Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2330. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.733
Cevap
368
Favori
2.584.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23282329233023312332
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yardımcı olmayı isterdim ama ön lip için OEM ürünler 200-250TL arası değişiyor bildiğim uygulama yeri yok maalesef..
  • Aracimi dun teslim aldim arkadaslar. 50-100 km kdar sehir ici gerisi sehir disi olmak uzere 600km yaptim ortalama tuketim 5,6 oldu. 1.4tsi dsg. Rodaja gerek yok araclar rodajli geliyo dediler. Lastik basinclarini ve takozlari kendilerinsoylediler hallettik diye. Simdilik cok memnunum aractan Allah kaza bela vermesin kimseye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okan__t

Merhaba arkadaşlar aracın kontağı kapatırken ön silecekte çok küçük bi hareketlenme oluyor ve tık diye ses geliyor,bu olayın yağmur sensörüyle falan bi alakası var mı ?

Hocam sadece kapatırken değil kontak açarkende olur.. Silecek kaput altına gizlenir.. Hareket etmesinin avantajı sürekli sabit durmadığı için silecek lastiğinin ömrü daha uzun olur.. (uzun süre silecek çalıştırılmadığında lastik cama yapışır bazen) amaç bunun önüne geçmek.. Bizde buradan öğrendik :D @junkerss sağolsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: okan10tr

Aracimi dun teslim aldim arkadaslar. 50-100 km kdar sehir ici gerisi sehir disi olmak uzere 600km yaptim ortalama tuketim 5,6 oldu. 1.4tsi dsg. Rodaja gerek yok araclar rodajli geliyo dediler. Lastik basinclarini ve takozlari kendilerinsoylediler hallettik diye. Simdilik cok memnunum aractan Allah kaza bela vermesin kimseye

hocam
    hayırlı olsun aracınız.
    eski araçlardaki gibi rodaj yok ama genede rodaj var hocam.
    https://store.donanimhaber.com/81/b1/51/81b151adb768674405026d9f02eaa9d6.jpg
    kullanım kitapçığın da yazan motor rodajı bölümü
    ilk 1500 km gene sakin kullanımda fayda var.

kazasız belasız sürüşler.

• besiktasulan B kullanıcısına yanıt
    Hiç bir zaman gelen zamların geri alındığına tanık olmadım hocam "bayi indirimi" adı altında indirim uygulanır böylece müşteriye sanki bayi kendi payından ödün veriyomuş gibi sevimli gözükürler
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkur ederim dun okuma imkani olmadi kullanma kotapcigini ama bugun yarin hatim ederim inslh

• quote:

Aracimi dun teslim aldim arkadaslar. 50-100 km kdar sehir ici gerisi sehir disi olmak uzere 600km yaptim ortalama tuketim 5,6 oldu. 1.4tsi dsg. Rodaja gerek yok araclar rodajli geliyo dediler. Lastik basinclarini ve takozlari kendilerinsoylediler hallettik diye. Simdilik cok memnunum aractan Allah kaza bela vermesin kimseye

Aracınız hayırlısı olsun. Rodaj konusunda bayilerin söylediğine inanmayın, üreticinin talimatlarına uymanızda fayda var. Kullanma kılavuzunuzda rodaj ile ilgili bilgiler mevcuttur.
    Kazasız belasız sürüşler.
  • VW fanları o kadar parayı o arabaya bayılıyorlarya ölümüne savunurlar tabi akıllı işi değil
  • http://konfigurator.seat.de/seat-cc/desktop-desktop-007_DEFAULT-de-normal.view;jsessionid=67B8D52AFC954EFBAE77C6A156F98972.jvm1?msk=1#carline

Seat Almanya sitesinde makyajlı Leon'un Araç oluşturucusu var. Alor mavi kalkmış gerçekten,
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Skinny denen aşırı darlardan giymiyorum ama slim giyiyorum. Ama ceplerin genişliğinde sorun yok bir bakayım ben o zaman sağolun hocam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_

Skinny denen aşırı darlardan giymiyorum ama slim giyiyorum. Ama ceplerin genişliğinde sorun yok bir bakayım ben o zaman sağolun hocam :)

önemli değil hocam
    palstik kaygan özellikte olmadığından
    cebe sokup çıkartırken problem yaşayan birkaç arkadaş olmuştu burada
    ondan belirttim pantolon ebadını :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yangsagan

http://konfigurator.seat.de/seat-cc/desktop-desktop-007_DEFAULT-de-normal.view;jsessionid=67B8D52AFC954EFBAE77C6A156F98972.jvm1?msk=1#carline

Seat Almanya sitesinde makyajlı Leon'un Araç oluşturucusu var. Alor mavi kalkmış gerçekten,

wallaha şu TGI motorlarda keşke gelse türkiyeye.

• yangsagan kullanıcısına yanıt
    suan 88 olan act dsg fr 2017 yılı için 98 olarak fiyat çıkıyor yani %10 artmış fiyatı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultimasalida

quote:

Orijinalden alıntı: jackhammer

quote:

Orijinalden alıntı: yangsagan

quote:

Arkadaslar yarin sabah aracimi teslim aliyorum inslh. Teslim alma asamasinda kontrol etmem gereken dikkat etmem gereken noktalar var mi? Sayg.

Lastik basınçlarını, amortisör takozlarını kontrol ettirin. İsterseniz boya kontrolüde yaptırabilirsiniz.
    Ayrıca kullanma kılavuzu ve trafik setinizi kontrol edin. Aracın mutlaka fotoğraflarını çekin. Ertesi gün bir yerinde bir şey görseniz bayi asla kabul etmez. Elinizde bi kanıt olsun.

Hayırlısı olsun şimdiden.

hocam kusura bakmayın konu hakkında cok bılgım yok o yuzden soruyorum acaba bu amortisör takozlarına nasıl bakabılırız yani lifte mi kaldırmak gerekiyor? bugün aracımı teslim almaya (inşalah artık) gideceğim de son bir check list olusturmak ıstıyorum

Lastiğin üst kısmından yukarı doğru bakın helazon yaylar vardır amortisör çevresinde onun üst noktasında şekli yaklaşık olarak daireye benzeyen mavi renkli ağırlaştırılmış köpük kıvamında bir malzemedir

hocam ikinize de tesekkur ederım

yangsagan
    ultimasalida

bu arada boya koruma hediye edecekler sanırım ama okudugum yorumlardan sonra boya koruma ıstememeyi düşünüyorum

• Boya korumayı bana da hediye ettiler istemedim. Boya koruma yerine bagaj havuzu isteyin.
    Boya koruma çok mattah bişey olsa hediye etmezler zaten.

• Dediginiz gibj hocam zaten suan kiyamiyorum o yuzddn basamiyorum bile gaza :)

• 2015 bmw 1.16d kullanıyorum. Arkadan itiş olduğu için çokta keyif alıyorum. Ama bu leon hep aklımın bi köşesinde:)
    2017 de makyajlı 1.0 lt tsi ya da 1.4 tsi baya bi göz koymuş durumdayım..
    Leon a geçsem çok eksiklik hissedermiyim ya da beni mutlu edermi aynı şekilde bilemedim.. Kafam çok karışık.. 90.000 e full alabiliyorum sanırım leonu..
    Leonun kendi özel ses sistemi nasıl ayrıca dostlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Requiem_For_a Dream

2015 bmw 1.16d kullanıyorum. Arkadan itiş olduğu için çokta keyif alıyorum. Ama bu leon hep aklımın bi köşesinde:)
    2017 de makyajlı 1.0 lt tsi ya da 1.4 tsi baya bi göz koymuş durumdayım..
    Leon a geçsem çok eksiklik hissedermiyim ya da beni mutlu edermi aynı şekilde bilemedim.. Kafam çok karışık.. 90.000 e full alabiliyorum sanırım leonu..
    Leonun kendi özel ses sistemi nasıl ayrıca dostlar?

Hocam eğri oturalım doğru konusalım altınızdaki aracınız bizim araçlarımızdan benim kanaatime göre daha üst duzey bir araç
    Leonlarımız pek çok yönden iyi araçlardır ancak birkaç noktada da eksikleri vardır mesela bana kalırsa yol ve lastik sesini içrri alıyot kimi kullanıcıların belirli süre sonlarında duydukları trim sesleti mevcut bunlar aklıma gelen bir iki ayrıntı bahsi gecen aracınız farklı bir araç olsaydı hiç düşünmeyin derdim ancak şimdi siz bir bmw kullanıcısı olarak bunları kendi aracınızda yaşamıyorsanız canınız sıkılabilit fakst bunlar dışında yol tutuşu görselliği donanım zenginliği ve piyasadaki yeri itibariyle f/p olarak emsalsiz araçlardır
    Son gelen zamlardan sonra fiyatları biraz yükselmiş olsada muadil araçlarda da fiyatların arttıgını düşünerek hala emsalsizdir diyorum fakat bir bmw ile kafa kafayamıdır? Bence hayır ama herkesin görüşü farklıdır elbette

• ultimasalida kullanıcısına yanıt
    Yol sesi 4 mevsim lastiklerlede baya alıyormu hocam? Ya da kış lastikleriylemi rahatsız edici? Bende trim sesi hiçbir şekilde yok. Rüzgar seside 140-150 den sonra inceden geliyor ama rahatsız edici değil. Rüzgar sesine takığımdır ama:)
    Leonda kaç km de duymaya başlıyorsunuz hocam? Trim sesi ön konsoldan mı geliyor?
    Bindiğim aracın süspansiyonları sert sayılır ve runflat lastik var. Leonda süspansiyon daha dengelidir diye düşünüyorum:)
  • Araba konusu sandım ama içerisindeki bilgiler birçok araca uygulanabilir. Teşekkürler, güzel bir konu olmuş. Eminim birçok konuda bilginiz vardır daha detaylı konular isteriz

• 
Sayfa: önceki 23282329233023312332
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.