Şimdi Ara

silinebilir

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
51
Favori
220.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceqn -- 15 Mayıs 2021; 19:52:42 >

• Adama eksiyi basmıssınız ama dua olayını hafife almayın.Yıllar önce elimde pekde önemli olmayan siğil vardı.Sonradan irili ufaklı dağılmaya başladı.Anneannem gördü bir dua okudu soğan ile bişiler yaptı tam hatırlamıyorum sonra farkettim eser kalmamış çok şaşırmıştım.
    Hatta kendi kendime dalga geçiyordum ulan böyle şeymi olur diye
    Çok geçmiş olsun
    Vallahi bende de var bu illet.Ama kesin çözüm yazmışssın.Kesin çözüm olduğunu düşünmüyorum bunun.O hastalık tekrardan nüksedecektir.Ben artık kafama çok takmıyorum,burun çevremde seboreik var.Birkaç haftada bir nüksediyor,advantan krem sürüyorum pek sorun kalmıyor.Ama bu hastalık gerçekten çok yaygın ve dermatologların artık basit kremler yerine başka bir şey yapmaları lazım
    Kafayi H&S Clinic Strength ile hallettim burun kenari cok azdigi zaman dusta kafamdaki kopukten biraz burnuma suruyorum kizariklik kaliyor fakat kasinti ve dokuntu bayagi azaliyor zaten hemen hemen her gun dus aldigim icin rahatlatiyor.

Lakin son senemi hatirliyorum lisede sinava hazirlaniyom test cozerken bi kasinti geliyordu kitabin ustu yarim kilo deri canim sikiliyordu cok Allah kimseye vermesin bu illeti.
  • Ben de 8 yıla yakındır çekiyorum bu illeti.
  • Aktarda bulabileceğiniz kayısı çekirdeği yağı kullanın. Banyodan sonra yüzün sorunlu bölgelerine bir pamukla fazla bastırmadan bu yağı sürün. Denendi, %100 çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu nasıl bir hastalık kepeklenme gibi birşeymi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangroo

bu nasıl bir hastalık kepeklenme gibi birşeymi?

Kaş alın burun kenarı bölgelerinde kuruma, kızarıklık deri döküntüsü şeklinde bir cilt rahatsızlığı. Çok yaygın.

• quote:

Orijinalden alıntı: cabriolet1981

quote:

Orijinalden alıntı: kangroo

bu nasıl bir hastalık kepeklenme gibi birşeymi?

Kaş alın burun kenarı bölgelerinde kuruma, kızarıklık deri döküntüsü şeklinde bir cilt rahatsızlığı. Çok yaygın.

benim de çenemde var ufak ama traş olduğumda belli ediyor kendini babamda da var bu tedavi yöntemlerini denesek sorun olmaz herhalde
  • Kayısı çekirdeği yağını bir deneyin. İçinde hiçbir ilaç yok. Tamamen doğal. İşe yaramazsa da birşey olmaz.

• Mesajimda belirttigim gibi herseyi deneyipte cozum bulamayanlr icin kremi onerdim. Yoksa arkadaslarin bahsettigi seyleri denemeyen denesin.

• oceqn O kullanıcısına yanıt
    Benim saç derimde var ufak bir yerde. Betnovate kullandım geçti ama sonra tekrar başladı ? Sen şampuanla hallettim demişsin nasıl oldu yav
  • oceqn O kullanıcısına yanıt
    Head and shoulders ın hangi şampuanını kullandınız benim suratta değil de saçta var bu rahatsızlık. Aynı zamanda kaç günde bir yıkadınız ve saçınızda beklettikten sonra mı duruladınız ve duruladıktan sonra havlu ile mi kurutma makinesi ile mi kuruttunuz? Bu illetten ben de yıllardır çekiyorum soru yağmuruna tumuş gibi oldum ama cevaplarsanız sevinirim.

• Vallahi bende de var bu illet.Ama kesin çözüm yazmışssın.Kesin çözüm olduğunu düşünmüyorum bunun.O hastalık tekrardan nüksedecektir.Ben artık kafama çok takmıyorum,burun çevremde seboreik var.Birkaç haftada bir nüksediyor,advantan krem sürüyorum pek sorun kalmıyor.Ama bu hastalık gerçekten çok yaygın ve dermatologların artık basit kremler yerine başka bir şey yapmaları lazım
  • Kullandigm sampuan head shouldersen mentollusuydu. Su an uretimi olmadigi icin hs hassas ciltler icin olanini kullaniyorum. Bnde sd yi imknsiz bilirdm ama 6.gun bitti bugun ve hala yuzumde belirti yok

• son mesajımdan 10 gün geçti. beklenen ilgi her ne kadar görülmesede konuda biri denk gelir diye yine yazıyorum. rabbime şükürler olsun ki halen herşey yolunda. kremi 2 günde 1 sefer gece sürüyorum artık. herkese Allah şifasını versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: oceqn

son mesajımdan 10 gün geçti. beklenen ilgi her ne kadar görülmesede konuda biri denk gelir diye yine yazıyorum. rabbime şükürler olsun ki halen herşey yolunda. kremi 2 günde 1 sefer gece sürüyorum artık. herkese Allah şifasını versin

Son durum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

quote:

son mesajımdan 10 gün geçti. beklenen ilgi her ne kadar görülmesede konuda biri denk gelir diye yine yazıyorum. rabbime şükürler olsun ki halen herşey yolunda. kremi 2 günde 1 sefer gece sürüyorum artık. herkese Allah şifasını versin

Son durum?

krem neredeyse 1 haftaya kadar bitecek gibi(2-3 günde bir sürdüm). herhangi bir sıkıntı yok şükürler olsun
  • Saçların da varmıydı ? Benim yüzümde yok saçlarımda var orada da işe yarar mı ? Gerçi şampuanımı değiştirdikten sonra baya bi azaldı eskisi gibi rahatsızlık vermiyor ama yine hiç olmasa daha iyi tabii benim için.
  • Son durum nedir? güzel bir cevap alırsam bende alacağım.
  • Benim kaşlarimda ileri derecede var ve kaşlarım dökülüyor.denesemmi

• Saçlarında olanlar prozinc kullansınlar bidaha hiç yaşamayacaksınız bu sorunu benim 2 senedir yaşamadığım gibi.
  • quote:

Öncelikle tüm yazacaklarımın fayda edeceği grup yüz kısmında seboreik dermatit yaşayanlar için.(kaş, burun çevresi ve yüzdeki diğer bölgeler. saçlarımdaki sorunu basit bir şekilde head shoulders şampuanıyla hallettim.) Detaylı bir şekilde bütün ayrıntıları yazacağım. Seborik dermatit ile tanışmam lise 2 nin başlarında oldu. şu an yaşım 25. yaklaşık 8 senelik mazisi var bende. bu illet ilk başta kirpiklerimde başladı ve bir kaç hafta içinde kaşlarıma ve çeneme de yayıldı. tabi farklı zamanlarda gittiğim cilt doktorları anlaşmış gibi hipokort ve benzeri kortizon kremleri verdi. fakat bende neredeyse hiç bir işe yaramadılar. sonrasında gittiğim cildiye doktorları ve verdikleri losyon ve kremler de cabası. onlarda hiç bir işe yaramadı. 1 sene içinde artık burun çevrem, kaşlarım ve yüzümün değişik yerleri aşırı kızarık ve pullu hale geldi. Aile hekiminin yanına gittim ve durumu anlattım. bana bir iğne yazdı. kortizon olan bu iğne yi vurulduktan sonra yaklaşık beni 1 aylığına öylesine rahatllatı ki yüzümde sd ye ait en ufak bir iz kalmadı. o gün bu gündür 7 senedir her ay düzenli şekilde diprospan iğneyi vurulmaya başladım. iğneleri vurulmaya başladıktan bi kaç ay sonra kilo artışı başladı ve vücudumu baya şişirdi. normal bir beslemeye rağmen şu an 93 kiloyum ve abur cabur olmamasına rağmen kortizon iğnesi sayesinde müthiş kilo aldım. kortizon iğnesini bırakıp sd den kurtulmak için her türlü tedavi, krem ve kocakarı ilaçlarını kullandım. tabiki fayda etmedi. bundan 2 ay öncesine kadar blue cap kremin sd yi tedavi ettiğini öğrendim ve hemen sipariş ettim eczacıma. fiyatı 95 tl. sadece bir gün kullandım 1-2 sefer sürdüm ve etkisi görmedim. bu da işe yaramadı diyerek kremi kenara attım. taki 5 gün öncesine kadar yine kızarıklık ve kabuklanma başlayınca kortizon iğnemin vaktinin geldiğini anladım. bu sefer vurulmak istemedim. aklıma 2 ay önce aldığım blue cap krem geldi ve bu sefer inatla kullanıp gerçekten etkili olup olmadığını anlayayım dedim. kremin 3.gününde sd de toparlanma 4.gününde iyileşme 5.gününde hiç bir iz kalmadığını gördüm. tabi sevinçten defalarca aynaya baktım. sanki yüzüm kortizon iğnesi vurulmuşum gibi tertemiz kızarıksız ve pulsuzdu. bugün 6.günüm ve hala inanamıyorum. kortizon iğnelerinden kurtuldum inş. yüzümde sd den en ufak bir eser kalmadı. internette senelerdir araştırdığımdan biliyorum bu illetten çok çeken, topiklere yüzlerce sayfa mesaj giren var. umarım yüzünde sd den çeken herkes bu yazı ile karşılaşır ve bu illetten kurtulur. reklam diyen çıkarsa da ıslak meşe odunuyla döverim haberi olsun. blue cap kremi günde 2-3 sefer sd li yere hafifçe yedirerek sürün. umarım ben de olduğu gibi herkese şifa olur.
    Not: İlk zamanlarda saçımdaki sd yi head & shoulders şampuanıyla hallettim. tek derdim yüzdeki sd idi. onu da blue cap kremiyle hallettim. 6. günüm olduğu için kendimdeki değişiklik ve gelişmeleri yazacağım.

Başkan bende 6 senedir çekiyorum kremi hemen yarın alacam umarım dediğin gibi işe yarar bu bilgiyi bizle paylaştığın için teşekkürler :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.