Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2741. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.732
Cevap
368
Favori
2.584.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27392740274127422743
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilmiyorumda sizin dediniz sesin aynisi bende var ben servise goturdum incelettim baktirdim rotcuya goturddum herseyi yaptim ses ayni 16 janta dusurunce ses %70 azaliyor. Davlumbazlara yalitim yaptiricam bakalim insallah cozucem bu isi 20 km hizda ugulduyor. Asfalt gore degsiyor ses degismese mekanik veya bask birsey diycemde ses degsiyor degisti icin lastik ve yalitima bagliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ironwrist34 kullanıcısına yanıt
    Hocam siz ugultu diyorsunuz benim aracta lak luk demir demire vurmus gibi ses geliyor kasislerden gecerken cukura. Girince falan benim bahsettigim ugultu ya da yol sesi degil onceki aracim golftu ondada yasamistim bu tarz sorunlar servis halletmisti bakalim artik bi sekil halolur ama arac daha 700 km de can sıkıcı olan bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brucet060

Selamlar korona dan dolayı araç yatıyor 1 ay çalışmadan yatsa bişey olur mu? akü boşalır mı? Aküyü geçen yıl değiştim yeni yani aracım leon 1.4 tsi fr 2013
    hiç birşey olmaz hocam. ben genelde kış aylarında ayda bir kullanırım aracı. hiç birşey olmuyor yıllardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: escanor_

Hayırlı olsun hocam aracınız.
    Zırıltı kapı içlerinden geliyor olabilir, yetkili servise gidin durumu anlatın ve kapı içlerine yalıtım yapılmasını isteyin. Camlara film çektirmek kapılardan gelen zırıltı sesini garanti kapsamı dışında bırakıyor bilginiz olsun.
    teşekkür ederim bu detay bilgi için. Camlara film çekmedim daha önce servise gideyim o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufddogan

Selamlar ayni problem 10 martta aldigim 1.5 excellence aracimda mevcut malum durumlar sebebi ile servise gidemedim benim aracimdada var. golf 7 den gectim genel olarak cok memnunum lakin sag taraftan gelen o lakir lukur ses cok kafama takiliyor ben kaldirdim baktim fren kaliperi braz lak luk sol taraf gibi degil bariz bi bosluk var ama o kadar ses ondan mi gelir bilemiyorum tabi servise gidicem Buraya yazacagim insallah kisa ve basit bir sorundur rica etsem sizde benden once giderseniz durum ile ilgili yazarsaniz birlikte halletmis oluruz
    bende 17 martta teslim aldım aracımı. Dikkat ettim bütün tekerleri tekel olarak küçük çukurlara soktum. Sol tarafta Bmw den bile daha iyi bir tokluk varken sağ tarafta metal metale vurma sesi geliyor. Büyük bir sorun olduğunu sanmıyorum.. Sizden önce gidersem mesaj atacağım sizde aynı şekilde aldığınız aksiyonu özel olarak mesaj ile yazarsanız sevinirim.

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Eyvallah sağolun rahat olablirim sıkıntı yok o zaman

• ironwrist34 kullanıcısına yanıt
    Durumdan haberdar edermisiniz yaptırdıgınızda

• cicek_7 C kullanıcısına yanıt
    Ederim giden herkes memnun subigarageye bakalim bende deeyecegim

• yusufddogan Y kullanıcısına yanıt
    Ona benzer bir lakirti benim 2018 leon'dan da geliyor. Tam olarak metalik bir ses degil de torpidoda saga sola carpan bir nesnenin sesi gibi.
    2017'de sifir aldigim leon'da boyle bir ses yoktu.
    Ugultu sesinin kaynagi ise genelde porya.

• Aynen hocam eger sizden once gidersem ya da sonra farektmez bilgi paylasacagim sizdende bekliyor olacagim teşekkürler simdiden

• Dostlar 2008 model seat leon 1.6 almayı düşünüyorum herkes farklı yorum getiriyor önerir misiniz?
  • quote:

Aynen hocam eger sizden once gidersem ya da sonra farektmez bilgi paylasacagim sizdende bekliyor olacagim teşekkürler simdiden
    Hocam ben aracı götürdüm servise lifte alıp baktılar bulamadılar sesin nereden geldiğini. Malum sebeplerden dolayı aracı bırakamam dedim sonra bakalım o zaman dediler kayıt açtık araç henüz sıfır iken böyle bir ses yaptığı konusunda. Can sıkıcı bir durum araç sıfır olduğu halde servislerle uğraşmak. Neyse allah beterinden korusun diyelim. Siz aracı nereden aldınız ? Hangi bayii den ?
  • Ben Malatya dan aldim hocam ama orada yasamiyorum

• Araç taşıma esnasında çok sallanmasın diye amortisör takozları oluyor. Sağ öndekini sökmeyi unutmuş olabilirler. Ona bir bakın :)

http://www.golftutkusu.com/topic/360-amortis%C3%B6r-ve-yay-takozlar%C4%B1/

• Hocam lastikleri falan kaldirmadim ama baktim gorunmuyordu yarin tekrardan tavsiyeniz uzere detayli kontrol edicem

• quote:

Hocam lastikleri falan kaldirmadim ama baktim gorunmuyordu yarin tekrardan tavsiyeniz uzere detayli kontrol edicem
    Bizim araçlarda aracı havaya kaldırmadan lastikle çamurluk arasında el bile girecek kadar yer kalmıyor. O yüzden körüğü kaldırıp altına bakmanız imkansız. Varsa yakınınızda bir servis yada benzeri birşey lifte sahip aracı kaldırıp bakmanız gerekiyor. Eğer böyle bir sebepten geliyorsa bu ses ve Doğuşoto da 1 saat inceledikleri arabada bunu bulamadıysalar gerçekten rezillik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BayMizan -- 6 Nisan 2020; 11:48:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Leon

Araç taşıma esnasında çok sallanmasın diye amortisör takozları oluyor. Sağ öndekini sökmeyi unutmuş olabilirler. Ona bir bakın :)

http://www.golftutkusu.com/topic/360-amortis%C3%B6r-ve-yay-takozlar%C4%B1/
    Avek ile görüştüm aracı lifte alıp bakacağız umarım sizin dediğiniz gibi basit birşey çıkar.. Her halükarda çok teşekkürler bilgi için.
  • Bugün aracı çalıştırdığımda rölantide bir süre titreme yaptı daha sonra yolda star stop hata diye bir uyarı aldım.Fakat ışıklarda start stop devreye giriyordu manuel olarak kapatmak istediğim zaman ise tuşuna bastım fakat kapanmadı.yaklaşık 30 km mesafedeki gideceğim yere vardım dönüş yolunda hiç hata vs vermedi.Soru ne olabilir ? Benim aklıma akü geldi araç 2016 model 1.2 tsı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fensinn -- 7 Nisan 2020; 15:16:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fensinn

Bugün aracı çalıştırdığımda rölantide bir süre titreme yaptı daha sonra yolda star stop hata diye bir uyarı aldım.Fakat ışıklarda start stop devreye giriyordu manuel olarak kapatmak istediğim zaman ise tuşuna bastım fakat kapanmadı.yaklaşık 30 km mesafedeki gideceğim yere vardım dönüş yolunda hiç hata vs vermedi.Soru ne olabilir ? Benim aklıma akü geldi araç 2016 model 1.2 tsı
    akünün gücü azalınca bazen yapıyor.
    sensörleri düzğün okuyamadığından.
    benim arçata 2016 ocak yola çıkışlı 1.2 tsi. 38bin civarında km si aküsü hiç değişmedi. aynı hatayı şimdiye kadar 2-3 kez yaptı. ama sıkıntı olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

akünün gücü azalınca bazen yapıyor.
    sensörleri düzğün okuyamadığından.
    benim arçata 2016 ocak yola çıkışlı 1.2 tsi. 38bin civarında km si aküsü hiç değişmedi. aynı hatayı şimdiye kadar 2-3 kez yaptı. ama sıkıntı olmadı.

Alıntıları Göster
    Acaba daha ne kadar götürür bizi akü yolda bırakmaz umarım

• 
Sayfa: önceki 27392740274127422743
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.