Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2362. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.733
Cevap
368
Favori
2.584.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23602361236223632364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sag ön arka lastigi yardım bugun gecmis olsun arabasız gittim işe. Baya da derin insaat demiri girdi lastiklere sabah karanlik gormedim. Yarin 2 yeni lastik alacagim. 1.2 tsi style da fabrika cıkışlı 205 55 r16 Continental in hangi versiyonunu almam lazim bi suru var arkadaslar
  • quote:

Orijinalden alıntı: masterap

Cam suyunu full doldurmama ragmen 3 haftada bitiyor, sizintidan supheleniyorum. Basina gelen var mi acaba ?

Cam suyu haznesi 3lt. Bende geçen ay aldım aracı dün doldurdum. 2lt den fazla aldı şaşırdım.
    Çok kullandığımı düşünmemiştim. Aracı parkettiğinizde sabah altına bakın sızıntıyı kontrol etmiş olursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trkz83

Sag ön arka lastigi yardım bugun gecmis olsun arabasız gittim işe. Baya da derin insaat demiri girdi lastiklere sabah karanlik gormedim. Yarin 2 yeni lastik alacagim. 1.2 tsi style da fabrika cıkışlı 205 55 r16 Continental in hangi versiyonunu almam lazim bi suru var arkadaslar

Hocam mevcut lastikleriniz hangi marka ve modelse aynısından alın sırt deseni hamuru ve özellikleri aynı olmalı lastiklerinizin üzerinde yazar zaten muhtemelen continental conti sport contact 5 tir ama siz yinede emin olun üstünde yazana bakıp ebatlarıda standart 16 jant için 205x55 r16 91h olması lazım buda yine üzerinde yazar aracınızı ne zaman aldınız bilmiyorum ama eğer çok olmadıysa direk patlayan lastiklere takın eğer 6 aydan uzun olduysa tavsiyem ondeki sağlam lastiği arkadaki patlayan yerine takıp aldığınız iki yeni lastiği önlere takmanız

• ultimasalida kullanıcısına yanıt
    Premium Contact olma ihtimali daha yüksek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ThePoseidon kullanıcısına yanıt
    Eyv hocam saolasın.

• quote:

Sag ön arka lastigi yardım bugun gecmis olsun arabasız gittim işe. Baya da derin insaat demiri girdi lastiklere sabah karanlik gormedim. Yarin 2 yeni lastik alacagim. 1.2 tsi style da fabrika cıkışlı 205 55 r16 Continental in hangi versiyonunu almam lazim bi suru var arkadaslar

Hocam arkadaş tavsiye etmiş ama yeni aldığınız lastiklerin ikisini de maalesef öne takamıyorsunuz.. çünkü lastik bir yönde sürekli döndü iç-dış olayından dolayı yeni lastiği sol öne takmak için sol öndeki lastiği sağ arkaya takmanız gerekmektedir bu da dönüş yönünün değişmesi demek.. Bu sakıncalı durumdur.. Sol arka lastiği sol öne alıp yeni lastikleri sağ tarafa takmanızdan başka çağre yok maalesef.. Geçmiş olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrahgms -- 21 Aralık 2016; 22:58:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: masterap

Don oldugu zaman kullaniyorum sadece, havalar sogudugundan beri 10lt koymusumdur

1haftada 3litre harcadığımı biliyorum hocam:)) Şuanda evimin deposunda 13litre araç bagajında 1litre araç haznesinde 3litre olmak üzere toplam 17litre antifirizli su hazırladım kışa hazırım:)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrahgms -- 21 Aralık 2016; 23:11:58 >

• sirkumsali S kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz gibi vag grubu araçlar filtre elemanları bire bir aynı fakat seat bayisi yoksa o showroomda servis hizmeti vermiyolar. Edirnede vw Mercan var ama seat sahipleri 140km mesafedeki Çorlu Çalışkan otoya gitmek zorunda..

• Lastiklerin değişimi resimdeki gibi olmalıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: yangsagan

Lastiklerin değişimi resimdeki gibi olmalıdır.

Aynen hocam bunu anlatmak istemiştim😇

• quote:

Orijinalden alıntı: ThePoseidon

quote:

Orijinalden alıntı: unusual_pscho

Arkadaşlar tekrar merhaba.malum site üzerinden euroleuge bir araç için anlaşmak üzereyim.aracın plaka ve şasesinden sorgulama yaptım ayrıca sigortacı arkadaşımda baktı aracın herhangi bir kaydı falan yok.gezen adam la anlaştım yarın expertiz yapıcaklar ordanda temiz çıkarsa aracı alacağım.sizlerin de varsa tavsiyesi duymak isterim, şunuda şunuda yap dediğiniz bişi var mı ? Benim ençok aklıma takılan yazılım yada chip li olup olmaması.geçenlerde bir araç için görüştüğüm seat bayi chipliyse araç garantiden çıkar demişti.en çok dikkat ettiğim durum bu.

Şimdiden hayırlı olsun.

Yanlışım olabilir fakat Euroleague versiyonu sadece 150 hp ACT motor ile çıktı diye biliyorum. 150 hp motorla yetinmeyip çip veya yazılım uygulaması yaptıracak insan yoktur herhalde, o açıdan ihtimali çok çok düşük.

hocam bunu yapan çok kişi var
    150 hp act.
    olarak ihtimal var yani
    act den biraz korkuyolar ama o korkuda azaldı yaptıran sayısı arttı.
    soft yazlımla 140-150 liklerle 170-180 hp ye yakın güç alanlar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

quote:

quote:

Arkadaşlar tekrar merhaba.malum site üzerinden euroleuge bir araç için anlaşmak üzereyim.aracın plaka ve şasesinden sorgulama yaptım ayrıca sigortacı arkadaşımda baktı aracın herhangi bir kaydı falan yok.gezen adam la anlaştım yarın expertiz yapıcaklar ordanda temiz çıkarsa aracı alacağım.sizlerin de varsa tavsiyesi duymak isterim, şunuda şunuda yap dediğiniz bişi var mı ? Benim ençok aklıma takılan yazılım yada chip li olup olmaması.geçenlerde bir araç için görüştüğüm seat bayi chipliyse araç garantiden çıkar demişti.en çok dikkat ettiğim durum bu.

Şimdiden hayırlı olsun.

Yanlışım olabilir fakat Euroleague versiyonu sadece 150 hp ACT motor ile çıktı diye biliyorum. 150 hp motorla yetinmeyip çip veya yazılım uygulaması yaptıracak insan yoktur herhalde, o açıdan ihtimali çok çok düşük.

150 hp act.
    olarak ihtimal var yani

Hocam sen daha iyi bilirsin SCT de bşr konu vardı denk geldiysen.. Adam 2. el almış aracı satın alırken hiç yazılım görmedi demiş satıcı.. Sonra bir sıkıntıdan dolayı araç servise gidiyor usta aracı boşta gazlıyor devir sayısından aracın yazılımlı olduğunu anlıyor..

• Sagolun arkadaslar yardımlarınız ve bilgilendirdiginiz icin. 2 lastik alıp ikisini de mecbur önlü arkalı patlayan lastikler yerine takacagız. Aslinda diyorum ki almisken 4 adet mi almaliyim hangisi en saglikli olur bilemedim. Yoksa patlayanlarin yerine birebir aynilari konfor ve aracin dengesinde sıkıntı yaratır mı bilmiyorum. Aracım henuz 4.400 km de 4 lastigi de degismeme gerek var midir ? 4 adet alirsam Continental dısında alternatifiniz ne olurdu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrahgms

quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

quote:

quote:

Şimdiden hayırlı olsun.

150 hp act.
    olarak ihtimal var yani

Hocam sen daha iyi bilirsin SCT de bşr konu vardı denk geldiysen.. Adam 2. el almış aracı satın alırken hiç yazılım görmedi demiş satıcı.. Sonra bir sıkıntıdan dolayı araç servise gidiyor usta aracı boşta gazlıyor devir sayısından aracın yazılımlı olduğunu anlıyor..

hocam sen ben yok bildiğimizi paylaşıyoz çok az değil hiçbi zaman.
    şöyle söliyim bende ocaktaki bakımdan sonra soft bi yazılım düşünüyorum.
    aracın orjinal aksamını bozmadan.
    yazılım zaten motor ve turbo haritalamasının değişimi.
    servise yazılımlı gidip servisin bişey anlamadığı çok arkadaşımız var çevremizde.
    bakımlarını yaptırıp çıkan.
    servisin anlaması için.
    dediğin gibi gazlayınca bi sıkıntı var demen yada bu aracın turbosundan ses geliyo deyip yazılımı orjinal fabrikasyon yazılıma döndürmeden gidersen anlıyor servis direkt.
    ayrıca yazılım kiliti diye bişey var diye bişey duydum ama o nekadar doğru açıkçası bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josh-r -- 21 Aralık 2016; 23:29:5 >

• quote:

Sagolun arkadaslar yardımlarınız ve bilgilendirdiginiz icin. 2 lastik alıp ikisini de mecbur önlü arkalı patlayan lastikler yerine takacagız. Aslinda diyorum ki almisken 4 adet mi almaliyim hangisi en saglikli olur bilemedim. Yoksa patlayanlarin yerine birebir aynilari konfor ve aracin dengesinde sıkıntı yaratır mı bilmiyorum. Aracım henuz 4.400 km de 4 lastigi de degismeme gerek var midir ? 4 adet alirsam Continental dısında alternatifiniz ne olurdu ?

Lastik tavsiyesi yapamam hocam ama 4400 km çok yeni lastik.. Ben 14bin km de sağ arka lastiği yarmıştım araç yürür durumdaydı ama ben güven vermediği için değiştirmiştim.. Yeni lastiği sağ öne takıp sağ ön lastiği sağ arkaya almıştım 15bin km (bin km kullandım) olduğu için sol ön lastiği de sol arka ile yer değiştirmiştim.. Ama sizinkiler yeni hocam çok hızlı ve patinaja kalmadıysanız sol tarafla hiç oynamayın derim..Eğer ki bu lastiklerin başına birşey gelmezse ilerleyen zamanda ön arka takımın yerini değiştirirsiniz..

• krc58 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu piller neden çabuk bu kadar bitiyor birde bizde vw caddy de var aynı tip anahtar ve 7 sene oldu hiç pil değiştirmedik

• quote:

Orijinalden alıntı: Pooodolski

Premium Contact olma ihtimali daha yüksek.

Tabiiki olabilir en net bilgi o yüZden lastiğe bakmak olacak :)

• Silecekleri yazlık-kışlık olarak kullanıyorum, bugün de kış için sipariş ettiğim takım geldi,

60x40 polo için olan takımı aldım, normalinden 5cm daha kısa bu sayede daha az ses yapıyor.

[MENTION=18610]Junkerss[/MENTION] hocamıza tavsiye için teşekkür ederim.

• Araç lastiklerinin nasıl yer değiştirmesi gerektiği çok şükür malumumuz arkadaş 4400 km yol yapmış sadece bu durumda yeni lastikleri patlayanların yerine taktırmayı önermem ben olsam o şekilde yapmam

Ondeki sağlam lastiği arkaya atar yeni iki lastiği öne taktırırm bu kadar net bunun aşınmayla lastiğin yönüyle şunla bunla alakası yok 4000 km lik lastikte normal kullanımda bunların hiçbiri olmaz haa lastikler iyi değilse standart ön arka yapmakta bişeye çare olmaz

Bi düşünün bakalım üreticiler neden ön arka değişimi yaptırıyor ? Senin elinde 4 adet aynı özellikte lastik varsa önleri arkaya arkaları öne takarsın aynı hizada ok ama sende 2 tane lastik sağlam ikiside patlaksa ve alacağın 2 lastik yeniyse tüm lastikler aynı özellikte olmamış oluyor bu durumda aynı hıza aynı yön önler arkaya arkalar öne hikayesi patlıyor

Unutmayın ön arka değişimi kitapçıktaki gibi uygulanacaksa tüm lastiklerin aynı anda araca takılmış ve eşit km yapmış olduğu düşünülerek yapılır ki eşit miktarda aşınma ve yıpranmaya maruz kalsın

• Arkadaşlar araçta yanyana çift eksoz çıkışı var normalmidir? İnanın bilmediğim için soruyorum kusura bakmayın.
  • 
Sayfa: önceki 23602361236223632364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.