Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2425. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
57.732
Cevap
368
Favori
2.584.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24232424242524262427
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: unusual_pscho

ARkadaşlar bugün başıma enteresan biolay geldi baya şaşırdım görüşlerinizi almak isterim.bugün eve gittim arabayı stop ederken benzin uyarı verdi 40km kaldı benzin alın diye neyse kontağı kapattım eve girdim babam biyere gideceğini arabayı alacağını söleyince dedim baba araçta benzin yok dikkatli ol.oda yolda kalmamak adına 20 liralık benzin almış döndü eve.bende dışarı çıkarken aracın benzin uyarısı kırmızıdaydı ve kalan menzil 30 km gösteriyodu şaşırdım çünkü peder 20 lira benzin aldığını sölemişti.gittim 100 liralık daha benzin alınca bu sefer uyarı ışığı yarıyı bir tık aştı buda bana sanki 100 liralık benzin için fazla gibi geldi şaşırdım.siz ne düşünüyosunuz merak ettim depoda yada göstergede bir problem olabilir mi acaba ?

Oncelikle 20 tl lik benzin ibreye uflemez bile artik

100liralik alinca gelsigi nokta ise biraz gecici deponuz aslinda yarimin biraz ustu dolu.. 5 10kmde once yariya disecektir ardindan uzunca bir sure yari depoda gidip bir anda 3 tika duser sonra 2tik ve akabinde isik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ARNT

Arkadaşlar benim arabada bu lastik basınç ayarı çalışmıyor. En son ön lastikleri 32 arkaları 29 yapmıştım ve lastik basınç ayarında kaydetmiştim. Bugün bir kontrol ediyim dedim bir baktım önler 27 arkalar biri 26 biri 25 e düşmüş. Allah'a emanet gitmişim resmen. 15 bin bakımında bunuda söyliyim düzeltsinler.

Verdiginiz ole cokda uc degerler degil ve o degerlerde lastik uyari vermiyor. Benim aracimda sol arka lastigime vida girdiginde 20nin altina dusunce uyari veriyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

quote:

Orijinalden alıntı: kralnigde

quote:

Orijinalden alıntı: leonall

Klima ac tuşuna basarak çaliştirin buhar gider ayni zamanda ön cama verin

Bişey soracağım geçen bir arkadaş daha yazmıştı aynı şeyi ona da sormuştum ama sonra mesajını sildim. Neden AC açık olmalı diyorsunuz bi sebebi var mı? Ben hiç bir zaman ac de çalıştırmıyorum. Normal kaloriferi camlara üfletmek ve sirkülasyonu dışardan yapmak yetiyor. Sizin böyle söyleme sebebiniz nedir başka bir durum mu var acaba bilmediğim?

MOTOR ISInmadan kaloriferi açıp sirkulasyonu dışardan yapınca yine de buzu hemen çözüyor mu

Bu sabah bahsettiginiz sekilde buz cozme olayini gerceklestirdim. Sadece on cam klima kapali . Sicaklik high

• Bu da contalı kartel tapası;

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Police55 -- 2 Şubat 2017; 18:43:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unusual_pscho

ARkadaşlar bugün başıma enteresan biolay geldi baya şaşırdım görüşlerinizi almak isterim.bugün eve gittim arabayı stop ederken benzin uyarı verdi 40km kaldı benzin alın diye neyse kontağı kapattım eve girdim babam biyere gideceğini arabayı alacağını söleyince dedim baba araçta benzin yok dikkatli ol.oda yolda kalmamak adına 20 liralık benzin almış döndü eve.bende dışarı çıkarken aracın benzin uyarısı kırmızıdaydı ve kalan menzil 30 km gösteriyodu şaşırdım çünkü peder 20 lira benzin aldığını sölemişti.gittim 100 liralık daha benzin alınca bu sefer uyarı ışığı yarıyı bir tık aştı buda bana sanki 100 liralık benzin için fazla gibi geldi şaşırdım.siz ne düşünüyosunuz merak ettim depoda yada göstergede bir problem olabilir mi acaba ?

Dün sureklı benzin aldığım yere uzak olmam sebebiyle yolustunde X bir benzinciden 30 tl benzin aldım bende ibre oynamadı ışık sonmedi normaldir yani zaten 20 tl benzin 5 lt bile yapmıyor o yuzden ışığı dahi sonduremez kalan mesafeye biraz artış sağlamıştır ama babanız gidip gelirken kullandığından yine düşmüştür normal yabi

• Alıntıdır; makyajlı golften bahsediyorlar. Bakalım bizde eski kasaya göre ne kadar indirim yapılacak.

İngiltere'de açıklanan fiyatlara göre motor seçeneğine göre değişmekle beraber ortalama olarak 650Sterlin civarında bir indirim söz konusu oldu. Giriş seviyesi 1.0lt TSI 85ps motora sahip olan modelin bir önceki fiyatı yaklaşık 18.400 Sterlin'ken şimdi 17.770Sterlin olarak açıklanıyor. Yani fiyatlarda yaklaşık olarak %3.5 oranında bir azalma söz konusu olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: bb.b

Sa. 2013 fr 140 sahibiyim araç 79binde 2 bin km sonra bakım uyarısı aldım, hafta sonu tesadüf eseri sıvıları kontrol ederken hidroligin (dot 4) çok az kaldığını gördüm ve petrolden alıp üstüne ekledim yaklaşık 100ml yarıya kadr doldu.

1. Balataları değişecek anlaşılan marka ne tavsiye edersiniz

2.özel servise gideceğim özellikle baktırmam gereken yer var mı benim belirtmem gereken, yoksa usta bakıp söyler mi, bunun sonucu parçaları dışardan alıp taktırmayı düşünüyorum. Aracı bakım için kontrol etmesinden dolayı ücret talep eder mi

3.yağ değişimini yaklaşık 1500 km önce yaptırdım mobil 1 5.30 ama memnun değilim motor Soguk çalışmada dizel gibi çalışıyor, Castrol a geçmeyi düşünüyorum. 1500 km yoldan sonra 0.5 lt yağ yakmış motorun Castrol yağa uygun oldugunu mobilde yağ yakma olayı ve ses olabileceğini duydum ne kadr doğru bilmiyorum tabi

4. Bulunduğum ilde bosch car servis var tavsiye edermisiniz bir diğer alternatif WV özel servisi

Aklım erdiğince cevap vereyim;

1-Bizim araçlarda TRW, FEREDO marka balata oluyor genelde ancak piyasada BEREMBO ve EBC marka balatalarda mevcut.Benim aracımda TRW var ve frenlerden memnunum, başka forumda frenlerinde hangi balata olduğunu hatırlamadığım ancak memnun olmayan bir arkadaş EBC Ultimate balata taktırdığını ve fazlasıyla memnun kaldığını belirtmişti ama başka forumlarda bu markadan memnun olmayanlarında olduğunu okuyunca bende değiştirme zamanı geldiğinde bu markadan vazgeçtim.Aklımda halen aracımda memnuniyetle kullandığım TRW yada BEREMBO marka fren balatasını kullanacağım.Tavsiyem bu iki marka arasında seçim yapmanız yönünde.

2-Özel servise gittiğinizde, yazınızın başında da eksilme sebebi ile eklediğinizi belirttiğiniz hidrolik fren yağını mutlaka komple değiştirin, zaten kitapçıkta 2 yıl da bir değiştirilmesi tavsiye ediliyor, aracınız 4 yaşında olduğu için mutlaka değiştirin, ayrıca yine söylediğiniz gibi seviye eksilmesi balataların bitmek üzere olduğunun işaretidir.Bakımını aynı yerde yaptıracağınızı söylerseniz extra kontrol ve değişecek parçanın tespiti için ücret almazlar diye düşünüyorum.

3-Motor yağı olarak Mobil 1 ESP Formula 5W/30 mu koymuştunuz aracınıza, bundan emin olun çünkü bu yağı kullanan bir çok kullanıcı aksine Castrol gibi eksiltme yapmıyor diye yağdan çok memnun.Soğukken ses yaptığını söylediğiniz şey bizim araçların motor ve şanzıman yapısı gereği biraz şıngırtılı çalışıyor olması durumumudur acaba.Ayrıca motor yağı değiştirilirken şunlara dikkat edilmeli, mutlaka motor sıcakken yani yağ belli bir ısının üzerinde olmalı ki motor yağı boşaltılırken kirli yağ akışkanlığı daha iyi olur, sonra yağ filtresi değiştirilir ve yeni motor yağı araç kaç litre yağ alıyorsa uygun miktarda eklenir, yağ çubuğu seviyesi kontrol edilir, motor çalıştırılır, bir kaç dakika sonra tekrar kapatılır ve 15-20 dk sonra yağ seviye çubuğu tekrar kontrol edilir, eksik varsa tamamlanır. Bu son kontrol yapılmazsa, motor yağı değiştikten hemen sonra yapılan yağ çubuğu seviye kontrolü doğru yapılmış yağ seviyesi kontrolü olmaz.Sizin 1500 km de 0,5 LT yağ eksiltme dediğiniz durum bence bu son kontrol dediğim durumun atlanması sebebiyle yani yağ değişiminde eksik yağ konulmasından kaynaklı diye düşünüyorum.

4- Genelde BOSCH CAR SERVİS'i kullananlar çok memnun, sizinde memnun kalma olasılığınız çok yüksek, bir deneyin derim.

Keyifli sürüşler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Police55 -- 2 Şubat 2017; 19:56:28 >

• yangsagan kullanıcısına yanıt
    Hadi inşallah darısı seatın başına :D
  • dewr kullanıcısına yanıt
    ultimasalida kullanıcısına yanıt
    Eyvallah arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Police55

Arkadaşlar merhaba;
    2.yıl bakımı ve fiyatları ile ilgili bazı paylaşımlar okudum, tesadüf oldu, bende aracımın 2.yıl 30.000 km bakımı için bir araştırma yapayım, neler değişmesi gerekiyor, hangi markalar tavsiye ediliyor, servis de fiyat ne kadar diye.Bu araştırmalarımı bugün sonuçlandırdım, merak eden arkadaşlara bir faydası olur diye paylaşayım istedim.

Öncelikle aracım 2015 Seat Leon 1.4 140 HP manuel FR.

Aracıma uygun ve 30.000 km de servisin değiştireceği parçalar ve fiyatları (Dizel, 1.2 ve 1.4 150 hp araçlarda parça kodları farklı olabilir);
    Bu parçalar mahle, bosch, ngk, mann vs marka.Servisin kullandığı filtre gurubu mahle, ancak buji bazı araçlarda NGK, bazılarında ise BOSCH geliyormuş daha farklı marka gelen varmı bilmiyorum.Bu durum aynı marka model aracın lastiklerinin bir partide Continental diğer partide Dunlop yada Pirelli çıkması gibi bir durum yani fabrika o an hangi marka varsa o parçayı kullanıyor anladığım kadarıyla.

Şimdi gelelim benim aracıma uygun parça ve kodlarına;

Hava Filtresi parça kodu: 04E129620
    Mann marka 55 TL
    Bosch marka 52 TL

Yağ Filtresi parça kodu : 04E115561H
    Mann marka 26 TL
    Bosch marka 38 TL

Polen Filtresi (karbonlu) parça kodu: 5Q0819653-CUK26009
    Mann marka 50 TL
    Bosch marka 39 TL

Karter Tapası parça kodu: N90288901
    Fiyatı: 8-9 TL
    Karter Tapası contası parça kodu: N0138157

Motor yağı 5W/30 sentetik yağ 50700w (Bizim araçların yağ filtresi değişince kaç litre yağ aldığını tam olarak çözemedim, ancak 3,8 LT diyende 4,3 LT diyende var, netleşince yazarım)
    Castrol Edge Long Life 5W-30 4LT : 120 TL
    Mobil 1 ESP Formula 5W-30 4LT : 95 TL

Buji parça kodu:
    NGK-PZKER7A8EGS fiyatı: 38-44 TL aralığında (4 adet ortalama 160 TL civarı)
    BOSCH 04E905601B/612C - 0241145515 fiyatı: (4 adet 160-190 TL civarı)

Ayrıca servis duruma göre;
    Fren hidroliğini de değiştirmeyi tavsiye ediyor, zaten aracın kitapçığında 2 yılda bir değişmesi tavsiye ediliyor (dot4 yada dot5 hangisi kullanılıyor emin değilim) servis değişim ücreti ile 140 TL fiyat veriyor.

Yine gerekli görüldüğünde fren balatalarını değiştiriyorlarmış ancak 30.000 km normal kullanımda değişeceğini pek sanmıyorum, zaten gözle yapılan kontrolde balatanın kalınlığından belli olur ayrıca bizim araçlarda ön fren balatalarında balata uyarı lambası mevcut bildiğim kadarı ile yinede dikkat edin ve anlayan bir ustaya yada servise sorun)

Şimdi gelelim sadede;
    Seat servisini bugün aradım ve 2.yıl yani 30.000 km bakımında neler değişiyor ve fiyatları ne kadar öğrenmek istiyorum dedim. Aldığım cevap ve fiyat aşağıda; (30.01.2017 tarihi ile)

Hava Filtresi 74.28 TL
    Polen Filtresi (Karbonlu) 76.30 TL
    Yağ Filtresi 30.90 TL
    Buji 4 Adet (Bosch) 210.00 TL
    Motor Yağı Castrol 4 LT ????? TL (Fiyat vermedi)
    İşcilik dahil Toplam: 892.72 TL

Bunlara ek olarak gerekli görülürse;
    Fren Hidroliği işçilik dahil : 140 TL
    Ön Fren Balataları (TRW marka) : 350 TL (İşçilik dahilmi bilmiyorum, arka balatalar için bir şey söylenmedi, demek ki 30.000 de değişime çok ihtiyaç duyulmamış)
    Silecek Antfrizi 1 LT : 10 TL (kış şartlarında zaten ihtiyaç)
    Motor Antfrizi 1.5 LT : 50 TL (ölçümde -25 derece altı çıkarsa ekleniyormuş)

Yani anlayacağınız 2017 yılı servis fiyatlarını da uçurmuş.
    Benim aracımın bakım zamanına dolu dolu 4 ay var, sadece biraz araştırma yapmak ve bir şeyler öğrenmek için yaptığım bu araştırma beni oldukça şaşırttı.Hepimizin farklı düşüncesi mutlaka vardır ancak ben servisin 892 TL fiyat vermesi ve indirim yapmamasına bayağı bozuldum açıkcası, zaten internetten yaptığım araştırmalarda daha uygun fiyatlara MANN, BOSCH, NGK ve MOBİL markalarını bulunabildiğini gördüm ve daha 4 ay olmasına ramen parçaların siparişini verdim.
    Motor Yağı olarak Mobil 1 ESP 4 LT tercih ettim, nedeni Castrol Edge ile arasındaki bariz kalite farkı;
    Castrol EDGE Professional LongLife da Akma Noktası -39 °C, Parlama noktası Kapalı kap: 196°C
    (2016 yılına ait veridir.2013 yılına ait Başka broşürde -42°C ye 202°C)
    Mobil 1 ESP Formula da Akma Noktası -45 °C, Parlama noktası: 254°C

Mobil 1 ESP Formula akma noktası 3-5 derece oynarken asıl fark parlama noktasında 50-55°C fark yaratıyor, bu sebeple tercihim Mobil 1 ESP oldu.

Mobil 1 ESP Formula 5W-30 4LT hepsiburada da indirimli kargo ücretsiz 94.90 TL ye alabilirsiniz.
    (Ben fiyatı uygun olduğu için 2 adet aldım (1 LT indirimli fiyatı 35 TL+kargo olduğu için)
    eğer 4 litre yetmezse üzerini tamamlarım, eğer 4 LT yeterse bir arkadaşıma vereceğim.

Bosch marka filtre takımı almak isteyen arkadaşlar olursa, forumdan bazı arkadaşların da silecek aldığı sileceksepeti nde şu an indirim var, hava filtresi, yağ filtresi ve polen filtresi(karbonsuz olanı) set olarak 107 TL ve kargo ücretsiz.Ancak polen filtresini karbonlu olanı almanızı tavsiye ederim ama fiyat az bir miktar artıyor, telefon ile irtibata geçip aynı indirimi karbonlu polen filtresi için yapıp yapamayacaklarını sorun olmazsa tek tek sipariş geçtiğinizde bile 120-130 TL civarı bir fiyatı vardı sanırım.

Ancak ben yine araştırmalarım sonucu MANN marka filtre gurubunun daha kaliteli olduğunu öğrendim ve bu 3 filtreyi ve karter tapasını 141 TL + kargo (5-6 TL tutar dedi) yani toplam 150 TL civarına vwyedekleri adlı siteden sipariş geçtim.Ürünlerin orjinal olup olmadığını ısrarla sordum, bana orijinal olduğunu en ufak bir şüphede malı geri iade alabileceklerini söyledi, çok net konuştu bende güvendim, bakalım gelince göreceğiz.

Buji olarak NGK markanın BOSCH' a göre bir tık daha iyi olduğu gerekçesi ile (tercih size kalmış her ikiside gönül rahatlığı ile alınıp kullanılabilir) NGK marka 4 adet bujiyi %5 havale indirimli ve kargo dahil 165 TL ye parcayedek sinsed oto dan (orijinal olduğunu beyan etti) sipariş geçtim.

Şimdi ben filitreler, motor yağı ve buji dahil 30.000 km bakım için parça ücreti olarak 405 TL ye en kaliteli parçaları sipariş vererek aldım.Tanıdığım bir ustam var oraya gidip lifte kaldırıp bütün parçaları kendim değiştireceğim.Ustanın çırağına ufak bir harçlık ile bu bakım bana en fazla 450 TL ye patlar.Servise vereceğim diğer 450 de cebimde kalır.
    Bu 30.000 bakımı eğer serviste 550-600 TL aralığında olsaydı yaptıracaktım ama 893 TL fiyat verdikleri için servise gitmeyeceğim.

İyi niyet garantisi dedikleri şeyi ne kadar gerçekleştiriyorlar orası tartışılır, Doğuş servisleri maalesef çok yoğun ve itinalı çalışan eleman parmakla sayılacak ölçüde az, kimsenin benim aracıma benden daha titiz davranacağını düşünmüyorum, onun için benim görüşüm şimdilik bu yönde, kendi parçalarımı alıp kendim, o da olmazsa gözümün önünde her an müdahale edebileceğim iyi özel bir serviste yaptıracağım.(bunu söylerken serviste bir çırağın arka stop lambasını garantiden değiştirirken sökmeye çalıştığında, yerinden çıkartamayınca arasına bildiğimiz alyanı tam sokmaya çalışırken yakalayıp, dur ne yapıyorsun sen kaporta ile stop arasına bu girermi, sokulurmu, çizilmezmi diye eline daldığım çırak aklıma geliyor, hatta bir arkadaş paylaşmıştı serviste bakım yaptırırken deri direksiyonu soyulmuş, kendi aracımda 15.000 km bakımını yaptırırken zar zor ikna ederek zaman zaman aracımı kontrol ettiğimde oradaki elemanın direksiyona haldır huldur taktıkları bilgisayar ekranını görünce direk aklıma o arkadaş geldi, demek onun aracında da dikkatsizce direksiyona takılan bu bilgisayar nedeni ile olmuş olabilir diye.
    Neyse şunu da belirtmeden edemeyeceğim aracım eğer DSG olsaydı bu riski göze almazdım, her ne kadar 1-2 olay haricinde Leon DSG de bir sorun duymadık ancak VW DSG'yi ilk çıkarttığında çok sorun olmuş, sonra yazılım ve kullandıkları yağın değiştirildiği (megatronik beynin soğutulması için yanlış hatırlamıyorsam) ve sorunun çözüme kavuşturulduğu yönünde bilgiler okuduk.

Çok fazla yazıp kafanızı şişirmiş olabilirim, hatalarım affola, hepinize kazasız ve keyifli sürüşler diliyorum.

Ayrıca diğer arkadaşlarda dizel ve benzinlilerde ruhsatta yazan ilk üç harf sizin motor kodunuz parçaları alırken bu koda göre alın.

Junkerss diğer arkadaşlardan da ekleyen olursa yine dizel ve benzinlilerde motor kodlarına göre periyodik bakımda alınması gereken parça kodlarını ilk sayfaya yerleştirmen faydalı olur diye düşünüyorum.

Arkadaşlar merhaba, forumdan bir arkadaşımızda 2015 dizel Leon varmış, 2. Yıl 30.000 km bakımı için Seat servisini arayıp fiyat istemiş, ona da 850 TL fiyat vermişler, kendisi de bana özelden mesaj attı, ürünlerin gelip gelmediğini ve yukarıda alıntı yaptığım yazımdaki bahsi geçen firmaların güvenilir olup olmadığını sordu.Gelen ürünlerin resimlerini bir kaç mesaj önce paylaştım, faturalı ve orijinal ürünler, gönül rahatlığıyla alabilirsiniz, bilgilendirmek istedim.👍

• 15.000 bakımını yaptırdığımda çıkanları bagaja koydurtmuştum. Fotoğrafları aşağıda, araca fabrikada takılanlar; (1.4 TSI)

Polen filtresi

Hava filtresi

Yağ filtresi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Maxy_ -- 3 Şubat 2017; 18:26:58 >

• Arkadaşlar vw grubu için kodalama, servis uyarı sıfırlama vs. için kullanılan kablo tam olarak hangisi? Birsürü fiyat, tür, marka var internette hangisi ne işte yarıyor tam anlayamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

15.000 bakımını yaptırdığımda çıkanları bagaja koydurtmuştum. Fotoğrafları aşağıda, araca fabrikada takılanlar;

Polen filtresi

Hava filtresi

Yağ filtresi

Sizin yüklediğiniz resimlerdekiler vag gurubu için (MANN Hava Filtresi Çekoslovakya üretimi yazıyor) Valeo-Mann ve Mahle tarafından üretilen ürünler muhtemelen, benim yüklediklerimde MANN Almanya üretimi oem parça herhalde. Birde aracınızın (Dizel-Benzinli 1.2-1.4 tsi) modelini belirtirseniz, resimlerdeki parça kodlarına göre sipariş verilirken kolaylık olur.👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Police55 -- 3 Şubat 2017; 0:59:33 >

• melih İSMAİL M kullanıcısına yanıt
    Bayiler max % 2 indirim yapıyor 2017 modellerde.. 8 Şubat ta fiyat değişecek , listeleri bayilere gitti ama henüz açıklanmadı. .% 1-2 arası zam oluyor

• Police55 P kullanıcısına yanıt
    hocam ilgi ve alakan için teşekkür ediyorum adıma.verdiğin bilgiler burada bende dahil bir çok kişiyi bilgilendirmekte.yetkili servis olayı en başından beri hepimizin canını sıkmıştır bu bir gerçek.neredeyse yarı fiyatına özel servislerde yaptırılabilir bakımlar.ana sayfaya benzinli ve dizel araçlar için gerekli olan parçalar diye eklesek burada fikir alışverişinde bulunabiliriz.hatta aldığımız güvendiğimiz satıcıların linklerini de ekleyebiliriz bir sorun olmaz sanırım.bende yağ ve filtreleri internet üzerinden alıp kendi ustama taktıracağım.ara ara n11,gg gibi sitelerde gerçekten çok güzel kampanyalar ve kombo yapılabilecek durumlar oluyor alınabilir.
  • tampa1 T kullanıcısına yanıt
    2017 model araba almayın diyorlar o zaman hayırlısı olsun :)
  • Bu da benim yakıt tüketim değerlerim ;

2 yetişkin, 1çocuk+ bagaj tamamen dolu (ön yolcu koltuğu dahil), araç 1.4 act manuel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fp06 -- 3 Şubat 2017; 9:51:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Police55

quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

15.000 bakımını yaptırdığımda çıkanları bagaja koydurtmuştum. Fotoğrafları aşağıda, araca fabrikada takılanlar;

Polen filtresi

Hava filtresi

Yağ filtresi

Sizin yüklediğiniz resimlerdekiler vag gurubu için (MANN Hava Filtresi Çekoslovakya üretimi yazıyor) Valeo-Mann ve Mahle tarafından üretilen ürünler muhtemelen, benim yüklediklerimde MANN Almanya üretimi oem parça herhalde. Birde aracınızın (Dizel-Benzinli 1.2-1.4 tsi) modelini belirtirseniz, resimlerdeki parça kodlarına göre sipariş verilirken kolaylık olur.👍

hava filitresinden belli hocam
    araç tsi
    1.2 - 1.4 tsi ın hava filitresi aynı.

• yanlişlikla uzun süreli yakıt tüketimini silmişim bunu nasıl ggeri getirebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewr

quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

quote:

Orijinalden alıntı: kralnigde

quote:

Orijinalden alıntı: leonall

Klima ac tuşuna basarak çaliştirin buhar gider ayni zamanda ön cama verin

Bişey soracağım geçen bir arkadaş daha yazmıştı aynı şeyi ona da sormuştum ama sonra mesajını sildim. Neden AC açık olmalı diyorsunuz bi sebebi var mı? Ben hiç bir zaman ac de çalıştırmıyorum. Normal kaloriferi camlara üfletmek ve sirkülasyonu dışardan yapmak yetiyor. Sizin böyle söyleme sebebiniz nedir başka bir durum mu var acaba bilmediğim?

MOTOR ISInmadan kaloriferi açıp sirkulasyonu dışardan yapınca yine de buzu hemen çözüyor mu

Bu sabah bahsettiginiz sekilde buz cozme olayini gerceklestirdim. Sadece on cam klima kapali . Sicaklik high

kaloriferi açıp sirkulasyonu dışardan yapmak için araç içinde yarım daire ok düğmesi olan düğmeye mi basıyoruz

• 
Sayfa: önceki 24232424242524262427
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.