Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
8.464
Cevap
199
Favori
1.207.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
57. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @igav güzel gelişme. saçında bi değişiklik var mı?

ben sirkeyi bi türlü düzenli kullanamadım bugün tekrardan başlıyorum. ayrıca yüze pamukla sürülmesi önerilmiş burada ve bi çok forumda onu da denedim ancak yok çok kızardı cildim. neyse ki düzeldi sonradan. yüzünde deneyecek olan arkadaşlar, sirkeyi sulandırın ve sadece kızarıklık olan bölgelere hafif hafif sürün derim. cildinizi tahriş edebilir. benim yüzüm epey kızardı 10 dk sonra hemen yıkadım. zaten sürer sürmez çok hızlı bir şekilde etki ediyor cilde. ben bir de sulandırmadan yapmıştım belki ondandır.

bir de market ürünü değil de doğal elma sirkelerini öneriyorlar deneyen var mı acaba
  • beyler alkol tetikliyor mu bu hastalıgı ? fazla alkol tüketen ve bu hastalıga sahip olan arkadaş var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Majorümsü Minör

@igav güzel gelişme. saçında bi değişiklik var mı?

ben sirkeyi bi türlü düzenli kullanamadım bugün tekrardan başlıyorum. ayrıca yüze pamukla sürülmesi önerilmiş burada ve bi çok forumda onu da denedim ancak yok çok kızardı cildim. neyse ki düzeldi sonradan. yüzünde deneyecek olan arkadaşlar, sirkeyi sulandırın ve sadece kızarıklık olan bölgelere hafif hafif sürün derim. cildinizi tahriş edebilir. benim yüzüm epey kızardı 10 dk sonra hemen yıkadım. zaten sürer sürmez çok hızlı bir şekilde etki ediyor cilde. ben bir de sulandırmadan yapmıştım belki ondandır.

bir de market ürünü değil de doğal elma sirkelerini öneriyorlar deneyen var mı acaba

Benim sorunum saçımda değil yüzümde.Saçımı uzadığı dönemlerden favori kısmında oluyor sadece.Ben burdaki aradaşın söylediği markayı kullanıyorum.Sanırım Fersan.Yukarıda yazıyordurYüzüme hayatta sürmem açıkçası.Zaten zor içiyorum.Birde sabah erken işe giden biriyim.Ben sirke yanında bir de nasmed diye bir sabun kullanıyorum.Yüzü anında kurutuyor.Öneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Rosé Immortal

beyler alkol tetikliyor mu bu hastalıgı ? fazla alkol tüketen ve bu hastalıga sahip olan arkadaş var mı ?

Alkol fazlasıyla tetikliyor.Arada sırada bir içmelerde pek olmasa da öyle her akşam içiyorsan sıkıntı olur.
  • Haftada 5-6 biranin zararini gormedim su ana kadar. Ama her bunyede farkli etki yaratabilir tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mayalı içkiler dokunabilir. bende bira çok içiyorum ama azdırıyor mu hiç dikkat etmedim
  • Yurt disinda cok fazla tuketiyorum umarim cok asiri nuksetmez

• şu Vichy'i kullanmaya başlayan var mı aramızda? ya da yararını gören
  • Merhaba arkadaşlar 21 yaşındayım ve 18 yaşından beri bu egzema illetiyle uğraşıyorum , epeydir çözüm arıyordum çok kötü görüntü yaratıyordu ve çözümünü buldum ve 1 aydır 2 kaşımın arası , alın ve burun kenarlarlarımda hiç bir şekilde kepeklenme yok , çözümü doğal olarak buldum sakın ilaç vs. denemeyin derim sizlere

1. Olarak Zeytin yağlı defne sabunu

2. Olarak Isırgan Otlu Sabun

3. Olarak bir marketten aldığım Salyangoz özlü krem kullanıyorum sivilce izlerine ve egzemayı yenmemde etkisi olmuştur.

Sonuç olarak bunların doğal olmasına dikkat edin ve Düzen olarak kullanın , Mesela Zeytin yağlı sabun ile yüzümü yıkadıktan sonra köpürterek 5-6 dk egzemalı olan yerde için bekletiyorum ve yıkıyorum ve ertesi gün ısırgan otlu sabunla bunu uyguluyorum , bunları uyguladıktan sonra salyangoz özlü kremi sürüyorum ama nemlendiricide olabilir ve ilk kullandığımda sabunları kokuları hoşuma gitmiyordu ancak cildimin düzelmesinden dolayı artık o kokular bana hoş geliyor Bu yazdıklarımı kullanın emin olun 2-3 güne yüzünüzde kepek yada sulanmaya dair eser kalmıyacaktır.

• Arkadaşlar bende bır cok defadır doktora gıttım verdıklerı kremler sampuanlar haplar ve nıhayetınde deneme tahtasına donen ben hıc bı ıse yaramadılar yalnız bendekı durumun sd oldugundanda emın degılım alın bolgem cok yaglı ama orda bısey yok kaşların altından ıtıbaren bogaz bıtımıne kadar cıllde kepeklenme var ozellıkle dus-tras sonrası elle ovalayınca butun cıldım elıme gelecekmıs gıbı oluyor bunu yapmazsam sayet banyo sonrası ölü deriler gerginlik ve kasıntıya neden oluyor bunu yapınca beyaz beyaz bullanıyor bu sd mıdır ? yıllardır kullandıgım ılaclar sd ıcın verılen ılaclar ve hıc bıse yaramadılar bu ne olabılır arkadaslar ????
  • konazol öneririm duştayken kafanızı güzelce ıslatın sonra elinize dökün ve güzelce kafanıza yedirin yüzünüze ve gögüs bölgenize komple uygulayın her duşta 2 kere ve haftada 3 kere olmak üzere kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johan Hegg

şu Vichy'i kullanmaya başlayan var mı aramızda? ya da yararını gören

Ben kırmızı olandan aldım ama kullanmaya başlamadım daha.
  • arkadaşlar bu sirkeyi yüze sürme olayı nedir ya?her foruma bir kişi yüzüme sürüyorum geçiriyor yazıyo,sonra kimsede işe yaramıyor bu yöntem saçmada geliyor bana ne alaka yani sirke??kalıcı bir iyileşme sağlayan var mı bu sirkeyi yüze sürme olayından açık bir şekilde cevap veren olursa sevinirim.teşekkürler şimdiden.benim yöntemimi daha öncede yazmıştım bu hastalık stres kaynaklı bende rahatlamak için hep sd'den önceki yüzümü ve rahat zamanlarımı düşünüyorum stresi yaşamamak için ve faydalı bişey sizede öneririm...
  • sonsuza kadar olmasada duzenli uyguladigin surece hic geri gelmiyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: Erdem__

quote:

Orijinalden alıntı: webhaluk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: webhaluk

quote:

ARKADAŞLAR BENDE YILLARCA SİZİN ÇEKTİKLERİNİZİ ÇEKTİM BU İLLET LİSEDE BANA BULAŞTI VE 12 YILDIR ÇARESİNİ ARADIM. İLK BAŞLARDA SAÇLARIMDA SONRA ALNIMDA ARDINDAN KAŞLARIMDA SONRA SAKAL ARALARINDA DAHA SONRA İKİ GÖĞÜSÜMÜN TAM ORTASINDA ÇIKTI. ÇOK DOKTORA GİTTİM HEPSİ EZBERE İLAÇ VERDİ (KETORAL DENEN APTAL İŞE YARAMAYAN Bİ İLAÇ VAR DİREK ONU SÖYLERLER ZATEN HİÇBİR İŞE YARAMADIĞI GİBİ SURATINIZI PANCAR GİBİ KIPKIRMIZI YAPAR) DAHA SONRA SURATIM İÇİN KORTİZONLU İLAÇLAR KULLANDIM FAYDASINIDA GÖRDÜM PİSKOLOJİM DÜZELDİ BİRAZDA OLSA AMA SAÇLARIMDA SAKAL ARALARINDA VE VÜCUTUMUN ÇEŞİTLİ BÖLGELERİNDE ÇIKMAYA DEVAM ETTİ. DAHA SONRA HEAD AND SHOULDERSİN KEPEĞE KARŞI OLAN ŞAMPUANINI KULLANDIM DÜZENLİ OLARAK HERGÜN KULLANDIĞIMDA (HER DUŞA GİRDİĞİMDE İKİ KERE KÖPÜRTÜYORUM) SAÇLARIMDADA KALMADI. BU SEFER SURATIMDA KORTİZONLU İLAÇ KULLANMAYA SINIR GETİRDİM HAFTADA 2 KEZ AZ BİR MİKTAR SÜRÜNCE YETMEYE BAŞLADI. VE ŞİMDİ HEAD AND SHOLDERSİN SADECE EZCANELERDE SATILAN BİR ÜRÜNÜ VAR ARKADAŞLAR KEPEĞE KARŞI YOĞUN ETKİLİ ONU KULLANMIYORUM ARTIK NE KORTİZONLU KREM VAR HAYATIMDA NEDE VÜCUTUMUN HERHANGİ Bİ YERİNDE S.D. ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR OLSUN KURTULDUM SURATIMDA SAÇ DİPLERİMDE SAKALLARIMDA VÜCUTUMDA BIRAKIN PULLANMAYI EN UFAK KIRMIZILIK BİLE YOK TERTEMİZ. İNANIN BU HASTALIKTAN ÇOK ÇEKTİM ÖZELLİKLE TERLEYİNCE O SAÇ DİPLERİNİN KAŞINTISI ÖLDÜRÜRDÜ BENİ. SIRF BU KONU İÇİN ÜYE OLDUM ARKADAŞLAR FORUMA BEN KURTULDUM ALLAH SİZEDE NASİP ETSİN. GEÇENLERDE ECZANEYE GİTTİM KULLANDIĞIM ŞAMPUANI İSTEDİM ONDAN YOK ŞU DAHA İYİ ONU VERELİM DEDİLER NERDEYSE KAFA GÖZ DALACAKTIM ECZACIYA. ELİNDE KALMIŞ APTAL SAPTAL ÜRÜNLERİ İTELEMEYE ÇALIŞIYOLAR. AYRICA BEN ÜRÜNÜ 16 TL YE ALIYORUM ECZANEDEN DAHA FAZLA PARA VERMEYİN. BİLMEYEN BİRİ OLDUMU FİYATI ABARTIYOLAR AMA DEYİM.

ARKADAŞLAR HERGÜN KESİN DUŞ ALIN SAÇLARINIZI İKİ KEZ BU ŞAMPUANLA KÖPÜRTÜN VE KÖPÜKLERİ SURATINIZADA SÜRÜN 2-3 DAKKA BEKLEYİN SONRA DURULAYIN. VE Bİ KEZ YIKAYIP DURULADIKTAN SONRA İKİNCİ KEZ KÖPÜRTMEYİ UNUTMAYIN. ŞİMDİDEN HEPİNİZE GEÇMİŞ OLSUN UMARIM HEPİNİZ KURTULURSUNUZ. ŞU HEAD AND SHOULDRESİ ÜRETEN ELİN GAVURUNA ETMEDİĞİM DUA KALMADI KESİN CENNETLİK HERİF. BU ARADA İKİ GÜNDE SAÇLARIMDA HİÇ BİŞEY KALMASIN DİYOSANIZ SAÇLARINIZI ÇOK KISA KESTİRİN ANINDA GİDİYOR. AMA SAKIN KULLANMAYI BIRAKMAYIN ARKADAŞLAR.

kardeş firma elemanı gibi konuşmusun. Ben de T/gel kullanıyordum kaşıntıyı geçiriyor ama önceki postlarım dada bahsettiğim gibi saç dökülmesine neden oluyor. Neyse bir aydır da senin öve öve bitiremediğin şampuanı kullanıyorum. (head and shoulder intensive care) Fakat bu şampuan hem saçı inceltip dökmeye devam ediyor hemde kaşıntıya T/gel kadar etkili değil. Unutmadan birde bu hastalığın yazın azaldığı kışın ise çoğaldığı söylenir. Şu an yaz olmasına rağmen kafam hala kaşınıyor. Demek istediğim şu sanki gökten inmiş bir şampuan gibi bunu burda lanse edip insanlar da beklenti yaratmak çok yanlış. Ayrıca daha ilk postun.

kullanma ozaman birader. bana iyi geldi halada kullanıyorum ne suratımda ne vücutumun herhangi bi yerinde ne kızarıklık ne pullanma ne kaşıntı var saçlarımda çok sağlıklı zaten ağır bi şampuan olsa günlük kullanıma uygundur yazısı içermezdi sağlık bakanlığı bunu kontrol ediyordur heralde. ayrıca şampuanın iyi geldiği arkadaşlarda var. sana ne iyi geliyosa onu kullan ben sadece söyledim bana çok iyi geldi şuan hastalıktan eser yok. kullanırsın kullanmassın sana kalmış. ayrıca ilk postumuz diye tavsiye edemeyecekmiyiz içindeki fesat düşüncelerle seni başbaşa bırakıyorum. kullanırsan ekime kullanmassan sen bilirsin. gerçi kullandığındanda şüpheliyim intensive care değil intensive treatment

Lafe uzatmadan sana tek cümle ile cevap vereyim. Seviyen yerlerde sürünüyor...

en azından ismini bile yazamadığım şampuanları kullanmış gibi yapıp, kişiliksizce hiç tanımadığım insanlar hakkında varsayımlar çıkarımlarla damgalamıyorum. Sana söylenecek söz yok senin karakterin senin en büyük cezan zaten

head and shoulders intensive treatment gerçekten cok etkili şampuan tavsiye ederim ben de

• quote:

Orijinalden alıntı: semihus

quote:

Orijinalden alıntı: Johan Hegg

şu Vichy'i kullanmaya başlayan var mı aramızda? ya da yararını gören

Ben kırmızı olandan aldım ama kullanmaya başlamadım daha.

Ben kullanıyorum yeşil kutu, yağlı saç için olanı sipariş etmiştim ama saç dökülmesine karşı olanı geldi. 2 aydır devam ediyorum kullanmaya ve 1 aydır falan kaşıntı yok kepek de oldukça az şuan, umarım böyle devam eder.
  • Burnum sürekli kizariyor yaglaniyor ve beyaz beyaz dökülüyor ne olur birşeyler önerin

• quote:

Orijinalden alıntı: StereoLove

Burnum sürekli kizariyor yaglaniyor ve beyaz beyaz dökülüyor ne olur birşeyler önerin

?

• Arkadaşlar 17 yaşındayım saçlarım %50 beyaz acaba bunun sebebi nedir??
  • quote:

quote:

Burnum sürekli kizariyor yaglaniyor ve beyaz beyaz dökülüyor ne olur birşeyler önerin

?

Konuyu en baştan inceleyin hastalığınızla ilgili birçok öneri var.Deneme yanılma yönteniyle kendinize en uygunu seçin
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.