. Parti bazında ürün üretiyoruz.  Donanımhaber e özel oyuncu koltuğu üretme fikri aklımda bir süredir vardı, yani şuanda size bitmiş bir ürün fiyatıda şu kadar diye sunamıyorum, ortak akıl ve fiyat / kalite anlayışında ürün üretme niyetindeyiz.  Gelişmeleri hedef fiyatı da birlikte belirleyelim, amaç ürün satmaktan ziyade fahiş kar oranlarını yok ederek foruma hizmette bulunmak.  Ekte göreceğiniz döküm süngerleri istenilen dns e döktürebiliyoruz.  Fi

  rmamızda deriler bs5852 standartında fakat daha alt üst segment deri de getirtebiliriz, hatta bir adım ileriye gidip antibakteriyel de yapabiliriz, firmamız gerçek deri de işleyebiliyor ama bu maliyeti ve termini de uçurur.  Bu gün mekanizmacımzı aradım yatar mekanizma (sırt değil oturaktan) fiyatı yaklaşık 150 TL civarında dedi, bu kaliteli olan versiyon. Tabi kalçadan yatmasın da diyebiliriz piyasada patron mekanizma diye geçer bu bahsettiğim.  Sırt ayarlanması kademe olarak 100 TL civarı dedi, öbür opsiyon sabit lama yapmak ki o zaman yastık vs de destekleyebiliriz ( kırpık, elyaf , silikon elyaf, strafor neye karar verirsek dökümünü ondan yapabiliriz).  Plastik kollar opsiyonel olarak 75tl (fotoları gelecek). Benim ihtiyacım yok mesela.isteyen alıp taksın.yuvalar standart olarak olacak.  Ayağın yıldızını fabrikada komple metalden üretebiliriz, elektrostatik toz boya ile boyar evladiyelik yapabiliriz mesela veya maliyetten kısıp hazır plastik alabiliriz.  Başka bir konuda karton koli konusu, maliyeti kısmak için bunu gripin ile sarıp yollayabiliriz, nasılsa sadece taşımak için kullanılacak.  Başka bir konu piston konusu biz hazırda 120 kg max piston koyuyoruz Arap projeleri için eğer 100 kg yi aşan olmazsa buna da gerek olmayabilir.  Genel kanı şu anda 500-900 TL bandında.  Sizden ricam toplam sayıyı ve hedef fiyatınızı görmek, ürünler adımıza faturalı 2 sene garantili ayrıca 14 gün koşulsuz iade garantili olup Aras Kargo ile kapınıza gelecek.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >  _____________________________
 • Kesinlikle kumaş olmalı. O suni deriler max 2 sene dayaniyor sonra sağı solu dökülmeye başlıyor. Yazın terletmesi de cabası. Piyasada kumaş oyuncu koltuğu neredeyse yok. Suni deriden bıkmış insanlar için çok güzel alternatif olursunuz. Deri yapacaksanız dh'ye özel olmasının anlamı yok yuzlerce farklı alternatif var zaten.
  Takip. Baldır desteği olsun. Sırt kısmı muhakkak ortopedik olmalı. Vücudu sarmalı. Bulamadım böyle bişey gitti
  En önemli şeylerden biri amartisör. Bu gazlı amartisör ithal ürün standartlarıyla aynı seviyede olmalı. Class 4 gibi.
  Paketlemede de sarıp yollarız; sadece taşımak için demişsiniz. Ardından ürünü Aras kargoya vereceğinizi söylemişsiniz. Hocam savaşa gider gibi hazırlamanız lazım onu. Aras kargoda sadece taşınmaz, bilginiz olsun
  Maliyetten kısmak için plastik ayak koymak, ürünü çöp etmek olur.
  Kumaş seçeneği de olmalı. Kumaşı da yıkabılabilir , yani sökülebilir yapılmalı kılıf şeklinde. Oyuncular genelde bilgisayar başında en az 4-5 saat oturduğu için deri terleme yapacaktır.
  Arkadaşlar selamlar;

  hala buradayım, süreci tek tek buraya yazıp flood yapmak istemedim açıkçası, böyle bir talep var ise bundan sonra da yapmaya çalışırım. Ben hala sıcak fırsatlar olsun mesaj atanlar olsun aynı gün içerisinde cevap vermeye çalışıyorum.

  Planın biraz gerisindeyiz - covid dolayısı ile ailesinde virüs görülen olunca personel testi gelene kadar off gün yapıyoruz malumunuz, Kayseri de 3. sırada şuanda hasta günlük bulaşan vs.

  en takıldığımız yer olan piston işi de tamam bu arada belgesi ile iyi haber bu.

  yakın zamanda çıkan prototipi revizeye sunacağız, daha önce yazdığım gibi Kayseri Merkez'de bulunan arkadaşlar 1 er gün arayla deneyecek ulaşımı da biz sağlayacağız, arkadaşlar yorumlarını da buraya yazarlar.

  sırası ile cevap vereyim:

  *arkadaşlar ben bir girişimci değilim - zaten hali hazırda üretim yapan bir firmayız, ilk defa koltuk üretmiyoruz, ilk defa oyuncu koltuğu da üretmiyoruz daha önceki sayfalarda konsol için ürettiğimiz bir ürün var. yani 0 dan bir işe başlamıyoruz - farklı bir sektörden buraya yatırım yapmıyoruz sadece bu koltukların konumlandırması "ofis" sınıfı içerisinde bizde "ofisçi" değil "projeci" yiz (özel üretim mobilya) - faaliyet belgesinde geçen ifadelere göre cevaplıyorum, bence girişimcilik çok kutsal bir şey ama bizim bu yaptığımız bir girişimcilik örneği değil.

  *arkadaşlar burada bir ürün satalım dan ziyade, 1 sefer iş yapacağız ve piyasadakilerden farklı olarak bir şeyler katmaya çalışıyoruz ki; benim için önce sağlamlığı - sonra rahatlığı - sonra da paranın sonuna kadar hakkını vermesi esas. Art niyetli olsa idim zaten bir ofisçiden plastik bir çerçeve alırdım sırtı file oldu terletmiyor hadi bunu alın vs şeklinde geçiştirirdim, alan alır almayan almaz der işin içinden çıkardım.Sonuç olarak ürünn AR-GE si bitti bır kısmı çatıldı - sadece koltuk üreten bir firma olsanız evet süreç daha hızlı ilerler ama bizde bahçe mobilyasından tutun karyola başlığına oradan tutun gözlük kabına, metal bardaklıktan vs çeşitli aksesuara kadar ürün gamı var.

  -*2200g apum vardı geçen hafta 3400g aldım acaba almasaydım diye düşünüyorum ve ortada bu kadar veri varken, şimdi bu koltuğu ürettikten sonra da insanların aklında şüphe kalmasın tam tersi şu özellikleri piyasadakilerden daha iyiydi demesi için aslında bu kadar zaman alması vs.

  *Kayseriler ile alakalı yazılanlara vs çok takılmıyorum çünkü Türkiye'deki mobilyanın %60 küsürünü Kayseri'de üretiliyor birde bizim ciromuzun %80 zaten yurt dışı ve kapalı üretim olan bir firmayız, o manada sizin düşündüğünüz gibi bir esnaf yapımız yok.

  Her seferinde yazıyorum bir kez daha yazayım: küçücük bir firmayız yüzlerce personel çalıştırmıyoruz, öyle bir niyetimiz yok, bayileşme niyetimiz yok, istenilse bile veremiyoruz (yapımız uygun değil), ciromuz yüzlerce milyon olsun gibi bir derdimiz yok kaliteli mal üretmeye ve ürünün arkasında durmaya çalışıyoruz ki karlılığımız artsın. Bu yüzden Türkiye yerine yurt dışında bulunan fuarlara katılımcıyız.

  *Başka bir detay vereyim arkadaşlar, hiçbir mobilya firması kendi süngerini kendisi üretmez, istikbal bile, ancak tek tip üretim yapan bürocular kendi içerisinde dökümü olur yani yukarıda toplama iş yaptığımızdan bahseden arkadaş için söylüyorum. Yatak firmaları bile kumaşını süngerini yayını dışarıdan alır. Bir çok Çocuk odacılar/modülerciler bile artık ürünleri dışarıda "ebatlatıp" getirirler.

  Son olarak arkadaşlar yapamayacak bile olsak arkadaşlar yapamıyoruz diye yazacak kadar dürüstüm.

  Bir de arkadaşlar sizden şahsi bir ricam var "yerli ve milli" terimini ben kullanmadım bunun kullanılmasından da hoşnut değilim - zaten piston dışarıdan, yani terimsel olarak ürün bunu karşılamıyor. Söylemlerim itibari ile milliyetçi çağrışıma ben sebep olmuş olabilirim - anlayışından ötürü teşekkür ederim.
  Oyuncu koltuğuna ihtiyacım olduğu dönemde gördüm konuyu ve talip oldum. Ama konuyu açan arkadaş biraz ilgisiz gibi gelmeye başladı. İlk mesaj hala aynı, tek bildiğimiz denenmiş piston sorun çıkarmış.en azından ürün prototip resimleri ya da kesinleşen özellikleri bi belli olsaydı. bilgi ve fotoğraf aktarımı olsa iyi olurdu. başka markalara yöneleceğim sanırım. planlar dahilinde haziran ortalarında bişeylerin netleşmesi gerekiyordu.
  500₺ bandında olmasını bekliyorum. 900 olursa üç beş kuruş daha verilip kampanyalı bilindik modellere kayılabilir.

  Marka model vermek istemiyorum. Bazı koltuklara oturduğunuzda tahtaya oturmuş gibi oluyor. 10dk sonra bel ağrıtıyor. Koltuk kısmı daha kaliteli olsun. Kaliteden kastım rahat, terletmeyen olması.

  Bu ikisi için bazı şeylerden feragat etmek gerekiyor. 120 yerine 100kg olabilir. Metal ayak yerine plastik ayak olabilir. Uygun fiyatlı kolçak olabilir. 4d olmasın da 2d olsun gibi gibi..
  "BU KONU" başta bende heyecan yaratmıştı ama artık tamamen firma reklamı olduğu kanaatine vardım. bu kadar sürede Kayseri'de köprülü kavşak yapılıyor sıfırdan.
 • Yüzbaşı
  369 Mesaj
  Takip + destek. Umarım gerekli sayıyı yakalayabilirsiniz  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  Kırdım dostlarımı hep senin için..
 • Binbaşı
  1547 Mesaj
  Güzel bir düşünce ama yeri burası değil.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1020 Mesaj
  Takip. Baldır desteği olsun. Sırt kısmı muhakkak ortopedik olmalı. Vücudu sarmalı. Bulamadım böyle bişey gitti  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Teğmen
  180 Mesaj
  Takip  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Er
  13 Mesaj
  Up  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yüzbaşı
  813 Mesaj
  En önemli şeylerden biri amartisör. Bu gazlı amartisör ithal ürün standartlarıyla aynı seviyede olmalı. Class 4 gibi.
  Paketlemede de sarıp yollarız; sadece taşımak için demişsiniz. Ardından ürünü Aras kargoya vereceğinizi söylemişsiniz. Hocam savaşa gider gibi hazırlamanız lazım onu. Aras kargoda sadece taşınmaz, bilginiz olsun
  Maliyetten kısmak için plastik ayak koymak, ürünü çöp etmek olur.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mysa -- 13 Mayıs 2020; 21:0:42 >
  _____________________________
  i7 9700K | Corsair H80i V2 | Rog Strix Z370-F | Msi Rtx 2080 | Corsair Vengeance Rgb Pro 16GB 3200Mhz | Samsung Evo | Evga Supernova G3 750W | Nzxt H510i | Corsair K70 Rgb Mk.2 | Razer Viper Mini | Corsair Void Pro RGB Wireless | Blue Snowball Ice | Asus VG259QM @280Hz
 • Yarbay
  4681 Mesaj
  Takip  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  722 Mesaj
  Takip
  |
  |
  _____________________________
 • Er
  2 Mesaj
  Takip  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
 • Teğmen
  132 Mesaj
  +1 takip  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
 • Çavuş
  52 Mesaj
  +1 f/p ürünü olursa ben dahil bir çok alıcı olur diye düşünüyorum  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  4198 Mesaj
  Takip, prototip gorebilirsek daha cok dikkat ceker  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  586 Mesaj
  +1  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  640 Mesaj
  Bitmiş halini görebilsek aslında daha iyi olurdu. Şekli şemali nasıl olacak, nası yatacak, yüksekliği ne olacak falan?  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Onbaşı
  28 Mesaj
  Takipteyim, 2-3 Aydır bir koltuk almayı düşünüyordum  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  Anakart: Asus TUF B450-Plus Gaming - İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 - Ekran Kartı: Asus DUAL EVO GeForce GTX 1660 Ti 6GB - RAM: Corsair Vengeance 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 - Kasa: Corsair Carbide SPEC-DELTA RGB 550W - Monitör: MSİ Optix MAG241C 23.6" - Kulaklık: Steelseries Arctis 5 - Mouse: Steelseries Rival 600
 • Yüzbaşı
  365 Mesaj
  Takip.
  |
  |
  _____________________________
 • Teğmen
  145 Mesaj
  Bende takipteyim uplayalim f.p olursa düşünülebilir, forumdaki oyuncu koltugu konusu revacta ve cogu kisi ne alacagini bilmiyor..  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  395 Mesaj
  Hazırda satılmakta olan bir ürün listeniz var mı  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
bankalar.org
SEO
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.