Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2617. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.730
Cevap
368
Favori
2.584.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26152616261726182619
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

https://forum.donanimhaber.com/seat-leon-mk3-5f-yasadigim-sorunlar-ve-cozumleri--95863144

bu konun ilk mesajında kapıdan gelen trim sesinin nerden geldiği ve nasıl giderildiğini
    @junkerss anlatmış
    ek yalıtım için @Safak Akpınar ın yalıtım yaptığı ve anlattığı sayfalardan bakabilirsiniz.
    ayrıca youtube da seay leon kapı yalıtım vs gibi aratıp bir sürü yalıtım ve nasıl yapıldığıyla ilgili videoda mevcut.
  • Merhaba arkadaşlar, arabanın kendi üstündeki silecekler 2 yıl olmadan sertleşti ses çıkarıyor ve iyi temizlemiyor. Tavsiye ettiğiniz silecek modellerini alabilir miyim ? Bugün bakımda on arka 180 tl istediler. 2. Bakim %5 indirimle 1005 tl dendi. On balatalar degisebilirmis ona da 375 tl dediler.

Silecek tavsiyelerinizi bekliyorum.

Iyi gunler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • spyfox kullanıcısına yanıt
    Siz söyleyince kendi sileceklerimi ne zaman almıştım diye baktım.

2016 yılının mart ayında almışım.

Şuradan almıştım:https://www.sileceksepeti.com/Seat-Leon-Silecek-Takimi-2013-2016-MK3-Bosch-Aerotwin,PR-496.html

Sağ tarafta hiç sıkıntı yok, sürücü tarafında ise bir kaç çizik kalmaya başladı camda.

Zaten 2 yıldan fazla gitmesi de zor ihtimal bence.

2016 da 54 TL ye almışım, şu an 80 TL!

Arkaya da bunu almıştım:https://www.sileceksepeti.com/Seat-Leon-Arka-Silecek-2013-2016-MK3-Bosch-Rear,PR-1183.html

Bunda hala sıkıntı yok, düzgün siliyor...

Bu arada ben ön balatalarımı 60 Binde değiştirdim. (FR Manuel) Neredeyse tamamen bitmişlerdi.

Arkaların hala yarı ömrü vardı ama onları da değiştirdim. (Balataları kendim aldım, dışarıda taktırdım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jr1907 -- 14 Şubat 2018; 12:54:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jr1907

Siz söyleyince kendi sileceklerimi ne zaman almıştım diye baktım.

2016 yılının mart ayında almışım.

Şuradan almıştım:https://www.sileceksepeti.com/Seat-Leon-Silecek-Takimi-2013-2016-MK3-Bosch-Aerotwin,PR-496.html

Sağ tarafta hiç sıkıntı yok, sürücü tarafında ise bir kaç çizik kalmaya başladı camda.

Zaten 2 yıldan fazla gitmesi de zor ihtimal bence.

2016 da 54 TL ye almışım, şu an 80 TL!

Arkaya da bunu almıştım:https://www.sileceksepeti.com/Seat-Leon-Arka-Silecek-2013-2016-MK3-Bosch-Rear,PR-1183.html

Bunda hala sıkıntı yok, düzgün siliyor...

Bu arada ben ön balatalarımı 60 Binde değiştirdim. (FR Manuel) Neredeyse tamamen bitmişlerdi.

Arkaların hala yarı ömrü vardı ama onları da değiştirdim. (Balataları kendim aldım, dışarıda taktırdım)

ayni saticidan polo icin olani tercih edin. bende 2016 yilinda leon icin olani aldim. surucu tarafi 1cm civari disari tasiyor silecek yukaridayken. polonunkiler 2.5 cm daha kisa

• Leonunkilerde şu anda sıkıntı yok tam ölçüde geliyor

• Merhaba arkadaşlar,
    2017 model Seat 1.4. TSİ 150 hp DSG FR modeli +18 Jant araç için 107,500 fiyat aldım.Beyaz renk.
    1-Fiyat nasıl
    2-Daha önce Golf Dizel otomatik kullanmıştım.Memnun Kalırmıyım? Ayda 1000 km zor yapıyorum araçla.
    3-Kasa değişimi yakınmıdır.?
    4- Birde bayide Exelans modeli var ama o ACT liymiş.109500 dediler onada. ACT olmasının veya olmamasının kullanımda veya yarın aracı satarken sıkıntısı olurmu.
    Hepinize teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir341907

Merhaba arkadaşlar,
    2017 model Seat 1.4. TSİ 150 hp DSG FR modeli +18 Jant araç için 107,500 fiyat aldım.Beyaz renk.
    1-Fiyat nasıl
    2-Daha önce Golf Dizel otomatik kullanmıştım.Memnun Kalırmıyım? Ayda 1000 km zor yapıyorum araçla.
    4- Birde bayide Exelans modeli var ama o ACT liymiş.109500 dediler onada. ACT olmasının veya olmamasının kullanımda veya yarın aracı satarken sıkıntısı olurmu.

hocam
    1- fiyatı sadece listelerden biliyorum ondan yorum yapamam
    2- golf kullandım diyorsunuz konfor bekliyorsanız bulamazsınız ama atiklik sporluk derseniz hepsi var.
    3- daha yeni makyajlandı 1-2 sene dahagider
    4- act sakin kullanımda farkettirir. donanım farkına bakın fr la ona göre karar verin.

• quote:

Orijinalden alıntı: emir341907

Merhaba arkadaşlar,
    1-Fiyat nasıl
    Arkadaşlar bende Leon 1.6TDI DSG modeli var. Araçtan çok memnunum fakat FR 150 beygiri arada düşünmüyor değilim. Şehir içi sakin kullanımda yakıt tüketimi nedir ? Kullananlar paylaşabilir mi ?

Bunun dışında bir sorum da arka bagaj askı taşıyıcıların biri çatlamış, hangi yapıştırıcı ile yapıştırabilirim. Bilgisi olan paylaşabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qezgin -- 17 Şubat 2018; 16:34:55 >

• arkadaslar 2016 model geniş ekranlı seat leonuma geri görüş kamerası taktırmak için bir aksesuarcıya gittim kamera girişi var mı diye sordu bilmiyorum dedim anlamak için söküp bakmaliyiz dedi eğer yoksa 1500 tl ye yeni ekran takarız dedi söktürmedim,sizce 2016 model leonda kamera girişi var mıdir taktıran varsa fiyatları ne kadar
  • 1.2 tsi dsg araç aldım. yakın zamanda 1000 km olacak aracı servisi götürmeme gerek var mı? Hangi sıklıkla bakıma götürmeliyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cauchy33

1.2 tsi dsg araç aldım. yakın zamanda 1000 km olacak aracı servisi götürmeme gerek var mı? Hangi sıklıkla bakıma götürmeliyim.

öncelikle hayırlısı olsun aracınız.
    kazasız belasız sürüşler.

aracı yıl yada 15bin km de bir servise rütin bakımlarını yapmaya götürmeniz gerekmekte.
    bazı markalardaki gibi 1000 km vb km lerde ön bakıma götürmenize gerek yok.
  • Arkadaşlar standart lastikler var bende 16’’ galiba... lastik basınçları nasıl olmalı benzinlikteki eleman öne 30 arkalara 32 bastı.

• fensinn kullanıcısına yanıt
    Benim lastikler de 16. Kapi icine bakip 36 33 bastim. Asiri sert oldu. Hatta burada da dile getirmistim.

Dayanamadim 32 32 bastim. Hala kutur kutur arac ama eskiye nazaran cok daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: fensinn

Arkadaşlar standart lastikler var bende 16’’ galiba... lastik basınçları nasıl olmalı benzinlikteki eleman öne 30 arkalara 32 bastı.

depo kapağındaki değerlere göre ayarlayın hocam
    SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

• Merhabalar 1.4 tsi 125 hp fr almayı dusunuyoruz aracin yakit durumu nasıldır acaba bilen yaza bilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

quote:

Arkadaşlar standart lastikler var bende 16’’ galiba... lastik basınçları nasıl olmalı benzinlikteki eleman öne 30 arkalara 32 bastı.

Hocam 36/33 çok fazla değil mi ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cauchy33

1.2 tsi dsg araç aldım. yakın zamanda 1000 km olacak aracı servisi götürmeme gerek var mı? Hangi sıklıkla bakıma götürmeliyim.

öncelikle hayırlısı olsun aracınız.
    kazasız belasız sürüşler.

aracı yıl yada 15bin km de bir servise rütin bakımlarını yapmaya götürmeniz gerekmekte.
    bazı markalardaki gibi 1000 km vb km lerde ön bakıma götürmenize gerek yok.

saolun hocam.
  • BJk48 B kullanıcısına yanıt
    2016 model sifir olarak almistim 125lik manuel fr i.antalyadayim,sehir ici normal kullanim orta trafik sartlarinda 7i gecmiyordu.trafik artarsa ve daha sert kullanirsaniz 9-10lara kadar cikiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgty89 -- 20 Şubat 2018; 8:46:20 >
  • quote:

quote:

quote:

Hocam 36/33 çok fazla değil mi ?

vallaha hocam
    fabrika verisi bunlar depo kapağının içinde yazan (16 jant ile geldi benim araç)
    ama diğer jantlardada aynı yazıyor.
    şuan 17 jant aracım iki jant boyutundada konfor ayarlarına yakın kullanıyorum. ön 32 arka 30

• Barmecadan aldığım kapı eşikleri

Daha henüz montajını yapmadım sadece eşik üstlerine koyup resimlerini çektim ama ürün baya şık durdu

• 
Sayfa: önceki 26152616261726182619
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.