Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2753. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
57.711
Cevap
368
Favori
2.584.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27512752275327542755
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Teknode

Merhaba, teşekkür ederim. Muhtemelen perte çıkacak. Sadece önde hasar yok. Arka sol jantım darbeden kırılmış durumda. Yani jantın yüzde 20 lik bir parçası kopmuş tamir olma şansı da yok. Lastiklerim yarılmış durumda. O şekilde darbe alıp kırıldıysa daha önce yaşadığım kazadan tecrübem ile muhtemelen dingili dağıtmıştır. Aynı şekilde ön janttan da darbe aldı. Aks vs kırık olma ihtimali yüksek. Çünkü jantlar eğik duruyorlar. Sol kapı kesinlikle kapanmıyor ve görünen yer hariç çamurluk ile kapı arasındaki iç direk yamuldu. Kapının menteşesi aynı şekilde yamuk ve bana tamir olmaz kesilir biçilir yeni parça koyarlar gibi geliyor. Nette yazılanlara göre illa airbag açması gerekmiyormuş perte çıkması için aracın. Sanırım eksper tamamen çıkan fiyatı inceleyip ona göre bir karar veriyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu pert konusunda. Perte çıkması benim için daha iyi çünkü ben bu hasarlı arabayı kaça satabilirim ki 70-80-90-100 ? Bu araba bu saatten sonra benim gözümde can sıkacak bir araba gibi duruyor.

Alıntıları Göster
    Hocam şöyle söyleyeyim eksper geldiğinde mutlaka aracın yanında olun. Servisteki arkadaşlara da bu konuda hassas olduğunuzu tamir görmüş yerlerin içinize sinmeyeceğini yeni parçalar olmasını isteyin. Evet eksper son kararı veriyor ancak serviste eksperin tamirini istediği parçaların değişiminin zorunlu olması konusunda baskı yapabiliyor. Zaten anlattığınız gibi yürüyen kısmında ciddi problem var aracın. Ve airbag açmasada pert durumu olabiliyor elbette zaten tahmin ettiğmiz gibi 60-70 civarında bir hasar olursa yüksek ihtimal pert durumu olur. Eğer ki araç otomatik olmasaydı bu olayda çok daha uygun miktarda bir hasar çıkardı ancak burada dsg sistemi büyük ihtimalle komple değişmek zorunda onunda parça maliyeti zaten 20 bin lira civarında olur.

• Teknode kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun hocam, Allah korumuş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 146

Hocam şöyle söyleyeyim eksper geldiğinde mutlaka aracın yanında olun. Servisteki arkadaşlara da bu konuda hassas olduğunuzu tamir görmüş yerlerin içinize sinmeyeceğini yeni parçalar olmasını isteyin. Evet eksper son kararı veriyor ancak serviste eksperin tamirini istediği parçaların değişiminin zorunlu olması konusunda baskı yapabiliyor. Zaten anlattığınız gibi yürüyen kısmında ciddi problem var aracın. Ve airbag açmasada pert durumu olabiliyor elbette zaten tahmin ettiğmiz gibi 60-70 civarında bir hasar olursa yüksek ihtimal pert durumu olur. Eğer ki araç otomatik olmasaydı bu olayda çok daha uygun miktarda bir hasar çıkardı ancak burada dsg sistemi büyük ihtimalle komple değişmek zorunda onunda parça maliyeti zaten 20 bin lira civarında olur.

Alıntıları Göster
    Hocam doğuşla görüştüm. Arkadaş eksper geldikten sonra parçalarla ilgili liste yapıp seni arayacağız dedi. Benim onayımla işlem başlayacakmış. Dediğiniz gibi söyledim bana haber verin diye bakalım ne olacak. Pert olayına da tamamen firmanın insiyatifine bakıyormuş karar. Umarım perte çıkar yoksa ikinci elde ben bu arabayı nasıl satacağım hiç bilemiyorum. Çok fazla değer kaybım olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

@Teknode çok geçmiş olsun. allah beterinden korusun. sizde ve karşı tarafta canlarda bişey olmamsı sevindirici.

çıkarttırabiliyorsunuz perte çıkartın aracı.
    Listeyi çıkarsınlar hocam ona göre bakalım ne olacak. Kesinlikle parçalarda onarım istemediğimi söyleyeceğim. Hepsinde değişim istediğimi belirteceğim. Muhtemelen fiyat çok kabaracak bu durumda. Sunroof mekanizması 15-20 bin lira olan arabanın bu hasarı çok olur diye düşünüyorum ama bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pis@gor

Çok geçmiş olsun hocam, Allah korumuş.
    Çok teşekkürler.

• Çok geçmiş olsun.
  • Çok geçmiş olsun. Cana gelmemiş önemli olan o ancak sonrasında insan malı düşünüyor ki ülkemizde malum bir araba sahibi olmak ne kadar zor. İnşallah dediğiniz gibi pert kaydı alırsınız ve maddi kaybınız büyük olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BillieJean7

Çok geçmiş olsun. Cana gelmemiş önemli olan o ancak sonrasında insan malı düşünüyor ki ülkemizde malum bir araba sahibi olmak ne kadar zor. İnşallah dediğiniz gibi pert kaydı alırsınız ve maddi kaybınız büyük olmaz.
    Teşekkür ederim. Malesef ağır hasarlı olup tamir edilip araç bana verilirse ben o arabayı kaça satabilirim ki. Sattım diyelim o paraya şu an düzgün bir araba alma şansım sıfır. Açıkçası bu faiş fiyatlarda enayi gibi bir arabaya 200-250 bin tl vermem. Doğuş muhtemelen çok fiyat çıkaracak ve ben elimden geldiğince perte çıkması için kaskoya direteceğim. Sonuçta hatalı olan benim ama bu kaskoyu neden yaptırıyorum. Malesef bu ortamda insan cebini de düşünmek zorunda kalıyor. Başka bir ülkede olsak neyse ama ben bu ülkede ikinci elde kimseye bu durumu anlatıp bu arabayı hak ettiği değerde satamam. Başımıza iş aldık ama şükür kimsenin canına bir şey gelmedi. Beni tek sevindiren de zaten bu oldu.

• Hocam ne zaman siparis vermistiniz?

Birde suan guncel fiyat bilgisi ve teslimat suresi hakkinda bilgisi olan paylasirsa sevinirim.

Seat Leon 1.5 eco tsi 150hp fr veya xcellence

• Aldığım duyumlara göre piyasanın malum hali yüzünden artık sigorta şirketleri için araçları perte çıkartmak en son seçeneğe alınmış. Siz doğuşa gitmişsiniz ama klozu iyice okudunuz mu, orjinal parça desteği yoksa doğuşa götürdüğünüz için sizden fark talep edebilirler. Sigortacınızla iyice görüşürün. Ayrıca eksperi sigorta şirketi atadıysa siz başka bağımsız bir eksper atanmasını talep edin. Olay daima kontrolünüzde olsun yoksa kaskonunda bir anlamı yok maalesef. Geçmiş olsun.

• yeskici Y kullanıcısına yanıt
    Benim aracım hazırdı zaten direk bayide sergilenen aracı aldım. Araçta bayiye benden 1gün önce gelmişti zaten kayıtlarını gösterdiler. Çok kurcalanmış sevmiyorum deyince. Pazar günü kapora verdim. Salı günü teslim aldım. Özel plaka için uğraştım biraz.

Şuan bildiğim kadarıyla fr ve exc. 199.900 TL den veriyorlar. Yeni bir zam daha bekliyorlar.

• Hayirlisi olsun tekrar. Tesekkur ettim.
    Bayram sonrasi bornova vosmer e gidicem. Umarim tedarik sorunu cikmaz. Int sitesinde nisan 22 tarihli fiyat listesi var. heran guncellenebilir haklisiniz.

• Haziran ayında çok güzel zamlar bizi bekliyor. Sıfır araç almayı düşünen arkadaşlar elini çabuk tutsun. İki haftaya yeni zamlı fiyatları görmeye başlarız.

• quote:

Orijinalden alıntı: yeskici

Hayirlisi olsun tekrar. Tesekkur ettim.
    Bayram sonrasi bornova vosmer e gidicem. Umarim tedarik sorunu cikmaz. Int sitesinde nisan 22 tarihli fiyat listesi var. heran guncellenebilir haklisiniz.
    Teşekkür ederim umarım sizde aklınıza yatan bir araç bulursunuz ve hayırlısıyla alırsınız.

Bu arada Hayalet gösterge yıkamacılarda çizilmeye çok müsait oluyor. Ben aracı alalı daha 2 kez yıkamaya vermiş olmama rağmen çoktan çizmişler. Koruyucu cam takarken fark ettim.

Yeni araç alan herkese öneririm koruyucu cam taksınlar.
  • Merhaba. Sürücü tarafındaki led far serviste değiştirildi. Site içerisinde ufak bi kaza geçirdim. İçten far 1-2 cm kadar kırılmıştı. Bundan dolayı diğer led far ile biraz ton farkı var. Eski olan far özellkle gündüz farı dha sarı duruyor. Bu renk farkını nasıl kapatabilirim? Acaba zımparayla dıştan camın üzüerindeki kir alınsa işe yarar mı? Ya da sadece gündüz led farı satılıyor mu? Onu alsam. Ne yapmam lazım?

• SenefrU kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun. Evet bazı uygulama merkezlerinde zımpara işlemiyle far parlatma yapıyorlar. Ama bunun da zararları var diye biliyorum. Çünkü yapılan işlem farın üst tabakasındaki uv koruma katmanını da alıp götürüyor. Yani far solmalara ve yıpranmaya açık hale geliyor. Bir de KLOROFORM ile yapılan parlatma var. Bu acayip birşey. Farı anında sıfır gibi yapıyor. Kimyasal reaksiyon ile yüzeyi patlatıyor. Bunu bi araştırın isterseniz. YouTube da çok video var. Aslında hepimiz hata yapıyoruz. Araçlarımızı ilk aldığımız gün götürüp farlara koruyucu kaplatsak, bu sorunları yaşamayız. Hem de farlar darbelere karşı korunmuş olur. Ben aracımı sıfır almış olsaydım hiç vakit kaybetmeden gider farları kaplatırdım.
    Bu arada servis far için ne kadar istedi?

• marslan1999 kullanıcısına yanıt
    Hocam bakimi yaptirdiniz mi? Yaptirdiysaniz sonuc nasil, memnun musunuz?

• Yaptırdık. Servis görünümlü olmasına rağmen kafa tam sanayi tipi. Yalnız müşteriyle ilgilenen kısımdaki hanımefendi çok ilgiliydi, aracın yıkamaya girmesinin gecikmesi sonucu hemen müdahale etti, onun hakkını yemeyeyim. Çalışanlar ise klasik sanayi izlenimi bıraktı bende. 1 saatte bakım bitmişti, toplamda 2 saat civarında işimiz bitti ve çıktık. Yağ fiyatında bir fark olmuş, 530₺ ödedik. Ben Castrol Edge koymalarını bekliyordum ancak sormamıştım, Magnatec koymuşlar. Bakım sonrası bana sessizleşti gibi geldi ama psikolojik de olabilir. Önceki bakım üzerinden yaklaşık 7000 km ve 13 ay geçmişti. Dışarıda orijinal parça bulma telaşına girmeden kafam rahat şekilde işimizi hallettik. Seneye tekrar tercih ederim ancak farklı şubeyi denerim muhtemelen. Büyük bir sıkıntı gözlemlemesem de son dakikada fiyat farkı çıkartmaları ve yıkamayı laf olsun diye yapmaları hoşuma gitmedi. Bu da tamamen şubeyle alakalı bir durum.

• marslan1999 kullanıcısına yanıt
    Anladim hocam ben de garantisi biten aracimi servise mi yoksa bosch, otopratik ya da sanayiye mi gotursem diye dusunup duruyorum. Arada ortalama 300-400 tl fark var servis ile, bosch bir tik onde duruyor gibi bakalim haziran sonuna dogru halledecegim. Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daci -- 26 Mayıs 2020; 16:10:13 >
  • lektonstar kullanıcısına yanıt
    Sağolun far 6bin civarı tuttu işçilik dahil. Zaten araç kaskoluydu ben de o kadar meblağ ödememek adına madem her sene kaskoya bin küsür para ödüyorum. Hem garantili hem de orijinal olsun diye. Kaskodan yararlanıp led farımı serviste taktırdım...O dediğiniz uygulamayı araştırmam lazım eğer bulunduğum yerde varsa o şekilde işlem yaptırabilirim. Yoksa servise gidip uygun şekilde zımpara vs işlem yaptırmak zorunfa kalacağım

• 
Sayfa: önceki 27512752275327542755
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.