Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.472
Cevap
199
Favori
1.207.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    atak dönemlerinde coresatin sarı ve advantan m losyon kullanıyorum. gece yatmadan önce bir gün coresatin diğer gün advantan sür. cildimiz kuru olduğu içinde nemlendirici kullanmalıyız bunu da ben doğal yollardan yapıyorum. soğuk sıkım organik hindistan cevizi alıp sürüyorsun suratına bakıyorsun dalgana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pm gönderemiyorum

Vichy dercos yeşil renk var üstünde 390 ml fiyatıda 50-60 arası birşey.

• Hocam illa ban yedireceksin bana

https://goo.gl/images/UtM831

Evet şampuanın rengi portakal gibi fakat kokusu öyle değil iğrenç bir kokusu var.390 ml lik bu.

• Kardes bluecap kullan yüzün için en az 5gün kepek kalmaz sonra normal nemlendiriciye gec bepanthen vb

• quote:

Orijinalden alıntı: ygultekin82

Dün akşam iftar ile başladım, sonuçları bildiririm.(Bugün tüm kepekler yerli yerinde)

Alıntıları Göster
    Bende merakla bekliyorum sonuclari, iyi gelirse bende baslayacagim herhangi bir yan etkisi var midir acaba baktiniz mi ?

• 3. hapı dün akşam içtim.Hapın etkili olup olmadığını anlayabilmek içim, diğer durumları abartmaya çalışıyorum.Stresten uzak durmuyorum, pastaları, pizzaları götürüyorum, nemlendiriciymiş, coresatin sarıymış (elimde eski etkili sarı kutu mevcut) kullanmıyorum.

-Kulaklarımın içini, altını geçtim artık üstten kafamdan sd ile ayrılmaya başlamıştı.Oyun için kulak içi kulaklık kullanıyorum, kulaklarımın içi nasıl kaşınıyor, kaşırken parçalayacak şekilde,ne sürsem fayda etmeyen kulaklarım 2.gün itibariyle temiz durumda,üstten alttan içten kurtuldu, dün saatlerce oyun oynadım, içi hiç kaşınmadı, sadece bir parça kepek çıktı sol kulağımın içinden.

-1. gün sonunda saçlarımda normal kepekler kabuklar fışkırmaya devam etti,3.gün itibariyle saçın ön kısmında minimal düzeyde kabuklanma mevcut, yan arka ve üstte kabuklanma bitti.

-Ayakkabı giyerken eğildiğimde bile kızaran yanaklarım an itibariyle kızarmamakta.

-Alnımın ortası dün akşam son kabuğuda atarak tertemiz bir hale geldi.

-3. gün içerisinde üst göz kapaklarım tertemiz hale geldi

-Göğsümde kaşıntı ve kızarıklıklar gitti,çok hafif bir kırmızılık devam etmekte.

Hap dışında ne yaptım, saçlarımı artık bana etki etmeyen avelon salisilik asit içeren şampuan ve haftada bir kullandığım konazol şampuanla 2 kez yıkadım.

Yüzüme, kulağıma elimde en etkisiz krem olan coresatin pembe kullandım.(ilk 2 gün-3.gün kullanmadım.)

Göğsüme ilk gün en etkili kremlerimden protopic kullandım.(2. günden itibaren bıraktım)

Bundan sonra ne yapacağım?

Ramazan bitene kadar şeker ağırlıklı besleneceğim

Hiçbir krem nemlendirici vs sürmeyeceğim

Eğer ilk 3 günkü iyileşme placebo etkisi değil ise, sorun mantar görünüyor arkadaşlar.Bu arada ilacın bende şimdilik herhangi bir yan etkisi olmadı.Sağlıklı günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ygultekin82

3. hapı dün akşam içtim.Hapın etkili olup olmadığını anlayabilmek içim, diğer durumları abartmaya çalışıyorum.Stresten uzak durmuyorum, pastaları, pizzaları götürüyorum, nemlendiriciymiş, coresatin sarıymış (elimde eski etkili sarı kutu mevcut) kullanmıyorum.

-Kulaklarımın içini, altını geçtim artık üstten kafamdan sd ile ayrılmaya başlamıştı.Oyun için kulak içi kulaklık kullanıyorum, kulaklarımın içi nasıl kaşınıyor, kaşırken parçalayacak şekilde,ne sürsem fayda etmeyen kulaklarım 2.gün itibariyle temiz durumda,üstten alttan içten kurtuldu, dün saatlerce oyun oynadım, içi hiç kaşınmadı, sadece bir parça kepek çıktı sol kulağımın içinden.

-1. gün sonunda saçlarımda normal kepekler kabuklar fışkırmaya devam etti,3.gün itibariyle saçın ön kısmında minimal düzeyde kabuklanma mevcut, yan arka ve üstte kabuklanma bitti.

-Ayakkabı giyerken eğildiğimde bile kızaran yanaklarım an itibariyle kızarmamakta.

-Alnımın ortası dün akşam son kabuğuda atarak tertemiz bir hale geldi.

-3. gün içerisinde üst göz kapaklarım tertemiz hale geldi

-Göğsümde kaşıntı ve kızarıklıklar gitti,çok hafif bir kırmızılık devam etmekte.

Hap dışında ne yaptım, saçlarımı artık bana etki etmeyen avelon salisilik asit içeren şampuan ve haftada bir kullandığım konazol şampuanla 2 kez yıkadım.

Yüzüme, kulağıma elimde en etkisiz krem olan coresatin pembe kullandım.(ilk 2 gün-3.gün kullanmadım.)

Göğsüme ilk gün en etkili kremlerimden protopic kullandım.(2. günden itibaren bıraktım)

Bundan sonra ne yapacağım?

Ramazan bitene kadar şeker ağırlıklı besleneceğim

Hiçbir krem nemlendirici vs sürmeyeceğim

Eğer ilk 3 günkü iyileşme placebo etkisi değil ise, sorun mantar görünüyor arkadaşlar.Bu arada ilacın bende şimdilik herhangi bir yan etkisi olmadı.Sağlıklı günler.
    Hocam bu hastalığın esas sebeblerinden biri mantar zaten bunda şüphe yok. Şekere birden abanmanızı hiç ama hiç tavsiye etmem ilacın etkisini azaltacaktır ve başka sorunlarada davetiye çıkartabilir. Şekerin biz SD lilere ne kadar zararlı olduğu malum.

• Deniz tuzunu deniyicem çok fazla sıkıntı yok yüzümde ama pullanmalar oluyor bakalım işe yarayacak mı.
  • Şeker,stres,hormonal,kötü beslenme,probiyotik eksikligi,sadece deri hastalıgı,sinirsel,mantar...

Mantar üzerine odaklandıgım için,diger faktörleri esgeçip dikkat etmiyorum.Sonuçta hastalık tamamen iyileşir, ilaç sonrası tekrar ortaya çıkarsa sorun mantar ,yine çogaldılar diyebiliriz.Ilaç süresince özellikle 15-20. günlerden sonra bir atak gelirse sorun mantar değil,diğer sebebi yada sebepleri bulmalıyız diyebiliriz.Sorun mantar ise tabi ki mantar sayısını artırmamak için şekerden uzak durmalıyız.Itrakonazol kullanırken krem kullanmazsam demekki tüm kremlere boşa para veriyoruz,adamlar üzerimizden para kazanıyor diyebiliriz.Dikkat etmemi istediğiniz durumları lütfen paylaşın.Sağlıklı günler.

• Mantar tarzi olusumlar icin nistatin kesin cozum, baska bir care aramaya gerek yok. Tabi her insanin durumu ayni olmayabilir ama denemenizi oneririm. Kortizol degil kesinlikle mantar ve benzer olusumlari olduruyor.

Turkiye de krem formu yok, sadece oral kullanim icin var. forumda aratirsaniz bi arkadasimiz fungostatin kullaniyor toz seklinde suyla karistiriliyor ama oral oldugu icin yuzde kuruyup kaliyormus ve kuruma gibi dertleri varmis ama sonucta sd'yi kesin cozuyor.

Eczaci bana fungostatinle bepanthen sensodermi karistirarak kullanmami onerdi.

Bu arada almanya ve nordik ulkelerde nystatin kremler var, amazon.de uzerinden alinabiliyor. Tabi krem 5 euro kargo 55 euro en uygun saticida. Bu meblalari odemek isteyenler veya orda tanidiklari olanlar icin soyluyorum.

Nistatin acis kullanmanizi oneririm. Sivilce yapmiyor, cunku hizli etki etmesini saglayan bir madde var, bu urunde kullanilmamis, bu yuzden etki etme suresi 3 gune cikabiliyor ama kizariklik gectikten sonra belli araliklarla surulurse zaten kizariklik olusmuyor.

Nystatin lederle krem ise 1 gunde etkisini gosteriyor ama sivilce yapiyor.

• Sadiclarim sac yikama suresi ne kadar olmali biri yardimci olabilir mi

• quote:

Orijinalden alıntı: tj

Mantar tarzi olusumlar icin nistatin kesin cozum, baska bir care aramaya gerek yok. Tabi her insanin durumu ayni olmayabilir ama denemenizi oneririm. Kortizol degil kesinlikle mantar ve benzer olusumlari olduruyor.

Turkiye de krem formu yok, sadece oral kullanim icin var. forumda aratirsaniz bi arkadasimiz fungostatin kullaniyor toz seklinde suyla karistiriliyor ama oral oldugu icin yuzde kuruyup kaliyormus ve kuruma gibi dertleri varmis ama sonucta sd'yi kesin cozuyor.

Bu arada almanya ve nordik ulkelerde nystatin kremler var, amazon.de uzerinden alinabiliyor. Tabi krem 5 euro kargo 55 euro en uygun saticida. Bu meblalari odemek isteyenler veya orda tanidiklari olanlar icin soyluyorum.

Nistatin acis kullanmanizi oneririm. Sivilce yapmiyor, cunku hizli etki etmesini saglayan bir madde var, bu urunde kullanilmamis, bu yuzden etki etme suresi 3 gune cikabiliyor ama kizariklik gectikten sonra belli araliklarla surulurse zaten kizariklik olusmuyor.

Fungostatin ile bepanthen karisimini kullanmaya devam ediyor musunuz ?

Acikcasi etkilerini merak ettim denemekte fayda var ama olculerini nasil yapicaz, fungostatin toz halinde mi nasil onu krem kivamina getiricez?

• quote:

Mantar tarzi olusumlar icin nistatin kesin cozum, baska bir care aramaya gerek yok. Tabi her insanin durumu ayni olmayabilir ama denemenizi oneririm. Kortizol degil kesinlikle mantar ve benzer olusumlari olduruyor.

Nystatin acis kremini amazon da buldum fakat turkiyeye gonderimi olmuyor, bu sekilde kim alabilir onu da bilmiyorum yurt disindan. Bu tarz kremler neden Turkiyede satilmiyor o da muamma. Siz kullaniyor musunuz bu kremi ya da fungostatini bepanthen karisimini mi kullaniyorsunuz ve nasil etki etti

• 2 satici Turkiye'ye gonderiyor ama dedigim gibi 60-70 euroya mal oluyor. Ben bir tup acisi bitirmek uzereyim. 1.5 yil idare etti. Bitmeden bepanthen-fungostatin karisimini deneyecegim, eger ise yaramazsa yenisi gelene kadar elimde acis olsun.

Yuzdeki kizarikliklarin yarattigi sosyal sikintilar 60 euroyla kiyaslanamaz benim icin. Ama kremin kendisi sadece 5 euro oldugu icin standart kargoya 55-60 euro odemek uzucu. umarim fungo ise yarar da gerek kalmaz.

Sanirim 3-4 yil once Danimarka'da oneriliyor SD tedavisi icin ve sonradan pazari artmaya basliyor. 3 sene once amazondan ilk aldigimda bu kadar cesidi yoktu. Turkiye'ye de zamanla gelecektir diye dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tj -- 3 Haziran 2018; 19:36:37 >
  • tj kullanıcısına yanıt
    Nystatin acis gercekten almaya deger mi ? Ben de bir sekilde getirticem cunku nasil olucak bilmiyorum ama benim de yuzumde var rosa ve sebore karisik kizarikliklar vs vs. arada azalan genellikle yogun siz gercekten memnun musunuz cok onemli benim icin bu geri donusler

• rosa da etkin olmayabilir emin değilim. o kadar kargo bedeli ödemeden önce emin olmak iyi olurdu. önce fungostatin denesen daha iyi olabilir. işe yaramazsa acis de yaramaz büyük olasılık etken madde ikisinde de nistatin sonuçta.
  • quote:

rosa da etkin olmayabilir emin değilim. o kadar kargo bedeli ödemeden önce emin olmak iyi olurdu. önce fungostatin denesen daha iyi olabilir. işe yaramazsa acis de yaramaz büyük olasılık etken madde ikisinde de nistatin sonuçta.
    Fungostatini nasil kullaniyorsunuz olcu olarak ve yuzunuze suruyorsunuz herhalde kurutma yapiyor mu

• Eczaci bepanthol sensodermle karistirmayi onerdi, henuz baslamadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekçiMurtaza.5k

Bu mesaj silindi.
    roaccuttane bırakınca herşey normale dönüyor. o kullandığın süre zarfında etkili olabilir ancak çok ağır bir ilaç. doktpr yazmadan alamazsın. ağır sivilce vakalarında yazdırılıyor

• dostum roaccuttane sivilce tedavisi için geliştirilmiş bir ilaçtır. seboreik dermatit, egzema dediğimiz şeyin ilaçla tedavisi yoktur. yalnızca kontrol altına alabiliyoruz bunu. canı istediği zaman tekrar nüksediyor. istersen bir doktora danış roaccuttane ve egzemanın ilişkisi ile ilgili

• 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.