Şimdi Ara

Seat ucuz VW Türevi ise; Geely Pahalı Volvo Türevi midir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tamamen şaka amaçlı bir konu akşam akşam hararet almak amaçlı aman kavga etmeyelim biraz güzel yorumlar görüp gülelim istiyorum.

İlla kavga çıkacaksa ben şartları kabul ediyorum, VW en iyi, en temiz, en çevreci, en premimyom. Hepsi kabul. Seat çöp o da kabul. Şimdi biraz gülelim Allah aşkına

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Volvo pahalı geely türevi olur. Geely pahalı volvo türevi olmaz.

• Mesele o işte üstad. VW Seat'ın ihale sahibi, Geely'de Volvo'yu aldı. O bakımdan. Yoksa tabii ki farkındayım her şeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba0392 -- 3 Şubat 2016; 23:13:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Volvo, Geely'e ait olmasına rağmen mühendisliği hala İsveç tarafından yapılıyor. Yani Geely bir nevi para sağlıyor Volvo'ya. Mühendislikleri vs farklı diye biliyorum. O nedenle pek doğru değil dediğiniz.

Fakat örnek vermek gerekirse Jeep Renegade için süslü Fiat denilebilir bence.
  • iade kullanıcısına yanıt
    Audi'nin süslü VW olması gibi diyorsun hocam yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba0392 -- 3 Şubat 2016; 23:16:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

Audi'nin süslü VW olması gibi diyorsun hocam yani

Bi' nevi öyle. Zaten günümüzde tüm her şeyi kendi üreten marka kalmadı gibi. Mutlaka biri veya birkaçıyla etkileşimi var çoğunun
  • yeni model tasarlanıyordu ortak o çıktığında bu konu tartışılır.
  • Tamam

• Konu sahibi daha önceki mesajlarında da dikkatimi çektiği kadarıyla VW ve Audi'nin etiketten ibaret olduğunu; grupta alınacak en mantıklı otomobilin aynı kaliteye(?) sahip ve daha uygun fiyatlı Seat olduğunu düşünüyor.

Kendisine laflar hazırladım Amacım kendisinin de belirttiği gibi polemik değil.

İnsanlar sadece ihtiyaçlarını karşılamak için tüketmez. Aynı zamanda ego tatmini, kendini kendine ve çevresine kanıtlama, toplum içinde belli bir statüye erişme gibi konular da insanların tüketiminde kilit rol oynar. Tüketmenin amacı sadece "iş görmek" olsaydı bugün Apple dünyanın en değerli şirketi olmazdı. Ya da herkes Symbol alıyor olurdu.

Velev ki Audi ve VW diğer grup markalarıyla aynı kalitede. Bu durumda dahi bu markalara toplum nezdinde atfedilen özellikler sebebiyle bu markaları kullanmak insanlara kendini daha iyi hissettirebilir. Bu durumda da kimseye veya tercih ettiği markaya "preminyum, süslü X, etiketçi" vs demek doğru olmaz.

Şahsım adına konuşursam; bir otomobile bindiğimde kendimi mutlu hissediyorsam benim için konu kapanmıştır. Başkasının "Buna bu para verilir mi, bunun yerine şunu alsaydın şu kadar cebinde kalırdı, bunun şurası şöyle" tarzı söylemleri amaçsızlıktan öteye gitmez.

Herkesin doğrusu aynı olsaydı dünyada her sektörde tek üretici ayakta kalırdı. O yüzden kendi doğrunuzu tek doğru kabul edip aksi davranış gösterenlere laf etmeyin, ederseniz de karşıdan gelecek olan her türlü haklı tepkiye kendinizi baştan hazırlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DolceVita. -- 4 Şubat 2016; 0:14:30 >
  • O zaman Tata süslü Land Rover'dır

• quote:

Orijinalden alıntı: Denim_Blue

O zaman Tata süslü Land Rover'dır

Jaguar a ne demeli peki

• DolceVita. kullanıcısına yanıt
    Hocam sence insanları kırmak üzmek rencide etmek gibi bir amacım mı var benim ? Yani ruh hastası felan olduğumu düşünmüyorum herhangi birini durduk yerde rencide ettiğimi düşünürsem kendini asla affetmem, hele 4 teker 1 direksiyon için.

O söylediğiniz süslü VW, premimyum laflarının istikameti bellidir. Siz de biliyorsunuz forumda trollden çok bi şey yok. Bunlar sadece o tarz yorumlara verilen abartılı cevaplardır. Tabii ki benim için realite payı da vardır. Hiç bi Zaman Audi'yi MB ve BMW'nin yanına koyamadım.

Haaa, kıçıkırık ben Audi'yi beğenmiyorum diye Audi bi şey kaybeder mi ? Tabii ki hayır. Audi'ye binen adam bişey kaybeder mi ? O da yok. E o Zaman bırakın görüşlerimizi dile getirelim :)

Herkes Leon'a çöp derken iyi biz konuşunca avuuvvv

Yapıcı olduğunu sezdiğim yorumunuz için ayrıca teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba0392 -- 4 Şubat 2016; 1:24:47 >
  • baba0392 kullanıcısına yanıt
    Mesajımda herhangi bir art niyet kesinlikle yok.

Görüşler karşısında görüşler dile geldi sadece. Forumun da amacı bu değil mi :)

• Ferrari de fiat kalitesi mi fiat ta ferrari kalitesimi

• Geely ucuz volvo türevi
    Bu arada seat'ta ucuz audi türevi bence..
    Araçların genel karakteri vw değilde audiye benzer sanki..

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Öyle hakikaten de. 10-12 sene önceye kadar Audi-Seat-Porsche yine VW bünyesi altında ayrı bir departman gibiydi. Tasarımcı aynı ekip idi. Şimdi de öyle mi bilmiyorum.

• InMyOpinion kullanıcısına yanıt
    Avrupa'da Fiat kalitesinde Ferrari, güzel yurdumda Ferrari kalitesinde Linea

• Bende öyle biliyorum ama bana kalırsa hangisi hangisini türevi zerre umrumda değil hangisi.ucuzsa benim için diğerleri onun türevi
  • redbul_540 kullanıcısına yanıt
    güzel

• Geely Türkiyeye araç getirmeyeli kaç yıl oldu ben en son 2013 diye biliyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.