Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2800. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Nosejuggler
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.725
Cevap
368
Favori
2.584.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27982799280028012802
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lastik değişimleri için nette değişim yüzdesi hesaplaması yapabileceğiniz yerler mevcut. Burada hesaplanan değişim yüzdesinin %3’ü geçmemesi gerektiği belirtilir. Buna göre 225 40 18 ebatlı lastik kullanılan bir araç için 225 45 18 ebatına geçmek tavsiye edilen bir değişim değil gibi görünüyor. Teknik olarak eksisi ne olur bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brkprlk35 kullanıcısına yanıt
    Evet aracım 2017 FR. Üzerinde orijinal yayları mevcut.
  • Gökömer G kullanıcısına yanıt
    Link paylaşabilir misiniz ? Ben de bakmak isterim.
  • Gökömer G kullanıcısına yanıt
    Bir siteden denedim, evet kabul edilebilir sınırın üstünde görünüyor. Ama nasıl olumsuzluklar yaşatır bilmiyorum.

• Bir sitede,yol tutuş, yakıt ve fren mesafesi açısından önerilmemektedir diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lektonstar -- 27 Şubat 2021; 19:18:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Eylül ayında da sormuştum baya bir kafam karışmıştı. Yaza yaklaşıyoruz haliyle kışlıklardan kurtulurken jantı büyütmek istiyorum. Dizel 16 inç jantlı style paket bir araca 17 inç Xcellence jantı takan oldu mu? Bazıları leylek gibi olur ayrıca yay takman gerekiyor diyor. Bazıları da Fr jant değilse sorun değil diyor. Çok arada kaldım..

205/55R16 ile 225/45R17 arasında taban yükseklik farkı sadece 2mm gözüküyor..

Hocam fikir vermesi açısından. Soldaki beyaz arkadaşımın aracı 1.6 tdi, sağdaki kırmızı benim araç 1.2 tsi. Gerçi oda sonra 17 ye geçtide foto bulamadım. Biz jant bakarken replika çok vardı ayırt edemeyiz diye orjinal fr jantına geçtik. Dizel motor daha ağır olduğundan 1.2 tsi a göre bir tık daha (1.4 fr aki gibi) daha az leylek gibi duruyor. Benim aracı kullandığım yollar düzgün olmadığından yay falan uğraşmadım. Düz olsa görüntü açısından yay istiyor 1.2 tsi.

• josh-r J kullanıcısına yanıt

Hocam çok teşekkürler. Arkadaşın 17janttan sonrası da olsaydı kafada hiç soru işareti kalmazdı ama ben alacağım kafaya koydum. Makyajlı kasa FR jantı veya Xcellence orijinal jantını alacağım.. Mutlaka resim paylaşırım 🙂

• lektonstar kullanıcısına yanıt

Aracınız 2.5cmden fazla yükselir. Bence kesinlikle denemeyin. 45 yanak olacak ise 205 tabana düşün o zaman bile yarım cm araç yükselir..

• @lektonstar

Evet beyler değiştirdim. 16ya göre 17 baya sert geldi en başta. Alışırım diye düşünüyorum. 16lar kışlıktı puf puf gidiyordu araba  

• brkprlk35 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Gayet güzel görünüyor. Yanak inceldikçe konfor azalıyor maalesef.
  • lektonstar kullanıcısına yanıt

Sağolun hocam bence de oldu hiç yay ile uğraşmaya gerek kalmadı..

• quote:

@lektonstar

Evet beyler değiştirdim. 16ya göre 17 baya sert geldi en başta. Alışırım diye düşünüyorum. 16lar kışlıktı puf puf gidiyordu araba  

Hayırlısı olsun hocam kazasız belasız.

17 ye geçince hem konfor düşüyor. Hemde yakış artıyor malesef

• josh-r J kullanıcısına yanıt

Sağolun hocam. Görüntü düzeldi bir nebze, alışırız artık  

• quote:

Sağolun hocam. Görüntü düzeldi bir nebze, alışırız artık  

Aynen hocam güzelleşmiş maşşallah nazar değmesin. 1.2 tsi da sizin 16 gibi oluyor 17 ler

• Arkadaşlar kullanıcılardan yorum alabilir miyim? 2018 1.2 tsi style araçlar nasıldır? 1.0 araçlarla kıyaslarsak yakıt olarak hangi değerler görülmektedir kullanımda acaba. Şehir içi trafik değilde normal kullanımda kocaelin yaşıyorum örneğin
  • quote:

Orijinalden alıntı: pawofeagle

Arkadaşlar kullanıcılardan yorum alabilir miyim? 2018 1.2 tsi style araçlar nasıldır? 1.0 araçlarla kıyaslarsak yakıt olarak hangi değerler görülmektedir kullanımda acaba. Şehir içi trafik değilde normal kullanımda kocaelin yaşıyorum örneğin

2015 1.2 tsi 110hp 175 nm tork kullanıyorum (2016 ocak trafiğe çıkışlı)

sakin kullanımda 5.5 lt ler çok rahat yakalanıyor. 17 jantla. baktığınız araç 16 jantsa daha da düşer bu değer rahatlıkla.

yakışı ve gidişiyle ilgili kafanızda bir soru işareti olmasın. sakin kullanımda benzinde üzmez. hadi yürü biraz güç gösterdedin mi de gücü gösterir.

• 2015 dizel otomatik için akü önerisi olan var mı?

• yogun sayılabilecek trafikte şehiriçi performansı. (1.0 ecotsi 115 hp m/t)

• Arkadaşlar herkese merhaba bende aranıza Pazartesi günü 2016 model 1.6tdı dsg alarak katıldım. sizleri sorularımla ilk başlarda rahatsız edeceğim için peşinen kusura bakmayın   ilk olarak triger seti ne aralıkta değişiyor araç 62kda, koltuk ısıtma bizim araçlarda var mı?

• Arkadaşlar düşünen varsa sarı sayfada 904137122 nolu ilan biraz acil, 2-3 birşey daha yapacaktır. Yeni araç için kaporo verdi, acilmiş. 2018 TDI DSG STYLE DYNAMIC PANORAMIK, 33 BİN DE.

• 
Sayfa: önceki 27982799280028012802
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.