Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2722. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.730
Cevap
368
Favori
2.584.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27202721272227232724
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tekseker

Üstadlar iyi günler. 2015 model seat leon sahibiyim yaklaşık 10 gün önce aküm bitti bir kaç kere takviye yaparak çalıştırdım direksiyon arızası verdi tam sağ tam sol yapınca düzeldi.Şimdi aküyü değiştirmem gerekiyor , hangi aküyü alıp nasıl değiştirmeliyim. Okuduğum kadarıyla akü değişim sonrası bir cok arıza işigı verebiliyormuş.
    Başka bir sorunumda yıllar önce bir anlık sinir sonucu 6.5 ekranına okkalı bir yumruk atıp ekranı kırmıştım. Bir arkadaşım vasıtasıyla ingiltereden aynı ölcülere sahip bir ekran getirttim. Konsoldan ekranı cıkartıp taktığım zaman çalıştırabilirmiyim ? Servise durumu anlattım faturam var dedim ödeme yaptığıma dair biz o toplara girmiyoruz dendi. Eğer kodlama falan gerekecekse yeni aldığım ünitenin sadece ekranını eski üniteye takma şansım varmıdır. Cep telefoınu ekranı değiştirir gibi.
    Hocam
    akü bitmeye yakın arıza ışıkları yakıyor genelde arıza olmayan yerlerden. elektronik sensörlere akünün gücü yetmediğinden ulaşamayıp. akü değiştirip arıza yakma olayını duymadım.

aküyü start stoplu alman gerekiyor. araç startstoplu olduğu için.

Multimedia ya gelince boyutu aynı olsada uymaz. birebir aynısını getirtmen gerekiyor. yada androidli bir cihaz taktırman gerekiyor. araç model yılına uygun olarak. ekrandan falan araç bilgilerine ulaşıp görmek yada değiştirmek istiyor isen.

• PARK SENsörünün sesi temelli kapatıla biliyor mu
  • Kış yaklaşıyor arkadaşlar. Goodyear Ultragrip 8 kullanan varsa yorum yapabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler 30000 bakımı geldi çattı. Ne kadar tutuyor serviste biliyor musunuz? Bir de garanti uzatma ücreti ne kadar? Dizel excellence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: juxtance

Beyler 30000 bakımı geldi çattı. Ne kadar tutuyor serviste biliyor musunuz? Bir de garanti uzatma ücreti ne kadar? Dizel excellence
    garanti uzatma ücretleri https://www.vdfsigorta.com.tr/tr/uzatilmis-garanti-fiyat-listesi.aspx

servis fiyatı hakkında bilgim yok hocam.
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Çok yüksekmiş fiyatlar. Ben daha uygun bekliyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

garanti uzatma ücretleri https://www.vdfsigorta.com.tr/tr/uzatilmis-garanti-fiyat-listesi.aspx

servis fiyatı hakkında bilgim yok hocam.

Alıntıları Göster
    2-3 ay kadar önce 1400 civarı vermiştim. Pek zubizu indirim arama fırsatım olmamıştı.

• Elektrigi kesmeden akü degistirdim bende hic bir sorun olmuyor

• Arkadaşlar selamlar .. 2016 36bin km de fr aracım var .. sabah izmir mbu ya 45 bin bakımı için bıraktım şimdi aradılar arka sileceğin, fren hidroliğinin değişmesi gerektiği kalorifer bakımının yapılması gerektiği ve 4 lastiğinde değişmesi gerektiği söylendi.. arka sileceğe 63 lira, fren hidroliğine 200 lira, kalorifer bakımına 350 lira fiyat verdiler .. bende şimdilik kalmasını dışarıdanda fiyat alacağımı söyledim .. yazdıklarımı dışarıda yaptırmam ne kadara patlar bana yoksa servistemi yaptırayım ? İzmir veya manisa da önerebileceğiniz biryer var mıdır ? Şimdiden çok teşekkürler ...

• quote:

Orijinalden alıntı: unusual_pscho

Arkadaşlar selamlar .. 2016 36bin km de fr aracım var .. sabah izmir mbu ya 45 bin bakımı için bıraktım şimdi aradılar arka sileceğin, fren hidroliğinin değişmesi gerektiği kalorifer bakımının yapılması gerektiği ve 4 lastiğinde değişmesi gerektiği söylendi.. arka sileceğe 63 lira, fren hidroliğine 200 lira, kalorifer bakımına 350 lira fiyat verdiler .. bende şimdilik kalmasını dışarıdanda fiyat alacağımı söyledim .. yazdıklarımı dışarıda yaptırmam ne kadara patlar bana yoksa servistemi yaptırayım ? İzmir veya manisa da önerebileceğiniz biryer var mıdır ? Şimdiden çok teşekkürler ...
    Selam Cem

arka sileceği lastikleri kendin dışarda hallet. fren hidroliğini değiştirt illaha değişmesi gerekiyorsa. kalorifer bakımından kasıtları klima temizleme ve dezenfeksiyon sa sonax 150 tl ye yapıyor.

Merhaba Coşar..
    Lastik için ne önerirsin tavsiye edebileceğin yer ve marka var mı ? Benim jant 18’’ inç ..
    kalorifer bakımı çok detaylı uzun sürüyor dedi servis yetkilisi başka da bişi demedi ..
    arka sileceği sanayide kime değiştirtebilirim kim yapar ?

• quote:

Merhaba Coşar..
    Lastik için ne önerirsin tavsiye edebileceğin yer ve marka var mı ? Benim jant 18’’ inç ..
    kalorifer bakımı çok detaylı uzun sürüyor dedi servis yetkilisi başka da bişi demedi ..
    arka sileceği sanayide kime değiştirtebilirim kim yapar ?
    cem benim araç 17 inç jantları değiştirirken falken almıştım lastik f/p olarak.
    diğer arkadaşlardan goodyear asymmetric 3 alanlar oldu. ama hepimiz 17 inç için aldık.
    18 inç için fikrim yok açıkçası.
    iyon dezenfeksyonudur o uzun sürüyor. eskiden mtv kampanyası yapıyordu yapıkredi ile sonax boya korumayla birlikte pakette eklemişlerdi yaptırıştım. sonaxla ara bir konuş bence sonaxtakiyle aynı işlerm gibi görünüyor.
    sanayide herhangi bir aksesuarcıya gitsen değiştirir yada sende alıp kolayca değiştirebilirsin. iyilerinin fiyatları uçmuş. çok para verme açıkta iyi olsada bozuluyor.

AYnen dediğin gibiymiş aracı teslim alırken sordum içeriğini kimyasal kesinlikle kullanmıyoruz tamamen doğal yollardan klima bakımını yapıyoruz dedi .. ne kadar gerekli orası tartışılır ama 350 bana çok geldi .. bu arada aracı p konumunda terkedin uyarısı çok nadir olsada bende çıkıyodu ona da bakmalarını söylemiştim .. baktık herhangibir arıza ışığı yanmadığı için biz sorun olarak görmüyoruz onun için müdehale etmiyoruz dediler .. olası biarızada iyi niyet karşılıyo mu dedim hayır dedi .. her yerde okuyorum iyi niyetten karşılanıyomuş dediğim de kasım ayı başında firmadan uyarı geldiğini artık karşılamadıklarını Söylediler bende şaşırdım çünkü olası bir arızada vites mekanizmasının tamamen değiştini ve en az 4000 gibi bir rakam çıkardıklarını söylediler ..

• quote:

AYnen dediğin gibiymiş aracı teslim alırken sordum içeriğini kimyasal kesinlikle kullanmıyoruz tamamen doğal yollardan klima bakımını yapıyoruz dedi .. ne kadar gerekli orası tartışılır ama 350 bana çok geldi .. bu arada aracı p konumunda terkedin uyarısı çok nadir olsada bende çıkıyodu ona da bakmalarını söylemiştim .. baktık herhangibir arıza ışığı yanmadığı için biz sorun olarak görmüyoruz onun için müdehale etmiyoruz dediler .. olası biarızada iyi niyet karşılıyo mu dedim hayır dedi .. her yerde okuyorum iyi niyetten karşılanıyomuş dediğim de kasım ayı başında firmadan uyarı geldiğini artık karşılamadıklarını Söylediler bende şaşırdım çünkü olası bir arızada vites mekanizmasının tamamen değiştini ve en az 4000 gibi bir rakam çıkardıklarını söylediler ..
    wallaha cem iyi niyet golf başlığındada bitti diye muhabbetler döndü. ama sonra yararlananlar oldu.
    iyi niyet garantisinide kaldırırlarsa servisleri kapatıp yedek parça deposuna çevirsinler kims gitmez servise bakıma. kendileri kaybeder :)

klima bakımı bana paket içinde çıktı diye yaptırmıştım. yaptırmak istiyorsan sonax 150 tl ye yapıyor. ordan yaptır geç. 350 tl çok bencede.

• quote:

Arkadaşlar selamlar .. 2016 36bin km de fr aracım var .. sabah izmir mbu ya 45 bin bakımı için bıraktım şimdi aradılar arka sileceğin, fren hidroliğinin değişmesi gerektiği kalorifer bakımının yapılması gerektiği ve 4 lastiğinde değişmesi gerektiği söylendi.. arka sileceğe 63 lira, fren hidroliğine 200 lira, kalorifer bakımına 350 lira fiyat verdiler .. bende şimdilik kalmasını dışarıdanda fiyat alacağımı söyledim .. yazdıklarımı dışarıda yaptırmam ne kadara patlar bana yoksa servistemi yaptırayım ? İzmir veya manisa da önerebileceğiniz biryer var mıdır ? Şimdiden çok teşekkürler ...
    Yalanın gözünü seveyim. Araç 36 bin kilometrede. Üçüncü yıl bakımına gitmişsiniz. Yalanları sıralamışlar: Fren hidroliği-Aracım 2013 model, Çankaya Doğuş Oto servisi, bir kere bile böyle bir şey söylemedi, 6 bakım geçirdi; kalorifer bakımı-tamamen uydurma, hiçbir şey yapmadan 350 lira para alacaklar, sözde ozonla temizlik yapacaklar, yine aynı şeyi söyleyeyim Çankaya Doğuş Oto, 6 bakım boyunca hiçbir şey söylemedi; arka silecek-onları hiç ilgilendirmez, rahatsız ediyorsa siz değiştirirsiniz, 10 saniye sürer, lastiklere gelince, ortalama ömrü 50 bin kilometre veya imal tarihinden itibaren beş yıldır, ikisi de dolmamış, o da sizin keyfinize kalmış. Olay tamamen soyguna dönmüş.

• D. Targaryen kullanıcısına yanıt
    Kullanıyorum. Oldukça iyi lastiklerdir.
  • Daha öncede yazmıştım , kırık olan ekranının ön ünitesini bir arkadaşım yurtdışından getirmişti.Çalışmaz diye umuyordum en kötü cep telefonu gibi ekranı değiştiririm diyorum ama kırık ekranı çıkartıp yenisini takınca bamm anında görüntü servislerden 5-6 bin tl fiyat almıştım.1200 tl ye halletmiş olduk.Bendeki ekran yanlış hayırlamıyorsam 004 ile bitiyordu parca kodu 004F model ekran taktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekseker -- 10 Kasım 2019; 2:50:13 >
  • Dostlar bu hafta 2016 1.2tsi dsg leon alarak aranıza katıldım. Multimedyadan baktığımda yazılım sürümü 7060 olarak gözüküyor. En son sürüm bu mu yoksa güncelleme gerekli mi?
    SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

• virgull V kullanıcısına yanıt
    fren hidroliği ortalama 2 3 sene icerisinde özelligini yitirmeye başlar. özellikle sicak bolgelerde.. kaynama noktasi düşer.. illa servisde değişecek diye bir kaide yok lakin her 3 senede bir değıştirilmesi tavsiye edilir.

siz eminmisiniz 2013den beri servise goturdugunuzun aracin fren hidroligi hic degistirilmedi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

wallaha cem iyi niyet golf başlığındada bitti diye muhabbetler döndü. ama sonra yararlananlar oldu.
    iyi niyet garantisinide kaldırırlarsa servisleri kapatıp yedek parça deposuna çevirsinler kims gitmez servise bakıma. kendileri kaybeder :)

klima bakımı bana paket içinde çıktı diye yaptırmıştım. yaptırmak istiyorsan sonax 150 tl ye yapıyor. ordan yaptır geç. 350 tl çok bencede.

Alıntıları Göster
    belki bilirsin mbu dan ayrılan Metin usta var bornova 2. sanayide kendi yerini açtı ..
    onu aradım gittim yanına sağolsun 2 litre fren hidroliği koydu 100 tl, arka sileceğide değiştirdi 20 tl klima temizliği aynı arkadaşların dediği gibi çok gerekli olmasa da ben yaza girerken yapılması gerektiği taraftarıyım diyince onuda yaptırmadım ..
    4 lastik servis lassa önerdi onun fiyatı tek lastik 720 tl dedi
    Metin usta ben lassa kesinlikle önermiyorum good year veya mıchein öneriyorum dedi hatta ordaki lstikçi arkadaşından fiyet aldı lastik başına 570 tl dedi ..
    İzmirde olan arkadaşlara burdan tavsiyem bakım harici araca serviste müdehale ettrmesinlen inanın tam bir soygun olmuş servis işi ..
    bu arada lastik olarak bilen arkadaşlar hangisini önerirsiniz acaba ..

• 
Sayfa: önceki 27202721272227232724
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.