Şimdi Ara

Secin birini...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 14 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 18
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 57 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ac1DBuRN (3 mesaj) has_tr (3 mesaj) togi_88 (2 mesaj) dellino (1 mesaj) YaYa (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    905 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    2 sistem tercihim var;
    ----------AMD-------
    AMD AM2 3000+ --- 90
    MSI-K9N NEO-F ---- 90

--------INTEL--------
    Intel D805 2.66 ---- 110
    Asus P5LD2 -------- 120

Ortak Parcalar;
    Kingston 512 x 2 DDR2 667 ----------------------------------- 90
    X1800 GTO veya 7600 GT ------------------------------------- 210~
    COOLER MASTER - CENTURION 5 (Kasa) -------------------- 80
    THERMALTAKE GOLDEN ORB II 775 - K8 CL-P0220 (Fan) --- 27

Kullanim tarzim genelde oyun agirlikli ve o/c dusunuorum. Am2 avantaji olarak gelecek yeni islemciler icin altyapi olusturmasi ve intele oranla daha az isinmasi. Bu sicak yaz aylarinda intellerin kilitlendigini gordukce icimde bir tedirginlik olustu. Diger yandan D805'in o/c kapasitesini gorunce (4.2 ghz~) en azindan gunluk kullanim icin 3.7~ civari bir seviyede amd'ye oranla daha performansli olabilir die dusunuorum. Cift cekirdegin avantajida cabasi. Fakat her yeni platform cikinca upgrade eden bir insan olmadigim icin aldigim zmn uzun sure idare etmesini istiorum. Ekran karti konusunda tam karara varabilmis deilim. X1800 GTO mu 7600 gt mi? Fiyat olarak ayni oldugunu varsayabliirsiniz... Teknik verilerle goruslerinizi bildirirseniz benim icin daha aydinlatici olur.
    Saygilar

Not: Yandaki fiyatlar KDV haric $ bazindadir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ac1DBuRN -- 28 Temmuz 2006; 12:42:50 >

|
    |

• Yarbay
    2574 Mesaj
    AMD
    |
    |
    Şuan için değil belki ama ilerde oyunlar tam anlamıyla çift çekirdeğin nimetlerinden faydalanmaya başladıklarında bence intel işlemcinin önemi artmış olacak şuanki durumda çift çekirdekli bir işlemci alman daha faydalı olacaktır bence
    |
    |

TAM DESTEK
  • Yarbay
    3635 Mesaj
    amd olanı tercih ederdim ben olsam
    |
    |
    |
    |
    || Thermaltake Tsunami@mod .. Silverstone 500watt .. Vantec Nexus || Samsung 225bw ||
    || Logitech x530 .. Creative Soudblaster Live! 5.1 || a4tech x750f .. Airties RT110@1mbit sınırsız ||

.:: geçici eX-modder ::.
  • Binbaşı
    1219 Mesaj
    amd de cift cekirdek değilmi?
    |
    |
    Powercolor HD4870 PCS+
  • Yarbay
    2111 Mesaj
    amd daha önde gibi bana göre ayrıca x1800gto al 7600gt yerine
    |
    |
    Amd alıp kalan 50$'ı da üst model bir kasa alarak değerlendir.Ses kartı belirtmemişsin.Herhalde onboard düşünüyorsun.50$'a Audigy ses kartı da alabilirsin.
    |
    |

Yardım talepleriniz için, lütfen özel mesaj atmayın.
  • Binbaşı
    1219 Mesaj
    bide bu işlemcinin fsb kaç nasıl calışıyor bilen varmı ve böyle işlemcilerin kaç fsb kaç çarpanla çalıştıklarının yazdıgı bi site biliyormusunuz??
    |
    |
    Powercolor HD4870 PCS+
  • Yüzbaşı
    905 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Cİft cekirdekten yararlanan programlar cikinca AM2 icin cikmis olan yeni ciftcekirdekli bir islemciye terfi ederim die dusunuorum. Hem bolece hem uygulamalar daha fazla olur hemde fiyat dusmus olur die tahmin ediorum. Simdi herkes AMD mi onerior? Suanki sistemimde amd ztn ama iste dedigim gibi intelin o/c oldugu rakami gorunce biraz kararsiz kaldim:). AM2 3000+ lerin o/c performasi hakkinda bilgisi olan varmi?
    |
    |
    acaba am2 yongasına sahip bir anakart alsam o anakarta athlon 3000+ (s939) 512k venice işlemcisini takabilirmiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi has_tr -- 28 Temmuz 2006; 10:06:27 >
    |
    |
    amd den intele geçmiş biri olarak kesinlikle intel derim.senin yazdığın intel sistemindeki bordu kullanıyorum suan ve çok memnunum gerçekten harıka.ama intelin 805 serisini önermem.alıyosan 930 veya 940ı düşün derim(tabii bütçene bağlı olarak)ekran kartı olarak bende de 7600gt var.1800gto dan farklı olarak 128bit ve pipeline 12 olmasına rağmen görüntü ve performansı kendi kategorisinin üstünde, çok ii bi kart ama oyuna girdiğinde kartın üzerindeki fan 20sn.liğine hızla çalışmaya başlıyo ve gürültü sorunu oluyo.ben kdv dahil 200$ almıştım...intel sistemini kurarsan uzun vadede rahat kullancağın bi sistem olur derim.
    |
    |

• Binbaşı
    1969 Mesaj
    Amd
    |
    |
    288 Mesaj
    bnm soruma cvp verecek kimse yok mu???? kararımı werdim galiba am2 socket'i yeni çıkmış
    ve bu socket üzerinden yogunlaşacam ammmaaaa 1 soru war am2 yongasını destekleyen anakart chipseti (nVidia GeForce 6100 chipset) nforce-4'ü geçebilir mi
    chipset uzerinde onboard vga war->(nVidia GeForce 6100 chipset)

sonuç nVidia GeForce 6100 chipset --->> NForce-4 ' ü yer mi
    |
    |

• Yarbay
    3740 Mesaj
    Gforce 6100 Nforce4 ü yemesi biraz zor. Zira yer derken Oc yi kasdediyorsan sanmam. Ama Biostarın 6100 ünde Oc olanağı olduğunu okumuştum. Ama ekran karı almayacağım diyorsan tabiki 6100 bulabiliyorsan 6150 tercih etmelisin.
    |
    |
    |
    |
    ASUS M2NPV-VM (GeForce 6150,GLAN,SATA,RAID,VGA,AM2) Anakartı piyasada bulamıyorum
    |
    |
    |
    |
    |
    |

The signature you have looked for cannot be reached at the moment. Please try again later.
  • Yüzbaşı
    905 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    @fifo waxxideki acid'im ewt, sadece dota oynamiorum artik yenilenme vakti geldi gibi sistemin gerci suan yeterli duzeyde ama elime para gecmisken deistireim diorum

@taksoyy ewt islemciyi 3500 dusunuorum ztn, arada 15 dolar fark var birsey deil
    |
    |
kripto para haberleri
Webtures SEO;SEO Nedir?
Web Tasarım
Gülüş Tasarımı
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.