Şimdi Ara

Sedan araçtan SUV'A geçiş için yardımınız lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şu anda elimizde 2014 model Audi marka A4 model aracımız var.
    Araçtan genel anlamda memnunuz. Fakat ailem aracı aldıktan sonra Ordu'nun yüksek ve dağlık bir ilçesine taşındı, arabanın altı çoğu zaman sürtmekle beraber araç kışın kar yağdığında yerinden çıkamıyor. Bu sebeple suv almak istiyoruz

Sanırım elimizdeki araç şu an 120-125 bin tl bandında bir değere sahip.
    InşAllah işlerimiz iyiye giderse 190 bin tl ye kadar araba alma şansımız olucak, üstüne 70 bin tl ekleyebilicez.

Kriterlerimiz alacağımız aracın SUV olmasına rağmen 11-12 lt'nin üzerinde yakmaması:(
    Geniş iç hacim( Çok da abartı olmasina gerek yok)
    A4'ü yol tutuş konusunda çok aratmaması
    Donanım olarak dolu olması
    Otomatik olması
    Performans olarak a4 ü çok aratmaması.
    Konforlu süspansiyon, sessiz kabin.
    Ve son olarak kar üzerinde, çukurlu-çamurlu vs yolda rahat hareket etmesi.

Bu arada dacia duster 4x4 bizim ilçe için yeterli arazi açısından.

Adaylarımız:
    Forester, XC60, GLK, X3, Q5, Chrokee

Örnek ilanlar:
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-borusan-oto-dan-2014-jeep-cherokee-2.0-td-awd-limited-20.670-km-421513202/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-volvo-servis-bakimlin-temiz-hasar-kayitsiz-421918939/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-bmw-yilmazlar-fesa..borusan-cikisli..koltuk-isitma..degisensiz-418714624/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-subaru-bayi-den-2016-forester-sport-2.0-dizel-otomatik-awd-391762809/detay
    https://sahibinden.com/327907878

Glk vergiden duşmesi için mecburen 2012-2013 olucak, bu arada araba max 70 bin km olmalı

Teşekkürler, selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResenİcraEdenAvukat -- 20 Nisan 2017; 14:59:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Forester benim için gerçek arazi aracıdır , gerisi süslü koca tekerlekli araçlardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrMobile

Forester benim için gerçek arazi aracıdır , gerisi süslü koca tekerlekli araçlardır

Forester hakkındaki çekincelerim:

Rüzgar sesi

Yavaş 2. El

Servis ve parça sıkıntısı

2.0 olmasına rağmen 148 bg olması.

Bilmiyorum ama malzeme kalitesi falan

• quote:

Orijinalden alıntı: ResenİcraEdenAvukat

quote:

Forester benim için gerçek arazi aracıdır , gerisi süslü koca tekerlekli araçlardır

Rüzgar sesi

Yavaş 2. El

Subarunun parca fiyatlarini gormeniz almamaniz icin yeterli bir sebep

• Herkes buraya subaru yazar parası olunca gider crv falan alır.Burayı dikkate almamakta fayda var
  • XC60 ve Chrokee 200 bin seviyesine iyi gider gibi, xc60 yeni kasa gelecek olması ve 4x2 olması ile bir adım geriye düşer. Chrokee yazdıkların arasında 200 bine limited edition, bir araç fena olmaz gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike Tyson

quote:

quote:

Rüzgar sesi

Yavaş 2. El

Hangisinin parçası ucuz? Mercedesin?
    Kaskosu yok mu bu arabanın ? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

XC60 ve Chrokee 200 bin seviyesine iyi gider gibi, xc60 yeni kasa gelecek olması ve 4x2 olması ile bir adım geriye düşer. Chrokee yazdıkların arasında 200 bine limited edition, bir araç fena olmaz gibi.

Chrokee bana da mantıklı geliyor, donanımı çok iyi, motoru ve şanzımanı iyi fakat onun da tip ve sürüş dinamikleri sıkıntılı sanırım

• quote:

quote:

XC60 ve Chrokee 200 bin seviyesine iyi gider gibi, xc60 yeni kasa gelecek olması ve 4x2 olması ile bir adım geriye düşer. Chrokee yazdıkların arasında 200 bine limited edition, bir araç fena olmaz gibi.

Chrokee bana da mantıklı geliyor, donanımı çok iyi, motoru ve şanzımanı iyi fakat onun da tip ve sürüş dinamikleri sıkıntılı sanırım

Hepsi güzel olanlar 400 binden başlıyor hadi 2. el biraz kullanılmışı 300 bin olsun ama işte herkes oralara çıkamıyor, gerçi malum siteden istediğin özellikleri ve cebindeki paranı ortaya koyup hangi araçları alabileceğin konusunda bir fikir edindin mi bilmiyorum, işine yarayabilir örneğin 2000 motor benzinli araç kabulün ise Evoque neden olmasın?.

• hepsi tipsiz geliyor bana bunların
  • quote:

quote:

quote:

Hepsi güzel olanlar 400 binden başlıyor hadi 2. el biraz kullanılmışı 300 bin olsun ama işte herkes oralara çıkamıyor, gerçi malum siteden istediğin özellikleri ve cebindeki paranı ortaya koyup hangi araçları alabileceğin konusunda bir fikir edindin mi bilmiyorum, işine yarayabilir örneğin 2000 motor benzinli araç kabulün ise Evoque neden olmasın?.

Süper araç, sanırım tüm beklentilerimizi karşılar ama 15 lt yakıt

Simdi biri gelir der 190 bin veriyosun yakıtını dert ediyosun, fakat şu benzin fiyatıyla 15 lt dert edilmeyecek bir sey degil.

• Glk iyi bi seçim olabilir sizin için son derece sağlam bir araç o fiyatlarda diğerlerine bakmazdım bile

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nike Tyson

quote:

quote:

Rüzgar sesi

Yavaş 2. El

Hangisinin parçası ucuz? Mercedesin?
    Kaskosu yok mu bu arabanın ? :)

Bozulan parçayı değiştiren kasko hangisi ? Hemen ona kaydırayım benim aracın kaskosunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan1461 -- 20 Nisan 2017; 15:24:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mand1ra_Hekimi

Glk iyi bi seçim olabilir sizin için son derece sağlam bir araç o fiyatlarda diğerlerine bakmazdım bile

Sadece vergisi biraz problem, bir de heybetli gozukuyor 15 20 lt yakmaz degil mi?

• Bu seçeneklerin arasında bana en mantıklı gelen Jeep Cherokee oldu. Dediğiniz bütün şartları karşılar gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efective -- 20 Nisan 2017; 18:17:30 >
  • ResenİcraEdenAvukat R kullanıcısına yanıt
    10-15 litre yaktırabilirsin zorlarsan yada yollarınız çok trafiksiz ise, az kullanıyoraanız vb, denenebilir evoque ayrı bir dünya gibi sonuçta ama işte her güzelin var bir kusuru , kolay değil 250 hp gücü taşımak, aklında bulunsun diye söyledim var bir çok seçenek iyi kötü yani.

• Cherokee önermeye girmiştim. Zaten sizin seçeneklerde de var.

Yürütme maliyetleri daha uygun iki seçenek daha var.
    Tucson ve Sportage'ın 2.0 dizelleri. Bunlar da oldukça dolu ve daha yeni model yılına sahipler.
  • quote:

10-15 litre yaktırabilirsin zorlarsan yada yollarınız çok trafiksiz ise, az kullanıyoraanız vb, denenebilir evoque ayrı bir dünya gibi sonuçta ama işte her güzelin var bir kusuru , kolay değil 250 hp gücü taşımak, aklında bulunsun diye söyledim var bir çok seçenek iyi kötü yani.

Teşekkur ediyorum hocam onerileriniz için

• ResenİcraEdenAvukat R kullanıcısına yanıt
    Rica ederim bu arada 200 bin verip Sorento, Tucson gibi araçlar almamanı öneririm, olabildiğince genç ve az kmli ama kayda değer araçlara bakman yerinde bir karar.

• quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

Cherokee önermeye girmiştim. Zaten sizin seçeneklerde de var.

Yürütme maliyetleri daha uygun iki seçenek daha var.
    Tucson ve Sportage'ın 2.0 dizelleri. Bunlar da oldukça dolu ve daha yeni model yılına sahipler.

Hocam o parayı verip hyundai kia alamam içim rahat etme fakat tucson cok guzel arac biliyorum.

Tesekkurler

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.