Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2426. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.733
Cevap
368
Favori
2.584.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24242425242624272428
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

quote:

Orijinalden alıntı: dewr

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kralnigde

quote:

Orijinalden alıntı: leonall

Klima ac tuşuna basarak çaliştirin buhar gider ayni zamanda ön cama verin

Bişey soracağım geçen bir arkadaş daha yazmıştı aynı şeyi ona da sormuştum ama sonra mesajını sildim. Neden AC açık olmalı diyorsunuz bi sebebi var mı? Ben hiç bir zaman ac de çalıştırmıyorum. Normal kaloriferi camlara üfletmek ve sirkülasyonu dışardan yapmak yetiyor. Sizin böyle söyleme sebebiniz nedir başka bir durum mu var acaba bilmediğim?

MOTOR ISInmadan kaloriferi açıp sirkulasyonu dışardan yapınca yine de buzu hemen çözüyor mu

Bu sabah bahsettiginiz sekilde buz cozme olayini gerceklestirdim. Sadece on cam klima kapali . Sicaklik high

kaloriferi açıp sirkulasyonu dışardan yapmak için araç içinde yarım daire ok düğmesi olan düğmeye mi basıyoruz

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

Aynen hocam dışarıdan hava almak istiyorsanız iç hava sirkülasyon tuşu kapalı olması gerek. Klimanın kapalı olup olmaması size kalmış. Araç yeni çalıştırıldığından benim tercihim klimanın kapalı olması.

• tacimmüdür kullanıcısına yanıt
    Maalesef getiremezsiniz belli km aralıklarında kendisi otomatik sıfırlıyor zaten.
  • arkadaşlar cahilliğimi maruz görün ara ara fikirlerinizi istiyorum kusuruma bakmayın.birşey daha sormak istiyorum.
    araçta hep yükek sesle müzik dinlerim geçen müziği kapattım sport moda aldım yavaş yavaş abandım ama motordan baya baya ses geliyo bu normal mi acaba ?
    dediğim gibi cahilliğime verin burayı meşgul etmek için değil gerçekten merak ettim için soruyorum.
    motorun sesi bana cidden fazla geldi.
    cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewr

Maalesef getiremezsiniz belli km aralıklarında kendisi otomatik sıfırlıyor zaten.

O ZMN kendisi otomatik sıfırladı heralde 3222 civarı km deydi araba
  • quote:

Orijinalden alıntı: unusual_pscho

arkadaşlar cahilliğimi maruz görün ara ara fikirlerinizi istiyorum kusuruma bakmayın.birşey daha sormak istiyorum.
    araçta hep yükek sesle müzik dinlerim geçen müziği kapattım sport moda aldım yavaş yavaş abandım ama motordan baya baya ses geliyo bu normal mi acaba ?
    dediğim gibi cahilliğime verin burayı meşgul etmek için değil gerçekten merak ettim için soruyorum.
    motorun sesi bana cidden fazla geldi.
    cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim.

dsg nin spor modundan bahsediyorsunuz diye tahmin ediyorum
    spor modda yüksek devire izin veriri dsg ve yüksek devirdede motor güzel güzel kükrer.
  • Merhaba Arkadaşlar

araç kiraladığımızdan dolayı Leonlarımızı satıyoruz.
    Alor mavi ve beyaz renk olarak 2 tane..
    ikiside 1.2 tsi dsg s&s +Advanced paket + cam tavanlı.
    ikiside yaklaşık 14500 km de.
    ikisinde de hasar kaza boya değişen vs. yok.
    ilgilenen olursa özel mesajla ulaşabilir.
  • xyz35 kullanıcısına yanıt
    👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kralnigde

quote:

Orijinalden alıntı: leonall

Klima ac tuşuna basarak çaliştirin buhar gider ayni zamanda ön cama verin

Bişey soracağım geçen bir arkadaş daha yazmıştı aynı şeyi ona da sormuştum ama sonra mesajını sildim. Neden AC açık olmalı diyorsunuz bi sebebi var mı? Ben hiç bir zaman ac de çalıştırmıyorum. Normal kaloriferi camlara üfletmek ve sirkülasyonu dışardan yapmak yetiyor. Sizin böyle söyleme sebebiniz nedir başka bir durum mu var acaba bilmediğim?

MOTOR ISInmadan kaloriferi açıp sirkulasyonu dışardan yapınca yine de buzu hemen çözüyor mu

Anında çözmüyor tabiki ama bir müddet bekleyince çözülüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cafzafer2

Tamamı şehir içi ise çok normal bence ortalama hızınız kaç

37 km
  • Police55 P kullanıcısına yanıt
    Hocam elinize emeğinize sağlık. Detaylı bir araştırma olmuş.

Benim aracım 2013 eylül çıkışlı ve +2 sene garantisi var. Yani bu sene eylülde bitecek.

Şu an 50 bin km oldu ve bakıma girmesi lazım. İlk iki bakımı yılı dolduğu için yaptırdım. 7 bin km ve 19 bin km de bakıma girdi. İkinci bakımda bujileri değiştirdim bosch marka taktılar. Sonra 34 binde bakıma girdim km dolduğu için. Şimdi yine km doldu 50 binde bakıma gireceğim bu hafta içinde.

İlk bakım 430 tl idi

İkinci bakım 630 tl( ilk bakım+buji)

Üçüncü bakım birinci bakımla aynı içerikli ama zamlı fiyat 530 tl idi

Şimdiki bakıma verdikleri fiyat 890 tl...

Sizin de araştırıdığınız gibi en baba malzeme ile bakım 400 500 tl tutuyor.

Öte yandan tüketici kanununda müşteri kendi getirdiği sarf malzemesi ile yetkili servisten bakım hizmeti alabilir diye bir madde var ama ben üç senedir bir kez yağ kabul ettiremedim.

Geçen gittiğimde fren balatalarına baktılar. Ben trwleri sevmedim. Abs çok devreye giriyor brembo alacağım takarsınız dedim. Dışardan malzeme almıyoruz vs diye gevelediler. Ne kadar tutuyor trw dedim komple balata değişimi 700 tl tutuyor... yazıktır günahtır.

Trw ye bin basar bremboyu n11 den 225 tl ye aldım 40 tlye taktırdım. 265 tl nere 700 tl nere...

Ağızlarında bir laf... aracın garantisi bozulur. Lan balatanın ne garantisi. Ses yapıyor desem bana dicekleri laf hazır. Sıcakken su mu tuttunuz biz ne bilelim...

Fren hidroliğine gelince sanayide bi yerde ölçtürüp ona göre değişim yaptırmayı düşümüyorum. 15 senelik opelimizde ölçtürüyoruz hep sadece 1 kez değişmesi gerek dediler.

Yağ meselesine gelince 4.2 -4.3 lt civarı alıyor. 4 lt lik bidon ve yanına 1 lt veriyo genelde özel servisler. Artanı bagaja atıyoruz. Mobil 1 in parlama noktası farkını bulmuşsunuz:) arabanın yağ eksiltmesi düzeliyor.

Bu arada MANN filtre daha kaliteli. Bosch un filtreleri yaramaz.

Yetkili servis yaptığı bakıma garanti de vermiyor. Benim karter tıpasını çok sıkmışlar conta kesmiş. Damlaya damlaya yağ eksiltti. Gittim bakın dedim yağ eklediler fatura ettiler. 60 tl 1 tl yağ... neyse dedik. Bi daha lamba yaktı çekici çağırdım. Yok liftler dolu yok işimiz yoğun vs. Krikoyla kaldırdım otoparkta ve muhafazayı söküp baktım.. ne göreyim.. tıpa kaçırıyor. Fotoğraf çektim gösterdim hemen aldılar. Sonra 4 lt yağ faturası çıktı... sanki benim hatam... yeni bakıma girdi araba 4 +1+ 4 lt yağ parası geçirecekler nerdeyse. 5 kuruş ödemedim çıktım.

Sonra aradılar bujileri değiştirmeyi unutmuşuz gelin dediler. Böyle boktan bir iş olamaz. Utanmazlık da diz boyu...

Velhasıl kelam yetkili servisin adı var... dediğiniz gibi bildiğim bi ustaya gitsem hatta kendim yapsam daha iyi. Ancak aracımın garantisi devam ediyor. Eğer 3 yaş indirimi vs olursa 890 yerine 700 civarı bişey ödersem bu sene de yetkili serviste yaptıracam ama içimden gelerek değil... zaten ne taksit yapıyorlar ne bir şey. Tek çekim veya nakit istiyorlar. Köy bakallı bile taksit yapıyor devirde audi bayisi tek çekim...

Ama Kafam atarsa benzinlikte yağ değişirim kalanı ben söker takarım valla.. adamlar bir polen filtresi değişecek. 2 vida kaybediyor bir klips kırıyor. Ondan sonra arıyorlar. Müşteri memnuniyeti anketi yapıyoruz bakımdan memnun kaldınız mı?

Ben arabayı yıkamayın, plakalıklarıma ellemeyin, bakım harici bişey yapmayın diye kağıt bantlıyorum arabanın her yerine. Bana memnun musunuz diyolar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 3 Şubat 2017; 14:48:29 >

• Kemal servisten servise değişiyor , ben aracı da Doğuş maslaktan , bakımı da oradan yaptırıyorum, bir kere Erya servise gittim aman aman şaka gibiydi , stop çatlamış içerden hiç işlem yok bir yere sormak yok , bize eğitim verdiler bunlar değişmiyor diye , dedim bir yerlere iletin fotoğrafını çekin , ama yok , sonra gittim 2. bakımda maslakta tek kelime etmeden değiştiler, zaten birşey istemiyoruz ki ufak tefek şeyler bunlar, silecekte sorun varsa değişelim dediler arka silecekler ses yapıyor dedim yok gerek yok kullandık zamanla eskir, ama içten çatlayan stop camı vs. de böyle muhamele olmaz, bu arada karta taksitte yapıldı , yani anlayacağın servisten servise baya bir fark ediyor, standart bir uygulama yok, senin orada tek olduğundan alternatifin yok malesef, ama sen anladığın için savunabiliyorsun, ama seni de uğraştırıyorlar işte. Bize de uğraşmak düşüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: junkerss

Benim aracım 2013 eylül çıkışlı ve +2 sene garantisi var. Yani bu sene eylülde bitecek.

Şu an 50 bin km oldu ve bakıma girmesi lazım. İlk iki bakımı yılı dolduğu için yaptırdım. 7 bin km ve 19 bin km de bakıma girdi. İkinci bakımda bujileri değiştirdim bosch marka taktılar. Sonra 34 binde bakıma girdim km dolduğu için. Şimdi yine km doldu 50 binde bakıma gireceğim bu hafta içinde.

İlk bakım 430 tl idi

Öte yandan tüketici kanununda müşteri kendi getirdiği sarf malzemesi ile yetkili servisten bakım hizmeti alabilir diye bir madde var ama ben üç senedir bir kez yağ kabul ettiremedim.

Geçen gittiğimde fren balatalarına baktılar. Ben trwleri sevmedim. Abs çok devreye giriyor brembo alacağım takarsınız dedim. Dışardan malzeme almıyoruz vs diye gevelediler. Ne kadar tutuyor trw dedim komple balata değişimi 700 tl tutuyor... yazıktır günahtır.

Trw ye bin basar bremboyu n11 den 225 tl ye aldım 40 tlye taktırdım. 265 tl nere 700 tl nere...

Ağızlarında bir laf... aracın garantisi bozulur. Lan balatanın ne garantisi. Ses yapıyor desem bana dicekleri laf hazır. Sıcakken su mu tuttunuz biz ne bilelim...

Fren hidroliğine gelince sanayide bi yerde ölçtürüp ona göre değişim yaptırmayı düşümüyorum. 15 senelik opelimizde ölçtürüyoruz hep sadece 1 kez değişmesi gerek dediler.

Yağ meselesine gelince 4.2 -4.3 lt civarı alıyor. 4 lt lik bidon ve yanına 1 lt veriyo genelde özel servisler. Artanı bagaja atıyoruz. Mobil 1 in parlama noktası farkını bulmuşsunuz:) arabanın yağ eksiltmesi düzeliyor.

Yetkili servis yaptığı bakıma garanti de vermiyor. Benim karter tıpasını çok sıkmışlar conta kesmiş. Damlaya damlaya yağ eksiltti. Gittim bakın dedim yağ eklediler fatura ettiler. 60 tl 1 tl yağ... neyse dedik. Bi daha lamba yaktı çekici çağırdım. Yok liftler dolu yok işimiz yoğun vs. Krikoyla kaldırdım otoparkta ve muhafazayı söküp baktım.. ne göreyim.. tıpa kaçırıyor. Fotoğraf çektim gösterdim hemen aldılar. Sonra 4 lt yağ faturası çıktı... sanki benim hatam... yeni bakıma girdi araba 4 +1+ 4 lt yağ parası geçirecekler nerdeyse. 5 kuruş ödemedim çıktım.

Sonra aradılar bujileri değiştirmeyi unutmuşuz gelin dediler. Böyle boktan bir iş olamaz. Utanmazlık da diz boyu...

Velhasıl kelam yetkili servisin adı var... dediğiniz gibi bildiğim bi ustaya gitsem hatta kendim yapsam daha iyi. Ancak aracımın garantisi devam ediyor. Eğer 3 yaş indirimi vs olursa 890 yerine 700 civarı bişey ödersem bu sene de yetkili serviste yaptıracam ama içimden gelerek değil... zaten ne taksit yapıyorlar ne bir şey. Tek çekim veya nakit istiyorlar. Köy bakallı bile taksit yapıyor devirde audi bayisi tek çekim...

Ama Kafam atarsa benzinlikte yağ değişirim kalanı ben söker takarım valla.. adamlar bir polen filtresi değişecek. 2 vida kaybediyor bir klips kırıyor. Ondan sonra arıyorlar. Müşteri memnuniyeti anketi yapıyoruz bakımdan memnun kaldınız mı?

Ben arabayı yıkamayın, plakalıklarıma ellemeyin, bakım harici bişey yapmayın diye kağıt bantlıyorum arabanın her yerine. Bana memnun musunuz diyolar...

hocam
    taksit yapmamaları çok enteresan
    izmir mbuda pos cihazıyla 5 mail orderla 9 taksit yapıyorlar.

kasko ve trafik sigortasını bayiden yaptırınca serviste %50 indirim vardı. benim kasko eski araçtan zeyilli olduğundan ikisini aynı anda yaptırmıyorum. yararlanamadım bu fırsattan.

ayrıca 2 yaş ve üzeri zubizu kampnayası var
    http://www.seat.com.tr/firsatlar/kampanyalar/seattan-zubizu-servis-kampanyasi.aspx

bunları illaha servise gidilsin diye yazmadım. mecbur servise gideceklerin aklında olsun. en azından kampanyalardan yararlansı diye yazayım dedim.

• Selamlar, sonunda benim aracın da bir kaporta hasarı oldu. Sıkışık trafikte cüssesine güvenen kamyon şerit değiştirmeye çalışıp bariyerlere sıkıştırdı beni. Bende de hata var inatlaşmak yerine durup beklemeliydim ama pislik yaptığını hissettiğim için inatlaştım malesef. Gerçi bariyerler dümdüz devam etse yine kurtarıyordum kendimi ama bir bölümünde yola doğru çıkıntı varmış ve sağ ön çamurlukta bu göçük oluştu. Boyada ince 2-3 çizik var ama kaporta çıkmamış tamamen sanırım. Boyasız göçük düzeltme ile yapılır gibi mi duruyor sizce? Arabaya bir şey olunca nedense arabadan soğuyorum ilk anda alışana kadar :)

SEAT LEON MK3/5F ANA KONUSEAT LEON MK3/5F ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cesc_ -- 3 Şubat 2017; 16:13:35 >

• Cesc_ kullanıcısına yanıt
    Kolayca düzelir bence geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_

Selamlar, sonunda benim aracın da bir kaporta hasarı oldu. Sıkışık trafikte cüssesine güvenen kamyon şerit değiştirmeye çalışıp bariyerlere sıkıştırdı beni. Bende de hata var inatlaşmak yerine durup beklemeliydim ama pislik yaptığını hissettiğim için inatlaştım malesef. Gerçi bariyerler dümdüz devam etse yine kurtarıyordum kendimi ama bir bölümünde yola doğru çıkıntı varmış ve sağ ön çamurlukta bu göçük oluştu. Boyada ince 2-3 çizik var ama kaporta çıkmamış tamamen sanırım. Boyasız göçük düzeltme ile yapılır gibi mi duruyor sizce? Arabaya bir şey olunca nedense arabadan soğuyorum ilk anda alışana kadar :)

SEAT LEON MK3/5F ANA KONUSEAT LEON MK3/5F ANA KONU

hocam
    geçmiş olsun allah beterinden korusun

facebook ta izmir göçük merkezi var
    https://www.facebook.com/%C4%B0ZM%C4%B0R-G%C3%B6%C3%A7%C3%BCk-merkezi-141121962902427/

rasim gönderirseniz olup olmayacağını söylüyorlar.
    ayrıca gaziemirde bi yer daha var arkadaşların göçük için gittikleri.
    iletişim bilgilerini öğrenince bilgi veririm size.
    geçmiş olsun tekrardan.

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    cafzafer2 C kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam ya. Tam göçük düzelticilere bakıyordum :) Bir göndereyim ben de bakalım.

@cafzafer2: Teşekkürler hocam.
  • quote:

Çok teşekkürler hocam ya. Tam göçük düzelticilere bakıyordum :) Bir göndereyim ben de bakalım.

@cafzafer2: Teşekkürler hocam.

hocam
    arkadaşların gaziemirde gittikleri yerdehttp://drvinylizmir.com/iletisim.aspx
    burası mbu nun karşı taraflarına denk geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josh-r -- 3 Şubat 2017; 16:45:41 >
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Bu ilk yer cevap verdi hemen yaparız dediler hocam. Çok farketmezse bu ilkine gidecem ama ikincisi bana daha yakın zaten onu daha öneren varsa ona da gidebilirim. Sizin bir fikriniz var mı acaba ikisi arasında?
  • quote:

Bu ilk yer cevap verdi hemen yaparız dediler hocam. Çok farketmezse bu ilkine gidecem ama ikincisi bana daha yakın zaten onu daha öneren varsa ona da gidebilirim. Sizin bir fikriniz var mı acaba ikisi arasında?

hocam
    ilkini sadece facebook tan bulmuştum. arkadaşın aracı için foto gönderip fiyat almıştım sadece.
    ama ikincisine iş yaptırıp memnun olan arkadaşlarım var onlardan aldım telini.
    ikisinidede şahsi tecrübem yok ama 2. sine dediğim gibi iş yaptıran arkadaşlar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

quote:

Orijinalden alıntı: junkerss

İlk bakım 430 tl idi

hocam
    taksit yapmamaları çok enteresan
    izmir mbuda pos cihazıyla 5 mail orderla 9 taksit yapıyorlar.

kasko ve trafik sigortasını bayiden yaptırınca serviste %50 indirim vardı. benim kasko eski araçtan zeyilli olduğundan ikisini aynı anda yaptırmıyorum. yararlanamadım bu fırsattan.

ayrıca 2 yaş ve üzeri zubizu kampnayası var
    http://www.seat.com.tr/firsatlar/kampanyalar/seattan-zubizu-servis-kampanyasi.aspx

bunları illaha servise gidilsin diye yazmadım. mecbur servise gideceklerin aklında olsun. en azından kampanyalardan yararlansı diye yazayım dedim.

hocam bnde kasko ve sigortayı servisteen yaptırmıştım bi indirim olabilir mı servi i.çin

• 
Sayfa: önceki 24242425242624272428
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.