Şimdi Ara

Sefer Görev Emri nedir? Nasıl sorgulanır? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
8.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Reis bize izin ver diyenler sınırı geçse iddia ediyorum korkudan altlarına ederler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2K23

quote:

Orijinalden alıntı: Adem Simit

Eğer Bilal ile Binali'nin kumarbaz tosuncuğu da gelecekse Suriye'ye ben varım.

Siyasallaştırmayın Hocam Olayı! Ona Bakarsanız Bugüne Kadar Bırakın Siyasi Lideri Hiçbir M. Vekili Çocuğunun Ben Sefer Görev Emri Olduğunu Düşünmüyorum..

Siyasallaştırma diyorsun da, 2 bin terörist yok edildi geriye kalan 3-4 bin kişi için TSK'nın seferberliğe ihtiyacı mı var? Yok. Olayı siyasallaştıran bizzat bunu propaganda için söyleyen kişinin kendisidir. İkinci yazdığın cümleye bende katılıyorum işte benimde isyanım ona zaten değişmesi gerekmez mi bu vaziyetin?
  • Sen sazan gibi atlamışsın cümle cahil de artılamış. Cümle doğru.
  • mehmetimin önüne kum torbası niyetine diksinler bedenimi

vatana bir can borcumuz var ölümsüzdür şehidimin bedeni

• quote:

Orijinalden alıntı: ImRoyal

quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyi

BAŞBAKANIN OĞLU KUMAR MASASINDAN KALKIP GİDERSE SAVAŞA BENDE GİDERİM
    YOKSA GİTMEM :)
    zerre umrumda değil vatandaşlıktan çıkarabilirler...

Keşke vatandaşlıktan çıkabilme gibi bir çözüm olsaydı. 1 ay bir havaalanının dış hatlarında kalırdım sonra da bir ülke beni sahiplenirdi elbet ama o kadar kolay değil. Cezalarını çektikten sonra yurtdışına çıkma yasağıyla salıyorlar. Savaşa gitmemenin cezası ağır. Bir kaç tane kişi tanıdım bu şekilde. Askeri hapishaneyea atıyorlar. Vicdani retçi deniyor. Kolay değil. Bizim gibi ülkeler içine düştüğün bir çukur gibidir. Işığı görmek için sabırlı ve şanslı olman gerekir.

VALLA OLAYI MÜLTECİLİĞE KADAR GÖTÜRÜRÜM HOCAM
    ....
    BENİM VERGİMLE SÜLÜK GİBİ ŞİŞEN İNSANLAR İÇİN ÖLEMEM KİMSE KUSURA BAKMASIN...

• Sleeper kullanıcısına yanıt
    Sen kendinle mi karıştırdın?

• Bütün hewal seviciler burada toplanmışlar. Yahu ne bu vatansız olma sevdası. Yok çok istiyorsan git genelkurmay orada falan. Bu işi niye bu kadar alaya alıyorsunuz. Bu site de asıl sizler mevzuyu alaya alıp şov yapacağınıza bi susun da yararınız dokunsun. Yaptıklarınız sadece bizim halkımız bu hale nasıl geldi dedirtmekten ileri gitmiyor. Eğer 1. dünya savaşındaki halkımız da sizin dediğiniz gibi burada şov yapma git genelkurmaya diye cevap verselerdi bugün bu ülkeye sahip olurmuyduk? İnanın çok korkak gördüm ama sizler gibisine bugün burada ilk kez şahit oldum.

• hergün çıkan yeni bir saçmalıklardan biri malum zaatın oğlunada çıkmışmı seferberlik emri acaba

• Afrin sınırında Mehmetçiğe eliyle çay demleyip, dualar eşliğinde veren nur yüzlü dedemiz..!

Sefer Görev Emri nedir? Nasıl sorgulanır?
    Sefer Görev Emri nedir? Nasıl sorgulanır?

Bu ülkeyi yıkmak isteyenlere sadece gülerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KuvvetMira27 -- 25 Şubat 2018; 1:28:37 >

• Bilal le Burak Erdoğan ı da görmek isteriz, biz Suriye bataklığına Tayyip in beceriksizliğinin faturası ödemeye gidicez,onlar gemicik oyunu,para sıfırlama oyunu oynayacak yok öyle yağma

• Suriye'ye girip artistik taslayanlar şimdi soruyorum başkası bizim ülkemize girse ne halt edersiniz. Boş konuşmayın burada... Orada savaş yok operasyon var. Böyle bir saçma cümle olabilir mi savaş... Ortada ülke mi var savaşa mı girdik haberimiz yok...

Allah hepinize akıl fikir versin. Yarın öbür gün harbi Suriye ile savaş çıkarsa ben görürüm hepinizin maçasını..

Adam olan çıkar derki oğlunu ne den askere göndermedin diye...

İsrail bir tarafını yırtıyor Suriye yi bölüp o tarafa doğru büyümek için siz maşalarda gidin Suriye'ye savaşın askerlik falan yapın.

• Sefer görev emri çıkarsa bari silah verin ulen, usta birliğinde silahımı almışlardı birde utanmadan mevzi vermişlerdi (bulunduğum karakol acil durum için alarma geçmişti ama saldırı bizim karakola olmadı) komutan bana mühimmat tasiyacaksin silahin yok demisti?!!!

Hayır terörist e taş mi atayim, tüküreyim mi, beddua mi edeyim...Bak gene tepem attı.

Neyse belki bu sefer silah verirler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kraaz

Yazdıklarımı anlamadınız sanırım. Asıl sizinki neyin kafasıdır enteresan.

Garip garip mesaj yazanların da hep profilleri kapalı. Neyi saklıyorlarsa o kadar.

Hep kapalı olamaz, senin açık mesela.

• Kral Nuri savaşa hazır

• Telaş etmeyin gençler sizi çağıracak halleri yok, benim gibi o bölgede gorev yapmış nitelikli personelleri çağırırlar.Ozellikle 2. Ordu komutanlığına bağlı hudut karakollarinda görev yapmış ve teskere almış son 3 senede ne kadar asker varsa çağırırlar.Valla ben bekliyorum cagirirlarsa giderim, zaten bok gibi yaşıyoruz para yok pul yok iş yok güç yok kız arkadaş yok sevenimiz sayanımız yok en azından şehit duseriz belki de belki üç beş saniyeliğine kahraman oluruz televizyon haberlerinde.Belki adımızı bile okumazlar 3 5 asker şehit düştü derler yine.Olsun en azından mezar tasimiza şehit yazarlar.Acikcasi çoluğu çocuğu olan yeni evlenmiş olan kendine güzel bir hayat kurmuş olan subaylarin uzmanların şehit olup arkalarında yetim çocuklarını dul eşlerini yalnız birakmalarindansa benim gibi kimi kimsesi olmayan ölse arkasından 1 Fatiha okuyanı olmayacak hayatı bitik insanları gondersinler.Ben hazırım savaşa.Üç sene önce afrinde nasıl görevimi layıkıyla yerine getirdiysem bugünde getirmeye hazırım.

• Burada temenni var, iş başa düşerse

adam giderim diyor, şu alaycı muhalefeti anlamıyorum, insan psikolojik açıdan hazır olduğunda hiçbir şey onu kafaya koyduğu işten alıkoyamaz, adama şimdi silah kuşan cepheye git. demiyoruz, kendiside bunun farkında, gerektiğinde eğitimimi alır ülke savunması için yapmam gereken herşeyi çekinmeden yaparım diyor, böyle adamın alnından öperim, siz ekşide, forumda alaycı tavırlarınıza devam edin, bu ülke böyle ölmekten çekinmeyen yiğitler sayesinde var oluyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 2K23

quote:

Eğer Bilal ile Binali'nin kumarbaz tosuncuğu da gelecekse Suriye'ye ben varım.

Siyasallaştırmayın Hocam Olayı! Ona Bakarsanız Bugüne Kadar Bırakın Siyasi Lideri Hiçbir M. Vekili Çocuğunun Ben Sefer Görev Emri Olduğunu Düşünmüyorum..

Siyasallaştırma diyorsun da, 2 bin terörist yok edildi geriye kalan 3-4 bin kişi için TSK'nın seferberliğe ihtiyacı mı var? Yok. Olayı siyasallaştıran bizzat bunu propaganda için söyleyen kişinin kendisidir. İkinci yazdığın cümleye bende katılıyorum işte benimde isyanım ona zaten değişmesi gerekmez mi bu vaziyetin?

Seferberliğe fln İhtiyaç Yok Hocam (^_-)

Erdoğan'ın O ifadesini Ben "Her an Her Şeye Hazırlıklı Olun" Şeklinde Anlıyorum! Askerlik Yaptıysan Bilirsin! Ege de Biraz Sular Isındı mı, Kars'taki Asker Teyakkuzda Olur, Hazır Kıtaya Geçer.. Bu İfade de Böyle Bir Durumun Tezahürü!

• quote:

Orijinalden alıntı: bratishka

quote:

Orijinalden alıntı: joven

Önce Allah sonra Ay yıldızlı bayrağın dalgalandığı Vatanımız için bu uğurda
    göreve her daim hazırım,

Allah nasıl dalgalanıyor ?

Hay ben senin Türkçe öğretmenini.. "Önce Allah sonra vatanımız için...." cümlenin gidişi. Senin dediğin gibi olsa "Önce Allah'ın sonra da bayrağın..." demesi lazımdı. Anlatım bozukluğu sanıp düzelteyim derken kendin anlatım bozukluğu yapmışsın. 57 kişi de beğenmiş üstüne :D Adamın kurduğu cümle gayet doğru.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Limonen

afrinde cs gibi 10 metreden vurulmuyor atışta başarılı olanlar gider büyük ihtimal. o değilde döt kadar köyü almak için neyin seferberliği bu illa gündem yaratacaklar

Erdoğan'ın 90'lı yıllarda bir konuşması vardı "ordunun tank ise tankı var, uçağı ise uçağı, asker ise milyon sayıda asker bakıyor, neden bu terörü bitiremiyor ?" şimdi kendi iktidarda bunu değil bunun dörtte birini biri söylese ajan, provokatif, hain gırıla gider, adam yıllarca içeride yatar.

Dediğin gibi sınırdan bir kaç kilometre ötedeki bir köy/kasaba teröristten temizlenecek seferberlikten bahsediliyor.

Şu şurada dursun da seferberlikte ilk göreve çağırılması gerekleri vatandaş görsün.

• Adam işi büyüttü, bakkal yönetir gibi ülke yönetiyor. Ohal de var mis gibi, silah altında 410.000 er erbaş astsubay subay general vs var sefer emri diyor hala...

yolla 3.5 milyon suriyeliyi önden en iyisi. Gelmişler bu ülkede tavşan gibi çiftleşiyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.