Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2775. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
16 Misafir (3 Mobil) - 13 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.733
Cevap
368
Favori
2.584.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27732774277527762777
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kd®?

Arkadaslarr 2017 aracimin lastiklerini yer degistiricem capraz mi yapmam gerek yoksa duz mu degismem gerek birde yonlu yonsuz lastik olayi varmis bizimkilerin ne tur lastik
    lastik marka modelinizden anlaşılır hocam yönlümü yönsüzmü olduğu
    yönlüleri ön arka yapabiliyorsunuz. yönsüzleri çapraz değiştirebiliyorsunuz.

her araçta farklı lastik geldiğinden genelleme yapamıyoruz malesef. aracınıza taklı lastiğin marka modelinden bakmak gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gordon Gekko

Arkadaşlar 2020 model Leon Fr sahibiyim. Araçta radyo sesi çok kısık full seste bile yariya kadar acıkmış gibi geliyor. Bunun bir çözümü var mıdır? Birde ya dijital kadranin olduğu yada direksiyonun alt kismindan tam olarak yerini tespit edemediğim konsolun sürücü tarafında özellikle 110-120den sonra anlam veremedigim bir cizirti gibi trim sesi gelmeye başladı araç 4500km de. Bozuk yolda gelmiyor özellikle 110dan sonra geliyor ses. Rüzgar sesi değil net bir trim sesi. Böyle bir sorun yaşayan var mı?
    Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

Özellikle 120'den sonra zangırtı benzeri bir ses var direksiyonun altından geliyor gibi geldi ama eminde değilim. Bozuk yolda hiç ses yok hatta 110'a kadar da yok fakat 120'den sonra başlayıp hız arttıkça sesinde artması çok garip geldi... Rüzgarla ilgili bir durum olabilir diye geliyor aklıma ama arabanın iç kısmından geliyor bariz bir şekilde.
    Sizce servise götürmeli miyim? Hiç umudum yok ve daha beter trim sesleri başlar diye çekiniyorum açıkçası servisin müdahalesinden sonra..

• Gordon Gekko kullanıcısına yanıt
    Benim aracimda da gosterge çerçevesi ve seffaf plastikten ses geliyor kagit sikistirdim araya ses kesildi 😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tacimmüdür kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen Zubizu indirimidir o. Herkese aynı şeyi yapıyorlar. Ben de bakım yaptırırken demiştim Zubizu üyeliğim var diye. Adam, tamam zaten fiyat Zubizu indirimli dedi direk.

• Gordon Gekko kullanıcısına yanıt
    Balans ayarına baktırdınız mı ? Belli kmden sonra oluşan titreşim ve benzeri durumlar genelde tekerleklerin balans ayarının düzgün olmamasından kaynaklanır.

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Peki yonsuz oldugu halde capraz yapmazsak ne gbi sorun olabilir ben duz degistirdim?cunku ugultu var ve fren yapinca titreme var capraz degistirmememden kaynakli olabilir mi yoksa alakasiz mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kd®? -- 24 Ağustos 2020; 20:33:52 >
  • Beyler 1.4 tsı motorlar için motor kapağı alıp takan var mı? Şuan servislerde fiyatı nedir acaba? AliExpress ten almayı düşünüyorum. Ama servislerde ki fiyat çok yüksek değilse Çinden gelmesini beklemeye gerek yok.

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: Kd®?

Peki yonsuz oldugu halde capraz yapmazsak ne gbi sorun olabilir ben duz degistirdim?cunku ugultu var ve fren yapinca titreme var capraz degistirmememden kaynakli olabilir mi yoksa alakasiz mi
    Lastik marka modelinizi bilmediğimizden ne desek boş hocam.
    Tek diyebileceğimiz Yönlüyse çapraz değiştirip hata yapmışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektonstar

Beyler 1.4 tsı motorlar için motor kapağı alıp takan var mı? Şuan servislerde fiyatı nedir acaba? AliExpress ten almayı düşünüyorum. Ama servislerde ki fiyat çok yüksek değilse Çinden gelmesini beklemeye gerek yok.

Serviste yoktur hocam.
    Aliexpress ten getiriip takan çok

• lektonstar kullanıcısına yanıt
    Yok baktırmamıştım evet ondan da olabilir aslında.
    Servisle görüştüm bir ihtimal belki egzoz hafif çarpıyor olabilir dedi yüksek süratte rüzgardan dolayı.
    Araç zaten garantide bende servis randevusu aldım bakalım ne olacak. Balansıda ayrıca söyleyeceğim gittiğimde umarım çok uğaştırmadan çözülür.

Ben farklı yerlerden trim sesi beklerken trim sesi yok araçta böyle bir sıkıntı oldu
  • sesin geldiği yeri bulsam müdahele edeceğim ama nerden geldiğinide bilmiyorum ki
    Servis randevusu aldım bakalım inşallah çözerler çok uğraştırmadan. Yoksa zaten otobanda 120den aşağı gidilmiyor, seste radyo kapalıyken çok rahatsız edici..
  • arkadaşlar seatin garantisini 1 yıllık uzatma ücreti ne kadar biliyor musunuz
  • tacimmüdür kullanıcısına yanıt
    https://www.vdfsigorta.com.tr/tr/uzatilmis-garanti-fiyat-listesi.aspx

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakın zamanda 1.6 tdi dsg için periodik bakım yaptıran var mı arkadaşlar , yetkili servis fiyatları ne durumda bilen var mı?
  • 2017 model 1.4 tsi 150 hp seat leon için 30000 bakımı fiyat teklifi alan oldu mu yakın zamanda ?
    özel (bosch car servis) ve yetkili servisten?
  • 2014 model seat leon 1.2 tsi için araç yağ değişim uyarısı verdi, araç 57 bin km de,

1- araç 57 binde olduğu için yıllk bakımda akü,buji yada farklı parçaların değişim süresi gelmişmidir?
    2-Geçen seneki yıllık bakımda sadece Castrol Edge 5W-30 LL 4 Lt + Seat Leon 1.2 1.4 TSI Benzinli MANN Filtre Bakım Seti 2013-2019 değişimi yaptırmıştım özel serviste ,farklı marka kombinasyonlar önerebilirmisiniz (gerek varsa eğer)
    3- uzun yolda ortalama yakıt tüketimi sanki gecen senelere göre biraz arttı bu yağ değişim zamanın gelmesi ile ilgili olabilirmi yada farklı bir mekaniksel etkenle?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozann

https://www.vdfsigorta.com.tr/tr/uzatilmis-garanti-fiyat-listesi.aspx
    hocam garanti yenilemiyoruz dediler alırken 2+2 yaptirmiştim
  • ARKAdaşlar sunroofta soyulma var boya tozundan dolayı mı bilmiyorum servise götürdüm fotoğrafı çektiler garantiye gönderdiler sizce yaparlar mı sunroofun u kısmı değişecek eğer kabul ederlerse

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 27 Ağustos 2020; 11:20:52 >
  • dizel 105.000 bakımı standart yağ, filtre (yakıt hariç), doğuş oto kartal, 1200 zubizu indirimiyle.

işim olmaz...
  • HOCAM ben 2+2 aldım garantiyi serviste bana daha uzatamıyoruz dediler ,vdf nin sitesinde bir yıl daha uzatilabilir deniyor beni mi keklediler yoksa
    https://www.vdf.com.tr/urunlerimiz-ve-hizmetlerimiz/sigorta-urunleri/uzatilmis-garanti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 28 Ağustos 2020; 10:56:47 >
  • 
Sayfa: önceki 27732774277527762777
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.