Şimdi Ara

Sebze ile Meyve Arasındaki ayrım kıstası nedir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
10.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • sebzelerde meyvedir. yetiştikleri bitkiden çıkarlar sonuçta.
    pratik olarak, çiçekten ayrılanlar meyve-çiçekten olmayanlar sebzedir hethalde...
  • quote:

Orjinalden alıntı: demonchild

sebzelerde meyvedir. yetiştikleri bitkiden çıkarlar sonuçta.
    pratik olarak, çiçekten ayrılanlar meyve-çiçekten olmayanlar sebzedir hethalde...

ama biber mesela çiçekten ayrılır...
  • Pişirilerek yenilenlere genelde sebze denilir. Doğrudan yenenlere ise meyve.
    Domates, soğan, salatalık ve patlıcan gibi sebzeleri doğrudan pişirmeden yiyebiliyoruz. Pişirilmek ölçü olsa demekki bunlarada meyve demek lazım. Peki pişirilen meyve varmı? Ben bilmiyorum. O zaman kesinlikle pişirilmeden yenilen bitkisel ürünlere meyve diyebiliriz. Hem pişirilmeden hem pişirilip yenilebilen domates, soğan, salatalık, patlıcan gibi ürünleri ise nasıl olsa pişirilip yenilebiliyor diye sebzeden sayabiliriz. Sakın patlıcan nasıl çiğ yenir demeyin. Aydın, Denizli, Manisa gibi yerlerde yetişen ve çiğ yenebilen çok tatlı patlıcanlar var. Ben arkadaşlarıma misafir olduğumda tarla gezerken hemen bir çilingir sofrası açıp dalından taze taze domates, biber, patlıcan ve soğan koparıp yemiştik. Patlıcan çiğken tuzlanarak güzel yeniyor.

• Bence yılın kısa bir döneminde ürün veren meyvedir.Yıla birçok kez ürün veren sebzedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fetih -- 29 Haziran 2009; 21:09:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

Çikolata afrodizyaktır.

Çikolata cinsel gücü mü artırıyor
  • Her sebze bir meyvedir ancak her meyve bi sebze olmayabilir.
  • çekirdeği yenilen yerde ise meyvedir. değilse sebze. kökü yeniyorsa sebze mesela...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßy Spécops.

quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

Çikolata afrodizyaktır.

Çikolata cinsel gücü mü artırıyor

daha aktif ve enerjik olabiliyosun iş üzerindeyken yani =D

3-4 tane snickers ye bak görürsün =D

ana arkadaşın dediği kadınlar üzerinde olan etkisi, erkeklerde sadece enerji veriyor fakat kadınlarda cinsellik isteğini arttırıyormuş diye biliyorum yada tatmin etmesini sağlıyomuş kendisini. çok mu açık anlattım yoksa =D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stabwound -- 3 Aralık 2011; 2:12:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: raskolnikov77

O zaman salatalık meyvedir, domatesi, marulu salatada yersek meyvedir..

quote:

Orjinalden alıntı: Timeguard

quote:

Orjinalden alıntı: K.MARX

Bence pişirme haşlama vs gibi işlemlerden geçmeyen genellikle direk tüketilenler meyvedir.

+21

Onlar anfoterler o yuzden

• git hayat bilgisi öğretmenine sor, ilkokula çevirdiniz kb'yi.
  • çekirdekli olanlar meyve bence ...

@ stabwound
    snickerste fıstıkta var çünkü etki x 2
  • quote:

Orijinalden alıntı: selsan

Peki çikolata meyve midir yoksa sebze midir?

Forum silinebilir
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.