Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2787. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57.723
Cevap
368
Favori
2.584.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27852786278727882789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vermemistir korkmayin.. s’den cikarmak icin tekrar alta dogru ittireceksiniz ve tekrar d’ye donecek...

Bir de..
    Eger kulakcik varsa ve kulakciga dokunup vites ‘m’ moduna gectiyse ayni hareketi yaparak (vitesi asagi s/d yazan kisma dogru ittirerek) ‘m’ den cikarip ‘d’ ye gecirebilirsiniz (ya da kulakciga basili tutunca da d ye geri geciyor) kulakciktan m ye gecince genelde belli bir sure sonra kendisi otomatik d ye cekiyor bu arada..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kd®? K kullanıcısına yanıt
    Euro kuru belirleyici olacaktır ama beklenti 300 bin civarında olması yönünde şimdilik.

• quote:

Orijinalden alıntı: eapantherea

Hocam vw nin soylemine gore piyasadaki en az yakit tuketimine sahip motor, neredeyse dizel verimliliginde diyorlar o yuzden merak ettim yakit tuketimini, tabi ilk yag degisimi vs. olmasini gormek lazim gercekten ne tukettigini anlamak icin..

1.5 tsi larda bahsedilen durumlar hep titresim (bende 1.5 a3 var ve rolantideki titresimden irrite oluyorum, kabini besik gibi salladigini hissediyorum), 2 silindir modunda titresim (bende bazen nadir durumlarda hissediyorum ama milletin dedigi gibi anormal degil, gayet de o yola gore olmasi gereken bir titresim olarak gordum), bir de kanguru sorunu (devirde ozellikle motor sogukken dusuk viteslerde olusan dengesizlik) var.. Haricinde 1.5 tsi a has bir sorun bilmiyorum acikcasi.. Sadece direct enjection her motorda oldugu gibi kalitesiz yakittan oturu siboplarda-pistonlarda karbon birikmesi yapabilir 60-70k sonra oyle seyler olabilir.. Bu saydigim titresim sorunlari olmasa motor muazzam seviyede bir motor aslinda... Zaten bakarsaniz bu titresimler vs. de oyle sikintili seviyede seyler degil ama kimini rahatsiz ediyor kimini rahatsiz etmiyor.. Piyasada 1.5 tsi a gore cok daha fazla sorunlu motorlar bulunmakta... Ama tabi bir 1.6tdi 2.0tdi gibi diyemeyiz 1.5tsi icin, vagin her zaman en kararli motorlari dizel motorlari olmustur...

Bunun haricinde aracta genel olarak ozellikle 80-90k lara geldikce su pompasina cok dikkat etmek lazim, arizalanmadan degisimi servis aksiyonunda mevcut ve bu aracin her seyiyle bel kemigi.. Motoru isitiyor, sogutuyor, otomatiklerde dsg yi isitiyor sogutuyor vs. gibi her seyini su pompasina bagladiklari bir mantik var vaglarda.. O yuzden o parca cok muhim diyebilirim.. Geriye kalan seyler klasik arac titizligi-bakimi gerektiren seyler, normal muhtemel arizalar...
    Bilgiler icin çok teşekkürler. Bu su pompasi işi bmw de de problemdi, bunda da dikkat edeceğiz mecbur.
    Biraz daha kullandıktan sonra 1.5 130ps leon icin genel görüşümü tekrar yazacağım. Belki zamanla sorunları daha iyi fark ederim. Suan asiri sorunlu bmw den sonra Leon sorunsuz geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kd®?

Yeni leon avrupada 20 bin euro dan basliyor ulkemizde tahmini giris fiyati ne olur
    Tahminim manuel boş versiyonları 210-230 civarı olacak. Ama otomatik fr veya üst donanımlar ötvden dolayı 310-320 bin bandında gelecektir.
  • 2015 Leon 1.6 TDI DSG bakım zamanı geldi. Geçen sene yakıt filtresi değişmedi. Araç olsa olsa geçen bakımdan beri 4000 km yapmıştır, zaten şu anda da 15000km civarında. Bu aracın yakıt filtresi değişimine gerek var mı? Servisten de fiyat alırım ama geçen sene Otopratik'te bakım yaptırmıştık, fena değildi. Sanayide yaptırmak bir alternatif değil. Muhtemelen ya Otopratik ya da servise gidilir yeniden. Özet olarak asıl merak ettiğim yakıt filtresi yıl bazlı mı değişmeli yoksa km bazlı mı?
  • Daha 3 haftalık bile olmayan yeni leon basınç kaybı hatası verdi. Bugün işe gelirken ekranda:
    "Basınç kaybı: Sağ ön lastik basıncını kontrol edin!" diye sarı bir sembolle uyarı verdi. Uyarıyı verdikten sonra 10dk daha 80km hızla gittim ve işe gelip park ettiğimde lastikte gözle görünür bir problem görmedim.

Bu uyarı neden olur? Ne yapmam gereklidir?

Teşekkürler.
  • KALJOJO K kullanıcısına yanıt
    aynısı bendede olmştu yeni aldığımda
    endişelenmeye gerek yok lastik ısındığından ve sistem tam oturmadığından oluyordur
    benzin istasyonunda lastik basınçlarını değerleri kontrol edin
    ayarlardan ikazı sıfırlayın tamam diyin problem kalmaz
    tekrar ederse lastikçiye gidin kontrol ettirin bazen çivi falan girebiliyor

• KALJOJO K kullanıcısına yanıt
    Ister 3 haftalik olsun ister 1 gunluk araç.. lastikler arasinda hava basinci farki varsa dönüş sayisindan sistem lastik havasinin düşük oldugunu tespit eder.

Gözle görülür bir hava kaybi yoksa lastiklere uygun hava basinci basilir kaydedilir ve yeniden uyari vermesi beklenir.. düşük hizlarda 10 12 psidan fazla fark olmadikca uyari vermez.. yuksek hizlarda ise 4 5 psida hemen uyari verir.. 5 yildir gayet guzel calisiyor benim aracimda.

• Merhaba,
    2016 1.2 Style paket Leon yeni aldım. Ön arka park sensörü yok. Sonradan bunları taktırabilir miyim ?
    Yer:İstanbul
  • kaanpasin K kullanıcısına yanıt

Park sensörü standart diye hatırlıyorum

https://www.enderelektronik.com.tr/urun/pdc-leon5f-front-rear//

• 16 inç janttan 17 inç janta geçmeyi düşünüyorum. Alacağım jant lastikli bir set. Dunlop Sport Maxx'ler var. Bu Dunlop'lar nasıldır memnun musunuz?

• brkprlk35 kullanıcısına yanıt

Ben memnun değilim. 2020 leonumda fabrika çıkışlı gelen lastik. Virajlarda arkadan kayma yapıyor esp devreye giriyor. İlk kalkışlarda da eğimli yolda yada sport modda seri kalkışta önünü kontrol edemiyorum aracın. Lastikten mi leonda olan durumlar mı bilmiyorum ama lastiğin etkisi var bence..

• drgrki13 D kullanıcısına yanıt
    Bende kış lastiği var şu anda hava sıcaklığı nedeniyle yol tutuşu çok kötü. Bende hem taban genişliğini arttırıp yol tutuşu arttırayım dedim hem de 17 inç yapayım görüntüsü de güzel olsun diye düşündüm. Ama lastikler yaramaz ise gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

16 inç janttan 17 inç janta geçmeyi düşünüyorum. Alacağım jant lastikli bir set. Dunlop Sport Maxx'ler var. Bu Dunlop'lar nasıldır memnun musunuz?

Hocam

imkanınız varsa sadece jantı akıp. Lastiği sıfır alın.

yoltutuş haricinde 17 jant yakışıda 100 km de yarım litre arttırıyor 1.2 tsi da

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Hocam benim araç 1.6 TDi. O nedenle yakıt çok artmaz bence de konfor baya düşer mi, yanak azalınca lastiği yarar mıyız bozuk yolda, onları düşünmek lazım. Biraz uyguna buldum ondan sormak istedim. Sadece jant fiyatına lastikli sıfır arabadan çıkma bulunca alsam mı diye düşündüm.

• quote:

Hocam benim araç 1.6 TDi. O nedenle yakıt çok artmaz bence de konfor baya düşer mi, yanak azalınca lastiği yarar mıyız bozuk yolda, onları düşünmek lazım. Biraz uyguna buldum ondan sormak istedim. Sadece jant fiyatına lastikli sıfır arabadan çıkma bulunca alsam mı diye düşündüm.

Dizel araç hiç kullanmadığım için yakıştaki farka birşey diyemeyeceğim.

konfor azalması var ama.

bende jant lastik aldım ama söküp attım. Eskiydi lastikler. Sıfır falken lastik alıp taktım. İzmirde olduğumdan kışlık lastik zorunluluğu olmadığından kendi jant lastiğimi sattım o yüzden fiyat uyguna geldi bana.

İşte aradığım insan. Bende İzmirdeyim hocam. Kış lastiği aracın üzerinde geldi 2. El olarak almıştım aracı. O nedenle yazlığa çeviricem. 16 sıfır lastik mi alsam 17 jant lastik set mi alsam direk diye düşünüyorum. Siz memnun musunuz 17 inç takımdan ?

• quote:

İşte aradığım insan. Bende İzmirdeyim hocam. Kış lastiği aracın üzerinde geldi 2. El olarak almıştım aracı. O nedenle yazlığa çeviricem. 16 sıfır lastik mi alsam 17 jant lastik set mi alsam direk diye düşünüyorum. Siz memnun musunuz 17 inç takımdan ?

Hocam.

ben jantın replikamı orjinalmi olduğunu anlayamayacağımdan. Performans jantlarından sa orjinalmfr jantı aldım. Direk araçtan sökülürkende gördüm.

görünüş olarak güzel. Konfor ve yakış açısından kötü. Tamamen zevk meselesi. Ben aracı yazlığa gidip gelirken kullanıyorum sadece. 2016 ocak trafiğe çıkış aracım 36-37 bin km de.

ilk sıfır araba ilk heves ve izmirde güzel bir leon grubumuz vardı. Hep birlikte elimizden bütçemizden ve zevkimden geldiğince birşeyler yaptırdık araçlarımıza.

Ne güzel hocam grup aktif ise iletişim bilgisi varsa paylaşmak isterseniz özel mesaj atabilirsiniz. Bilgi için çok teşekkür ederim

• Merhaba; 2020 leon için 205/55/R16 boyutlarında kışlık lastik öneriniz var mıdır? Yük/hız endeksi sizce 91H mi seçmeliyim 91T mi?

• 
Sayfa: önceki 27852786278727882789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.