Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (329. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.464
Cevap
199
Favori
1.207.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
63. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 327328329330331
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben hermzana demisimdir yıllardır forumda bu hastalığı içeriden bitirmedikten sonra dışarıdan hicbisey bu hastalığı bitirmez ben Sedef ve seboroit dermatit uzmanı Tarkan guveloglundan bunları aldım günlük 2 defa icececm inşallah iyi gelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: W.Klitschko

Ben hermzana demisimdir yıllardır forumda bu hastalığı içeriden bitirmedikten sonra dışarıdan hicbisey bu hastalığı bitirmez ben Sedef ve seboroit dermatit uzmanı Tarkan guveloglundan bunları aldım günlük 2 defa icececm inşallah iyi gelir

Neler aldığınızı yazın biz de araştıralım hocam.

• NorveçliMühendis kullanıcısına yanıt

Buyrun hocam hepsi bu yalnız şişelerin aynısından 2 ser tane aynısı olduğu için hepsini çekmeye gerek gormedim

• quote:

Orijinalden alıntı: sefer33

quote:

Orijinalden alıntı: RUHSUZturk

Hocam dediginizden almistim bende etkisi oldu kasıntıyı birazcik hafifletti ilk denemede mucize beklemiyorum zaten hocam bu arada size iki sorum olucak

1)Blendaxtan baska saciniz icin kullandiginiz baska urun var mi

2) sacinizi sicak suyla mı yoksa soguk suyla mi yikiyosunuz merak ediyorum

Simdiden tesekkur ederim

Pahalı seboreik medikal şampuanlar da kullandım ama hiç biri fayda etmiyor..hatta bazıları kepeklenmeyi daha da artırıyor...saçımı normal sıcak suyla yıkıyorum...tarak ile köpüklüyken tarıyorum iyice..şunu da belirteyim..sarımsaklı şampuanlar da rahatlatıyor..bi denemelisin..kafana göre al,çok marka var...özetlersem bu kaşıntı olayı geçmez..günü kurtarmaya bakacaksın.

Hocam clear mentollüde baya etkili ama benim sacim alisi galiba onceki gibi etki etmiyor bi deneyin hocam bence sizdede etkili olucak bu arada blendaxda etkili fakat yaglanma konusunda basarisiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RUHSUZturk -- 17 Haziran 2018; 17:59:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu Sdf19 şampuan etkilimi? Kaşıntı ve kepeği gideriyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefer33 -- 18 Haziran 2018; 3:22:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tj

https://www.amazon.de/Nystatin-acis-Mundgel-50-g/dp/B00ELRBGT2

Baslangicta 2-3 gunde bir, ilerleyen zamanlarda haftada bir surunce kizariklik hic olusmuyor. Cunku cogalmaya calisan mantarlari ara ara oldurmus oluyor. Bu mantarlar genelde anneden dogum esnasinda geciyor.

Kizariklik olustuktan sonra acis surerseniz gecmesi 3 gunu bulabiliyor, etki hizlandirici olmadigi icin. Ama olmamaai daha iyi cunku akneye sebep oluyor. Bu sebeple kizariklik beklemeden 2-3 gunde bir surulmeli.

Alıntıları Göster
    Hocam bu attiginiz ürün mundgel yani agiz icine sürülen bir jel. Icerigini okudum, agiz icinde cikan mantarlar icinmis (google‘da mundsoor diye aratirsaniz nasil göründügüne bakabilirsiniz). Günde 6-7 defa kullanin yazilmis. Yüz derisi ile alakali bir bilgi yazmiyor. Dogru ürün su olmasin: Nystatin acis 50 ghttps://www.amazon.de/dp/B00ELTU3GW/ref=cm_sw_r_cp_api_H.0jBbBGCWFGX

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• RUHSUZturk R kullanıcısına yanıt
    yakmıyor senin yakıyorsa sıkıntı demek. soğuk suyla yıka ozaman

• sefer33 kullanıcısına yanıt
    Yeni başladım hocam yukarıda dediğim gibi içerden gidermedikten sonra dışarıdan kullanılacak bütün ürünler belli bir zaman iyi gelip sonra dan vücut bağışıklık kazanacağı için tekrar olur

• RUHSUZturk R kullanıcısına yanıt
    Bana bildirim gönderdiğiniz için yazıyorum hocam.
    ılık su ile saçımda 3-4 masaj yaparak bekletiyorum sonrasında yıkıyorum. Labroderm Şampuan ı öneren doktor söylemişti.
  • Clear mentollu ve head shoulderstan gerisi cöp arkadaslar digerleri yaglanmayi engelleyemiyor engelleyemedigi icin haliyle kasinti yapiyor

Clear mentollünün yenisi cıkmış belki benim en son kullandigimin son kullanma tarihimgecmistir ondan ters tepki yapmistir az once yenisi aldim

Clear + hs clinically beraber kullanicam bu ay cunku etkilileri bunlar hic prozinc kullanmadim diger ayda ona sans vermeyi dusunuyorum.

Bu arada head shouldersin yaglanmayi ve kasintiyi azaltici urunu hangisi market sampuani olarak klasik bakım iyimidir kullanan var mı

• C1M2 C kullanıcısına yanıt
    Hocam eczane sampuanlari dediginiz gibi 3 4 dakika bekletilmeli fakat ben market sampuanlarindan bahsediyorumnbunarada dediginiz sampuan etkili mi yaglanma ve kasintiya

• Arkadaslar merhaba bende 18 yildir bu hastaliktan muzdaribim son 1 yildir otaci cam katranli sabunla egzamami kontrol altinda tutuyordum ancak artik ise yaramiyor head and shoulders clinical strength kullanmayi planliyorum kullanan arkadaslar tavsiye edermi

• quote:

Orijinalden alıntı: RUHSUZturk

Hocam eczane sampuanlari dediginiz gibi 3 4 dakika bekletilmeli fakat ben market sampuanlarindan bahsediyorumnbunarada dediginiz sampuan etkili mi yaglanma ve kasintiya
    Hocam aslında esas üreticisi ile görüştüm 1 dk yeterli dedi ama doktor 3-4 dk beklet dediği içn bekletiyorum.

Hocam kaşıntıyı tamamen geçirdi. döküntü tamamen kesildi. yağlanmada %70 azalma var ve her geçen gün azalmaya devam ediyor. Sanırım 1 haftaya iyice sona erer gibi duruyor. Bir çok şampuan ve krem kullandım hiç birinde buna yakın bi etki görmedim. kullanmanı kesinlikle tavsiye edioyrum. Berberim bile ne oldu saçlarına dedi:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: C1M2

Hocam aslında esas üreticisi ile görüştüm 1 dk yeterli dedi ama doktor 3-4 dk beklet dediği içn bekletiyorum.

Hocam kaşıntıyı tamamen geçirdi. döküntü tamamen kesildi. yağlanmada %70 azalma var ve her geçen gün azalmaya devam ediyor. Sanırım 1 haftaya iyice sona erer gibi duruyor. Bir çok şampuan ve krem kullandım hiç birinde buna yakın bi etki görmedim. kullanmanı kesinlikle tavsiye edioyrum. Berberim bile ne oldu saçlarına dedi:D

Alıntıları Göster
    Labroderm Şampuanı arkadaşımın kepek problemi için ankarada doktor önermiş o kullandı. kepeği tamamen geçti. 1 haftada. Bana söyledi benim pul pul dökülme ve yağlanma aşırı derecede oluyordu. bir umutla bende n11 den aldım. ve gerçekten dökülme 3 kullanımda durdu. şuan derim rahatladı ve yağlanma bitme noktasında. kullanmaya devam ediyorum inşallah sorunum tamamen bitecek. kesinlikle tavsiye ediyorum

• cxan kullanıcısına yanıt
    Esas maddesi ne hocam sampuanin zinc prit. Ise diger ay prozinc alica
    Ama etken maddesi baska bisey ise labroderm alabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RUHSUZturk -- 19 Haziran 2018; 11:28:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilygehan

Arkadaslar merhaba bende 18 yildir bu hastaliktan muzdaribim son 1 yildir otaci cam katranli sabunla egzamami kontrol altinda tutuyordum ancak artik ise yaramiyor head and shoulders clinical strength kullanmayi planliyorum kullanan arkadaslar tavsiye edermi
    tavsiye ediyorum

• Merhaba, yeşil çay sanırım iyi geliyor bu sebaroike. Farmasinin yeşil çaylı şampuanını denedim, kaşıntıya iyi geldi. Kepeklenme de azaldı. Ancak tek başına yeterli gelmedi. Head&Shoulders Clinical aldım. İkisini dönüşümlü kullanmayı düşünüyorum. İlk olarak farmasi ile yıkayıp, 5-10 dk sonra 2. olarak H&S Clinical şeklinde kullanmayı düşünüyorum.
  • Bugün medical park hastanesinde iyi bir cildiye hekimine gittim.Bir sürü ilaç verir sandım ama öyle yapmadı.benim saçımda değil sadece burun kenarımda egzama var.Saçımdaki egzamayı geçen sene hallettim şuan hiç bir sorun yok orda.öncelikle ilaç değil doğal yollar ile azaltmayı tavsiye etti.Peki nedir bu doğal yollar derseniz.her türlü katkı maddeli,paketlenmiş ürünlerden uzak durulacak.ketçap,mayonez ve baharatlar dahil.Kırmızı renkli meyve ve sebzeler çok fazla tüketilmeyecek.Örneğin karpuz,kiraz,domates,biber.azdırır dedi doktor.

Burun kenarında egzama olanlar için,burna su çekmeyi öğreneceksin dedi doktor.Tıkalı sinüsler azdırır bu yüzden gün içerisinde burnundan içeri su çekeceksin tıkalı sinüs varsa açılsın diye.

Daha sonra d vitamini alıp almadığımı sordu.hayır dedim.

Bana ilaç olarak sadece iğne şeklinde yapılan d3 vitamini verdi.Bunu istersen kalçadan iğne olarak yaptır istersen çorbanın içine karıştır öyle iç dedi.Yalnız sadece haftada 1 kere yapılacak bu dedi.

Burun kenarımdaki yağlı egzama olduğunu söyledi.Bunun içinde sadece ectopix topikal kortikoid yani damla tarzı bir ilaç verdi.geçen sene sarı tüpteki coresatinden kullandığımı da belirttim doktora.Hiç krem falan vermedi.Egzama kremlerini çok fazla kullanırsan kılcal damar çatlamasına dönüşür dedi.

Bakalım yarından itibaren uygulamaya başlayacağım sonuçları yazarım buraya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PantheraPardus -- 19 Haziran 2018; 23:39:15 >

• aksoyhas A kullanıcısına yanıt
    Hs clinical strength hala üretiliyor mu? Ben internette artık clinically proven solutions adıyla buldum aynı ürünü. Yine selenyum sülfid içeriyor.

• Beyler h&s limonlu iyi geliyor gibi, saç derisine de Aloe Vera jel sürüyorum zararı varmıdır bilemem ama net 2 gün idare ediyor. Denemenizi tavsiye ederim

• 
Sayfa: önceki 327328329330331
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.