Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2742. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.733
Cevap
368
Favori
2.584.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27402741274227432744
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fensinn

Acaba daha ne kadar götürür bizi akü yolda bırakmaz umarım

Alıntıları Göster
    o konuda bilgim yok malesef hocam.
    marş teklemeye başlayınca akücü yolu gözğkecek gibi duruyor...
  • fensinn kullanıcısına yanıt
    Akünün cca değeri zamanla düşüyor. Start stopun çalışma koşullarından biri de yeterli akü gücü. Anlık güç düşüklüğü nedeni ile o arıza alınmış ve sonrasında düzgün şarj ile sorun çözülmüş olabilir.

Burda önemli olan iki şey var. Öncesinde aküyü boşaltacak bir şey yapıldı mı? Ve akü kaç senelik. Eğer akü 1-2 senelik ve öncesinde bagaja yükleme vs yapılırken araç açık kaldıysa veya bi kaç saat kilitlenmeden durduysa anlık bir güç kaybıdır şarjla toparlar.

Ama eğer akü 4-5 senelikse bu arıza iflas sinyalidir. Özellikle kışın bir sabah marş basmayabilir.

Aküyü bir akücüde ölçtürüp 5 10 dk cihaza bağlı izlemek lazım.

Bazı aküler ilk marşı basıyor ama o ilk marşta tüm gücünü tüketmiş oluyor. Bataryası %40 a düşünce kapanan cep telefonu gibi oluyor. Özellikle kısa mesafe gidince şarj olamadığı için bir daha marş basmıyor. Uzun mesafe gitseniz bile düzgün şarj olmuyor vs vs.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• fensinn kullanıcısına yanıt
    bende hiç uyari vermeden sabah işe gidecekken bu kış marş basmadi.. bilginize..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba,

2013 model Highline TDI DSG Golf kullanıcısıyım. Araç henüz 70bin KM'de fakat aranıyorum bir süredir. Tabiri caizse, kaşınıyorum diyelim.

Ara ara evdekilere yeni araba mevzusunu açıyorum fakat yeni aracın ne olacağı veya ne kadara alınacağı, elimizdeki aracın ne kadar edeceği, üstüne ne kadar koymamız gerekeceği vs belirsiz şuan.

Malum, piyasa sürekli artıyor. Salgın bitmeden bu işlere girişmeyeceğiz fakat genede sormak istedim. Araçlarla çok ilgiliyim. Sohbeti bile hoşuma gidiyor. =)

Sormak istediğim: Golf'ten Leon'a geçiş yapanlar var mı? Ve memnun mu? 1.5 TSI nasıl? Alınır mı? Yoksa gene sıfıra yakın TDI mı bakmak lazım gibi sorularım var.

Özellikle yalıtım ve malzeme kalitesi çok düşündürüyor beni. Çünkü ben sese çok duyarlıyım. Golf'te de bazen tıkırtılar oluyor, nereden geldiğini bulamazsam çıldırtabiliyor beni.

Çok yol yapan bir kullanıcı değilim. Ama 1.5 TSI şuan için sorunlu ise ve TDI motorların TR'de daha ömrü olduğunu düşünürsek dizele devam edebiliriz.

Daha aklıma gelirse sorarım. Şimdilik bu kadar.

Herkese sıhhatli ve huzurlu günler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: high-fidelity

Herkese merhaba,

2013 model Highline TDI DSG Golf kullanıcısıyım. Araç henüz 70bin KM'de fakat aranıyorum bir süredir. Tabiri caizse, kaşınıyorum diyelim.

Ara ara evdekilere yeni araba mevzusunu açıyorum fakat yeni aracın ne olacağı veya ne kadara alınacağı, elimizdeki aracın ne kadar edeceği, üstüne ne kadar koymamız gerekeceği vs belirsiz şuan.

Malum, piyasa sürekli artıyor. Salgın bitmeden bu işlere girişmeyeceğiz fakat genede sormak istedim. Araçlarla çok ilgiliyim. Sohbeti bile hoşuma gidiyor. =)

Sormak istediğim: Golf'ten Leon'a geçiş yapanlar var mı? Ve memnun mu? 1.5 TSI nasıl? Alınır mı? Yoksa gene sıfıra yakın TDI mı bakmak lazım gibi sorularım var.

Özellikle yalıtım ve malzeme kalitesi çok düşündürüyor beni. Çünkü ben sese çok duyarlıyım. Golf'te de bazen tıkırtılar oluyor, nereden geldiğini bulamazsam çıldırtabiliyor beni.

Çok yol yapan bir kullanıcı değilim. Ama 1.5 TSI şuan için sorunlu ise ve TDI motorların TR'de daha ömrü olduğunu düşünürsek dizele devam edebiliriz.

Daha aklıma gelirse sorarım. Şimdilik bu kadar.

Herkese sıhhatli ve huzurlu günler dilerim.
    merhabalar hocam
    sese çok takıntınız varsa golfteki tıkırtılar canınızı sıkıyorsa leonla daha bi canınız sıkılır bence.

motor konusu dizel motor sıfır alınmaz zaten yakında piyasadan kalkacak.
    TSI motor az yakan bir motor zaten. az km yapıyorsunuz anlaşıan dizel hiç gerek yok bence.

@Dr.Leon da hem golf hem leon var görünce yazar görüşlerini.

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim hocam.

Dediğiniz gibi iki aracı da birlikte kullanan kişiler detaylı yorum yapsa şahane olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • high-fidelity kullanıcısına yanıt
    Slm 17 subatta 2015 1.4tsi highline golfumu satarak 10 martta 1.5tsi excellence leon aldim gonul isterdiki gene golf alayim ama arda fiyat farki malum tsi uzmez guclu ve ekonomik ama gercekten hassas kulaklara sahipseniz leon brz uzebilir yapi olarak birazdaha sert ve malzeme kalitesi golf gibi degil kotu degil ama golf gibidedegil bu herkesin bildigi bsy ha diyeceksinizki madem bukadar biliyordun sen neden boyle bsy yaptin icinde bulundugum durumlardan dolayi diyelim ama golfe bir geri dönüş eninde sonunda yapacagim simdilik leonla devam

• yusufddogan Y kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Herhalde epey trim ve yalıtım sorunu var Leon'un. Çok şikayet okuyorum bu konu ile ilgili. Tasarım, donanım vs güzel ancak Golf'ün çok daha ileride olduğu yazıyor her yerde.

Bizim aracımız eski model de olsa sanırım devam etmek daha iyi bir tercih olacak.. Ya da 1.0 TSI Highline temiz bir ikinci el bakacağız sıfır Leon fiyatına. Bilemedim açıkçası.
  • Yani madem muhabbet ediyoruz sahsi ve samimi fikrim arabanla ilgili bir problemin yoksa veya maddi olarak farkli bir ihtiyacin yada planin yoksa yeni golfu veya yeni leonu bir gor derim ben yerinde olsam parami biriktirir pusuda bekler yeni araclara bakardim aracinin durumu iyi yazdiklarina gore

Aracımızda sıkıntı yok şükür. Sadece 7. senesi yaz sonunda dolacak. Hani iyi niyet sürecinden sonra bir sıkıntı olur mu acaba şanzımanda vs diye düşünüp ara ara aklıma geliyor yeni araç fikri.

Açıkçası yeni seriye maddi açıdan bizimkiler pek yanaşmaz. Bizim şuanki aracımızın üstüne 30-40 bin anca koyarız gibime geliyor. O da bir aksilik olmazsa.

Bahsettiğim iyi niyet mevzusu dışında arabada kusur yok zaten henüz 70bin KM'de. Belki de uzun süreler daha sorunsuz bineceğiz bilemiyorum..
  • Ne diyelim karar sizin nacizane ben kendi dusuncelerimi aktardim inceleyin bakin tartin varsa imkaniniz test edin sonucta karar sizin ben memnun oldum ama bi degisiklik olursada haberdar edin bizi :)

İlginiz için teşekkür ederim. = )

Bu arada 1.5 TSI motordan memnun musunuz? 1.4 TSI'da olmayan fakat 1.5 TSI'da bir sorun yaşadınız mı? O konuda da çok sarsıntılı çalışıyor, silindirleri açarken kapatırken vs diye çok yorum okudum.
  • Rica ederim.Acikcasi onu pek farkedemiyorsunuz silindiri kapatiyomu aciyomu yani ben etmedim ama gucunu hissettiriyor bide brz daha sesli calisyor gibi 1.4 gore tabi bu aracin izolasyonundanmi banami ole geliyor ama sanki sesli gibi birde bu virus falan olayindan daha acikcasi arac emanet gibi kapida duruyor tadini cikaramadim is ev sabit gunluk 10 km daha 1000 km yeni oldu normalde gezerim seyehat edrim severim arabada zaman gecirmeyi

Doğrudur. Haklısınız. Gerekmedikçe aracını kullanmıyor kimse. İnşallah tez vakitte bu salgından kurtuluruz.

Onun dışında Golf'e göre ses sistemi nasıl? Ben müzikle de çok ilgiliyimdir. Açıkçası Golf'ün ses sistemi piyasadaki bir çok araçtan daha iyi. Özellikle düzgün kayıtlarla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi high-fidelity -- 14 Nisan 2020; 0:37:19 >
  • Ses sitemi golfu aratmiyor acikcasi bide youtube da bir bideo izlemistim izolasyon yapiliyordu sifir leona ve o arkadasta golften gecti leonun hoparlör lerinin golften buyuk oldugunu soylemisti söküp baktigiginda kanalin adi smoke motion belki karar vermenize yardimci olur

Aynen biliyorum hocam. Bakarım gene. Teşekkür ederim.
  • 2016 model 21000 km seat leon dsgli aracımda vites P de motor çalişirken ve D de frene bastığımda arabada hafif bir titreme oluyor neden olabilir acaba
  • tacimmüdür kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu yaşıyordum. Klima açıkken sarsıntı artıyordu. Sorun volant ve kavramadaydı. Değişince düzeldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Maybach Music

Aynı sorunu yaşıyordum. Klima açıkken sarsıntı artıyordu. Sorun volant ve kavramadaydı. Değişince düzeldi
    SERVİSE GİTsem garantiden yaparlar mı hocam
  • tacimmüdür kullanıcısına yanıt
    Hocam eğer garantiniz varsa hemen hallederler. Eğer aracınızın garantisi bittiyse ve servis bakımlıysa iyi niyet garantisinden halledebilirsiniz sadece işçilik vererek.

Benim geçen sene başıma gelmisti bu sorun. Bakım, kavrama ve volant hepsi dahil 2500 liraya hallolmuştu serviste. Böyle olunca volant ve kavramanın 2 yıl garantiside olmuş oldu. Sadece bakımın 1000 tl olduğunu düşünürsek kavrama, volant 1500 lira üstelik 2 yılda garanti bence mantıklı rakam.

• 
Sayfa: önceki 27402741274227432744
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.