Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2489. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.723
Cevap
368
Favori
2.584.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24872488248924902491
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: josh-r

quote:

Orijinalden alıntı: Emrahgms

quote:

Orijinalden alıntı: skunk2.

İyi günler arkadaslar aracım 2013 leon 1.4 tsi, Aracımı bir haftadır calıstırmıyordum bugün sabah marşa bastığımda 3-4 kere motor arıza ışığı yanıp söndü daha sonra start stop arıza yazdı moto bir süre tekleyerek calıstı baya sirkeledi stop edip tekrar calıstırdım bir süre gezdim sonra düzeldi, akşam tekrar denemek istedim hiçbir problem gözükmüyordu daha önce başına gelen varmı? Servise götürücem ama gerek varmı acaba

Takviye kablosu alıp bagaja koyma vaktiniz gelmiş hocam :D @josh-r arkadaşında dediği gibi akü seviyesi az olunca elektronik aksamlarla beyin arasında sağlıklı bir enerji aktarması olmuyor.. Bu da sistemde hata gibi gözüküyor ve arıza ışıklarını yakmaya başlıyor sistemler.. Örnek olarak airbag, abs, hid. direksiyon v.s.. Geçen hafta aküm bitti (bozulmuş, şarj tutmuyor) bitmeden önce aracım geç marş almaya başladı ve marş aldıktan sonra sönmesi gereken ışıklar geç sönmeye başladı.. Aracı kullandım eve geldim ve aracı yıkadım yerine park etmek istedim akü basmadı takviye ile çalıştırdım aracı. Akü bitmesi çok sıkıntılı bir anda bitebiliyor

geçmiş olsun hocam.
    gene iyi evin orda bitmiş allah korusun dagın başında bitse problem. dediğiniz gibi belli olmuyorda bittiği :(

Eyvallah ben de gafil avlandım takviye kablosu yoktu araç yeni sayılır :D Kayın pederi aradım sağ olsun geldi takviye yaptı. Dikkat etmeniz gereken şey takviye yaparken + yı + ya - yi - ye bağlamamak hocam :) Genelde eski bilgi olarak böyle takviye alınır.. Takviye alacağınız aracın aküsünden gelecek olan - ucu aracınızın şasesine bağlamalısınız.. Zaten akünün üzerinde - uca yakın olarak şase bağlantısı yapmışlar bizde..
    Kırmızı daire şase bağlantısını, sarı daire ise akünün üzerindeki - ucu kullanmamanız için yapılmış bir bilgidir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: skunk2.

İyi günler arkadaslar aracım 2013 leon 1.4 tsi, Aracımı bir haftadır calıstırmıyordum bugün sabah marşa bastığımda 3-4 kere motor arıza ışığı yanıp söndü daha sonra start stop arıza yazdı moto bir süre tekleyerek calıstı baya sirkeledi stop edip tekrar calıstırdım bir süre gezdim sonra düzeldi, akşam tekrar denemek istedim hiçbir problem gözükmüyordu daha önce başına gelen varmı? Servise götürücem ama gerek varmı acaba

Takviye kablosu alıp bagaja koyma vaktiniz gelmiş hocam :D @josh-r arkadaşında dediği gibi akü seviyesi az olunca elektronik aksamlarla beyin arasında sağlıklı bir enerji aktarması olmuyor.. Bu da sistemde hata gibi gözüküyor ve arıza ışıklarını yakmaya başlıyor sistemler.. Örnek olarak airbag, abs, hid. direksiyon v.s.. Geçen hafta aküm bitti (bozulmuş, şarj tutmuyor) bitmeden önce aracım geç marş almaya başladı ve marş aldıktan sonra sönmesi gereken ışıklar geç sönmeye başladı.. Aracı kullandım eve geldim ve aracı yıkadım yerine park etmek istedim akü basmadı takviye ile çalıştırdım aracı. Akü bitmesi çok sıkıntılı bir anda bitebiliyor

geçmiş olsun hocam.
    gene iyi evin orda bitmiş allah korusun dagın başında bitse problem. dediğiniz gibi belli olmuyorda bittiği :(

Eyvallah ben de gafil avlandım takviye kablosu yoktu araç yeni sayılır :D Kayın pederi aradım sağ olsun geldi takviye yaptı. Dikkat etmeniz gereken şey takviye yaparken + yı + ya - yi - ye bağlamamak hocam :) Genelde eski bilgi olarak böyle takviye alınır.. Takviye alacağınız aracın aküsünden gelecek olan - ucu aracınızın şasesine bağlamalısınız.. Zaten akünün üzerinde - uca yakın olarak şase bağlantısı yapmışlar bizde..
    Kırmızı daire şase bağlantısını, sarı daire ise akünün üzerindeki - ucu kullanmamanız için yapılmış bir bilgidir.

tekrardan geçmiş olsun hocam
    verdiğin değerli bilgiler içinde ayrıca teşekkürler...

• Camlardan zıngırtı geliyor sizde de var mi

Araç 4000 km

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araclarınızı süngerle yıkamayın hatta süngerle bastırıp hiç yıkamayın farkında olmadan onlarca harelenme yaparsınız paneller için bile farklı farklı bez alıyorsanız yıkama için bir tane eldiven hatta mümkünse yün bir eldiven alın en azından çizmeden yıkarsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: melih İSMAİL

araçlarınızı hangi marka malzeme ile ne sıklıkla yıkıyorsunuz arkadaşlar , yeni aldığım için pek bilgi sahibi değilim yardımcı olursanız sevinirim.

Ben işin detailing kısmında olduğum için biraz ekstreme olabilir benimki kullandıklarımı yazayım eger soracağınıZ bişey olursa siz yine sorun

Aracı yıkamak için rn güvenli yöntem grit guard lı çift kova yontemidir bu yontemde bir kovada şampuanlı su diğerinde temiz su vardır şampuanlı suya rldiven batırılır panel yıkanır ardından temiz su rolu olan kovanın dibindeki grid guarda sürtülüp yıkanır

Bunlar bütçe zaman ve istek meselesidir kurulamanın iç kısmın motor temizliğinin dünya kadar ayrıntısı vardır kimseyi sıkmamak için yaZmayacağım kendi yaptıklarımı kısaca yazacağım

Benzinlikte yıkayacaksam ilposan maxi ilaçlama pompasının modifiyeli halini kullanırım içine 3,5 lt su ve 75 ml sampuan ile kopuk makinesi olarak kullanılır devamında basınclı su ile temizlik

Kullabdığım şampuanlar sonax turuncu valet pro advanced nature snow foam

Jantlar için nigrin evotec-3d bdx - valet pro billbery

Camlar için izopropil alkol- valet pro glass cleaner

Genel temizlik 3d orange degreaser 1/10 sulandırılmış halde

İç mekan torpido plastik aksam auto finesse spritz

Motor koruma atas plak 2r

Hızlı cila sonax bsd- gtechnic c2v3

Boya koruma wax zymöl glasur

Bezler superclean microfacer

Kabaca isimleri verdim detaylı temizlik sorularınız için yardımcı olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultimasalida -- 17 Nisan 2017; 15:2:40 >

• Madem yıkama mevzuu açılmış, bende nasıl yıkadığımdan bahsedeyim. @ultimasalida sayesinde tabi.

Kova ile yıkama yaptığımdan sonaxın turuncu şampuanını kullanıyorum. Ama şimdi ilposan maxi modifiyeli pompa aldım. valet pro advanced nature snow foam kullanacağım.

Jantlar için valet pro billbery

Camlar için izopropil alkol

İçi için meguiars detail interiror veya auto finesse spritz

Hızlı cila için meguiars quik wax

Genel temizlik için sonax genel temizleyici

Yıkama işini meguiars wash mitt ile yapıyorum. Camlar, kurulama, iç, cila vs için bir çok farklı bezim var.

• Merhaba Arkadaşlar,

Seat leon fr 2016 modellerde bilgisayara bağladıkları sokette her hangi bir kapak var mı? Bu gün servisten aldımda aracı eğilip bi bakim dedim boş duruyor orası acaba takmayımı unuttular?
  • cafzafer2 C kullanıcısına yanıt
    Bozuk yolda oluyor film uygulamasından sonra oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: yangsagan

Madem yıkama mevzuu açılmış, bende nasıl yıkadığımdan bahsedeyim. @ultimasalida sayesinde tabi.

Kova ile yıkama yaptığımdan sonaxın turuncu şampuanını kullanıyorum. Ama şimdi ilposan maxi modifiyeli pompa aldım. valet pro advanced nature snow foam kullanacağım.

Jantlar için valet pro billbery

Camlar için izopropil alkol

İçi için meguiars detail interiror veya auto finesse spritz

Hızlı cila için meguiars quik wax

Genel temizlik için sonax genel temizleyici

Yıkama işini meguiars wash mitt ile yapıyorum. Camlar, kurulama, iç, cila vs için bir çok farklı bezim var.

hocam
    özel değilse modifiyeli pompayı nerden aldığınızı paylaşırmısınız.
    ben 2.5 litrelik böcek ilaçlama pompası kullanıyorum. arkadaş 1-2 modifikasyon yaptı üzerinde nozzelı falan değiştirdik.
    karışım olarakta sonax truncu konsantre ve arkadaştan köpük aldım onları kullanıyorum.

• Çift kova ile yıkadıktan sonra kalan köpüğü gidermek için hortum veya tazikli su lazım o da herkes te olmayabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: ultimasalida

Araclarınızı süngerle yıkamayın hatta süngerle bastırıp hiç yıkamayın farkında olmadan onlarca harelenme yaparsınız paneller için bile farklı farklı bez alıyorsanız yıkama için bir tane eldiven hatta mümkünse yün bir eldiven alın en azından çizmeden yıkarsınız

Hocam sünger dediysek 3₺ lik sünger değil 25 sterline almıştım ingiltereden :)

• quote:

quote:

Araclarınızı süngerle yıkamayın hatta süngerle bastırıp hiç yıkamayın farkında olmadan onlarca harelenme yaparsınız paneller için bile farklı farklı bez alıyorsanız yıkama için bir tane eldiven hatta mümkünse yün bir eldiven alın en azından çizmeden yıkarsınız

Hocam nacizane tavsiyemdir dikkate alıp almamak size kalmış burda yorum yaparken kimseyi yermek sen yanlış biliyosun arkadas modunda olmadım size karsıda böyle bir tavır içinde değilim öncelikle bu yanlış anlaşılmasın bu kadar titiz davranıyorsanız hiç değilse bi wash mitt alın derim eninde sonunda organik sünger dahi olsa da sünger yapısı gereği tozu içine çekebilme yapısına sahip bir madde değil süngerin yüzeyinde kalır tozlar devamında topladığı tozu takip eden panellerde diğer bölgelere taşıyıp çizme yapar bu çizme hare dediğimiz tırnak takılmayan vernik üzerinde oluşan çiziklerdir ne yazıkki en pahalısıda olsa yapısı budur bunun yerine bir eldiven wash mitt şeklinde hatta en güzeli kuzu yunu eldivenlerden kullanın çiziği minimuma indirir yok denecek seviyeye

Diğer taraftan arkadasımız modifiyeli ilaç pompasını sormuş onu kendinizde yapabilirsiniz ki söylediğiniz kadarıyla 2,5 litrelik pompayı modifiye etmişsiniz ancak iyi bir basınç için içinde hava miktarının olması gerek bu durumda pompaya max 1,5 litre au ve şampuan koymanız gerek buda bir araba için ucu ucuna yeter biz pompaşarı sivastan öğretmen bir arkadasımızın modifiye ettiği şekilde temin ettik 5 litrelik olarak modifiye konusunda ise içindeki plastik hortumun üstten yaklasık 4 cm boşlukla tek taraftan delik açmak ve değişen nozul önüne yeşil sünger parçaları ekleyerek gerçekleşmesi gerekiyor nozul olarak en verimli nozul 110 / 3 tür hemen hepsi 110 cm açı ile çalışsada 1-6 arasında değişen incelik kalınlık farkı vardır 3 numara en yakın tras kopuğu kıvamını vermektedir

• quote:

Orijinalden alıntı: cafzafer2

Çift kova ile yıkadıktan sonra kalan köpüğü gidermek için hortum veya tazikli su lazım o da herkes te olmayabilir

Hocam yıkama kopukleme aşamasından sonra her halükarda durulama gerekecek ancak benzinlikte yıkama yapıyorsanız bu iş çok çetrefilli oluyor ve yıkama esnasında sırada baska araçlar bekliyorsa zor oluyor heleki uğraşma kısmını hiç söylemiyorum bile ancak oto yıkamacılardaki kopuklerde bulunan kostikli deterjanların aracın verniğini boyasını inanılmaz derecede matlaştırdığını gördükten sonra o köpüğü kullanmak istemeyeceksiniz

Bunun dışında çift kova zor geliyorsa modifiye edilniş ilaçlama pompaları ile kendi şampuanınızı kullanmakta bir alternatif olabilir

• ultimasalida kullanıcısına yanıt
    http://www.microfaser.com.tr/urun/yun-yikama-eldiveni_196.aspx?CatId=141 şu eldivenden satın aldım bende, isterseniz bir göz atın gayet memnunum. Modifiyeli ilaç pompasını bizde temin edemezmiyiz direk hazır şekilde arkadaşınızdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pazhalusta -- 18 Nisan 2017; 9:0:5 >
  • quote:

quote:

quote:

Hocam nacizane tavsiyemdir dikkate alıp almamak size kalmış burda yorum yaparken kimseyi yermek sen yanlış biliyosun arkadas modunda olmadım size karsıda böyle bir tavır içinde değilim öncelikle bu yanlış anlaşılmasın bu kadar titiz davranıyorsanız hiç değilse bi wash mitt alın derim eninde sonunda organik sünger dahi olsa da sünger yapısı gereği tozu içine çekebilme yapısına sahip bir madde değil süngerin yüzeyinde kalır tozlar devamında topladığı tozu takip eden panellerde diğer bölgelere taşıyıp çizme yapar bu çizme hare dediğimiz tırnak takılmayan vernik üzerinde oluşan çiziklerdir ne yazıkki en pahalısıda olsa yapısı budur bunun yerine bir eldiven wash mitt şeklinde hatta en güzeli kuzu yunu eldivenlerden kullanın çiziği minimuma indirir yok denecek seviyeye

Diğer taraftan arkadasımız modifiyeli ilaç pompasını sormuş onu kendinizde yapabilirsiniz ki söylediğiniz kadarıyla 2,5 litrelik pompayı modifiye etmişsiniz ancak iyi bir basınç için içinde hava miktarının olması gerek bu durumda pompaya max 1,5 litre au ve şampuan koymanız gerek buda bir araba için ucu ucuna yeter biz pompaşarı sivastan öğretmen bir arkadasımızın modifiye ettiği şekilde temin ettik 5 litrelik olarak modifiye konusunda ise içindeki plastik hortumun üstten yaklasık 4 cm boşlukla tek taraftan delik açmak ve değişen nozul önüne yeşil sünger parçaları ekleyerek gerçekleşmesi gerekiyor nozul olarak en verimli nozul 110 / 3 tür hemen hepsi 110 cm açı ile çalışsada 1-6 arasında değişen incelik kalınlık farkı vardır 3 numara en yakın tras kopuğu kıvamını vermektedir

köpük makinası için modifikasyon hemen hemen aynı hocam
    1.5 litre suya sonax konsantre cilalı şampuanı ve köpüğü karıştırıyorum.
    1 araca yetiyor rahat rahat.

sivaslı arkadaştan aldığını ürün
    http://www.golftutkusu.com/topic/2044-bas%C4%B1n%C3%A7l%C4%B1-k%C3%B6p%C3%BCk-makinesi-ilposan-maxi/
    bu konudaki ürün galiba.
    bunun kadar olmasada iş görüyor. nozzele 100 derece dediğiniz gibi ama incelik kalınlık olayına bakıcam. o kaç bilmiyorum.
    teşekkürler detay bilgiler için.

• quote:

Orijinalden alıntı: pazhalusta

http://www.microfaser.com.tr/urun/yun-yikama-eldiveni_196.aspx?CatId=141 şu eldivenden satın aldım bende, isterseniz bir göz atın gayet memnunum. Modifiyeli ilaç pompasını bizde temin edemezmiyiz direk hazır şekilde arkadaşınızdan

Tabiiki temin edebilirsiniz ben size isterseniz özelden telefon numarasını gönderirirm arayıp talep edersiniz kendisinden
    Ayrıca superclean ın ürünleri gayet iyidir ordan aldığınız yün eldivense eğer son derece başarılısır fiyatıda uygundur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultimasalida -- 18 Nisan 2017; 10:51:52 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

köpük makinası için modifikasyon hemen hemen aynı hocam
    1.5 litre suya sonax konsantre cilalı şampuanı ve köpüğü karıştırıyorum.
    1 araca yetiyor rahat rahat.

sivaslı arkadaştan aldığını ürün
    http://www.golftutkusu.com/topic/2044-bas%C4%B1n%C3%A7l%C4%B1-k%C3%B6p%C3%BCk-makinesi-ilposan-maxi/
    bu konudaki ürün galiba.
    bunun kadar olmasada iş görüyor. nozzele 100 derece dediğiniz gibi ama incelik kalınlık olayına bakıcam. o kaç bilmiyorum.
    teşekkürler detay bilgiler için.

Rica ederim hocam keyifli sürüşler

• arkadaslar cam acma kapama düğmelerinizde sıkıntı varmı benim ki cok ses yapıyor boşta sallanıyor gibi müziğin sesini acıyorum cam düğmeleri zarıltı yapıyor parmağımı üzerine koyuyorum hemen sesi kesiyor, vw toureg aracımızda ve transporet aracımızda bu düğmeler bozulmuştu halen iyileştirmemişler
  • pazhalusta P kullanıcısına yanıt
    Bende numara alabilir miyim
  • son zamanlarda servise giden oldumu 30bin yada 2. yıl bakım için :)) 920 tl fiyat çekti namussuzlar :)) 2 yıl dolmadığı için zubizu indirimden yararlanamıous.. buji değişiminden dolayı bu fiyat dediler..

920 nedir abicim..
  • 
Sayfa: önceki 24872488248924902491
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.