Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2725. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.711
Cevap
368
Favori
2.584.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27232724272527262727
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sahteleri çok hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kd®?

Arkadaşlar Aracıma rötüş boya alıcam ne önerirsiniz?Spreyli olanlar var hangisini tercih etmeliyim.Boya kodum LS9R nevada beyaz
    Sprey tavsiye etmem. Ufak tefek rötüşlerse eğer mesele fırçayla yapmanı öneririm. Küçük alanlarda sprey çok zorlar. En güzeli sulu boya fırçası :)
  • Arkadaşlar benzinli leon fr 18 inc jantlı modelde süspansiyon ve rahatlık nasıl olur sizce? Görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selfesteem S kullanıcısına yanıt
    16 inc standart jantlarla bile bana göre pek rahat değil özellikle istanbul yollarında heryer çukur tümsek 18 i düsünemiyorum bile:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • selfesteem S kullanıcısına yanıt
    Özellikle orijinal yay ile çok kuru ve sert bir kullanımı var. vogtland vb daha kalın spor yay ile daha tok bir kullanım sunuyor. Orijinal yayları ince ve sert. Kesikli asfaltta filan çok üzüyor. Spor yay da darbeyi iyi emiyor ama emdikten sonra eski halini alırken biraz silkeliyor.

FR ve 18 inch kelimeleri ile rahatlık yan yana zor gelir.

Bende yazlık 18 inch orijinal takım ve goodyear lastik var. Kışlık 16 inch orijinal takım ve continental kışlık lastik var. Kışlık lastikte bile yola ve hava sıcaklığına göre bazen cidden yoruyor. Ama 17 ile 18 arasında fark yok diyebilirim. Ben 17 leri satıp 18 aldım. Görüntü anlamında 17 ike kıyaslayınca 18 almaya değer. Çünkü konfor farkı pek yok. Sadece bir tık kalkışlarda hantal hissettiriyor. Mesela 18 den 16 ya geçince araba çok daha atik bir hal alıyor. Ayrıca 1.5 lt civarı az yakıyor.

• Multimedya ile ilgili bir sorun yaşıyorum son zamanlarda. Herhangi bir kaynaktan radyo sd kart veya usb buna bluetooth'u da ekleyebiliriz müzik dinlerken sistem geç tepkiler veriyor. Örneğin ses kısıyorum ama 2-3 saniye sonra bir anda pat diye sesi kısıyor. Eskiden böyle bir problem yaşamıyordum ben çevirdikçe veya direksiyondan azalttıkça azalırdı ses ama şimdi ara ara nedense indirmek istediğim seviyeye bir anda iniyor veya bir anda ses artımı oluyor.

Bununla ilgili servise bilgi verdim bakım yaparken baktılar güncelleme yaptıklarını söylediler ama bence yapmadılar. Sıfırlama falan olduğunu söylediler ama bence o da yalan çünkü bluetooth bilgilerime kadar duruyordu multimedyada.

Bu sorunu yaşayan veya çözümünü bilen var mıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arda1043

sahteleri çok hocam
    Galiba benim aldığım sahte... n11 üzerinden almıştım. Antalya da yazılım yüklettiğim yere "araç turbaya geçerken kesik kesik geççiyor" dediğimde bujilerden dedi. Bujileri yeni aldım NGK diyince sahte olabilir" dedi. Zamanı yoktu açıp bakacaktı. Acaba bunun sahteliğini ya da gerçekliğini anlayabileceğimiz bir yöntem var mıdır?
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    Hocam sahte olduğunu nasıl tespit ediceğinizi bilmiyorum fakat n11 üzerindeki arac yedek parçaları %99 sahte

• quote:

Orijinalden alıntı: virgull

Arkadaşlar, el freni düğmesi fırladı önceki gün. Servisi aradım, fabrikasyon sorun olduğunu, sıkıntı çıkaranları ücretsiz hemen değiştirdiklerini söylediler. Perşembe günü Çankaya Doğuş Oto'ya götürdüm ve garantiden değişti. Parça ve işçilik maliyeti toplam 365 TL görünüyor. Sıkıntı yaşayan olursa tedirgin olmasın, sizinle ilgili bir durum değil, el freni kolu da dahil olmak üzere tamamı değişiyor.
    Aracın garantisi bitti 2014 nisandan sonra bugün fırladı benim düğmede şimdi ücretsiz değiştirmem mümkün mü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben de geçen bakımda ngk buji aldım. Fz Rulman diye izmirde bir satıcı var ondan almıştım. İnternetteki fake vs real videolarına bakmıştım. O zamanlar sahte değil gibi gelmişti. Taktım kullandım 30 bin km oldu. Araç yazılımlı. Hiç sorun yaşamadım.

Şimdi onlineyedekparça dan aldım. Ürün bu
    https://www.onlineyedekparca.com/urun/seat-leon-1-2-1-4-tsi-buji-takimi-ngk-marka

Dün aradım. Ordaki elamanla görüştüm. Abi ben sahte satamam, dükkana koyamam vs dedi. İçin rahat etmiyorsa yolla geri alırım vs dedi. Bence sahte değildi ama geri yollama planım var.

Vw servisleri de artık 30 binde bir değil 60 binde bir buji değiştirmeye başladı. Ngk yı kullandık. Hem de yazılımla tepe tepe kullandık. Bir de servis malı deneyelim. Tanesi 80 tl imiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Leon

Ben de geçen bakımda ngk buji aldım. Fz Rulman diye izmirde bir satıcı var ondan almıştım. İnternetteki fake vs real videolarına bakmıştım. O zamanlar sahte değil gibi gelmişti. Taktım kullandım 30 bin km oldu. Araç yazılımlı. Hiç sorun yaşamadım.

Şimdi onlineyedekparça dan aldım. Ürün bu
    https://www.onlineyedekparca.com/urun/seat-leon-1-2-1-4-tsi-buji-takimi-ngk-marka

Dün aradım. Ordaki elamanla görüştüm. Abi ben sahte satamam, dükkana koyamam vs dedi. İçin rahat etmiyorsa yolla geri alırım vs dedi. Bence sahte değildi ama geri yollama planım var.

Vw servisleri de artık 30 binde bir değil 60 binde bir buji değiştirmeye başladı. Ngk yı kullandık. Hem de yazılımla tepe tepe kullandık. Bir de servis malı deneyelim. Tanesi 80 tl imiş.
    Ben 2018 de n11 üzerinden 200tlye boncuk otodan (n11 dükkanını kapatmış gerçi) almıştım.
    O zaman ben de sahte gerçek karşılaştırması yapan videoyu izlemiştim. Bende ki bujiler sahte değil kanısı oluşmuştu. Bir de o yazılımcı arkadaş buji sentil ayarını yaptır demişti.

Bunun üzerine çok da düşmedim açıkcası. Bujileri biraz daha kullanıp değiştiririm belki.

Bujinin başımza açacağı belaları düşünmek bile can sıkıcı ancak belli başlı yerlerden alınan ekipmanın sahte olacağını düşünmüyorum. Mesela fren balata disk veya motor yağının da çok sahtesi var diyorlar ama ben ate ve liqui moly alıyorum. Şimdiye kadar hiç şüphe uyandıran bir durumla karşılaşmadım.

Geçen golfü bakıma bıraktım. 2. Yıl bakımı buji değişirler diye düşündüm. Servis danışmanı artık 60 binde bir değişiyoruz dedi. Saçma geldi ama mecbur kabul ettik. Şimdi bujileri sipariş ettim. Ngk yı iade edip servisten alacağım. Millet buji kesilip araç tekleyene kadar kullanıyor bir şey olmuyor. Bizim başımıza kesin bir şey gelir.

Leonu götürdüğüm özel servis her seferinde abi bu markalar ne allah aşkına delphi takalım sana vs diyip duruyor. Yerel ve eski kafa ustaya itimat etmek de riskli 😂 SEAT LEON MK3/5F ANA KONU SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

• help21 kullanıcısına yanıt
    Bence hiç tereddütsüz götürün servise. İyi niyet garantisi kapsamında çözülecek bir problemdir. El freni 20 yıl geçse bozulacak bir şey değil ki elimizde kalsın. Tasarım hatası.
  • Hiç ses ya yada tıkırdı yapmıyor ama patlak olduğunu söylüyorlar. Yağ kaçırma ihtimali var mı?

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

• Merhabalar. 2017 yeni kasa ibizami satip 2016 1.4 tsi fr otomatik sanziman arac alarak ben de aranıza katildim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Daci

Merhabalar. 2017 yeni kasa ibizami satip 2016 1.4 tsi fr otomatik sanziman arac alarak ben de aranıza katildim.
    Hayırlı ve Geçmiş Olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminsen

Hiç ses ya yada tıkırdı yapmıyor ama patlak olduğunu söylüyorlar. Yağ kaçırma ihtimali var mı?

Kaçak var gibi duruyor. Söküldüğünde el ile kontrolde çok bariz belli eder kendini eğer sıkıntı varsa.

İstanbulda isen Ümraniyede Başaran'a bi uğra derim. Doğrusu neyse onu söylerler.

• Fr.BJK kullanıcısına yanıt
    Sagolun neden gecmis olsun dediniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Daci

Sagolun neden gecmis olsun dediniz?
    Sorun çıkma ihtimali fazla olup servisin yardımcı olmadığı bi marka SEAT.

Umarım sorun yaşamazsınız.
  • Fr.BJK kullanıcısına yanıt
    Anladim, bu isler sans biraz nasip. Kazasiz belasiz, Allah herkesin gonlune gore versin.

• 
Sayfa: önceki 27232724272527262727
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.