Şimdi Ara

silinebilir (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
51
Favori
220.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    malesef eczanelerde bulunmuyor, piyasadanda kalkmış sadece 1 yerde bulabildim sipariş verdim bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crunch.

quote:

Orijinalden alıntı: senolas

bu hastalık için yüzde çıkanlara coresatin iyi geliyor deniyor fakat tüm internet sitelerinede bakmama rağmen hepsinde tükendi yazıyor, nedenini bilen varmıdır ? ilaç piyasadanmı toplandı ?

Eczanelerde bulabilirsiniz. 32 tl fiyatı.

Hocam bugün eczaneye sordum piyasadan kalktığını söyledi siz en son ne zaman aldınız?
  • quote:

malesef eczanelerde bulunmuyor, piyasadanda kalkmış sadece 1 yerde bulabildim sipariş verdim bekliyorum

Alabildiniz mi hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teselecta

quote:

Alabildiniz mi hocam?

12 gün geçmesine rağmen her arayışımda bu hafta içinde gelecek deniyor. Yurtdışına sipariş vermişler, stoklarında yokmuş 1- 1.5 hafta içerisinde gelecek dedi müşteri hizmetleri
  • nereden alabiliriz arkadaşlar
  • 1 ay kadar oldu daha yüzde 90ı duruyor. Haftada 1 kere bazen sürüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sarısını bulamıyorum hiç bir eczanede
    bunu gösteriyorlar bu işe yarar mı

silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sekobaba -- 3 Eylül 2015; 14:19:48 >
  • Coresatin Saglik bakanligi tarafindan guvensiz ürün(kortizonun varligi konusundaki suphe) diye nitelendirilip toplatilmis.Depolarin hicbirinde yok eczanelere iade etmeleri konusunda yazi gonderildi. Kortizon olsa dahi buralarda okuyunca almak istedim eczanemizde yoktu depoya gittim oradaki müdür anlatti durumu dermectoyu onerdi almadim.Coresatini iade etmemis eczanelerde bulabilirsiniz. Kendi hikayeme gelince ilac kullanmiyorum t bolgemde ve sacimin belli yerlerinde var sadece asiri boyutta degil amazondan sacim icin neutrugena t gel aldim sampuan pek ise yaramadi. Ucuz yuz maskeleri kil olanlar ve sauna bana cok iyi gelmisti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kortizonlu olarak advantan iyimidir yarın sabah alıcamda.

• Bu illeti ben de çekiyorum yıllardır, bu yüzden saçlarım da baya döküldü.
    Öncelikle kesin bir tedavisi yok, şunu yaptım geçti, bitti gibi bir şey söz konusu olmuyor.

Hastalık pusuda bekliyor, biraz sinir,stres yaşadıktan sonra tekrar beliriyor.

Benim kullandığım ilaç: Locoid diye bir krem. Doktor verdi zaten reçeteli satılıyor.
    Yüzümde yanma hissettiğim an kremi sürüyorum, yanmayı anında kesiyor sabaha kadar da kızarıklık gitmiş oluyor.
    Sürekli kullanmayacaksınız ama yanma hissi, kızarıklık olduğunda kullanın. İlaç kortizon içeriyor yoğun kullanıma uygun değil.

Saçlar için de Nizoral şampuanım var ama saç besleyici bir yanı yok, sadece deriyi biraz rahatlatıyor. Onu tavsiye etme taraftarı değilim.
  • Coresatin dermatit depolara geldi yeniden.Bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ist4nbul_

Coresatin dermatit depolara geldi yeniden.Bilginize.

Bilgilendirme için teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kremi sipariş verdim gelen ürünün kutusu farklı acaba sağlık sorun yaratır mı yoksa kutusu Mu değişti
    Egzama için sipariş verdim gelen ürün bu aldığım yerde bilgi vermiyor.

https://store.donanimhaber.com/79/7c/79/797c795e9419abc2c92bec715257ec9c.jpg

silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sekobaba -- 31 Ekim 2015; 15:57:15 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

Ben de 8 yıla yakındır çekiyorum bu illeti.

geçmiş olsun hocam acil şifalar
  • Başka çözümüde var... nasıl vucut için spor yapılıyorsa. . Boyun ve baş içinde spor yapın .. başınızı çok aşağı eğmeyin .. boyundaki damarlara masaj yapın sabit durmayın. . iltihap birikir. . Mümkünse açık havada en aşağı 2 saat yürüyüş yapın vücuttaki kan akışı sağlansın.. kozmetik ürünleri kullanmayın .. diş macunu bile zararlı. . Evdeki petekler sonra elektrik ısıtıcı ve lambaları yakmamaya çalışın.. bilgisayar ekranını küçük boy alın 13 inch. .. acılı kesinlikle yemeyin. . Sucuk sosis Salça .. margarin zararlı hayvansal yağ yiyin. . Cildi tamir ediyor hayvansal yağlı et. . Haftada 3 defa. . Parfüm şampuan kullanmayın. . Şampuanı 2 haftada 1 defa kullanın.. sıcak su uzak durun. . Ağzınız kapalı olmasın daima hava oksijen girmeli. . Kulaklarınıza masaj yapın. . KISACA sabit durmayın oturmayın fiziksel sorun yoksa.. Eğer varsa oturduğunuz yerde birisine masaj yaptırın hareket lazım. . Bu hastalıklar oturmaktan dolayı oluyor. ...

• quote:

Orijinalden alıntı: TECİRLİ

Coresatin sarı kutulu kremi tavsiye ediyormusunuz?

Kullananlar var mı?

1 senedir düzenli kullanıyorum müthiş.
  • can33tokat C kullanıcısına yanıt
    Günde kaç kere kullanıyorsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sekobaba kullanıcısına yanıt
    traştan sonra kesinlikle kullanıyorum. (egzamayı ve döküntüyü tamamen yok ediyor.) günde en az 1 kez kullanmaya gayret ediyorum.

şikayetleriniz yoğunsa 2 kez kullanın, 3-5 gün sonra şikayetler ortadan kalktığında ise 1 kez kullanın. sakal traşı ile oluşan yanma, kasıntı,kızarıklık,döküntü var ise (ki bende vardı) traştan sonra kesinlikle kullanın ve aynı gün 1 kez daha kullanın ( sakal traşı ile oluşan yanma, kasıntı,kızarıklık,döküntü var ise traş sabunu yerine "bioderma sensibo ds+ foaming gel" kullanın).

bu bir doktor reçetesidir arkadaşlar.
  • Arkadaslar 10 yildir cekiyorum.doktor çözüm bulamadi.enson deneme yanilma yontemiyle size verecegim yontemlerle bu hastaligi baskilayabileceksiniz Allahin izniyle.

1.sactakiler icin vichy dercos şampuan içi turuncu renkli olan haftada 3 defa ilik suyla yikayin.sicak su arttiriyor egzemayi.islak sac deriside artirdigindan banyoya girdiginizde sacinizi kuru birakin vucudunuzu yikayin banyodan hemen cikmadan once sacinizi yikayin ve hemen kurutun.ayrica sac kurutma makinalarida egzemayi arttiriyor.havluyla iyice kuruttuktan sonra sac kurutma makinasinin en soguk ayarinda sacinizi kurutun.bu yontemle ben sactaki problemi bitirdim Allaha sukur.sakal ve kaslarinizida bu sampuanla yikayin super cozum.sakalinizi cok uzatmayin bu hastalik killi deriyi seviyor.

2.burun kenari kas dibi ve yuzdekiler icin cok hararet yaptiginda elacon kortizonlu krem en fazla 3-4 gun kullandiktan sonra pirdolin krem ve la roche posay kerium ds kremi gunluk sabah kalkinca gece yatmadan gun icindede yuzunuzu yikadiktan sonra egzama olan yerlere degismeli olarak surunuz.diger hicbir nemlendirici kremi kullanmayiniz arttiriyor.bu iki krem arik sizin herzaman kullanacaginiz nemlendiri i krem olacak.soguk havalarda sicak havalarda banyodan cikinca gunluk surecegiz.normal sabunla yuzunuzu yikamayiniz.haftada 1 gun kil maskesi yapiniz.

3.olarak bu hastaligin kaynagi stres ve bagisiklik sistemi.bunun icin b vitamini ve folik asit takviyesi gunde 1 tane iciniz.hem stresi azaltiyor.kani arttiriyor ve bagisiklikgi guclendirerek hastaligi yenmemize yardimci oluyor.onerebilecegim b vitamini benexol ve dil altindan emilen new life B12(bu direk kana karisiyor) folikasit olarak bobrege en az zarar veren folic markasi.ayrica ben d vitamini takviyeside aliyorum oda new life d vitamini dil alti spreyi gunde 2 defa.

4.olarak şeker ve acı iste bu ikili egzamayi arttiriyor.caya seker atmayin yada azaltin.acili seyleri azaltin.baharatli kirmizi eti azaltin.jelibon draje seker kup seker bunlari yemeyin egzamanin kankileri bunlar.

Arkadaslar artik Allahin izniyle bu denedigim yontemlerle bu hastaligi yendim.sizde bu yontemleri bir deneyin.sonuc alirsaniz buraya yazi.bu hastaligi ceken bilir.Allah diger hastaliklardan korusun.bu dedigim seyleri enaz 1 ay uygulayin.sinuc alacaksiniz.mesela berbere gittiniz kesinlikle baska sampuanla yikatmayi gerekirse yaninizda sampuaninizi goturun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunemko -- 17 Kasım 2015; 7:40:22 >

• adanaliboy kullanıcısına yanıt
    Abicim ben 10 yildir cekiyordum sana diyecegim sampuani hemen temin et.vichy dercos disi beyaz ici turuncu renk olan banyoya girince once vucudunu yika saclarin kuru kalsin en son saclarinibu sampuanla kopurt 2 dakka bekle yika.ilik suyla olacak.haftada 3 defa yika 1 ay sonra buniş tamam bana dua edeceksin bende senin gibiydim simdi Allaha sukur bitti.baska hic bir sampuani kafana surmuyorsun.sabun falan yok. Sonucu bekliyorum.
    silinebilir

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.