Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (363. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (3 Mobil) - 5 Masaüstü3 Mobil
5 sn
8.471
Cevap
199
Favori
1.207.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 361362363364365
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende uzun süredir var bu kepek sorunu. Saçımın dipleri yer yer kireç gibi bile oluyor. Zamanında Ketoral ve türevlerini doktor reçetesiyle kullanmıştım. Kullandığım süre zarfında işe yarıyor ama şampuan bittikten sonra hop yine kepek. Kökten kurtaracak bir şey yok mu? Sıvı saç losyonları iyi geliyor diye biliyorum ama deriyi yakıyor.

Bu arada deniz suyu iyi geliyor. Tecrübeyle sabit. Yazın hiç bu problem olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1905sss

44 yaşındayım ve hayatım boyunca kepek sorunum oldu. benim kepek dediğim hastalık seboroik dermatit hali ile. Doktorlara da gittim, ilaçlarda kullandım. Bazen biraz bazen hiç yarar göremedim.

Yüzlerce şampuan denedim yıllar içerisinde. Bir iki sene önceydi herhalde. Head shoulders clinical strength'e rastladım. Hastalık bu şampuanı kullandığınız sürece tamamen geri çekiliyor.

Kimine iyi gelen kimine gelmez bu hastalıkta. Ama bu şampuan için geçerli değil. Veya % 1 falandır beğenmeyen. Yurt içi ve yurt dışı yorumları inanılmaz. Bir ara Türkiye'de bulmaz zorlaştı. Ama şimdi n11, hepsi burada da falan satılıyor.

Dün satın aldım. 85 TL 400 ml. Son kullanım tarihi 08/2020

Bu hastalıktan derdi olan hiç düşünmesin bu şampuanı alsın arkadaşlar. Candır, şifadır, çözümdür.

bu şampuandan ben de almıştım. zerre kadar işe yaramadı.
    senin saç derisindeki seboraitleri yok etmişse ne ala. ama bağırsakdaki candida mantarı çoğunlukta olduğu sürece bu şampuanı kullanmaya mahkum mu olacaksın.

parasal kaynak ayırabilirsem ne yapacağımı yazayım.
    vsl3 probiyotikler var. türkiyedeki bir site yurtdışından soğuk zincir olarak getirtiyor.
    buna ek olarak facebook da bir kullanıcı günde 1 kilogram tavuk sote ve ekmek olarak da pırasa, soğan (suda bekletilmiş) bunu yiyerek 10 günde seboraitlerden kurtulduğunu yazdı.

1 kilo tavuk yemek zorunlu değil. doyuncaya kadar işte.

10. güne doğru ateşlenme olup candida kana karışıyor. şok atak mı artık ne ise. sonra yok oluyor. kökten çözüm için probiyotik, candida diyet listesine uymak gerekli.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1905sss

Bu hastalık tedavi edilemez kökten yok olmaz bir süre sonra geri gelir

Alıntıları Göster
    teşekkürler, kan testlerim de hiçbir sorun yoktu 2 tane doktora göründüm ikisi de stres kaynaklı dedi fakat internet de araştırdığım kadarıyla bu hastalığın sebeplerini doktorlar bile bilmiyor o yüzden stres kaynaklı diyorlar bence. 1 yıl kullandıktan sonra ara vericem eğer tekrar nüksederse mecburen hayatımın sonuna kadar bu şampuanı kullanıcam.
  • Krem şampuan meğlem vb hepsi numara doktorlarımız bu konuda maalesef bilgisiz ben 13 yıllık sd olarak kesin çözümü buldum ve iki senedir en ufak birşeyim yok , Herkese özel olarak yazamayacağımdan dolayı facebook da grup acıp 5 .madde de sıraladım.Bu geçiçi bir çözüm değildir uygulayan herkes kesin çözüme kavuşur dileğiyle.
    https://www.facebook.com/groups/604033793391422/?ref=group_browse
  • ŞAMPUANLARIN İÇİNE BAKIN SLS OLANLARI SAKIN ALMAYIN
  • quote:

Orijinalden alıntı: adnan032

bu şampuandan ben de almıştım. zerre kadar işe yaramadı.
    senin saç derisindeki seboraitleri yok etmişse ne ala. ama bağırsakdaki candida mantarı çoğunlukta olduğu sürece bu şampuanı kullanmaya mahkum mu olacaksın.

parasal kaynak ayırabilirsem ne yapacağımı yazayım.
    vsl3 probiyotikler var. türkiyedeki bir site yurtdışından soğuk zincir olarak getirtiyor.
    buna ek olarak facebook da bir kullanıcı günde 1 kilogram tavuk sote ve ekmek olarak da pırasa, soğan (suda bekletilmiş) bunu yiyerek 10 günde seboraitlerden kurtulduğunu yazdı.

1 kilo tavuk yemek zorunlu değil. doyuncaya kadar işte.

10. güne doğru ateşlenme olup candida kana karışıyor. şok atak mı artık ne ise. sonra yok oluyor. kökten çözüm için probiyotik, candida diyet listesine uymak gerekli.

Alıntıları Göster
    vsl3 probiyotiklerin egzamayı geçirdiği nerde yazıyor hocam acaba? Kaynak bulamadım internette.

• Arkadaşlar yardımmm.

1 haftadır burun kenara, çene çevresi ve hafif sakallarda inanılmaz pullanma, döküntü var. İşin garibi kaşınma, kızarıklık vs. neredeyse yok. Sürekli ölü deri geliyor. Günde 2 kere yüzümü bir güzel yıkayıp coresatin sürmeye başladım (önceden haftada bir falan sürüyordum). Üç dört saat çok iyi götürüyor sonra yavaştan tekrar başlıyor.

Sanırım cildim inanılmaz kurudu. Nemlendirici yüz temizleyici tarzında bir şeye ihtiyacım var sanırım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Daha önce bu kaar uzun süreli olmamıştı. Lütfen yardım edin.

• çare şampuanların içine bakarken SLS olanları almayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: djalmaa

vsl3 probiyotiklerin egzamayı geçirdiği nerde yazıyor hocam acaba? Kaynak bulamadım internette.

Alıntıları Göster
    önemli olan candida diyeti yaparken en fazla bakteri sayısına sahip probiyotik kullanmaktır. piyasadaki en fazla bakteri sayısına sahip vsl3. diğer probiyotikler onun yanına bile yaklaşamıyor.

Facebook ilgili candida gruplarında vsl3 önerilir hep. onun daha uzağında farklı probiyotikler de var. ama vsl3 fiyatı daha pahalı olup diyet için de alınacak besinler için maliyet hesabı yaparak ona göre yola çıkmak gerekli.

sadece piyasadaki probiyotikler ve vsl3 deki bakteri sayısını karşılaştırman bile bu ürünün ne derece etkili olduğunu anlamanı sağlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

çare şampuanların içine bakarken SLS olanları almayın
    Market şampuanlarında sls olmayan yok sanırım. Var mı sls içermeyen şampuan öneriniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adnan032

önemli olan candida diyeti yaparken en fazla bakteri sayısına sahip probiyotik kullanmaktır. piyasadaki en fazla bakteri sayısına sahip vsl3. diğer probiyotikler onun yanına bile yaklaşamıyor.

Facebook ilgili candida gruplarında vsl3 önerilir hep. onun daha uzağında farklı probiyotikler de var. ama vsl3 fiyatı daha pahalı olup diyet için de alınacak besinler için maliyet hesabı yaparak ona göre yola çıkmak gerekli.

sadece piyasadaki probiyotikler ve vsl3 deki bakteri sayısını karşılaştırman bile bu ürünün ne derece etkili olduğunu anlamanı sağlar.

Alıntıları Göster
    anladım hocam, peki bu diyeti belirli bir süre yaptıktan sonra bir daha egzama çıkmıyor mu yoksa diyeti tekrar bırakınca çıkma olasılığı varmı?

• quote:

anladım hocam, peki bu diyeti belirli bir süre yaptıktan sonra bir daha egzama çıkmıyor mu yoksa diyeti tekrar bırakınca çıkma olasılığı varmı?

Alıntıları Göster
    candidayı tetikleyecek abur cubur ve gıdalara yine yüklenirsen tekrar gelebilir. ben orta seviye probiyotik almıştım. faydasını gördüm ama tekrar başladı. saç, kaş yüz nerede varsa hindistan cevizi yağı her gün sürüyordum. 1 gün kalıyor sonra yıkıyor, tekrar yapıyordum. facebok da candida grupları var oraları takip edersen göreceksin. çok çeken var bu hastalığı

• emolity kullanıcısına yanıt
    Nivea nemlendirici var mavi kutu, bir de sigara içiyorsanız bırakın. Ben bıraktım kaşlarımda ve yüzümde çıkmıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlk kutumu nerdeyse bitirmek üzereyken tecrübelerimi yazayım

Bu şampuanı 1-1.5 ay civarı kullandım, başkaları bu şampuanı ara ara veya haftada 1 kez vb şeklinde kullanıyordu ben sadece bu şampuanı kullandım. Saçlarımda kaşınma deri soyulması vb.. gibi sorunlar kökten çözüldü. Fakat saçımda yağlanma ve dökülmeler mevcut. Bunun sebebi büyük ihtimal bu şampuanı sürekli kullanmaktan. O yüzden kullanıma biraz dikkat edin. Garip bir yanı var ki vücudumdaki yaralarıda geçiren bir şampuan oldu. Madacassol kremi ile kabuk şeklinde yaralarıma kremi uyguladığımda geriye yara izleri kalıyordu, kızarıklık gibi. Bu şampuan nedense onlarada iyi geldi. Böyle bir sorun varsa sizdede elinize biraz şampuanı sıkın ve yara bölgenize uygulayın. Tabi bu dediğim kabuk bağlamış yaralar için değil yara geçtikten sonra izi kalanlar için.

• Yüz bölgesinde burun kenarlarında alın kısmında kızarma yanma acıma hissi var bende. Bunun için ne önerirsiniz. Nemlendirici sürmem gerek. Ama ne sürsem daha kötü yapıyor. Yanıyor kızarıyor. Alın bölgemde yanma batma acı hissi var kızarıklık var. Ne yapılabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: _BlackShadow

İlk kutumu nerdeyse bitirmek üzereyken tecrübelerimi yazayım

Bu şampuanı 1-1.5 ay civarı kullandım, başkaları bu şampuanı ara ara veya haftada 1 kez vb şeklinde kullanıyordu ben sadece bu şampuanı kullandım. Saçlarımda kaşınma deri soyulması vb.. gibi sorunlar kökten çözüldü. Fakat saçımda yağlanma ve dökülmeler mevcut. Bunun sebebi büyük ihtimal bu şampuanı sürekli kullanmaktan. O yüzden kullanıma biraz dikkat edin. Garip bir yanı var ki vücudumdaki yaralarıda geçiren bir şampuan oldu. Madacassol kremi ile kabuk şeklinde yaralarıma kremi uyguladığımda geriye yara izleri kalıyordu, kızarıklık gibi. Bu şampuan nedense onlarada iyi geldi. Böyle bir sorun varsa sizdede elinize biraz şampuanı sıkın ve yara bölgenize uygulayın. Tabi bu dediğim kabuk bağlamış yaralar için değil yara geçtikten sonra izi kalanlar için.
    Aynı şekilde bu şampuanı kullananı 1-1.5 ay oldu benim de kepek sorunu ortadan kalktı. Dökülmem yok fakat gene de kullanmak istemiyorum o yüzden haftada bir yada 10 günde bir bu şampuanı kullanmayı düşünüyorum. Dönüşümlü kullanacağım şampuanı doğal birşey almak istiyorum eğer varsa öneriniz, önerilere açığım. Bıttım sabunları var fakat sabun yerine şampuan kullanmak istiyorum.

• quote:

Aynı şekilde bu şampuanı kullananı 1-1.5 ay oldu benim de kepek sorunu ortadan kalktı. Dökülmem yok fakat gene de kullanmak istemiyorum o yüzden haftada bir yada 10 günde bir bu şampuanı kullanmayı düşünüyorum. Dönüşümlü kullanacağım şampuanı doğal birşey almak istiyorum eğer varsa öneriniz, önerilere açığım. Bıttım sabunları var fakat sabun yerine şampuan kullanmak istiyorum.

Alıntıları Göster
    Bugün öneri üzerine Schwarzkopf 3D MEN Root Activator sipariş ettim. Saçlarım ince telli, yağlanma ve dökülme gibi sorunlar yaşıyorum. Bu şampuanı deneyeceğim. Araştır istersen.

• çözüm arayacağınız vakti bu hastalığa alışmakla geçirin.bu hastalık ilk önce kendini hafif kepek ile gösteriyor zaten,sonrasında ilerliyor, 15 yıldır kıdemli seboyum. denemediğim kaplıca,yurt dışı ürünü kalmadı,15 yılda 20 bin tl harcamışımdır.hafifletilebilir bir hastalık ama kullandığınız her şeye anında bağışıklık kazanıyor,ilk kullanımda işe yarayan losyon,şampuan,melhem bir sonrakinde etkisiz kalacaktır. demem o ki alışın
  • RASYONALIST kullanıcısına yanıt
    Yanlış bir düşünce çünkü Dermatit alışılabilecek bir hastalık değil. Kafamın kanayana kadar kaşıttığını hatırlarım veya kontrolsüz bir şekilde kaşıdığımı. Ayriyetten herkesin Dermatit hastalığı sonsuza kadar sürmüyor, bazıları bu hastalığı yeniyor. O yüzden "alışın" diyip çözüm aramayın demek saçmalık olur sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _BlackShadow

Yanlış bir düşünce çünkü Dermatit alışılabilecek bir hastalık değil. Kafamın kanayana kadar kaşıttığını hatırlarım veya kontrolsüz bir şekilde kaşıdığımı. Ayriyetten herkesin Dermatit hastalığı sonsuza kadar sürmüyor, bazıları bu hastalığı yeniyor. O yüzden "alışın" diyip çözüm aramayın demek saçmalık olur sadece.
    insanlara hayal ve umut satmayi kes. benden duyacaklari realitedir,sen hangi ilac firmasinin muesilisin bakalim?

• 
Sayfa: önceki 361362363364365
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.