Şimdi Ara

seat toledo almayı düşünüyorum önerileriniz nelerdir

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
107.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

öncelikle seat toledo 2000 model yada 2004 model bir araç almayı düşünüyorum

acıkcası bu araca hiç binmedim nedir ne deildir bilmiyorum ama hoşuma gidiyor bazı sorularım olacak cevaplarsanız kafamdaki noksanları tamamlamaya çalışacağım şimdiden yardımlarınız içimnn çok teşekkürler

öncelikle aracın rahatlığını çok önemserim bu araçların rahat olduğu söleniyor konfor olayıda signoda mükemmelmiş zaten ama mesela dişli asvalt dökülmüş bir yolda araç içine ses alıyormu?

1.6 16 valf mi yoksa 1.9 tdi mi yada 1.8 20 valf mi almalıyım benzinlilerde tüp olayı ne durumda tüp taktırmada herhangi bir sorun olurmu?

bu araçların piyasa değeri nedir kaça alınır

• kullanım kolaylıgı ve bıraz daha genc işi oldugu için leon tavsiye ederim zira bende 2000/2001 model 1,6 signo leon arıyorum fiyat aralıgıda 13000 15000 arası seat kullandıktan sonra vazgecemezssınız bagımlılık yapar soylıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur-d

kullanım kolaylıgı ve bıraz daha genc işi oldugu için leon tavsiye ederim zira bende 2000/2001 model 1,6 signo leon arıyorum fiyat aralıgıda 13000 15000 arası seat kullandıktan sonra vazgecemezssınız bagımlılık yapar soylıyım
    seat alacaksanız fazla düşünmenize gerek yok bende ibiza var ileride inşallah bir leon alabilirim sizede leon tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezginc1

seat alacaksanız fazla düşünmenize gerek yok bende ibiza var ileride inşallah bir leon alabilirim sizede leon tavsiye ederim

Alıntıları Göster
    arkadaşlşar saolun ama hala kafamdaki sorular yanıt bekliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: murat067

arkadaşlşar saolun ama hala kafamdaki sorular yanıt bekliyor

Alıntıları Göster
    Bende 2001 1.6 signo var LPG ruhsata işli 160.000 de peşin paran varsa 16.500 e bırakıyorum
    Aracım satılık peşin: 16.500tl takas/taksit: 18.500tl aractan memnunum ama Leon almak için satıyorum

Alın bide siz bakın haklımıyım deil miyim?

http://www.sahibinden.com/boyle_temizi_sitede_yok!!-52WQQaXQQ12012198WQQpXQQdisplayitem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sddm42 -- 11 Mayıs 2009; 18:16:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sddm42

Bende 2001 1.6 signo var LPG ruhsata işli 160.000 de peşin paran varsa 16.500 e bırakıyorum
    Aracım satılık peşin: 16.500tl takas/taksit: 18.500tl aractan memnunum ama Leon almak için satıyorum

Alın bide siz bakın haklımıyım deil miyim?

http://www.sahibinden.com/boyle_temizi_sitede_yok!!-52WQQaXQQ12012198WQQpXQQdisplayitem

Alıntıları Göster
    valla araban iyi güzelde şahsi fikrim fiyat biraz fazla, abım 2006 model 1,6 referans leonunu 23,500 e gecen hafta sattı arac 70,000 km de full orjınaldı

• quote:

Orijinalden alıntı: onur-d

valla araban iyi güzelde şahsi fikrim fiyat biraz fazla, abım 2006 model 1,6 referans leonunu 23,500 e gecen hafta sattı arac 70,000 km de full orjınaldı

Alıntıları Göster
    Bence arabama göre fiyat güzel haklısın 13.000e de war ama bnm arabam baska
  • quote:

Bence arabama göre fiyat güzel haklısın 13.000e de war ama bnm arabam baska

Alıntıları Göster
    abi arabalar güzel fiyatlarda öle ama benim söylediğim şey yani öğrenmeye çalıştığım bu araçlar nedir ne deildir bana bilen birilerinin açıklaması gerek....

yani toyota corolla felan bi dolu araç var neden toledo almalıyım
  • quote:

abi arabalar güzel fiyatlarda öle ama benim söylediğim şey yani öğrenmeye çalıştığım bu araçlar nedir ne deildir bana bilen birilerinin açıklaması gerek....

yani toyota corolla felan bi dolu araç var neden toledo almalıyım

Alıntıları Göster
    Seat Son 10 yılda kendini cok aştıda o yuzden, yedek parca sıkıntısı yok Ama corolla alsan parcası pahalı bulunmaz, az yakıyor, hem genc hem yaslı herkese uyan bir araba da o yuzden yeterli oldu mu

• quote:

Seat Son 10 yılda kendini cok aştıda o yuzden, yedek parca sıkıntısı yok Ama corolla alsan parcası pahalı bulunmaz, az yakıyor, hem genc hem yaslı herkese uyan bir araba da o yuzden yeterli oldu mu

Alıntıları Göster
    hocam komşumda toledo var dişli asfaltta bi boradan biraz daha fazla ses alıyor haberin olsun.. ama genişliği boraya nazaran fazladır.. iç görünüm audi A4 ile bire bir aynı.. kalitesi ise bilindik vw grup ayarında...

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan_055

hocam komşumda toledo var dişli asfaltta bi boradan biraz daha fazla ses alıyor haberin olsun.. ama genişliği boraya nazaran fazladır.. iç görünüm audi A4 ile bire bir aynı.. kalitesi ise bilindik vw grup ayarında...

Alıntıları Göster
    Dr. Taner Göde, Dr. Taner Göde, ameliyathaneden bekleniyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

Alıntıları Göster
    ben memnunum aracımdan
  • quote:

ben memnunum aracımdan

Alıntıları Göster
    1.6 1.6v yeter diye düşünüyorum.bendeede 2005 seat yeni kasa toledo var.16 8 v
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: crazyarif

Evet geldim, geldim. Buyurun.

Not: Antalya'da gerçekten de adı Taner Göde olan bir doktor var. Op. Dr. Taner Göde, adam benden 20-25 yaş büyük ama sağolsun rahat askerlik yaptım Balıkesir'de.

Evet dostlarım, SEAT Toledo hakkında merak ettiğiniz nedir? Benim 2000 model ve 2003 model 2 adet SEAT Toledo aracım vardı, ikisi de 1.6, ikisi de Signum/Signo, ama ikisi de çok farklı araçlardı.

2000 model Belçika üretimiydi, kadife koltuklar ve dokunduğunuzda daha kaliteli bir araç olduğu hissi veriyordu. 1.6 8V motoru vardı. Üç yıl bindim ve sonra sattım, tertemiz bir araçtı. Cruise Control ve Yağmur Sensörü yoktu ama katlanır aynaları ve göğüste RDS bilgilerini gösteren LCD ekranı vardı. Gerçekten de bu aracı çok severek aldım, çok severek kullandım ama istemeyerek sattım. Şu anda Tarsus'ta bir bayan öğretmen kullanıyor.

2003 model İspanya üretimi, kumaş koltukları vardı ve kalite olarak daha basit ve ucuz bir his yaratıyordu. 1.6 16V motoru vardı, LPG taktırmıştım. Beş yıl bindim, çok az yakan bir motoru vardı, Cruise Control ve Yapmur Sensörü takılıydı ama katlanır aynaları ve göğüste RDS bilgilerini gösteren LCD ekranı yoktu. Jantlarını da parayla değiştirmiştim, üzerindeki yıldız jantlar hoşuma gitmemişti, İspanya'dan 4 yuvarlak delikli Toledo jantı getirttim. Araç şu anda satılık, kuzenime sattım Ocak 2008'de, o da hemen kârını koyup satlığa çıkardı ama dostlarım böylesi ve bu temizlikte % 100 iddia ediyorum bulamazsınız.

Herşeyi ile beraber, SEAT Toledo % 100 VW grubu ürünü, VW Bora, VW Golf, Audi A3, Skoda Octavia ve Seat Leon ile aynı platforma sahip. LPG ile çok iyi uyum sağlayan motorları var. Bilhassa 1.8 litre 20 Valfli 125 HP motor.

Ancak kullanıcıları bu araçları her zaman temiz kullanmıyor, bu nedenle 2000 modelden itibaren temizini bulmak çok zor. Araştırın, bazen harika araçlar ortaya çıkabiliyor. Adana'da mesela çok temiz olanlarını gördüm 01 BJ 226 örnek alırsak daha kız gibi SEAT Toledo mesela.

Selamlar,

Taner Göde

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

quote:

Orjinalden alıntı: crazyarif

Evet geldim, geldim. Buyurun.

Not: Antalya'da gerçekten de adı Taner Göde olan bir doktor var. Op. Dr. Taner Göde, adam benden 20-25 yaş büyük ama sağolsun rahat askerlik yaptım Balıkesir'de.

Evet dostlarım, SEAT Toledo hakkında merak ettiğiniz nedir? Benim 2000 model ve 2003 model 2 adet SEAT Toledo aracım vardı, ikisi de 1.6, ikisi de Signum/Signo, ama ikisi de çok farklı araçlardı.

2000 model Belçika üretimiydi, kadife koltuklar ve dokunduğunuzda daha kaliteli bir araç olduğu hissi veriyordu. 1.6 8V motoru vardı. Üç yıl bindim ve sonra sattım, tertemiz bir araçtı. Cruise Control ve Yağmur Sensörü yoktu ama katlanır aynaları ve göğüste RDS bilgilerini gösteren LCD ekranı vardı. Gerçekten de bu aracı çok severek aldım, çok severek kullandım ama istemeyerek sattım. Şu anda Tarsus'ta bir bayan öğretmen kullanıyor.

2003 model İspanya üretimi, kumaş koltukları vardı ve kalite olarak daha basit ve ucuz bir his yaratıyordu. 1.6 16V motoru vardı, LPG taktırmıştım. Beş yıl bindim, çok az yakan bir motoru vardı, Cruise Control ve Yapmur Sensörü takılıydı ama katlanır aynaları ve göğüste RDS bilgilerini gösteren LCD ekranı yoktu. Jantlarını da parayla değiştirmiştim, üzerindeki yıldız jantlar hoşuma gitmemişti, İspanya'dan 4 yuvarlak delikli Toledo jantı getirttim. Araç şu anda satılık, kuzenime sattım Ocak 2008'de, o da hemen kârını koyup satlığa çıkardı ama dostlarım böylesi ve bu temizlikte % 100 iddia ediyorum bulamazsınız.

Herşeyi ile beraber, SEAT Toledo % 100 VW grubu ürünü, VW Bora, VW Golf, Audi A3, Skoda Octavia ve Seat Leon ile aynı platforma sahip. LPG ile çok iyi uyum sağlayan motorları var. Bilhassa 1.8 litre 20 Valfli 125 HP motor.

Ancak kullanıcıları bu araçları her zaman temiz kullanmıyor, bu nedenle 2000 modelden itibaren temizini bulmak çok zor. Araştırın, bazen harika araçlar ortaya çıkabiliyor. Adana'da mesela çok temiz olanlarını gördüm 01 BJ 226 örnek alırsak daha kız gibi SEAT Toledo mesela.

Selamlar,

Taner Göde

Alıntıları Göster
    hocam çok teşekkür ederim peki 2000 model eski kasa bir passata göre 2000 model toledo tdi arasında ne farklar vardır hangisi daha rahat daha sessiz ve daha konforlu....

işin açıkcası yol sesi olmayan rahat bir araç arıyorum öneriler toledo üzerinde yoğunlaştı mesela bora çok pahalı passat çok klasik hantal görünüyor golf çok rahat güzel ama küçük araba hb olmasından dolayı düşünmüyorum...

internette toledo videolarını izlişyorum mesela ole pek ahım şahım gibi bir arac deil binme fırsatım olmadı açıkcası asıl kararı araca bindiğim dakka vereceğim ama genede ne nedeğildir merakımı gidereyim

verdiğiniz ve vereceğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkürler şimdiden allah razı olsun

• quote:

hocam çok teşekkür ederim peki 2000 model eski kasa bir passata göre 2000 model toledo tdi arasında ne farklar vardır hangisi daha rahat daha sessiz ve daha konforlu....

işin açıkcası yol sesi olmayan rahat bir araç arıyorum öneriler toledo üzerinde yoğunlaştı mesela bora çok pahalı passat çok klasik hantal görünüyor golf çok rahat güzel ama küçük araba hb olmasından dolayı düşünmüyorum...

internette toledo videolarını izlişyorum mesela ole pek ahım şahım gibi bir arac deil binme fırsatım olmadı açıkcası asıl kararı araca bindiğim dakka vereceğim ama genede ne nedeğildir merakımı gidereyim

verdiğiniz ve vereceğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkürler şimdiden allah razı olsun

Alıntıları Göster
    artık yeni kasası bile ithal edilmiyor arabanın bilginize

• quote:

Orijinalden alıntı: egunns

artık yeni kasası bile ithal edilmiyor arabanın bilginize

Alıntıları Göster
    eger 2000 model 1.8t highline passat alırsan toledodan daha iyi ama highline olmadıktan sonra ben signo toledoya binerm
  • quote:

eger 2000 model 1.8t highline passat alırsan toledodan daha iyi ama highline olmadıktan sonra ben signo toledoya binerm

Alıntıları Göster
    üstad, bende 2001 1,8 Signo var,
    toledo'yu kesinilikle tavsiye ederim,
    bendeki 1,8 olmasına rağmen istanbulda 7,4 yakıyor. 125BG e göre iyi bence,
    ayrıca arabada çoğu özellik var zaten, fiyatları da makul bildiğim kadarı ile.
    o fiyatlara bu kalitede zor araba bulunur bence,
    ayrıca ben 235000km yaptım, araba hala yeni gibi, arızası yok daha,
    imkanın varsa al, güle güle kullan.

• quote:

Orijinalden alıntı: korayaksu

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: korayaksu

hayırlısı olsun usta valla araştırıyorum bakalım nasipte ne varsa 1.8 1.6 yada 1.9

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: korayaksu

hayırlısı olsun usta valla araştırıyorum bakalım nasipte ne varsa 1.8 1.6 yada 1.9

Alıntıları Göster
    Vallahi, kardeş benim ablamda 04 model Toledo var 1.6 signo galiba yanlış hatırlamıyorsam en düzü işte araba gerçekten 10 numara bir arabadır rahatlığına dicek laf yok bence defalarca memlekete gittik geldik hiç rahatsızlık duymadık ayrıca biz aracı birazda hor kullandık. belki inanmazsınız ama araba ile taşıdıklarımız şunlar, inşaat kanadı (kolanları dökmen için kullanılan kalıbın parçası yaklaşık boyu 5 metredir ) , Tuğla, Köpek,Kömür,ve bilimum harfiyat atıkları inanın bunların hepsini taşıdık. şu an araç 120.000 de ama hala ufak tefen aksaklıklar dışında sorun çıkartmadı İnanın alırken bizimkiler okadar kaliteli bir araç olucağından pekte ümitli değillerdi ama gerçektende çok kaliteli bir araç ,Birde kaza yapmış full toledonun içinden orta konsolunu para ile alıp taktırdık, d-100 de kolunuzu orta kolçağa dayayıp tesbih çekmek kadar zevkli bişey yok.Allah kısmet ederse önümüzdeki aylarda yeni aracım Yeni Leon olucak Bu güne kadar hep Civic düşünmüştüm leonlardan beni soğutan orta konsol ve arka stopları idi ama yeni makyajla onlarda tam istediğim kıvama gelmiş artık Leon tek seçim gibi duruyor...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.