Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2634. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
57.711
Cevap
368
Favori
2.583.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26322633263426352636
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar daha önce sordum ama konu açıp kirlilğie sebep olmaması için buradan tekrar sormak istiyorum;

leon 1.0 sunroof + büyük ekran
    leon 1.2 sunroof + büyük ekran + led farlar + geri görüş kamerası vs
    leon 1.4 FR model

bu üçü arasında bir tercih yapacağım daha önce fr ve 1.0 ı test ettim ikisinin motor tepkimeleri ve performansları gayet güzel.

1.2 tsi motor bu ikisine kıyasla nasıldır performans olarak bir de son olarak bu 3 motorun yakıt performansı nasıldır? Kullanan arkadaşlar yazabilir mi?

not: mtv den dolayı 1.4 motora sıcak bakmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swashbucklerjr -- 18 Mayıs 2018; 10:16:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: swashbucklerjr

arkadaşlar daha önce sordum ama konu açıp kirlilğie sebep olmaması için buradan tekrar sormak istiyorum;

leon 1.0 sunroof + büyük ekran
    leon 1.2 sunroof + büyük ekran + led farlar + geri görüş kamerası vs
    leon 1.4 FR model

bu üçü arasında bir tercih yapacağım daha önce fr ve 1.0 ı test ettim ikisinin motor tepkimeleri ve performansları gayet güzel.

1.2 tsi motor bu ikisine kıyasla nasıldır performans olarak bir de son olarak bu 3 motorun yakıt performansı nasıldır? Kullanan arkadaşlar yazabilir mi?

not: mtv den dolayı 1.4 motora sıcak bakmıyorum.
    hocam
    1.0 seni tatmin ettiyse 1.2 tsi da eder sıkıntı yaşamazsın
    bütçen varsa 1.0 yada 1.2 yi gırtlak dolduracağına 1.4 fr al çogu donanım aksesuar paket zaten standart.
    bide yok 1.0 tsi gidermi 1.2 tsi gidermi sorularından ve soranlarından kurtulursun :)

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    aslında 1.2 yi gırtlak doldurmak bütçem açısından en rahatı olacak gibi duruyor. hem mtv den kurtulurum hem de fr dan daha az yakar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swashbucklerjr

aslında 1.2 yi gırtlak doldurmak bütçem açısından en rahatı olacak gibi duruyor. hem mtv den kurtulurum hem de fr dan daha az yakar.
    istanbul yada istanbul gibi yokuslu bir bolgede iseniz fr motor buyuklugundan dolayi daha az yakacaktir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dewr kullanıcısına yanıt
    istanbul da yaşıyorum aslında günlük kullanımımda herhangi bir yokuş sıkıntım olacağını sanmıyorum ev-iş arasında çok yokuş yok neredeyse hiç yok fakat trafik sıkışıklığı çokça var.
  • 2013 yılının temmuz ayında aldığım 1.2 TSI aracımın aküsü bugün bitti. Kapıları açmak istediğimde açılmadı. Neyse ki arka kapılar açılınca içeriden ön kapıları açtım. Kontağı çevirdiğimde ışıklar oldukça sönük yandığı gibi kontağı çevirmemle hiç bi hareket olmadı, tüm arıza ışıkları yandı.

Komşudan BIM den alınma bi akü takviye kablosu bulduk ama araba yine çalışmadı. Kablodan diyip sanyiden emanet başka bi takviye kablosu bulup tekrar denedik bu kez çalıştı. (BIMden alınan takviye kablosu çok inceydi. Maalesef işe yaramadı)

Şimdi akü bakıyorum. Önerisi olan var mı?

• arkadaşlar dün bursa doğuş otoda ilk bakımına soktum 790tl ödedim merak edenler varsa bilginiz olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arda1043 -- 21 Mayıs 2018; 23:54:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

2013 yılının temmuz ayında aldığım 1.2 TSI aracımın aküsü bugün bitti. Kapıları açmak istediğimde açılmadı. Neyse ki arka kapılar açılınca içeriden ön kapıları açtım. Kontağı çevirdiğimde ışıklar oldukça sönük yandığı gibi kontağı çevirmemle hiç bi hareket olmadı, tüm arıza ışıkları yandı.

Komşudan BIM den alınma bi akü takviye kablosu bulduk ama araba yine çalışmadı. Kablodan diyip sanyiden emanet başka bi takviye kablosu bulup tekrar denedik bu kez çalıştı. (BIMden alınan takviye kablosu çok inceydi. Maalesef işe yaramadı)

Şimdi akü bakıyorum. Önerisi olan var mı?
    hocam geçmiş olsun
    aklınızda olsun şöför kapısı çekme yeri dışında kalan plastik çıkıyor ve anahtar girecek yer var anahtarla açabiliyorsunuz.
    aküyü start stoplu olmasına dikkat edin.

• arkadaşlar geçen aracı çalıştırırken (2015 leon tdi dsg) air bag hatası verdi sonrasında bir daha vermedi acaba sıkıntı var mıdır ? Başına böyle birşey gelen oldu mu internette bazıları sıkıntının koltuk altındaki konnektörden kaynaklı olduğunu yazmışlar ama tabi ayrıntısını bilemiyorum.
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.Öyleymiş. Sonradan öğrendim.

Aküyü de sipariş verdim.
    https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/varta-e45-efb-12v-70ah-start-stop-oto-aku-331151772 Hesapta 30 luk çek varmış. 459 'a aldım.

• Arkadaslar aracimi aldim canakkale avekten 1.2 tsi dsg bence motor performansi cok iyi soran arkadaslar var formda dusunmesinler gaza basinca yapisiyorsun koltuga sollama falan super bursaya geldim aracla hic farketmedim ibre 170 olmus yani 1.2 yeterli ikilemde olanlar icin soyluyorum bassan sonuna kadar gidicek sanirim daha denemedim

• 1.2 tsi style dsg alarak bende aranıza katıldım. Duruma bakılırsa bu piyasada leon bu fiyattayken daha çok katılan olur gibi görünüyor. Araç yeni olduğu için rodaj aşamasında agresif kullanmıyorum parçaların birbirine alışması için fakat yol tutuşu, motor tepkileri, yakıtı, şanzıman uyumu, donanımları ve sürüş hissiyatı açısından bu paraya alınabilecek en güzel araç olduğunu düşünüyorum. Aracı almadan önce bu kadar mutlu değildim, şuan aşığım arabama resmen. Araç almayı düşünen ve arafta kalanlara tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 27 Mayıs 2018; 0:47:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cinoumit

Arkadaslar aracimi aldim canakkale avekten 1.2 tsi dsg bence motor performansi cok iyi soran arkadaslar var formda dusunmesinler gaza basinca yapisiyorsun koltuga sollama falan super bursaya geldim aracla hic farketmedim ibre 170 olmus yani 1.2 yeterli ikilemde olanlar icin soyluyorum bassan sonuna kadar gidicek sanirim daha denemedim
    hayirli olsun.. ilk 1000km rodaja dikkat.. kullanim kitapciginda yazar..

• @Cinoumit , @lymph
    hayırlısı olsun araçlarınız kazasız belasız sürüşler.

@dewr hocamında dediği gibi rodajı atlamayın. nekadar bayilerdeki satış temsilcileri rodaj yok artık deselerde kitapçıkta yazıyor.
  • Cinoumit C kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun sorması ayıp ne kadara aldınız

• swashbucklerjr kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar.

Daha oncesinde fr kullanmis biri olarak goruslerimi iletmek isterim.

2016 temmuz ayinda sifir 125lik manual fr alip, 2017 mayista sirket araci nedeni ile aracimi kullanmadigimdan satmistim.

Almadan once 1.2 dolumu, 1.6 duz style paket mi fr mi derken fr da karar kilmistim.

Bu secimdeki etkenlerden birisi bir kere fr in dis gorunusu (spor yay ve tampondan dolayi) cok daha sik ve hos duruyor. 2. Bir konuda ic mekanin fr da daha spor ve bence sik olusu.

Su anki fiyat farklari ve paket farkliliklarini tam olarak bilmiyorum ama bence butcesel sikinti yok ise fr almak daha mantiklidir diye dusunuyorum. Fr pakette zaten bir cok paketekli olarak geliyor.

Tabiki son karar sizindir. Bence showroomda fr olan ve olmayan 2 araca yan yana hem icten hem distan bakip arada ozellik-paket farki varsa(dolu 1.0 yada 1.2 alacaginizi dusunerek) bu ozelliklerin sizin icin onemli yada kullanilabilirligine bakip ona gore karar verin derim. Sirf mtv de fark var diyerekten karar vermek yerine bu kriterlere bakin. Sonucta bu ekstra ozellikler yada aracin ic dis gorunumundeki farklar zevk icin eklenen seyler. Esasinda hangisi hosunuza gidiyosa sonrasinda keske dememek icin bunlara bakarak almak daha iyi olacaktir.

• Sagolun arkadaslar araci ozurlu raporu uzerinden aldim 1.2 tsi dsg ben alirken arac 98900 tl di araca opsion eklettim 119 000 oldu fiyat sonra rapordan dolayi 72900 tlye indi son alirken tekrar indirim geldi 70700 e aldik

1 hafta oldu kullaniyoruz cok keyifli bence rodaja elimden geldigince dikkat etmeye calisiyorum sıkıstirmiyorum ama yol bossa basiyorum 130 140 bukadar

Simdi bu full link olayini cozmem gerek usb ile tlf baglicazda tlf lg g3 acaba destekliyormu vede arac hakkinda tavsiyeleriniz varsa lutfen paylasin

Kazasiz keyifli surusler herkeze.

• Arka kapı camlarından gelen tıkırdıyı kesen oldu mu? Würth sprey işe yarar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sirkumsali

Arka kapı camlarından gelen tıkırdıyı kesen oldu mu? Würth sprey işe yarar mı?
    arkadan bi tıkırtı geliyor ama cam olduğuna emin değilim, bagajı içerden açmaya yarayan koltuk üzerindeki mandaldan geldiğini düşünmeye başladım bende de bir tıkırtı oluştu o koltuğu indirince ses kesiliyor gibi geldi
  • digital90 kullanıcısına yanıt
    Benim çocuk koltuğu var arkada, o da ses yapar mı acaba

• 
Sayfa: önceki 26322633263426352636
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.