Şimdi Ara

Seat Leon - Skoda Scala

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba şu an otomatik vites seat leon 2020 1.5 eco tsi excellence sahibiyim, arabamdan memnunum hiçbir sorunu da yok ama bi takas durumu oluştu. Aynı yıl Scoda scala 1.0 premium paket araçla takas teklifi geldi biraz kafama yattı aslında. Üstüne az da olsa bir miktar para da alacağım, scala km olarak 5bin km civarı daha az kullanılmış

Düşünme sebebim leon'un bir tık daha sportif scala'nın ise daha oturaklı konforlu bir model olduğunu okumam. Leonda daha güçlü bir motor var ama arabayı performanslı kullanan biri değilim 1.0 turbo bir motor da her türlü işimi görür düşünüyorum. Bu eksiye rağmen scalaya geçince internette yazdığı gibi daha konforlu ve kaliteli bir iç mekana (konsol kapılar trim sesleri vs) sahip olacaksam bana mantıklı geliyor aslında bu konuyu düşünmemdeki temel sebep bu. Forumda da eski konuları inceledim leon bu konuda standartın baya gerisinde kalıyor diye okudum. Leon'u da alırken FR değil excellence paket seçme sebebim fr ın sert excellence'ın daha konforlu olur denmesiydi ama araba aynı araba sonuçta.

Scala hem daha güncel bir model, leon un yenisi mevcut ama ona gücüm yetmez 1.0 ı için bile bir miktar fark vermem gerekiyor, 2020 Leon'un imajı da malum henüz tek bir fail hareketim yok trafikte uzun yolda bile 120 130 un üstüne çıkmıyorum ama biri görünce direkt torbacı yada makasçı mualemesi görüyor :D  Daha yaşlı bir golf vs de düşünmüyorum gene 1.0 highline 2019 vs golfler daha pahalı üzerine para koymak istemiyorum takasta

Eğer iş ciddileşirse takasta sunulan arabaya bakmaya gidicem şimdiki arabamda hayalet gösterge elektronik el freni sunroof gibi ekstralar mevcut onları ara mıyım açıkcası bilmiyorum

Size ne düşünüyorsunuz isteklerim doğrultusunda mantıklı olur mu boşa heyecan aramaya gerek yok mu ? Bir yandan da şimdilik böyle bir şeye girişmeyip ileride 1 2 sene sonra falan üzerine daha fazla para koyabileceğim bir durum oluşursa yeni astra/308 e falan geçiş yaparım diye de düşünmüyor değilim

• Sınıf düşmek pek mantıklı değil. Sığamıyorsanız belki Scala'ya geçebilirsiniz..

• Para ihtiyacı yoksa yapılacak iş değil.
  • Bana göre hatalı hareket olur.

• Scala sahibiyim, gerek yok
  • 1.0 motor kötü değil iyi. Ama 1.5 1.5'tir.

birader de yeni kasa a3 1.0 var. fena değil motor, ama 1.5 olsa çok daha şık olacaktı.

• Çok gereksiz bir hareket olur, trim sesi muhabbetine çok takılmayın.

• Standart kullanıcısiniz zaten, Leon'da da sportif bir sürüş yok. Sadece 150 beygirlik motor var. O aracı zaten viraj kasayim vs diye kullanırsanız çok tatmin etmez. Motor arti samziman ile düzde gayet seri bir arac.

Leon ve Scala benzer trim seslerine sahip olma potansiyeli olan benzer kalite ve kalitesizlikte araçlar. Piyasası daha oturmuş olan Leon ile devam edin, maceraya gerek yok bence. Lafım meclisten dışarı ama apaçilerin gözde aracı olduğu için ilerde elden daha kolay çıkabilir
  • leona devam.

• Takas edeceğiniz arabada eğer yanlış bilmiyorsam aşağıdakiler eksik olacaktır büyük ihtimal. Çok gereksiz bir takas olur kanaatimce.

• Diz Hava Tastığı
    • Auto Hold
    • Elektronik Park Freni
    • Ön Park Sensörü (muhtemelen)
  • segmentinin banisi yorumlasın.

• Benim gözümde scala, büyükce fabia. B segmentinin sündürülmüş hali diyebiliriz. Yerinizde olsam böyle bir değişikliğe hiç girmezdim.
  • Hocam karanlık bir tünelin içine girmişsin ışığa doğru geri gel bence hemen .. ileride yeni 308 düşüncesi vs yanlış olmaz ama leonda kal şimdilik..
  • scala sahibi birisi olarak, mantıklı takastır. elinizdeki aracın kasası oldukça eski, evet scala b segmentinin sündürülmüşü gibi düşünülebilir ama isteklerinizi doyuracaktır.

• Maceraya gerek yok lütfen devam

• Ben arkadaşların aksine mantıksız olduğunu düşünmüyorum.

Üstüne az da olsa para alacaksınız, 1.0 motorun yakıt ve MTV gideri daha düşük, ekonomik olarak rahat ettirecek.

Leon temelde 2013 model bir araç, scala ise yeni bi model, iç mekanı daha modern bence leona göre.

Segment olayına da gelirsek, evet Leon gibi mqb platformu kullanmıyor ama scala da c segment bı model. İç hacim olarak leondan az da olsa daha iyi, kalite olarak da daha iyi olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 22 Ocak 2022; 14:29:27 >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    İkisi de MQB. Scala MQB A0, Leon MQB A1.

Eğer performanslı kullanmıyorum 1.0 bana yeter derseniz geçilebilir. Hem üstüne nakit alınır, mtv ve yakıt gideri düşer.
  • elinize para geçecek bence değerlendirin. Leon kullanmadım ama Scala sahibiyim. Aracı kötüleyenler olacaktır ama kendiniz de imkanınız varsa bi test sürüşü yapın derim.

Premium + Emotion ise çok da güzel olur

• Scala muhtemelen daha konforlu, daha kullanışlı bir araç. Önceliğiniz içi bagajı geniş, daha konforlu bir araçsa geçilebilir ama konfor önceliğim olsa leonu satar başka araç bakardım scala yerine. Leon piyasası iyi, kolayca satılır. Scala yerine daha donanımlı corolla vs alınabiliyor. Scalanin ne olacağı meçhul. Tutulmadı pek, piyasadan kalkabilir.
  • Bugün golf 8 ile yaklaşık 360 km yol yaptım. Daha önce auris aracım ile aynı yolu yaptığımda kafam şişerdi. Acayip yol yorgunluğu yapardı. Yeni corollayı test ettiğimde corollanın süspansiyonları beni şaşkına çevirecek seviyede konforluydu. Ancak yalıtım 2012 model Toyota’dan bariz daha iyi değildi.

Yani golf yerine corolla almış olsam mükemmel süspansiyonuna rağmen şuan kulak çınlaması ile oturuyor olurdum.

Bir markayı seviyorsunuz diye insanları yanlış yönlendirmeyin. Konfor dediğiniz sadece süspansiyon değildir. Yalıtım, ses sistemi, direksiyon ağırlığı gibi birçok unsurun toplamı konfordur.

1000 km yol yapacaksanız üzgünüm caponcu arkadaş, o yol yapmış hissiyatını en az yaşatacak araç almandır. Sizin sidik yarıştıracağınız konu sağlamlık. Başka birşey değil.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.