Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
55.131
Cevap
388
Favori
2.271.096
Tıklama
Giriş
    137 Mesaj
    arkadaşlar selam, birşey sormak istiyorum sizlere, maltepeden çengelköy tarafına taşındim ve hanımı üsküdara bırakmam gerekiyor her sabah. sahilde de acayip trafik olduğu icin tepelerden arka sokaklardan gitmem gerekiyor. aracin yag sicakligi 50 derece civariyken 3000 devirlere cikmam gerekiyor yokuş yukarı veya aşağı olduğu için yollar. araç henüz 10000kmde ve dsg. bu durum motor aşınmasına sebep olur mu ve ne yapmam gerekiyor. cevap veren herkese teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Benzin 5.45 oldu . Nolacak bu iş.

Dizel desen 4.70

LPG takilmaz bizim arabalara

Aylık 1500 km yapıyo rum . Bilemedim napcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cafzafer2 -- 11 Nisan 2017; 14:8:40 >
    |
    |

Merhabalar,

Öncelikle motor hacmini belirlemek gerekiyor, senede maksimum 10.000Km yol yaparım benzinli alacağım diyorsanız 1.0Lt / 1.4Lt karşılaştırmasını yapıp karar vermeniz gerekiyor.
    Biliyorsunuz Tsi motorlar sakin kullanımda ekonomiktir ama performanslı ve sert kullanımlarda gaddar tüketim değerleri yakalayabilir.
    1.0Tsi DSG kombinasyonunda Türkiye için getirdikleri style + advanced paketi şu an için en mantıklı donanım.
    1.0 motorlarda 17" jant opsiyonu ve Xcellence donanım seçeneği bulunmuyor.

Style + Advanced donanım ile Fr ve Xcellence arasında ölümcül donanım farkları bulunmuyor.

Bu farklar kısaca;

*8 renk iç ortam aydınlatması (Fr, Xcellence)
    *Ön park sensörü (Fr, Xcellence) (Fr da g.görüş kamerası mevcut değil)
    *Led Sis farları
    *Koyu karartılmış arka camlar
    *Anahtarsız giriş ve çalıştırma (Xcellence)
    *Seat Sürüş Profili (Fr)

Style + Advanced geri görüş kamerası, full led ön-arka farlar, sunroof, alcantara döşeme + arka kol dayama ve 8" dokunmatik 8 hoparlörlü ses sistemi ile geliyor.

Fiyatı 8.000TL civarı, değerlendirmeye değer.
    |
    |
    josh-r kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: xtrafun

Merhabalar,

Öncelikle motor hacmini belirlemek gerekiyor, senede maksimum 10.000Km yol yaparım benzinli alacağım diyorsanız 1.0Lt / 1.4Lt karşılaştırmasını yapıp karar vermeniz gerekiyor.
    Biliyorsunuz Tsi motorlar sakin kullanımda ekonomiktir ama performanslı ve sert kullanımlarda gaddar tüketim değerleri yakalayabilir.
    1.0Tsi DSG kombinasyonunda Türkiye için getirdikleri style + advanced paketi şu an için en mantıklı donanım.
    1.0 motorlarda 17" jant opsiyonu ve Xcellence donanım seçeneği bulunmuyor.

Style + Advanced donanım ile Fr ve Xcellence arasında ölümcül donanım farkları bulunmuyor.

Bu farklar kısaca;

*8 renk iç ortam aydınlatması (Fr, Xcellence)
    *Ön park sensörü (Fr, Xcellence) (Fr da g.görüş kamerası mevcut değil)
    *Led Sis farları
    *Koyu karartılmış arka camlar
    *Anahtarsız giriş ve çalıştırma (Xcellence)
    *Seat Sürüş Profili (Fr)

Style + Advanced geri görüş kamerası, full led ön-arka farlar, sunroof, alcantara döşeme + arka kol dayama ve 8" dokunmatik 8 hoparlörlü ses sistemi ile geliyor.

Fiyatı 8.000TL civarı, değerlendirmeye değer.

hocam
    hazır paketlerden bahsediyorsunuz herhalde
    style pakette 17 imç jant opsiyonu mevcut.
    http://www.seat.com.tr/modeller/yeni-leon/tasarim.aspx
    burdan seçip görebiliyorsunuz.
    şu araç oluşturucuyu yeniden çalışır hale getirselerde opsiyonları görmek için taklalar atmasak :)

Selamlar,

Bayi ye sorarsanız yakıt ekonomisi sebebi ile 1.0tsi motorlarda 17" jant opsiyonu ile stok araç getiremediklerini söyleyecekler. Aracı aldıktan sonra değiştirebilirsiniz tabiki.

Kolay gelsin.

|
    |
    josh-r kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: xtrafun

Selamlar,

Bayi ye sorarsanız yakıt ekonomisi sebebi ile 1.0tsi motorlarda 17" jant opsiyonu ile stok araç getiremediklerini söyleyecekler. Aracı aldıktan sonra değiştirebilirsiniz tabiki.

Kolay gelsin.

Doğrudur hocam.
    Ecomotive style olayı herhalde spoiler ve yan çıtalarda fabrikasyon geliyor
    Geçen bir arkadaş paylaşmıştı foto.
    Araç oluşturucu yada donanım ve alınabilecekler nette tam olmadığından. Kafalar karışabiliyor. Kusura bakmayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: masterap

Nerden aldiniz ve maliyeti ne oldu hocam ?

Aliexpress ten aldım çifti 30 liraya geldi.Geri vites içinde almayı düşünüyorum

|
    |
    Türkiye' de bölgesel değişikliklerden dolayı yollar köstebek yuvası ya da kasis dolu, 18 jant konforu azaltacaktır, Türkiye için en iyi lastik ebadı bana göre geniş yanak olanıdır.

|
    |

1.6 tdi dsg

|
    |
    guzel degil mi

|
    |
    Cuma günü aranıza Leon fr dsg 1.4 act araç alarak aranıza katılmış olacağım . Aracı teslim alırken dikkat etmem gereken seyler nedir acaba seramik kaplama yada kaput koruma gibi taş eziklerine karşı yaptırmam gereken neler var yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

quote:

Orijinalden alıntı: melih İSMAİL

Cuma günü aranıza Leon fr dsg 1.4 act araç alarak aranıza katılmış olacağım . Aracı teslim alırken dikkat etmem gereken seyler nedir acaba seramik kaplama yada kaput koruma gibi taş eziklerine karşı yaptırmam gereken neler var yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

Aracınız hayırlı olsun şimdiden.

Alırken tavsiyem, acele etmeden her yerine bi göz gezdirin. Bi hata olması durumda sonradan gittiğinizde kabul etmeyebilirler. Mutlaka farklı açılardan fotoğraf çekin. Forumdan bi arkadaşın lastiğinde sonradan farkettiği bir problem çıkmıştı fotoğraf sayesinde inandırmıştı.

Kaput korumayı ve boya korumayı yaptırmanızı tavsiye ederim ancak kesinlikle serviste yaptırmayın.

Bildiğiniz güvendiğiniz kurumsal yerlerde yaptırabilirsiniz.

Hediye olarak bagaj havuzu isteyin bayiden.

Kazasız belasız kullanın, rodaja dikkat edin.

|
    |
    Aracımı yarın teslim alcam bende 1.0 Tsi DSG versiyonu. Servis cam filmi- nano boya koruma- döşeme koruma -jant koruma ve kaput filmi ( tampon ve çamurluklar dahil) 1000TL +kdv fiyat verdi .Filmlerin markası solargard. Sizce dışarda mı yaptırmalıyım ?

|
    quote:

Orijinalden alıntı: erman4833

Aracımı yarın teslim alcam bende 1.0 Tsi DSG versiyonu. Servis cam filmi- nano boya koruma- döşeme koruma -jant koruma ve kaput filmi ( tampon ve çamurluklar dahil) 1000TL +kdv fiyat verdi .Filmlerin markası solargard. Sizce dışarda mı yaptırmalıyım ?

Aracınız hayırlı olsun. Güle Güle kullanın.

Ben serviste seramik yaptırmış biri olarak söylüyorum.

Serviste yaptırmayın derim. Zaten onlarda dışarıda yaptırıyor. Serviste öyle bir elemanları yok.. 500.tl lik işi 300 e yaptırıp komisyon alıyorlar.

Onlarda ucuza yaptığından salla pati yapıyor. Solargard iyi markadır. Ama yine de dışarıda yaptırmanızı tavsite ederim.

Bende williams ta yaptırdım ama bayiden gelen araçla, dışarıdan gelen araca bence farklı muamele yapoyorlar. Grupanya vs. İndirimler vardı ya. Onlar gibi.

|
    |

Sadece cam filmi ve kaput filmini ne kadara yapacaklarını sorun eğer yarı yarıya inerlerse yaptırın tam bıy kaput artı tampon artı 5 cam filmini solarguarddan dışardada yaptırsanız 700-800 isterler en az pazarlıkla 500 seviyesine çekerseniz filmleri yaptırın boya korumayı dışarda yaptırabilirsiniz hatta kendiniz bilr yapabilirsiniz nano boya koruma için likit halde bir araca iki kat uygulama yapıcam deseniz 60 ml gider hiç malzemeniz olmadığını farzederek alıcağınızı düşünseniz max 150 tl tutar hemde piyasadaki en iyi markaları kullanarak

|
    |
    erman4833 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çapraz satış taktiği bütün ürünleri paket halinde sunmaya çalışıyorlar.Sadece filmleri 600-700TL seviyesine çekerlerse yaptırabilirim. Kaput filmini 180 mikron çekiyorlarmış ideal midir yoksa daha ince olanlar mı iyidir bilginiz var mı?
    |
    |
    Bahsedilenler: yangsagan , ultimasalida

Selamlar,

Öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun. Fiyatı gayet iyi vermişler bence.

Şubat ayında aracımı alırken bende ön cam hariç film yaptırdım 500TL'ye. Sadece boya korumayı da hediye etmişlerdi. Cam filminin markasını da sormadım açıkcası. Ama için rahat edecekse lumar yaptır hocam.

Kolay gelsin.

|
    |
    erman4833 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Herkese selamlar,

Yaza girmeden önce şu meşhur 17 fr jantlardan düşünüyorum. Bende 16 style jantlardan var. Mümkünse jant lastik alıp kışlıkları jantlarıyla beraber kaldıracağım.

Ankara'da önerebileceğiniz sağlam neresi var arkadaşlar ? Bir de takriben ne kadara patlar bana ?

Teşekkürler.

Orijinalden alıntı: erman4833

Hocam ben cumartesi llumar at serisi film + boya koruma yaptiracam, 400tl.. Senin yerinde olsam disarida yaptirirdim

|
    |
Mini Sürümü

BR1
0,598
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.