Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2421. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
57.733
Cevap
368
Favori
2.584.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24192420242124222423
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yangsagan

Kim demiş bu havada araba yıkanmaz diye.

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

Bu soğukta güzel sonuç yıkadıkça aşık oluyor insan ben set aldığım zaman bi ara beraber yıkayalım

Maşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba;
    2.yıl bakımı ve fiyatları ile ilgili bazı paylaşımlar okudum, tesadüf oldu, bende aracımın 2.yıl 30.000 km bakımı için bir araştırma yapayım, neler değişmesi gerekiyor, hangi markalar tavsiye ediliyor, servis de fiyat ne kadar diye.Bu araştırmalarımı bugün sonuçlandırdım, merak eden arkadaşlara bir faydası olur diye paylaşayım istedim.

Öncelikle aracım 2015 Seat Leon 1.4 140 HP manuel FR.

Aracıma uygun ve 30.000 km de servisin değiştireceği parçalar ve fiyatları (Dizel, 1.2 ve 1.4 150 hp araçlarda parça kodları farklı olabilir);
    Bu parçalar mahle, bosch, ngk, mann vs marka.Servisin kullandığı filtre gurubu mahle, ancak buji bazı araçlarda NGK, bazılarında ise BOSCH geliyormuş daha farklı marka gelen varmı bilmiyorum.Bu durum aynı marka model aracın lastiklerinin bir partide Continental diğer partide Dunlop yada Pirelli çıkması gibi bir durum yani fabrika o an hangi marka varsa o parçayı kullanıyor anladığım kadarıyla.

Şimdi gelelim benim aracıma uygun parça ve kodlarına;

Hava Filtresi parça kodu: 04E129620
    Mann marka 55 TL
    Bosch marka 52 TL

Yağ Filtresi parça kodu : 04E115561H
    Mann marka 26 TL
    Bosch marka 38 TL

Polen Filtresi (karbonlu) parça kodu: 5Q0819653-CUK26009
    Mann marka 50 TL
    Bosch marka 39 TL

Karter Tapası parça kodu: N90288901
    Fiyatı: 8-9 TL
    Karter Tapası contası parça kodu: N0138157

Motor yağı 5W/30 sentetik yağ 50700w (Bizim araçların yağ filtresi değişince kaç litre yağ aldığını tam olarak çözemedim, ancak 3,8 LT diyende 4,3 LT diyende var, netleşince yazarım)
    Castrol Edge Long Life 5W-30 4LT : 120 TL
    Mobil 1 ESP Formula 5W-30 4LT : 95 TL

Buji parça kodu:
    NGK-PZKER7A8EGS fiyatı: 38-44 TL aralığında (4 adet ortalama 160 TL civarı)
    BOSCH 04E905601B/612C - 0241145515 fiyatı: (4 adet 160-190 TL civarı)

Ayrıca servis duruma göre;
    Fren hidroliğini de değiştirmeyi tavsiye ediyor, zaten aracın kitapçığında 2 yılda bir değişmesi tavsiye ediliyor (dot4 yada dot5 hangisi kullanılıyor emin değilim) servis değişim ücreti ile 140 TL fiyat veriyor.

Yine gerekli görüldüğünde fren balatalarını değiştiriyorlarmış ancak 30.000 km normal kullanımda değişeceğini pek sanmıyorum, zaten gözle yapılan kontrolde balatanın kalınlığından belli olur ayrıca bizim araçlarda ön fren balatalarında balata uyarı lambası mevcut bildiğim kadarı ile yinede dikkat edin ve anlayan bir ustaya yada servise sorun)

Şimdi gelelim sadede;
    Seat servisini bugün aradım ve 2.yıl yani 30.000 km bakımında neler değişiyor ve fiyatları ne kadar öğrenmek istiyorum dedim. Aldığım cevap ve fiyat aşağıda; (30.01.2017 tarihi ile)

Hava Filtresi 74.28 TL
    Polen Filtresi (Karbonlu) 76.30 TL
    Yağ Filtresi 30.90 TL
    Buji 4 Adet (Bosch) 210.00 TL
    Motor Yağı Castrol 4 LT ????? TL (Fiyat vermedi)
    İşcilik dahil Toplam: 892.72 TL

Bunlara ek olarak gerekli görülürse;
    Fren Hidroliği işçilik dahil : 140 TL
    Ön Fren Balataları (TRW marka) : 350 TL (İşçilik dahilmi bilmiyorum, arka balatalar için bir şey söylenmedi, demek ki 30.000 de değişime çok ihtiyaç duyulmamış)
    Silecek Antfrizi 1 LT : 10 TL (kış şartlarında zaten ihtiyaç)
    Motor Antfrizi 1.5 LT : 50 TL (ölçümde -25 derece altı çıkarsa ekleniyormuş)

Yani anlayacağınız 2017 yılı servis fiyatlarını da uçurmuş.
    Benim aracımın bakım zamanına dolu dolu 4 ay var, sadece biraz araştırma yapmak ve bir şeyler öğrenmek için yaptığım bu araştırma beni oldukça şaşırttı.Hepimizin farklı düşüncesi mutlaka vardır ancak ben servisin 892 TL fiyat vermesi ve indirim yapmamasına bayağı bozuldum açıkcası, zaten internetten yaptığım araştırmalarda daha uygun fiyatlara MANN, BOSCH, NGK ve MOBİL markalarını bulunabildiğini gördüm ve daha 4 ay olmasına ramen parçaların siparişini verdim.
    Motor Yağı olarak Mobil 1 ESP 4 LT tercih ettim, nedeni Castrol Edge ile arasındaki bariz kalite farkı;
    Castrol EDGE Professional LongLife da Akma Noktası -39 °C, Parlama noktası Kapalı kap: 196°C
    (2016 yılına ait veridir.2013 yılına ait Başka broşürde -42°C ye 202°C)
    Mobil 1 ESP Formula da Akma Noktası -45 °C, Parlama noktası: 254°C

Mobil 1 ESP Formula akma noktası 3-5 derece oynarken asıl fark parlama noktasında 50-55°C fark yaratıyor, bu sebeple tercihim Mobil 1 ESP oldu.

Mobil 1 ESP Formula 5W-30 4LT hepsiburada da indirimli kargo ücretsiz 94.90 TL ye alabilirsiniz.
    (Ben fiyatı uygun olduğu için 2 adet aldım (1 LT indirimli fiyatı 35 TL+kargo olduğu için)
    eğer 4 litre yetmezse üzerini tamamlarım, eğer 4 LT yeterse bir arkadaşıma vereceğim.

Bosch marka filtre takımı almak isteyen arkadaşlar olursa, forumdan bazı arkadaşların da silecek aldığı sileceksepeti nde şu an indirim var, hava filtresi, yağ filtresi ve polen filtresi(karbonsuz olanı) set olarak 107 TL ve kargo ücretsiz.Ancak polen filtresini karbonlu olanı almanızı tavsiye ederim ama fiyat az bir miktar artıyor, telefon ile irtibata geçip aynı indirimi karbonlu polen filtresi için yapıp yapamayacaklarını sorun olmazsa tek tek sipariş geçtiğinizde bile 120-130 TL civarı bir fiyatı vardı sanırım.

Ancak ben yine araştırmalarım sonucu MANN marka filtre gurubunun daha kaliteli olduğunu öğrendim ve bu 3 filtreyi ve karter tapasını 141 TL + kargo (5-6 TL tutar dedi) yani toplam 150 TL civarına vwyedekleri adlı siteden sipariş geçtim.Ürünlerin orjinal olup olmadığını ısrarla sordum, bana orijinal olduğunu en ufak bir şüphede malı geri iade alabileceklerini söyledi, çok net konuştu bende güvendim, bakalım gelince göreceğiz.

Buji olarak NGK markanın BOSCH' a göre bir tık daha iyi olduğu gerekçesi ile (tercih size kalmış her ikiside gönül rahatlığı ile alınıp kullanılabilir) NGK marka 4 adet bujiyi %5 havale indirimli ve kargo dahil 165 TL ye parcayedek sinsed oto dan (orijinal olduğunu beyan etti) sipariş geçtim.

Şimdi ben filitreler, motor yağı ve buji dahil 30.000 km bakım için parça ücreti olarak 405 TL ye en kaliteli parçaları sipariş vererek aldım.Tanıdığım bir ustam var oraya gidip lifte kaldırıp bütün parçaları kendim değiştireceğim.Ustanın çırağına ufak bir harçlık ile bu bakım bana en fazla 450 TL ye patlar.Servise vereceğim diğer 450 de cebimde kalır.
    Bu 30.000 bakımı eğer serviste 550-600 TL aralığında olsaydı yaptıracaktım ama 893 TL fiyat verdikleri için servise gitmeyeceğim.

İyi niyet garantisi dedikleri şeyi ne kadar gerçekleştiriyorlar orası tartışılır, Doğuş servisleri maalesef çok yoğun ve itinalı çalışan eleman parmakla sayılacak ölçüde az, kimsenin benim aracıma benden daha titiz davranacağını düşünmüyorum, onun için benim görüşüm şimdilik bu yönde, kendi parçalarımı alıp kendim, o da olmazsa gözümün önünde her an müdahale edebileceğim iyi özel bir serviste yaptıracağım.(bunu söylerken serviste bir çırağın arka stop lambasını garantiden değiştirirken sökmeye çalıştığında, yerinden çıkartamayınca arasına bildiğimiz alyanı tam sokmaya çalışırken yakalayıp, dur ne yapıyorsun sen kaporta ile stop arasına bu girermi, sokulurmu, çizilmezmi diye eline daldığım çırak aklıma geliyor, hatta bir arkadaş paylaşmıştı serviste bakım yaptırırken deri direksiyonu soyulmuş, kendi aracımda 15.000 km bakımını yaptırırken zar zor ikna ederek zaman zaman aracımı kontrol ettiğimde oradaki elemanın direksiyona haldır huldur taktıkları bilgisayar ekranını görünce direk aklıma o arkadaş geldi, demek onun aracında da dikkatsizce direksiyona takılan bu bilgisayar nedeni ile olmuş olabilir diye.
    Neyse şunu da belirtmeden edemeyeceğim aracım eğer DSG olsaydı bu riski göze almazdım, her ne kadar 1-2 olay haricinde Leon DSG de bir sorun duymadık ancak VW DSG'yi ilk çıkarttığında çok sorun olmuş, sonra yazılım ve kullandıkları yağın değiştirildiği (megatronik beynin soğutulması için yanlış hatırlamıyorsam) ve sorunun çözüme kavuşturulduğu yönünde bilgiler okuduk.

Çok fazla yazıp kafanızı şişirmiş olabilirim, hatalarım affola, hepinize kazasız ve keyifli sürüşler diliyorum.

Ayrıca diğer arkadaşlarda dizel ve benzinlilerde ruhsatta yazan ilk üç harf sizin motor kodunuz parçaları alırken bu koda göre alın.

Junkerss diğer arkadaşlardan da ekleyen olursa yine dizel ve benzinlilerde motor kodlarına göre periyodik bakımda alınması gereken parça kodlarını ilk sayfaya yerleştirmen faydalı olur diye düşünüyorum.

• tacimmüdür kullanıcısına yanıt
    Üstat el freni donar çekme çektiysende açılana kadar yol yapma devamında karı araçtan temizle üzerinde tutma boya üstünde ne kadar kalırsa o kadar kötü bilgine

• adil_57 kullanıcısına yanıt
    Her zaman beklerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kmlmhmy

Üstat el freni donar çekme çektiysende açılana kadar yol yapma devamında karı araçtan temizle üzerinde tutma boya üstünde ne kadar kalırsa o kadar kötü bilgine

hocam 1,5-2 haftadır karın altında tavan komple buz tutmuş o halde boya koruma wax falan etkisini yıtırmıştır kesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Police55

Arkadaşlar merhaba;
    2.yıl bakımı ve fiyatları ile ilgili bazı paylaşımlar okudum, tesadüf oldu, bende aracımın 2.yıl 30.000 km bakımı için bir araştırma yapayım, neler değişmesi gerekiyor, hangi markalar tavsiye ediliyor, servis de fiyat ne kadar diye.Bu araştırmalarımı bugün sonuçlandırdım, merak eden arkadaşlara bir faydası olur diye paylaşayım istedim.

Öncelikle aracım 2015 Seat Leon 1.4 140 HP manuel FR.

Aracıma uygun ve 30.000 km de servisin değiştireceği parçalar ve fiyatları (Dizel, 1.2 ve 1.4 150 hp araçlarda parça kodları farklı olabilir);
    Bu parçalar mahle, bosch, ngk, mann vs marka.Servisin kullandığı filtre gurubu mahle, ancak buji bazı araçlarda NGK, bazılarında ise BOSCH geliyormuş daha farklı marka gelen varmı bilmiyorum.Bu durum aynı marka model aracın lastiklerinin bir partide Continental diğer partide Dunlop yada Pirelli çıkması gibi bir durum yani fabrika o an hangi marka varsa o parçayı kullanıyor anladığım kadarıyla.

Şimdi gelelim benim aracıma uygun parça ve kodlarına;

Hava Filtresi parça kodu: 04E129620
    Mann marka 55 TL
    Bosch marka 52 TL

Yağ Filtresi parça kodu : 04E115561H
    Mann marka 26 TL
    Bosch marka 38 TL

Polen Filtresi (karbonlu) parça kodu: 5Q0819653-CUK26009
    Mann marka 50 TL
    Bosch marka 39 TL

Karter Tapası parça kodu: N90288901
    Fiyatı: 8-9 TL
    Karter Tapası contası parça kodu: N0138157

Motor yağı 5W/30 sentetik yağ 50700w (Bizim araçların yağ filtresi değişince kaç litre yağ aldığını tam olarak çözemedim, ancak 3,8 LT diyende 4,3 LT diyende var, netleşince yazarım)
    Castrol Edge Long Life 5W-30 4LT : 120 TL
    Mobil 1 ESP Formula 5W-30 4LT : 95 TL

Buji parça kodu:
    NGK-PZKER7A8EGS fiyatı: 38-44 TL aralığında (4 adet ortalama 160 TL civarı)
    BOSCH 04E905601B/612C - 0241145515 fiyatı: (4 adet 160-190 TL civarı)

Ayrıca servis duruma göre;
    Fren hidroliğini de değiştirmeyi tavsiye ediyor, zaten aracın kitapçığında 2 yılda bir değişmesi tavsiye ediliyor (dot4 yada dot5 hangisi kullanılıyor emin değilim) servis değişim ücreti ile 140 TL fiyat veriyor.

Yine gerekli görüldüğünde fren balatalarını değiştiriyorlarmış ancak 30.000 km normal kullanımda değişeceğini pek sanmıyorum, zaten gözle yapılan kontrolde balatanın kalınlığından belli olur ayrıca bizim araçlarda ön fren balatalarında balata uyarı lambası mevcut bildiğim kadarı ile yinede dikkat edin ve anlayan bir ustaya yada servise sorun)

Şimdi gelelim sadede;
    Seat servisini bugün aradım ve 2.yıl yani 30.000 km bakımında neler değişiyor ve fiyatları ne kadar öğrenmek istiyorum dedim. Aldığım cevap ve fiyat aşağıda; (30.01.2017 tarihi ile)

Hava Filtresi 74.28 TL
    Polen Filtresi (Karbonlu) 76.30 TL
    Yağ Filtresi 30.90 TL
    Buji 4 Adet (Bosch) 210.00 TL
    Motor Yağı Castrol 4 LT ????? TL (Fiyat vermedi)
    İşcilik dahil Toplam: 892.72 TL

Bunlara ek olarak gerekli görülürse;
    Fren Hidroliği işçilik dahil : 140 TL
    Ön Fren Balataları (TRW marka) : 350 TL (İşçilik dahilmi bilmiyorum, arka balatalar için bir şey söylenmedi, demek ki 30.000 de değişime çok ihtiyaç duyulmamış)
    Silecek Antfrizi 1 LT : 10 TL (kış şartlarında zaten ihtiyaç)
    Motor Antfrizi 1.5 LT : 50 TL (ölçümde -25 derece altı çıkarsa ekleniyormuş)

Yani anlayacağınız 2017 yılı servis fiyatlarını da uçurmuş.
    Benim aracımın bakım zamanına dolu dolu 4 ay var, sadece biraz araştırma yapmak ve bir şeyler öğrenmek için yaptığım bu araştırma beni oldukça şaşırttı.Hepimizin farklı düşüncesi mutlaka vardır ancak ben servisin 892 TL fiyat vermesi ve indirim yapmamasına bayağı bozuldum açıkcası, zaten internetten yaptığım araştırmalarda daha uygun fiyatlara MANN, BOSCH, NGK ve MOBİL markalarını bulunabildiğini gördüm ve daha 4 ay olmasına ramen parçaların siparişini verdim.
    Motor Yağı olarak Mobil 1 ESP 4 LT tercih ettim, nedeni Castrol Edge ile arasındaki bariz kalite farkı;
    Castrol EDGE Professional LongLife da Akma Noktası -39 °C, Parlama noktası Kapalı kap: 196°C
    (2016 yılına ait veridir.2013 yılına ait Başka broşürde -42°C ye 202°C)
    Mobil 1 ESP Formula da Akma Noktası -45 °C, Parlama noktası: 254°C

Mobil 1 ESP Formula akma noktası 3-5 derece oynarken asıl fark parlama noktasında 50-55°C fark yaratıyor, bu sebeple tercihim Mobil 1 ESP oldu.

Mobil 1 ESP Formula 5W-30 4LT hepsiburada da indirimli kargo ücretsiz 94.90 TL ye alabilirsiniz.
    (Ben fiyatı uygun olduğu için 2 adet aldım (1 LT indirimli fiyatı 35 TL+kargo olduğu için)
    eğer 4 litre yetmezse üzerini tamamlarım, eğer 4 LT yeterse bir arkadaşıma vereceğim.

Bosch marka filtre takımı almak isteyen arkadaşlar olursa, forumdan bazı arkadaşların da silecek aldığı sileceksepeti nde şu an indirim var, hava filtresi, yağ filtresi ve polen filtresi(karbonsuz olanı) set olarak 107 TL ve kargo ücretsiz.Ancak polen filtresini karbonlu olanı almanızı tavsiye ederim ama fiyat az bir miktar artıyor, telefon ile irtibata geçip aynı indirimi karbonlu polen filtresi için yapıp yapamayacaklarını sorun olmazsa tek tek sipariş geçtiğinizde bile 120-130 TL civarı bir fiyatı vardı sanırım.

Ancak ben yine araştırmalarım sonucu MANN marka filtre gurubunun daha kaliteli olduğunu öğrendim ve bu 3 filtreyi ve karter tapasını 141 TL + kargo (5-6 TL tutar dedi) yani toplam 150 TL civarına vwyedekleri adlı siteden sipariş geçtim.Ürünlerin orjinal olup olmadığını ısrarla sordum, bana orijinal olduğunu en ufak bir şüphede malı geri iade alabileceklerini söyledi, çok net konuştu bende güvendim, bakalım gelince göreceğiz.

Buji olarak NGK markanın BOSCH' a göre bir tık daha iyi olduğu gerekçesi ile (tercih size kalmış her ikiside gönül rahatlığı ile alınıp kullanılabilir) NGK marka 4 adet bujiyi %5 havale indirimli ve kargo dahil 165 TL ye parcayedek sinsed oto dan (orijinal olduğunu beyan etti) sipariş geçtim.

Şimdi ben filitreler, motor yağı ve buji dahil 30.000 km bakım için parça ücreti olarak 405 TL ye en kaliteli parçaları sipariş vererek aldım.Tanıdığım bir ustam var oraya gidip lifte kaldırıp bütün parçaları kendim değiştireceğim.Ustanın çırağına ufak bir harçlık ile bu bakım bana en fazla 450 TL ye patlar.Servise vereceğim diğer 450 de cebimde kalır.
    Bu 30.000 bakımı eğer serviste 550-600 TL aralığında olsaydı yaptıracaktım ama 893 TL fiyat verdikleri için servise gitmeyeceğim.

İyi niyet garantisi dedikleri şeyi ne kadar gerçekleştiriyorlar orası tartışılır, Doğuş servisleri maalesef çok yoğun ve itinalı çalışan eleman parmakla sayılacak ölçüde az, kimsenin benim aracıma benden daha titiz davranacağını düşünmüyorum, onun için benim görüşüm şimdilik bu yönde, kendi parçalarımı alıp kendim, o da olmazsa gözümün önünde her an müdahale edebileceğim iyi özel bir serviste yaptıracağım.(bunu söylerken serviste bir çırağın arka stop lambasını garantiden değiştirirken sökmeye çalıştığında, yerinden çıkartamayınca arasına bildiğimiz alyanı tam sokmaya çalışırken yakalayıp, dur ne yapıyorsun sen kaporta ile stop arasına bu girermi, sokulurmu, çizilmezmi diye eline daldığım çırak aklıma geliyor, hatta bir arkadaş paylaşmıştı serviste bakım yaptırırken deri direksiyonu soyulmuş, kendi aracımda 15.000 km bakımını yaptırırken zar zor ikna ederek zaman zaman aracımı kontrol ettiğimde oradaki elemanın direksiyona haldır huldur taktıkları bilgisayar ekranını görünce direk aklıma o arkadaş geldi, demek onun aracında da dikkatsizce direksiyona takılan bu bilgisayar nedeni ile olmuş olabilir diye.
    Neyse şunu da belirtmeden edemeyeceğim aracım eğer DSG olsaydı bu riski göze almazdım, her ne kadar 1-2 olay haricinde Leon DSG de bir sorun duymadık ancak VW DSG'yi ilk çıkarttığında çok sorun olmuş, sonra yazılım ve kullandıkları yağın değiştirildiği (megatronik beynin soğutulması için yanlış hatırlamıyorsam) ve sorunun çözüme kavuşturulduğu yönünde bilgiler okuduk.

Çok fazla yazıp kafanızı şişirmiş olabilirim, hatalarım affola, hepinize kazasız ve keyifli sürüşler diliyorum.

Ayrıca diğer arkadaşlarda dizel ve benzinlilerde ruhsatta yazan ilk üç harf sizin motor kodunuz parçaları alırken bu koda göre alın.

Junkerss diğer arkadaşlardan da ekleyen olursa yine dizel ve benzinlilerde motor kodlarına göre periyodik bakımda alınması gereken parça kodlarını ilk sayfaya yerleştirmen faydalı olur diye düşünüyorum.

hocam
    verdiğin değerli bilgiler için teşekkürler
    bende katılıyorum dediklerine dışarısı ile servis arasında 150-200 fark olsa.
    servis bakımlı demek ve iyi niyet garantisi için değer ama dediğin gibi 2 katından fala fark olunca dışarda yaptırmak daha mantıklı geliyor. özellikle araç manuel olunca.

ayrıca servis yağ için verdiği fiyatı 21.01.2017 girdiğim servisin faturasını paylaşmıştım bikaç mesaj üstte görebilirsin.
    4 litre yağ yetiyor benzinli araçlara castrol 5-30 184,60 Tl yazmış servis.
    yağa dikakt et hocam bilindik biyerden al çok fazla sahte söylentileri dolanıyor piyasada.

• Servis ücreti 890 tl mi oldu şimdi? Benimde 15 bin bakımına az kaldı. 1.2 tsi dsg şansızam aracım umarım 890 tl falan demezler. 500 550 tl arasıydı 2017 zammı mı gelmiş?
  • Bende perşembe günü erya ya götürcem 15.000 bakımı için 600 lira fiyat verdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARNT

Servis ücreti 890 tl mi oldu şimdi? Benimde 15 bin bakımına az kaldı. 1.2 tsi dsg şansızam aracım umarım 890 tl falan demezler. 500 550 tl arasıydı 2017 zammı mı gelmiş?

hocam 2. yıl bakım fiyatı o
    21.01.2017 de ilk yıl bakımın 548 tl ye ayptırdım manuel 1.2 tsi a 9169 km deydi aracım
    bikaç gönderi üstte detayını da paylaştım gene paylaşayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josh-r -- 31 Ocak 2017; 12:53:45 >

• Verilen bilgiler için çok teşekkür ederim bende 1.4 dsg fr var 15.000 bakımı yaptırıcağım daha çok var o km ye ama bir yılda o km lere gelemiyeceğim
    merak ettiğim bir nokta var servise aracı bıraktığımız zaman başında bekleyebiliyor muyuz işlemler sırasında?
  • Selam Arkadaşlar,

Severek bindiğim aracım satılıktır.

Pick-up almak için satmaktayım.

2013/1.6 TDI / DSG / 54.800 KM / BEYAZ

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-dizel-otomatik-leon-5f-54.800-km-de-garaj-arabasi-392050485/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

quote:

Servis ücreti 890 tl mi oldu şimdi? Benimde 15 bin bakımına az kaldı. 1.2 tsi dsg şansızam aracım umarım 890 tl falan demezler. 500 550 tl arasıydı 2017 zammı mı gelmiş?

hocam 2. yıl bakım fiyatı o
    21.01.2017 de ilk yıl bakımın 548 tl ye ayptırdım manuel 1.2 tsi a 9169 km deydi aracım
    bikaç gönderi üstte detayını da paylaştım gene paylaşayım

Teşekkürler hocam cevap için. Dikkat etmemişim.

• Yılbaşından önce 1.6 tdi dsg 35bin bakımı yaptırdım. 2013 model. 584 lira vermiştim galiba. Allah bilir seneye kaç para verecez.. Ayrıca servis için taaa antalya merkeze gidiyorum 2,5 saat yol.

Aracı alalı 2 ay falan oldu. Leon un kronik sorunlarındam bahsdiliyor. Nedir bunlar? Trim sesi hariç başka kronik sorun var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

1.yıl 15000 bakımını ARACIN GARAntiden çıkmaması için mecbur yetkili servise mi götüreceğiz
  • deep1blues kullanıcısına yanıt
    Fotolar çok güzel cekmissin tebrik ediyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: deep1blues

Selam Arkadaşlar,

Severek bindiğim aracım satılıktır.

Pick-up almak için satmaktayım.

2013/1.6 TDI / DSG / 54.800 KM / BEYAZ

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-dizel-otomatik-leon-5f-54.800-km-de-garaj-arabasi-392050485/detay

Hayırlı satışlar led uygulamasını nerde yaptırdınız ?

• cafzafer2 C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim :)
  • dewr kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,
    Aliexpress den sipariş verdim,
    kendim değiştirdim.
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim kardeş ne demek, hepimiz birbirimizden bir şeyler öğreniyoruz.Evet motor yağı, NGK buji ve MANN filtrelerde de aynı şekilde sahtelerinin olabileceğini öğrendim araştırmalarımda, o yüzden motor yağını Hepsiburada dan ve kendi sattığı ürünü tercih ettim, buradan uzun zamandır alışveriş yapıyorum, kendi sattığı ürünlerde orijinal ürün garantisi verebilirim, ama bir süreden beri Hepsiburada üzerinden diğer satıcılar da muhtemelen komisyon vererek satış yapıyorlar, bu satıcıların bir kısmına güvenmiyorum açıkcası, mümkün olduğunca Hepsiburada nın indirimli ürünlerini tercih ediyorum, hiç bir sıkıntı yaşamadım.Diğer ürünlerden BOSCH filitre seti için sileceksepeti ni güvenle tercih edebilirsiniz, orijinal Bosch parçası satıyorlar ve özenle paketleyip ücretsiz kargoluyorlar.Ancak NGK buji ve MANN filtreleri sipariş verdiğim iki firma ürünlerin orijinal olduğunu, memnuniyetsizlik halinde ürünü geri iade alabileceklerini beyan ettiler, siparişlerim gelince göreceğim.

• hexus H kullanıcısına yanıt
    %90 izin vermiyorlar.Bekleme salonuna alıyorlar.

• 
Sayfa: önceki 24192420242124222423
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.