Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (380. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.432
Cevap
198
Favori
1.205.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kafamdaki yaralar için de aynı yöntemi uyguluyorum. Sabahtan kafamı hafiften nemlendiriyorum daha sonra çay ağacı yağı sürüyorum ve üzerini streç filmle kapatıyorum üzerine de şapka giyiyorum daha iyi baskı olsun diye yaklaşık olarak 4 - 5 saat bekletiyorum. Bunu 2 gün yapıyorum. Kafamın içinde ki kızarık yaralar , seb.ler felan hiç biri 1 hafta içinde kalmadı. Tabi bunu yaparken dışarı felan çıkmayın. Biraz kokuyor.

Arkadaşlar bir de yediklerinize de dikkat etmeniz .Mesela ben domates yediğimde inanılmaz kızarıyorum. Bol bol sebze ağırlıklı ve ev yemekleri yemenizi öneririm. Allah herkese acil şifa versin.

Bu benim yönetemim baya baya etkili oldu. İlk önerim arkadaşlar doktorunuza görünmeniz

• NorveçliMühendis kullanıcısına yanıt
    Bende cildim reaksiyon yaptı cay ağacına kullanamıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, 1 senedir muzdarip olan ben mecbur doktora gitmek zorunda kaldım. Normal bir doktordu fakat benden ne tahlil istedi ne de bir şey. Direkt hastalığıma girişti. Saçlarımda yüzümde çok rahat belli oluyordu zaten. Direkt başladı doktor reçeteyi yazmaya.

Doktora karbonatlı su içmenin faydası var mı dedim? Hayır dedi. Bende de işe yaramamıştı açıkçası. Zaten böbreği baya bir yoruyor.

Gelelim şimdi sonuca. Yazdığı reçeteyi almaya gittim. Toplam 409 TL ödedim evet 409 TL. Aşağıya ilk 11'i bırakıyorum  

Sonuca gelecek olursak. Konazol daha önce hiç kullanmamıştım. Eczacı ve doktor muhakkak 5 dakika beklesin dedi. Bende dediği gibi 5 dk bekledim. Sonuç mu? Geçici de olsa kontrole aldı. Tam 1 senedir yüzünde kızarıklık ve pullanma olan beni baya bir rahatlattı. Bakın pullanma tamamen bitti demiyorum fakat baya bir azalttı, yok denecek kadar.

Bu zamana kadar Vichy kullanıyordum fakat 2 dakika duruluyordum hep. Elimde 2 tane var bir de bu Vichy'den onu da ne yapacağımı bilmiyorum. Bir tanesi de hiç açılmamış  

Bu hastalığın ben tamamen karaciğer ile alakalı olduğunu düşünüyorum arkadaşlar. Bu ilaçların fazla kullanılması durumunda karaciğer hastalığına yol açmasına neden olabiliyor, o yüzden ben dikkatli kullanacağım.

Tecrübelerimi size aktardım. Umarım daha da azaltabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTech74 -- 19 Mart 2021; 8:34:58 >

• Kesinlikle karacigerde olduğuna ben de inanmaya başladim.

1 aydir kendi uyguladigim diyeti yapiyorum. Ekmek yok, cips, kola, ivir zivir, makarna, pilav, hamur, fastfood vs hepsini kestim ve 1 aydir kaşintim ve atağim yok. Hem sağlıklı da besleniyorum.

Et yiyorum, patates, domates, ara ara diyet makarna çok az seviyede, bulgur pilavı vs hepsini yiyorum.

• FurkanCoban F kullanıcısına yanıt

En iyisini yapıyorsunuz hocam. Ben de 2 senedir neredeyse dışarıdan şekerli ürünleri, 6-7 senedir cips kola vs yemiyordum. Geçen seneye kadar da sıkıntı yoktu aslında ama Covid başlayınca baya problem oldu. Sporu aksattık, salonlar kapandı vs. Bu sene ise baya bir sıkıntıya soktu beni. Bir ara karaciğer yağlanması çıktı. Doktor sende nasıl olur? dedi, kilo da yok. 180 boy var 64 kiloydum yani :), şu an 70'e dayandık artık.

Şimdi bu ilaçları kullanınca fark ettim, bunlar karaciğeri yorabilen ilaçlar. Dolayısı ile karaciğer dostu ne var ise onları tüketmenin faydası olacağını düşünüyorum. Bakalım süreç nasıl gidecek. Daha 1 haftayı tamamlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTech74 -- 19 Mart 2021; 9:40:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

En iyisini yapıyorsunuz hocam. Ben de 2 senedir neredeyse dışarıdan şekerli ürünleri, 6-7 senedir cips kola vs yemiyordum. Geçen seneye kadar da sıkıntı yoktu aslında ama Covid başlayınca baya problem oldu. Sporu aksattık, salonlar kapandı vs. Bu sene ise baya bir sıkıntıya soktu beni. Bir ara karaciğer yağlanması çıktı. Doktor sende nasıl olur? dedi, kilo da yok. 180 boy var 64 kiloydum yani :), şu an 70'e dayandık artık.

Şimdi bu ilaçları kullanınca fark ettim, bunlar karaciğeri yorabilen ilaçlar. Dolayısı ile karaciğer dostu ne var ise onları tüketmenin faydası olacağını düşünüyorum. Bakalım süreç nasıl gidecek. Daha 1 haftayı tamamlamadım.

Bende de inanilmaz bir yağlanma var. Boy 1.78, kilo 85, göbek 55 cm.

Inşallah beslenme durdurur da hayatim boyunca hem sağlıklı beslenirim ki - Hamburger - Pizza - Cips - bunlari yiyememek çok kötü olsa da yapacak bir sey yok.

Birde 1 haftadir her sabah maydonozu blender'dan geciriyorum, sonra 1 limon sikip 1 bardak su ile tekrar blenderlayip aç karnina içiyorum. Karacigere iyi geliyor diye okudum.

Maydanonuzu severim. O zaman yemeğimizden maydanozu eksik etmeyelim.  

• quote:

Hocam ben de tam aksine nefret ederim, ama içiyorum mecbur.😀

• quote:

Hocam ben de tam aksine nefret ederim, ama içiyorum mecbur.😀

• SkyTech74 kullanıcısına yanıt

Konazol ketoralin yan sanayisi gibi bir şey siye biliyorum, eczacı söylemişti bana da. Valla bende bu meret diyete başladığım, yani sağliklı beslendiğim, bir dönemde çıkmıştı ancak kısa süreli sıkintılı bir dönem geçiriyordum ona yorarım hâlâ. Neyse tek fayda eden şey ketoral şampuan benim için. Herkes diyetle vs çözüldüğünü söylüyor ama ben inanmıyorum. Bu konuda da bir arkadaş vardı sanirım universite hastanesinde kontrol dahilinde bir diyet uygulayıp sonuç almıştı ancak bir çok şeyi yemiyordu ve 6ayın sonunda sonuç gelmişti. Bilemiyorum ya, bazen sağlık sektörünün bilerek bazı hastalıklara çözüm bulmadığını düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oğuzhaan kullanıcısına yanıt

Hocam valla gördüğünüz gibi. 409 TL ödedim. Bu ilaca mahrum bıraktığınız birisinden sürekli para alabiliyorken neden tedavisini bulasınız ki? Benim düşüncem açıkçası böyle. İleride belki durum değişir elbet.

Ben de içmem hocam yemeğe katarım ama. Lahmacunun yanına şöyle öff  

Saçlarımın dipleri katmer katmer yağ oluyor bir gün yikamasam 2. Gün yağ dökmüş gibi oluyor askere gitmeden önce briyantin jöle onlarida bulamassam arko krem surerdim ama ne dökülme ne yağlanma hicbisey yoktu taki askerde sarılık geçirene kadar askerden bı geldim hepsini bıraktım ama gel gör ki artık elimi vurmaya korkar olmuştum kaç kere sıfıra vurdugumu ben unuttum jilete vurunca kısa olduğu için uzayana kadar dokulmuyor ama uzayınca tekrar dipleri yağ tabakası oluyor ve dökülüyor sarılık karaciğeri yoran bir hastalık dediğinize katılıyorum hocam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • SkyTech74 kullanıcısına yanıt
    Bunlar geçici tedavi hocam ben neler kullanmadım ne şampuanlar ne kremler ne bakım setleri ama hepsi geçici tedavi oldu sonrasında durum yine aynı belli bir zamandan sonra bağışıklık yapıyor eğer istanbuldaysaniz Tarkan Güveloglu var kendisi sedef ve bu hastalıklara bakıyor bence gidip bı muayene görürün derim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • W.Klitschko kullanıcısına yanıt

Sağolun hocam, şu tedavi bitsin bakalım sonrasında ne olacak görelim.

Yalnız kanazol çok garip bir şekilde bana iyi geldi. Burnumda soyulmalar vs %97 gitti. Saç derimde baya rahatladı. İlk defa kanazol kullanıyorum.

• Saç derisi kötü kokan var mı ya? Benim saç derimin kötü kokması 8 saat sonra başlıyor, ne yapacağımı bilmiyorum. Kına mı yaksak ne yapsak  

• gençler, seboreik dermatit ve akne yağlı derinin bir problemi yani dolayısıyla vücudun ürettiği sebum ile alakalı. vücudun ürettiği sebumu azaltabilmek akne ve seboreik dermatite olumlu etki edecektir. aşağıya ingilizce bilimsel bir makale bırakıyorum. makalede düşük glisemik endeksli yiyecekler tüketmenin akneyi yani sebumu azalttığı ifade edilmiş. seboreik dermatit de aşırı sebum üretimi ile alakalı olduğu için ona da etki edecektir.

https://www.aocd.org/page/SeborrheicDermatiti#:~:text=The%20problem%20in%20seborrheic%20dermatitis,making%20the%20dermatitis%20more%20persistent.
    https://www.medicaljournals.se/acta/content/html/10.2340/00015555-1346

benden size tavsiye mutlaka düşük glisemik endeksli yiyeceklerden oluşan bir diyet hazırlayın kendinize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rpmhuseyin -- 25 Mart 2021; 17:40:40 >

• sebum üretimini azaltmanın bir diğer yolu da balık tüketmek yani omega 3

https://www.hollandandbarrett.com/the-health-hub/vitamins-and-supplements/supplements/omega-3/oily-skin-can-benefit-omega-3/

• ve tabi hepinizin bildiği stres meselesi yani kortizol hormonu. kortizol hormonu da aşırı sebum üretimine sebep olan bir diğer faktör

https://www.verywellmind.com/does-stress-cause-acne-3144829

• bir de bol bol su için gün içinde. aşırı sebumun bir diğer sebebi de dehidrasyon. benden bu kadar gençler.

• 
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.