Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2527. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
57.732
Cevap
368
Favori
2.584.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25252526252725282529
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Legolas35

Selam, adımı biliyorsunuz. :)
    Acaba bizim İzmir grubundan mısınız?
    Valla 5w40'a kafayı taktım, denemek istiyorum. 5w30 yağının İzmir'in sıcağında uygun olduğunu düşünmüyorum. Araştırmalarıma göre 5w40, motoru sıcakta bence daha iyi koruyacaktır.
    Ayrıca zaten vw502(benzin ve sabit aralıklı yağ değişimi(15000km yada yılda bir)) standartını karşılıyor.
    Denedikten sonra görüşlerimi sizinle paylaşırım.
    Çok teşekkür ederim.

selam cenk
    josh-r = coşar ben :)
    whatsappdan gönderdiğim linkleri bir daha incele çok kullanmıyorsun aracı bence macera arama.
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Coşarım sen miydin, aslında anlamam lazımdı :)
    Valla 20 gündür incelemediğim link, site vs. kalmadı.
    Sende buna bir bak
    https://forum.donanimhaber.com/vw-tsi-de-en-uygun-yag-secimi--33025208-25#127080198
    Son sayfada bir arkadaşta 5w40 kullanıyormuş. Gayet memnun. Zaten 5w40 uygun olmasa vw502 standartı yazılmaz yağların üzerinde diye düşünüyorum.
    Motul'a da(Türkiye) mail attım, kullanabilirsiniz dendi. Bence sende düşün :)
  • Dostum sen izmire göre düşünüyorsun ben adana da yaşıyorum bizim burda güneşe ateş ediyorlar bilirsin bence sen macera arama 5 40 alınca elde edeceğin getiri ile kafanda oluşacak soru işaretiyle uğraşmak bana biraz macera aramak olur standart bir yağ var ve bu optimum standart için sen üst limitlerde mi kullancaksında daha kalın yağa geçiyorsun tercih senin üstat hiç gerek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba, trim sesi ile ilgili servisin yaptığı uygulamaya açıklık getirmek istiyorum. Yaklaşık 2 hafta önce bir kaç farklı yerden gelen trim sesleriyle ilgili Çankaya Doğuş Oto'ya gittim. Sesler sağ ön kapı, sağ arka koltuk ve sağ üst kısımdan(sunroof tarafı, tam olarak sesin geldiği yeri tespit edemedim) geliyordu. Servise gittiğimde birlikte test sürüşüne çıktık ve sesler tespit edildi fakat sunroof tarafından gelen ses ne yazık ki test sürüşünde duyulmadı :) Akabininde sesin sunrooftan gelebileceğini düşündüğümüz için sunroof bakımı da yapıldı. Aracı teslim aldığımda seslerin hepsinin gittiğini farkettim. Bir kaç gün sonra sağ üstten(sunroof tarafından) gelen sesi tekrar duydum. Yarın bu ses için tekrar servise gideceğim. Trim seslerinin giderilmesinde sesin tespitinin çok önemli olduğunu söylediler. O yüzden bu son kalan trim sesi için yarın bayağı bir uğraşacağım :) Servis benimle oldukça güzel ilgilendi ve dediğim gibi sesleri de giderdiler. Eğer siz de bu tarz seslerden şikayetçiyseniz servise gitmenizi öneririm.

Bu arada aracım 2017 model, yaklaşık 2600km'de.

Bir de sormak istediğim bir soru var. Geçenlerde aracımın yağ seviyesini ölçtüğümde yaklaşık yarım santimlik bir azalma olduğunu gördüm. Yarın servise gittiğimde bunu da belirtmeyi düşünüyorum. Yağ ekleme durumunda herhangi bir ücret talep ediyorlar mı? yoksa araç daha çok yeni olduğundan garanti kapsamında ücretsiz bir şekilde yağ ekliyorlar mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pardahun

Herkese merhaba, trim sesi ile ilgili servisin yaptığı uygulamaya açıklık getirmek istiyorum. Yaklaşık 2 hafta önce bir kaç farklı yerden gelen trim sesleriyle ilgili Çankaya Doğuş Oto'ya gittim. Sesler sağ ön kapı, sağ arka koltuk ve sağ üst kısımdan(sunroof tarafı, tam olarak sesin geldiği yeri tespit edemedim) geliyordu. Servise gittiğimde birlikte test sürüşüne çıktık ve sesler tespit edildi fakat sunroof tarafından gelen ses ne yazık ki test sürüşünde duyulmadı :) Akabininde sesin sunrooftan gelebileceğini düşündüğümüz için sunroof bakımı da yapıldı. Aracı teslim aldığımda seslerin hepsinin gittiğini farkettim. Bir kaç gün sonra sağ üstten(sunroof tarafından) gelen sesi tekrar duydum. Yarın bu ses için tekrar servise gideceğim. Trim seslerinin giderilmesinde sesin tespitinin çok önemli olduğunu söylediler. O yüzden bu son kalan trim sesi için yarın bayağı bir uğraşacağım :) Servis benimle oldukça güzel ilgilendi ve dediğim gibi sesleri de giderdiler. Eğer siz de bu tarz seslerden şikayetçiyseniz servise gitmenizi öneririm.

Bir de sormak istediğim bir soru var. Geçenlerde aracımın yağ seviyesini ölçtüğümde yaklaşık yarım santimlik bir azalma olduğunu gördüm. Yarın servise gittiğimde bunu da belirtmeyi düşünüyorum. Yağ ekleme durumunda herhangi bir ücret talep ediyorlar mı? yoksa araç daha çok yeni olduğundan garanti kapsamında ücretsiz bir şekilde yağ ekliyorlar mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

hocam
    yağ seviyesini ölçerken yanlış yapıyor olmayasınız.
    kullanım kitapçığına bir bakın. yağ ölçümü çizgisi 1-2 cm kadar bişi yarım cm çok ciddi bir düşüş.
    kulanım kitapçığının 31. sayfasında var değişmediyse makyajlı modellerde

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

quote:

Herkese merhaba, trim sesi ile ilgili servisin yaptığı uygulamaya açıklık getirmek istiyorum. Yaklaşık 2 hafta önce bir kaç farklı yerden gelen trim sesleriyle ilgili Çankaya Doğuş Oto'ya gittim. Sesler sağ ön kapı, sağ arka koltuk ve sağ üst kısımdan(sunroof tarafı, tam olarak sesin geldiği yeri tespit edemedim) geliyordu. Servise gittiğimde birlikte test sürüşüne çıktık ve sesler tespit edildi fakat sunroof tarafından gelen ses ne yazık ki test sürüşünde duyulmadı :) Akabininde sesin sunrooftan gelebileceğini düşündüğümüz için sunroof bakımı da yapıldı. Aracı teslim aldığımda seslerin hepsinin gittiğini farkettim. Bir kaç gün sonra sağ üstten(sunroof tarafından) gelen sesi tekrar duydum. Yarın bu ses için tekrar servise gideceğim. Trim seslerinin giderilmesinde sesin tespitinin çok önemli olduğunu söylediler. O yüzden bu son kalan trim sesi için yarın bayağı bir uğraşacağım :) Servis benimle oldukça güzel ilgilendi ve dediğim gibi sesleri de giderdiler. Eğer siz de bu tarz seslerden şikayetçiyseniz servise gitmenizi öneririm.

hocam
    kullanım kitapçığına bir bakın. yağ ölçümü çizgisi 1-2 cm kadar bişi yarım cm çok ciddi bir düşüş.

Hocam bu görsele bakmıştım, koyduğunuz görseldeki A seviyesinin dibinde tam yani B seviyesinde. Yarım santim tanımım biraz fazla kaçmış olabilir belki.

• quote:

quote:

quote:

hocam

Hocam bu görsele bakmıştım, koyduğunuz görseldeki A seviyesinin dibinde tam yani B seviyesinde. Yarım santim tanımım biraz fazla kaçmış olabilir belki.

resimi kullanım kitapçığından aldım hocam.
    ayrıca kitapçıkta yazan

Yağ A ve C alanlarının arasında bir işaret
    bırakmalıdır. Yağ asla A alanını aşmamalıdır.
    ● A alanı: Yağ eklemeyin.
    ● B alanı: Yağ ekleyebilirsiniz, ancak seviyeyi
    bu alanda tutun.
    ● C alanı: B alanına kadar yağ ekleyin.

bu B de ise yağ seviyeniz sıkıntınız yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josh-r -- 19 Haziran 2017; 23:0:52 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam

resimi kullanım kitapçığından aldım hocam.
    ayrıca kitapçıkta yazan

Yağ A ve C alanlarının arasında bir işaret
    bırakmalıdır. Yağ asla A alanını aşmamalıdır.
    ● A alanı: Yağ eklemeyin.
    ● B alanı: Yağ ekleyebilirsiniz, ancak seviyeyi
    bu alanda tutun.
    ● C alanı: B alanına kadar yağ ekleyin.

bu B de ise yağ seviyeniz sıkıntınız yok.

Cevabınız için çok teşekkür ediyorum, sabahtan tekrar bi ölçüm yapıp fotoğrafını da koyacağım buraya.

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Ben size son bişey soracağım benim aracım 25.hafta 4.gün üretim görünüyor. Ben sipariş vermeden önce neredeyse araç varmı diye tüm bayilerle görüştüm. Bazıları numaramı not almış ara sıra arıyorlar hala. Özellikle bi tanesi gerçekten helal oldun adam haftada 1 kesin arıyor.

Bugün açıkçası ilk defa içime kurt düşürdü. 25.hafta üretilen araç yani bu hafta içi üretilen araç size eylülden önce gelmez imkansız en az 12 hafta diyor bu arkadaş. 18 inç performance 2 jant hariç olmak üzere istediğim aracın aynısının temmuzun ilk haftasında geleceğini söylüyor.

Kendi müşteri temsilcim ise 25.hafta üretileceğini daha sonra en geç 2 haftada teslim olacagından kendinden emin. Arada kaldım sizin siparişlerde ne oldu? Nasıl oldu? Üretim tarihinde araç üretildimi kaç günde teslim edildi. Temmuzun ilk haftasını bekleyip direk bana iş atan bayiden alayımmı 😀😀

• quote:

Orijinalden alıntı: buffon1987

Allah razı olsun teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Ben size son bişey soracağım benim aracım 25.hafta 4.gün üretim görünüyor. Ben sipariş vermeden önce neredeyse araç varmı diye tüm bayilerle görüştüm. Bazıları numaramı not almış ara sıra arıyorlar hala. Özellikle bi tanesi gerçekten helal oldun adam haftada 1 kesin arıyor.

Bugün açıkçası ilk defa içime kurt düşürdü. 25.hafta üretilen araç yani bu hafta içi üretilen araç size eylülden önce gelmez imkansız en az 12 hafta diyor bu arkadaş. 18 inç performance 2 jant hariç olmak üzere istediğim aracın aynısının temmuzun ilk haftasında geleceğini söylüyor.

Kendi müşteri temsilcim ise 25.hafta üretileceğini daha sonra en geç 2 haftada teslim olacagından kendinden emin. Arada kaldım sizin siparişlerde ne oldu? Nasıl oldu? Üretim tarihinde araç üretildimi kaç günde teslim edildi. Temmuzun ilk haftasını bekleyip direk bana iş atan bayiden alayımmı 😀😀

vallaha ben hiç beklemedim hocam
    onun için çok bilgim yok malesef.
    siparişle araçalan arkadaşlar yardımcı olacaklardır.
    bayide son 2 tane 1.2 tsi led paketli leon vardı birini aldım

• Pardahun kullanıcısına yanıt
    Sunroofla ugrasmaniza degmez hocam cunku Sunroof' lu hemen hemen butun markalardan sea gelir..Sunroof almayanlar var o yuzden...

Ne yapsaniz da sesi kesemezsiniz kolay kolay..

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Sunroofla ugrasmaniza degmez hocam cunku Sunroof' lu hemen hemen butun markalardan sea gelir..Sunroof almayanlar var o yuzden...

Ne yapsaniz da sesi kesemezsiniz kolay kolay..

Sesin tam olarak sunrooftan geldiğinden emin değilim o yüzden biraz da uğraşıyorum diyebiliriz :)
  • Dün arabayı biraz zorladım hararet yapıyor gibi oldu motor sıcaklığı yükseldi arabayı kapattım motorun soğumasını bekledim 90a sabitlendi sonra tekrardan bastım zorladım arabayı birdaha olmadı böyle birşey. Sizce ne yapmalıyım şu an bir öneriniz var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VaqoL

Dün arabayı biraz zorladım hararet yapıyor gibi oldu motor sıcaklığı yükseldi arabayı kapattım motorun soğumasını bekledim 90a sabitlendi sonra tekrardan bastım zorladım arabayı birdaha olmadı böyle birşey. Sizce ne yapmalıyım şu an bir öneriniz var mıdır?

aracı özellikle sıkıştırdıktan sonra hemen stop etmeyin bir iki dakika turbo yağlanmasının ve motor soğumasını sağlamak için boşta rolantide çalışmasına izin verin.
  • quote:

quote:

Dün arabayı biraz zorladım hararet yapıyor gibi oldu motor sıcaklığı yükseldi arabayı kapattım motorun soğumasını bekledim 90a sabitlendi sonra tekrardan bastım zorladım arabayı birdaha olmadı böyle birşey. Sizce ne yapmalıyım şu an bir öneriniz var mıdır?

aracı özellikle sıkıştırdıktan sonra hemen stop etmeyin bir iki dakika turbo yağlanmasının ve motor soğumasını sağlamak için boşta rolantide çalışmasına izin verin.

Hocam motor sıcaklığı 110-115 civarındaydı aracı kapattığımda 120ye gelsem hararet yapacaktı kaputtan biraz buhar çıktı. Acaba motor suyunu kontrol etmeli miyim? Bir de son olarak motor suyunun seviyesi nerde olmalı çizgi gibi birşey göremedim de ben

• quote:

quote:

quote:

Hocam motor sıcaklığı 110-115 civarındaydı aracı kapattığımda 120ye gelsem hararet yapacaktı kaputtan biraz buhar çıktı. Acaba motor suyunu kontrol etmeli miyim? Bir de son olarak motor suyunun seviyesi nerde olmalı çizgi gibi birşey göremedim de ben

hocam
    https://store.donanimhaber.com/bb/d8/2d/bbd82d0a7834394f78bc9121da0f95fb.jpg
    resimden görebilirsiniz seviyeyi bu seviye normal genleşme için yer kalması lasım tepeleme doldurmamak lazım

değiştirme yada ekleme tamitıda kullanım klavuzunda yazan

Soğutma suyunun doldurulması
    Ek bilgileri dikkatlice okuyun ›››  Sayfa
    32
    Seviye MIN (minimum) işareti altındayken
    soğutma suyu ekleyin.
    Soğutma suyu seviyesinin kontrol
    edilmesi
    – Aracı yatay konuma alın.
    – Kontağı kapatın.
    – Soğutma suyu genleşme haznesindeki
    soğutma suyu seviyesini okuyun. Motor
    soğukken soğutma suyu seviyesi işaretler
    arasında olmalıdır. Motor sıcakken,
    üst işaretin biraz üzerine çıkabilir.
    Soğutma suyu eklenmesi
    – Motorun soğumasını bekleyin.
    – Soğutma suyu genleşme haznesi kapağını
    bir bezle örtün ve dikkatli bir şekilde
    sola çevirin ››› .
    Soğutma suyunu sadece genleşme haznesinde
    hala soğutma suyu varsa tamamlayın,
    aksi takdirde motora hasar
    verebilirsiniz. Genleşme haznesinde
    soğutma suyu yoksa aracı sürmeye devam
    etmeyin. Profesyonel yardım almanız
    gereklidir ››› .
    – Genleşme haznesinde hala biraz soğutma
    suyu varsa üst işarete kadar ekleyin.
    – Seviye sabit hale gelene kadar soğutma
    suyuyla doldurun.
    – Kapağı tekrar doğru şekilde takın.
    Soğutma suyundaki herhangi bir azalma
    soğutma sisteminde bir kaçak olduğu anlamına
    gelir. Soğutma sistemini inceletmek
    için aracı hemen yetkili bir servise götürün.
    Motor soğutma sisteminde kaçak yoksa
    soğutma suyu kaybı sadece soğutma suyu
    kaynarsa ve aşırı ısınma sonucunda sistem
    dışına itilirse meydana gelebilir.
    bu hocam.

• arkadaşlar iyi günler arkadaşımın opel meriva arabası için 5*110-16" inç jant lazım acil olarak elinde olan veya bulabileceğimiz yardımcı olabilecek kimse varsa memnun olurum. İyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: saint_32

arkadaşlar iyi günler arkadaşımın opel meriva arabası için 5*110-16" inç jant lazım acil olarak elinde olan veya bulabileceğimiz yardımcı olabilecek kimse varsa memnun olurum. İyi günler

bizim bijon aralığı 5X112 hocam
    bizim jantlardan uymaz merivaya.
    sahibindendeki ilanları değerlendirin.
  • Galiba bende 5" ekran var. Bunu büyütmek mümkün mü? Ve hangi özellikler katıyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sirkumsali S kullanıcısına yanıt
    Büyütmeniz mümkün ben navigasyonlu modele geçtim ortalama 4000 tl ye mal olur sana küçük ekrandan farklı olarak sesli komut ve telefon olmadan bakabileceğin navigasyon özelliği açılır

• 
Sayfa: önceki 25252526252725282529
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.