Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2690. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
57.694
Cevap
369
Favori
2.581.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26882689269026912692
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cicek_7

Üye oldm ama sayfa bitürlü acılmıyor
    üye girişi yapmadan bilke açılıyor hocam bende
    linke tıklayınca
  • arkadaşlar herkese günaydın.
    araç 2016 model 1.4 tsı fr.
    tüketim tamamen şiçi hatta şiçi bile denemez ilçe içi.bunu neden yazıyorum çünkü ilçelerde büyük illerdeki gibi (istanbul, izmir, ankara vs.) çevre yolu falan yoktur.arada oraya girip 50 li 60 lı km lere ulaşıp tekrar şiçi trafiğine girmiyoruz biz onun için tüketim tamamen küçük bir bir ilçede, kış şartlarında, kısa mesafelerde (en uzunu 10km),SEAT LEON MK3/5F ANA KONU hep sokak araları olduğu için azami 15km hızla yapılmış veridir. merak eden arkadaşlar için paylaşıyorum.bu arada 300 liralık benzinle yapılan meafedir.ama bilgisayar hatalı gibi siz ne dersiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: unusual_pscho

arkadaşlar herkese günaydın.
    araç 2016 model 1.4 tsı fr.
    tüketim tamamen şiçi hatta şiçi bile denemez ilçe içi.bunu neden yazıyorum çünkü ilçelerde büyük illerdeki gibi (istanbul, izmir, ankara vs.) çevre yolu falan yoktur.arada oraya girip 50 li 60 lı km lere ulaşıp tekrar şiçi trafiğine girmiyoruz biz onun için tüketim tamamen küçük bir bir ilçede, kış şartlarında, kısa mesafelerde (en uzunu 10km), hep sokak araları olduğu için azami 15km hızla yapılmış veridir. merak eden arkadaşlar için paylaşıyorum.bu arada 300 liralık benzinle yapılan meafedir.ama bilgisayar hatalı gibi siz ne dersiniz ?
    benizini kaça aldın cem
    300 /(8,5 * 3,8) = 9.28 e mi :)

işin şakası yol bilgisayarının çıkırdığı sonuç bu.

ama eski usül 300 tl ye 380 km gittim benzinide 6.14 ten aldımdan gidersen 100 km de 12,85 lt yakmış

görünüyor.

tabi bu hesapların hepsi 300 tl lik benzini sonuna kadar bitirdiğin varsayılarak yaptım (yedek depo, ışık yanınca gitçeğin mesafeler vs).

çok kısa mesafe kalkışta vs 1.2 tsi da 10 lu litrelerden başlıyor. bir 10 km falan sonra düşüyor değerler şehir içi ve şehir dışında.

benzinle dizel arasındaki fark iyice kapanmışken tsi gibi az yakan bir motor varken dizel - bezin farkını vermek çok mantıklı değil artık. eskiden belli km de kurtarabilir diyorlardı ama artık o aralık çok daha fazla açıldı. birde dizel motorum 2-3 seneye tedavülden kalkacağı düşüülürse (bizim ülke için söylemiyorum.)
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    yok yol bilgisayrında görünüyo zaten uzun yola çıkıcaktım özellikle yola çıkmadan önce çektim.daha 170 km görünüyo ama bana yinede fazla hesaplıyo gibi geldi coşar..
  • quote:

yok yol bilgisayrında görünüyo zaten uzun yola çıkıcaktım özellikle yola çıkmadan önce çektim.daha 170 km görünüyo ama bana yinede fazla hesaplıyo gibi geldi coşar..
    170 i atlamışım :)
    6,42 tl ye geliyor litresi .
    benzini aldığın fiyat la aradaki fark kadar yanlış hesaplıyordur.
    bana göre çok tabi tüketimin benim 5,5 -6 larda max. (1.2tsi 17 jant sakin kullanım.)

senin araç yanlış hatırlamıyorsam 18 inç jantlar 17 ye göre 0.5 lt fazlalığı var yakışta. (17 lerinde 16 ya göre 0.5 lt artısı var).
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

170 i atlamışım :)
    6,42 tl ye geliyor litresi .
    benzini aldığın fiyat la aradaki fark kadar yanlış hesaplıyordur.
    bana göre çok tabi tüketimin benim 5,5 -6 larda max. (1.2tsi 17 jant sakin kullanım.)

senin araç yanlış hatırlamıyorsam 18 inç jantlar 17 ye göre 0.5 lt fazlalığı var yakışta. (17 lerinde 16 ya göre 0.5 lt artısı var).

Alıntıları Göster
    orda 170 km görünüyo ama emin ol en fazla 100 km daha giderdi diye tahmin ediyorum.aracı gösterge kırmızıdayken kullanmamaya dikkat ediyorum ne olur ne olmaz diye dediğim gibi bana fazla geldi ama hangi şartlar altında tükettiğimi yazdım malum ondan oluyordur büyük ihtimal.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Büyük ekran Leona serviste geri görüş kamerası takıyorlar mı? Ücretleri hakkında bilgisi olan var mı (kamera+işçilik) ? Servisin taktığı kameradan memnun musunuz?
  • quote:

orda 170 km görünüyo ama emin ol en fazla 100 km daha giderdi diye tahmin ediyorum.aracı gösterge kırmızıdayken kullanmamaya dikkat ediyorum ne olur ne olmaz diye dediğim gibi bana fazla geldi ama hangi şartlar altında tükettiğimi yazdım malum ondan oluyordur büyük ihtimal.

Alıntıları Göster
    yakıt pompasının çok ısınmamsı için yaptığın doğru imkan varsa çeyrek deponun altına pek indirmemekte fayda olduğunu okumuştum.
    senin kullandığın şartlarda normal tüketimin çok değil. dizel araçta yakar senin koşullarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: LithuaN

Merhaba arkadaşlar,
    Büyük ekran Leona serviste geri görüş kamerası takıyorlar mı? Ücretleri hakkında bilgisi olan var mı (kamera+işçilik) ? Servisin taktığı kameradan memnun musunuz?
    servisler genelde bakım harici girmiyorla o işlere hocam
    mutimedianın modeline göre dışarıda takan yerler var istanbulda.
    her multimedia ya olmuyor özellikle 5 inç ekranlarda.
    Eyvallah
  • Fiyatını 128.000TL'ye düşürdüm arkadaşlar. Pazarlık payı da vardır.

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU
    https://www.dod.com.tr/arac-detay/SEAT/LEON/182600038?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silversmith -- 18 Şubat 2019; 13:45:31 >
  • Merhaba arkadaşlar. Araba arayışı içine girdim. 2014 2015 model 1.2 tsi dsg leon bakıyorum. Bu araç ile ilgili önerileriniz tavsiyeleriniz var mıdır. Fiyat olarak sizce ağır hasar kayıtlı olmayanlar ne kadar olmalıdır tahminen. Ve alırken mutlaka kontrol edilmesi gerekenler nelerdir. Birde dsg de sorun yaşayan hala var mıdır. Vag grubu buna bir çözüm bulabildi mi.
  • 146 1 kullanıcısına yanıt
    Direk ekkspertis yaptırın öyle alın hocam. 10.000lerce parça var. Hangisini neye göre kontrol edeceksiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 146

Merhaba arkadaşlar. Araba arayışı içine girdim. 2014 2015 model 1.2 tsi dsg leon bakıyorum. Bu araç ile ilgili önerileriniz tavsiyeleriniz var mıdır. Fiyat olarak sizce ağır hasar kayıtlı olmayanlar ne kadar olmalıdır tahminen. Ve alırken mutlaka kontrol edilmesi gerekenler nelerdir. Birde dsg de sorun yaşayan hala var mıdır. Vag grubu buna bir çözüm bulabildi mi.
    @silversmith in dediği gibi ekspertis yaptırın mutlaka
    ayrıca dsg baktığınız için servis bakımlı araç tercih edip bakımlarını serviste yaptırın. iyi niyet garantisi için.
  • silversmith S kullanıcısına yanıt
    Hocam elbette ekspertiz yaptırmadan almayacağız ama her aracın özellikle hassas olduğu noktalar oluyor o yüzden sormuştum teşekkürler cevabınız için :)
    Anladım hocam. Yani dsg hala bir sorun olabilir diyorsunuz. Mümkünse o zaman servis bakımlı arayacağım. Teşekkürler öneriniz için.
  • 146 1 kullanıcısına yanıt
    Birde su var servis bakimli iyi niyet garantisi 7yil gecerli, o yuzden mutlaka 2012 uzeri mumkunse dediginiz gibi 2014-15 bakmanizi tavsiye ederim, hayirlisi olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tilgaz -- 18 Şubat 2019; 16:15:10 >
  • tilgaz kullanıcısına yanıt
    Zaten en düşük 2014 model olarak bakıyorum şu anda. Hem dsg nin mekatronik kısmındaki 2013 sonrası güncelleme için hemde aracın 5 yaşından büyük olmaması için. Teşekkürler. Kazasız belasız sürüşler hepinize
  • Geri vitese taktığım Led ampul bozuldu. Kullanan ve aliexpress linki verebilecek var mı?

• 
Sayfa: önceki 26882689269026912692
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.