Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.476
Cevap
199
Favori
1.207.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni yeni benim saç derimde sivilcelenme başladı bu dediğiniz hastalıktanmı geçiriyorum acaba :) Erken önlemini almak isterim fakat 15 sayfa yazıda herkes farklı birşeyler söylemiş. Vichy'nin şampuanları iyi geliyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayalci07

Arkadaşlar yeni yeni benim saç derimde sivilcelenme başladı bu dediğiniz hastalıktanmı geçiriyorum acaba :) Erken önlemini almak isterim fakat 15 sayfa yazıda herkes farklı birşeyler söylemiş. Vichy'nin şampuanları iyi geliyormu?

hocam bunun tedavisinde ilk adım ketarol veya konazol gibi şampuanları kullanmak git bi eczaneye al hem öle pahalı şampuanlarda değil her yıkamada başında 5-10 dakika dursun gün aşırı yıka başka sabun şampuan vs. sakın kullanma geçmezse doktora git zaten bu şampuanı devlet karşılamıyo boşuna bide muayene ücreti ödeme
  • quote:

Orijinalden alıntı: GAMEHUNTER

İçeriği ne kortizon yok değil mi doktorun verdiği medikal şampuanlardaki gibi.

Prozinc de kortizon yok hocam uzun süre kullanabilirsin. Mor kutulu olanı tavsiye ederim. Prozinc şampuan Seboreik için çok etkilidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damardangiren -- 25 Ekim 2012; 2:04:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa7456

ARKADAŞLAR BIRAKIN ŞU ŞAMPUANLARI, KİMYASAL ÜRÜNLERİ........ ALLAH AŞKINA AÇIN İNTERNETİ OKUYUN.... ELMA SİRKESİNİN FAYDALARI VE ZARARLARINI ARAŞTIRIN ÖNCE, ELMA SİRKESİNE PEYGAMBER EFENDİMİZİN DUASI VAR YAA.... LAF OLSUN DİYE YAZMIYORUM. TAM 17 YIL ÇEKTİM BU İLLETİ, HERKEZDEN KAÇMAKTAN BIKTIM, KALABALIK ORTAMDA MİLLETİN YÜZÜMÜ İNCELEMESİNDEN USANDIM, "DAMDAN DÜŞENİN DERDİNDEN YİNE DAMDAN DÜŞEN ANLAR." PİYASADA SATILAN NE KADAR ŞAMPUAN VARSA, NE KADAR BİTKİSEL SABUN VARSA, NE KADAR MEDİCAL ÜRÜN VARSA HEPSİNİ DENEDİM, NEMLENDİRİCİLERİ, YAĞLI YAĞSIZ KREMLERİ VB.SAYMIYORUM BİLE..
    BİR KERE ŞUNU ANLAYIN ARTIK, BU HASTALIK DIŞTAN MÜDAHALE İLE GEÇMEZZZZZ..
    İÇERİDE VAR BİR SIKINTI. YA 10 GÜN OLDU NERDEYSE DAHA KREM VEYA BAŞKA BİŞEY KULLANMADIM.
    DENEYİN NE KAYBEDERSİNİZ Kİ, ZATEN BİR HAFTA SONRA ELLERİNİZDEKİ YUMUŞAKLIĞI FARK EDECEKSİNİZ. BENDE 15-20 . GÜNLERDE TEMİZLENMEYE BAŞLADI. SABAH AKŞAM BİR SU BARDAĞI SUYUN İÇİNE BİR ÇORBA KAŞIĞI ELMA SİRKESİ (BİR SÜRÜ MARKA VAR AMA, FERSAN MARKA İYİ GİBİ) YAVAŞ YAVAŞ OTURDUĞUNUZ YERDE İÇİN
    AKMAZ KOKMAZ,
    KOLA CİNSİ İÇMEYİN, MEYVE SUYU İÇİN
    KURU YEMİŞ YEMEYİN, MEYVE YİYİN
    ÇAY İÇMEYİN, IHLAMUR İÇİN, KUŞBURNU İÇİN

NE KAYBEDERSİNİZ Kİ...

HERKEZE ALLAHTAN ACİL ŞİFALAR DİLERİM.

Şekerin bu hastalık için zararlı olduğu söyleniyor. Bir önceki yazınızda şeker kullanmayın demişiniz. bu yazınızda ise meyve yiyin demişiniz. Geçenlerde karatay diyeti adlı kitabın yazarını dinledim. Kadın resmen meyve yemeyin şekerle aynı etkiyi gösterir diyor. Meyvedeki şekerin atomu normal şekerden bir karbon fazladır diyor. Çok meyve yersenin karaciğer iflas eder diyor vs. Her gelen birşey diyor kafa gerçekten karışık.

Ayrıca şunuda belirteyim. Forumlarda iyi niyetli yazılar yazan tecrübelerini anlatan arkadaşlar var. Bunun yanında ise %90 ı ilaç firmalarının adamları. Ben de zamanında burdaki tavsiyelere bakarak çok ilaç kullandım. Bazısı faydalıda oldu. Kaşıntıyı durdurdu ama hiç biri dökülmeyi durdurmadı. Çünkü bu hastalığa pityrosperum ovale isimli bir mantar neden oluyor. İlaçlar ve şampuanlar ise sadece semptomları yok ediyor. Yani o mantar paşa paşa orda durmaya devam ediyor.

• Yaz beni. Bu da var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trasher

ilaca başladığım 5. gün oldu ve tahmin ettiğim gibi %99.9999 oranında yüzümdeki kızarıklık ve kaşıntıdan eser kalmadı. Bende çok işe yaradı. Sabunu da eczaneden almak yerine bizim yazlıktan (kaz dağları akçay) tarafından getirttim. Zeytinci de bulduk. Zeytinyağlı defne yapraklı sabun hem dogal hem de defne yaprağı da iyi geliyormuş egzamaya bilginiz olsun...

Selamlar. Kullandığın ilaç elidel mi? Sirkenin faydası oldu mu?
  • Bende işe yarayan bir şey söyleyeyim belki faydası olur. Moose kükürtlü sabun ve sonrasında kayısı çekirdeği yağı kullandım arkadaşlar, birkaç gün içinde kaş ve burun bölgesinde ne döküntü ne kızarıklık hiçbir şey kalmadı. sabah ve akşam o sabunla yüzünüzü yıkayıp ardından bir pamuğa biraz damlattığınız yağla sorunlu bölgeyi nemlendiriyorsunuz biraz zahmetli ama bende işe yaradı. Toplam 10 tl. Cildiye kremlerine başlamadan önce şansınızı deneyin derim. Sabunu eczanede, yağı da aktarlardan bulabilirsiniz.
  • Hocam elma sirkesini nasıl içiyorsunuz ya berbat bir tadı var onun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~H!ddeN

Hocam elma sirkesini nasıl içiyorsunuz ya berbat bir tadı var onun...

aynen bu sabah deniyim dedim yarı bardak anca midem kalktı hemen ben elma suyunu zor içen insanım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kollektivist -- 29 Ekim 2012; 14:38:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kollektivist

quote:

aynen bu sabah deniyim dedim yarı bardak anca midem kalktı hemen ben elma suyunu zor içen insanım

Ben o kadar da içemedim bir yudum alabildim sadece

• quote:

quote:

quote:

Ben o kadar da içemedim bir yudum alabildim sadece

susuz 1 kaşık sirke içsek aynı etki olur herhalde bide öle deneyeyim tek seferde zorda olsa yutulur

• Arkadaşlar Merhaba,

Yaklaşık olarak 2 yıl önce başladı benim de. Ne yaptıysam olmadı, artık utanmaya başlamıştım devamlı elim kafamda, kepekler gömlekte.
    Doktorun verdiği bütün ilaçları, şampuanları denedim ama bir türlü sonuç alamamıştım.
    Son çare burada da önerilen Dandrene Şampuanı denedim ve 1 yıldır hiç bir sorunum kalmadı. Fiyatı biraz pahalı ama denemekte fayda var açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bh_uA

Arkadaşlar Merhaba,

Yaklaşık olarak 2 yıl önce başladı benim de. Ne yaptıysam olmadı, artık utanmaya başlamıştım devamlı elim kafamda, kepekler gömlekte.
    Doktorun verdiği bütün ilaçları, şampuanları denedim ama bir türlü sonuç alamamıştım.
    Son çare burada da önerilen Dandrene Şampuanı denedim ve 1 yıldır hiç bir sorunum kalmadı. Fiyatı biraz pahalı ama denemekte fayda var açıkçası.

şampuanı bıraktığında tekrar çıkıyo mu eğer belli bir süre kullandıktan sonra tamamen geçiriyorsa çok iyi ama sürekli kullanım gerekiyosa o para çok fazla
  • quote:

quote:

Arkadaşlar Merhaba,

şampuanı bıraktığında tekrar çıkıyo mu eğer belli bir süre kullandıktan sonra tamamen geçiriyorsa çok iyi ama sürekli kullanım gerekiyosa o para çok fazla

1,5 aydır kullanmıyorum ve sorun gözükmüyor.

Açıkçası sadece o şampuan ile yıkamadım saçlarımı. 175 ml şampuan 1 sene de bitti.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar Merhaba,

1,5 aydır kullanmıyorum ve sorun gözükmüyor.

Açıkçası sadece o şampuan ile yıkamadım saçlarımı. 175 ml şampuan 1 sene de bitti.

bunuda ilerleyen günlerde denemek lazım

• Arkadaşlar vichy kullanalı neredeyse 3 hafta oldu ve değerlendirmelerimi sizle paylaşmak istiyorum: Şampuanı kullanmadan önce saçları kısalttım, ilk hafta hiçbir fark göremedim hatta kafamda bir iki büyük sivilce çıktı. Para çöpe gitmesin diye kullanmaya devam ettim ve üçüncü haftada farkettim ki saçımda ne bir sivilce ne de toplu iğne ucu kadar kepek var.Saçlarım eskiye nazaran daha parlak En güzeli de artık akşamları tv karşısında kafamı kaşımıyorum ve o saç derisinden tırnaklarım arasına yağlı kepekler gelmiyor. Tabiki her sabah kullanıyorum çünkü yağlanma oluyor eskisi gibi. Benim kullandığım yeşil renkli olan şampuan kapağı yeşil değil beyaz. Açıklamasında kepekli ve yağlı saçlar için diyor. Denemek isteyenlere tavsiye ederim.Ben bu şişe bitince mavi olanı almayı düşünüyorum saçları beslediği konusunda iyi dönütler var. Herkese seboreiksiz günler

• Azdıkça azdı bu ara, ilaçları kesince beter oldu.

Bu lanetten kurtuluş yok..
  • biotin hapını deneyin birde ? mesela solgar biotin 5000 mcg. yararlarında seboreyi giderir yazıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzünde olanlar ne gibi çareler arıyor acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: igav

Yüzünde olanlar ne gibi çareler arıyor acaba.

yok daha bulamadık çaresini
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.