Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (4 Mobil) - 10 Masaüstü4 Mobil
5 sn
8.436
Cevap
198
Favori
1.206.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler bende her gün 3 kere kırmızı pancar suyu içiyorum ilk 10-15 gün bi faydasını görmemiştim ama kullanmaya devam ettikçe sıkıntımın azaldığını gördüm sizde bir deneyin isterseniz
  • Ben de aldım şu elma sirkesinden bakalım nasıl olacak.Sonra bir arkadaş biotin vitamin önermişti onuda denicem.Umarım çözülür şu dert.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu elma sirkesini bişeylerle karıştırıp içşek etkisi azalır mı acaba?Bu kadar mı kötü olur tadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: igav

Bu elma sirkesini bişeylerle karıştırıp içşek etkisi azalır mı acaba?Bu kadar mı kötü olur tadı

aynen yahu çok kötü tadı. ben bi yudumluk su koyuyorum bi kere de yutuyorum ardından hemen tatlı bir şey atıyorum ağzıma yoksa onun o ekşimsi kokusu ağzıma geldikçe midem bulanıyor
  • Valla ben bir bardak suya koyup içiyorum yoğunluğu azalsın diye ama banamısın demiyor.Acaba diyorum meyve suyuna falan katsak olur mu.Gerçi iki gündür içmeyi de unutuyorum.
    Siz de bir fark yarattı mı?
  • Elma Sirkesini sakın saf olarak falan içmeyin, boğazınızı midenizi yakarsınız, (asit oranı oldukça yüksek) bir bardak suyun içine bir yemek kaşığı sadece. Bir sağlık sitesinde okumuştum, bir bardak suyun içine bir kaşık bal, bir kaşık elma sirkesi, yarım limon karıştırıp için yazıyordu. Ben bu şekilde birhafta kadar denedim, fakat bal kuvvetli olduğu için elma sirkesinin etkisini azalttı galiba. Elma Sirkesini molla google den araştırırsanız, karaciğerdeki zararlı toksinleri ve kötü kollestrolü düşürüyormuş.
  • Saçımın içinde yine çok şiddetlenmeye başladı. bıraktım artık hiç ellemiyorum ne olursa olsun artık. bıktım ulan
  • ...::::Sorunun Çözümü::::...

1 madde. Günde çayı en fazla 1 veya 2 bardak için (mümkünse hiç içmeyin derim)

2 madde. Çay içtiğiniz günlerde kesinlikle kahve içmeyin (Bu kesindir kardeş)

3 madde. Eğer kahve ve çay içmemişseniz o gün, 1 bardak kola içebilirsiniz (ama mümkünse Kola'da içmeyin)

4 madde. Cips ve Çekirdek, arkadaş bunları yeme demiyorum; HER ALLAHIN GÜNÜ YEME ve yediğin zamanda AZ YE. (önemli)

5 madde. Sıcak suyla banyo yapma ILIK SU ile BANYO YAP ve YÜZÜNÜ KESİNLİKLE SOĞUK SU ile YIKA. (yüze soğuk su)

-ilk iki madde çay ve kahve cilt kuruluğuna sebep olmaktadır. (yüzünüz kızarmasını istemiyorsanız artık kendiniz için fedekarlık yapın)

-Arkadaşlarınız ısrarlı bir şekilde kahve, çay ya da kola ikram etmek isterlerse onları "kırın" gitsin (sonuçta bu hastalığı onlar çekmiyor, sonra suratına falan ne oldu diyorlar!)

6 madde. Strese girmeyin diyemem, dünya şartları sizi buna çarnaçar sürükleyecektir. 5 madde de yazdım dediklerimi yapın uygulayın. Nihayetinde stresin babası gelse cildinize bir şey olmayacaktır.

NOT: Doktorun yazmış olduğu kızarıklık için hap falan varsa kullanmayı kesmeyin..

• quote:

Orijinalden alıntı: Johan Hegg

Saçımın içinde yine çok şiddetlenmeye başladı. bıraktım artık hiç ellemiyorum ne olursa olsun artık. bıktım ulan

2 haftada bir m-furo saç losyonu kullan rahatlatır en azından. Kortizon var ama napacaksın. Ben senelerdir böyle idare ediyorum. 500 bin kişide sedef hastalıı varmış.
  • " seboreik dermatite kesin çözüm bu dertten muzdarip olanlar dikkat

Arkadaşlar ben 8 sendir bu dertle uğraşıyorum bu zaman içerisinde 12 dermataolog değiştirdim saçlarım aşırı dökülüyordu ve saç derimde sivilceler mevcuttu özellikle ensemdekiler çıban gibiydi ne yaptıysam bir türlü onlardan kurtulamadım öncelikle kullandığım yöntemlerden bahsedeyim

Dermovate losyon+sebophane şampuan+ beklazon= dermovatan tam sonuç alamayınca doktorum beklazon vermişti sürdüğümde saç derim kudurmuşçasına kaşıntı yapıyordu zaten 3-4 kullanım için demişti seboreik dermatit baya azaldı ama kesin sonuç yoktu. tedaviyi bırakınca eskjisi gibi geri geldi

doktorlar tarafından yazılan eczanede yaptırılan solüsyonlar= kullanımda kısa süreli rahatlama ama hiçbiri kesin sonuç değil

roaccutan= kullanılan sürede sonrası 1 ay boyunca yok olan problem 2. ayda geri geldi

dermatolojik şampuanlar
    ketoral: ensedekiler hariç diğerleri üzerinde etkiliydi ama uzun süre kullanınca etkisi yok oldu
    nizoral: ketoralle aynı sonuç
    prozinc: ilk zamanlarda gayet 2. şişede etkisiz
    kükürtlü sabun: hiçbir şekilde etkisini görmedim
    selsun blue: diğer şampuanlara göre daha etkiliydi saç gözeneklerini açtığını hissediyorsunuz ama ensemdeki o inatçı sivilceleri sadece bira hafifletti bırakınca şampuanı herşey yine aynı

medobiotin:4 kutu 5 mg kullandım uzun süre kullasnımda çözüm olabildiğini söylediler ama sonuç yine hüsran

sarımsak yağı ve diğer yağlar: hepsi etkisiz
    çam terebentin esansı:artık canım o kadar yanmıştıki bu dertten direk saç derime uyguladım şampuanla da kullandım yine sonuç alamdım
    çay ağacı yağı: hem saç derisine masaj hemde şampuana katıp kullandım yine hüsran

Artık bu kadar uygulama ve 8 sene süren mücadeleden bıktım her şeyi bıraktım zaten ilaçları da kullandığım sürece hiçbir işe yaramıyorlardı ve saç dökülmem felaket boyutlardaydı kesinlikle azalmıyordu daha sayısız ürün ve tarif uyguladım ama şimdilik aklıma gelenler bunlar. saçlarım o kadar yağlanıyordu ki 2 gün yıkamasam kaşıntıdan ölüyordum saçlar artık elime tutam tutam geliyordu hergün yıkamama rağmen doktorlar türlü testler yapıp ilaç verdiler dökülmede azalma yok
    en son genetik yapacak bişey yok dediler. bu sorun aynı zammanda annem ve teyzemde de vardı hepimizin o gür saçları 1/3 e indi resmen.

gelelim asıl çözüme teyzem bundan 2 sene önce bir eczanenin ücretsiz yaptığı saç analizine girmiş bakan kişi saç gözeneklerinin tıkandığını bu yüzden döküldüğünü söylemiş ve vichy nin dökülmelere karşı olan kırmızı şampuanını vermiş teyzem 1 sene boyunca bu şampuanı düzenli kullandı saçlarındaçoğalma yoktu ama en güzel etkisi saçlarında artık sivilce de yoktu. tabi bundan bana bahsetmemişti teyzem saçındakileri sivilce sanıyormuş seboreik dermatitten haberi yoktu. banada onun için o zamanlar söylememişti. daha sonra annem taksimdeki ünlü eczaneye gitmiş ve saç dökülmesi için etkili bir ürün istemiş eczacı anneme vichynin kepek ve yağlanma sorunu için olan vichynin yeşil şampuanını ve rogan vermiş kullanın açılan yerler bir ayda dolacak demiş. Annem bu şampuandan 3 şişe kullandı ve onunda seboreik dermatiti yok olmuş. 5 ay önce ben artık iyice umudu kesmişken annem beni bundan haberdar etti teyzeme sordum sen bu markanın şampuanını kullanıyordun noldu dedim saçımdaki tüm sivilceler gitti dedi ve 1 senedir farklı farklı şampuanlar kullandığını geri gelmediğini söyledi. bende ilk başta kırmızı olanı almıştım saçlarımda dökülüyor diye sonra yeşil olanı kullanmaya başladım 1 şişe kırmızı 2 şişe yeşil olandan kullandım ensemdeki o inatçı sivilceler gitti yalnız üst kısımlarda 4-5 tane falan kalmıştı bu aradasaçımı kestirmeye gittiğimde kuaförüm hayret etmişti saçların çok güçlenmiş dedi.

sorun iyice seyrekleştiği için saçderim gerçekten rahatlamış ve dökülmelerim azalmıştı. sonra saçlarım çok gek uzadığından bu arada sinamekili karışımı uyguladım ve saçımdaki o 4-5 tane kaldı diye bahsettiğim sivilcelerde tamamen yok oldu

simdi şampuana hala devam ediyorum ne olur ne olmaz diye bu arada 1 hafta şampuanımı alamadığımdan evdeki hacişakir şampuanla saçımı yıkadım ve sivilceler gelmedi
    kızlar ben annem va teyzem bu sayede kurtulduk şuan saç derim gayet sağlıklı ve saçlarım hacimlendi artık eskisi gibi kesinlikle dökülmüyor. bu arada bu şampuanı kullanıpta böyle bir etki gören var mı diye nette araştırırken bir kızın daha bu şampuanla kurtulduğunu gördüm google vichy yeşil yazarsanız sizde görebilirsiniz

ben kendi tecrübelerimi anlattım ve şuan gerçekten çok memnunun inşallah bu dertten rahatsız olan herkeste işe yarar"

böyle birşey gördüm beyler haberiniz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 26 Kasım 2012; 2:02:10 >

• Bu Vichy'nin methini çok duydum ama henüz denemedim. En kısa zamanda deneyeceğim.

Şu aralar saçımda yağlanma sorunu arttı. Dökülme ise bir dönem çoğalıp bir dönem azalıyor.
  • Bu Vichy sadece eczanelerde mi satılıyodu?
  • Bu şampuanlardan hangisi önerdiğiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lamettrie -- 28 Kasım 2012; 9:26:32 >

• bir önceki postumu 5 kasımda atmıştım. Yüzümde kızarıklıktan eser yoktu şimdi tekrar geri geldi. Bende artık ne yazacağımı şaşırdım. Allahtan sağlık sigortam var o doktor senin bu doktor benim kapı kapı dolaşıyorum. Hoş ne işe yarıyor dersen koskoca bir HİÇ bu yollar hep kısa vadeli çözüm getiriyor. Birde şuna dikkat ettim. Bir doktor da (Alman Amerikan Florance Acıbadem Echomar ismini hatırlamadığım birkaç özel has daha) gel kardeşim senin bir deri analizini çıkartalım. Birkaç test yapalım. Araştıralım bu nedir nasıl çözülür demedi? Her doktorun önerdiği fiks bir ilaç var onları dayıyor hastaya yallah...

Allah bu hastalığı çekenlere sabır versin. Yüzümde çıkmasa yine bu kadar dert etmeyeceğim ama lanet olası sadece yüzümü mahvediyor. Canı isteyincede azalıp yok oluyor. Doktor harici de krem kullanmak istemiyorum. Sonra doktora gidince suçlu oluyorsun neden kafana göre ilaç aldın diye..

• Beyler herkese geçmis olsun oncel
    ikle.ben de 5 yıldır falan çekiyorum bu.muhabbeti. Size sunu onereyim ben de çözdü yüzde ki sorunu elma sirkesini ilk bir ay pamukla yüzümüze gunde 3 kez sürüyoruz ilk basta artiyo gibi olabilir aldirmayin 2 hafta da yok olucak hepsi.ilk basta yanmalar oluyo korkmayın.umarim isinize yarar gectikten sonra 2 gunde bi kez uygulasqniz yeter.benim yüzümde 2 yildr cikmiyor sirke markası fuhne mi ne diasa da mevcut ise yarayan olursa.buraya yazsın
  • arradaşlar bende de var. saçlarımda kepek oluyor ama bunu bioksin ile çözdüm sorun yok şimdilik ama göğüsümde çıkıyor kızarıklıklar bu nedenle arada bir travazol krem kullanıyorum. başka bir önerisi olan var mı bu konuda ? elma sirkesi filan demişsiniz ama faydası olur mu deneyeyim mi bende 10 yıla yakın bir süredir var bu rahatsızlık.
  • Ben elma sirkesini kullanmaya başladım 5 gündür falan düzenli kullanıyorum.İlk başlarda arttı.Şimdi stabil duruma geçti.Burdan yazacağım ilerleme olup olmadığını.
  • Ben de 10 gündür akşamları disk pamuğa 1'e 1 karıştırılmış elma sirkesi ve su karışımını yüzüme sürüp 15 dk bekletip yüzümü yıkıyorum. Sonrasında Oksizinc diye çinko oksit kremi aldım eczaneden onu sürüyorum ve onla yatıyorum. Krem çok kuru olduğu için yüzümde maske gibi oluyor ve sabahında çıkarması zor oluyor o yüzden sadece egzamalı bölgelerin dışına sürmemeye gayret ediyorum.

Yıkandığım günün akşamında elma sirkeli su yüzümdeki kızarıklığı artırıyor ama ben umursamıyorum ve cildimde bir problem oluşmadı. Kemal Kükrerin cam şişedeki sirkesini kullanıyorum şimdilik.

Yüzümdeki kızarıklıklar baya azaldı.

Bal ile elma sirkesini suda karıştırıp içenler var (ben daha denemedim) o muhtemelen vücudun herhangi bölgesinde(özellikle saç için) egzama var ise yardımcı olacaktır.

Bu uyguladığım yöntemleri kendim netten farklı farklı yerlerden okuyup da uyguladım %100 doğru yaptığımdan da emin değilim.

Kullanım dozu ve şekillerini diğer arkadaşlar da paylaşırsa hepimize faydası olur.

Hepimize geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcmstar -- 4 Aralık 2012; 19:52:51 >

• Arkadaşlar sanırım bu sirke olayı işe yarıyor.Uzun vadede etkisini gösterse de yüzümdeki kızarıklıklar geçti.Kuruma hala devam ediyor ama.
  • SD'ye çözüm bulamadıktan sonra ne yapayım ben tıp bilimini? 12 yıldır aynı mendeburla... Of..
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.