Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2329. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57.708
Cevap
368
Favori
2.583.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23272328232923302331
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dolar 3.50 hocam benim aldığımın benzeride nerdeyse 3 dolar düz 10 lira desek 2 lira için o kadar süre beklememe değmez bence :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

12.5 liraya hepsiburadadan sipariş verdim bakalım. Set yazıyor set dediğine göre 4 tanedir heralde. Kargoda bedava en kötü ihtimal kapıda bakar adetse geri gönderirim :)

http://www.hepsiburada.com/modacar-seat-logolu-sibop-kapagi-seti-104742-p-HBV000000OOQS

Şimdi bide ön lip buldum uygun bi fiyata onu almayı düşünüyorum siz ne dersiniz acaba?

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/orijinal-seat-leon-lip-parlak-siyah-250481690?gclid=CKe8yc3f4tACFcHNGwodHDYDgQ&ggmktg=PaidSearch*PLA*634605280*35250001047*98648318967*pla**pla-79002696447&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Hocam sibop kapaklarının alyan setuskurlu olanları da vardı hırsızlığa karşı..
    Ben Leon mk1 cupra lipi beğeniyorum hocam.. bu biraz daha keskin hatlı araç üzerinde foto görmek lazım.. Buna benzer keskin hatlı bir lip var piyasada çok kullanılan ama bu o mu çıkartamadım fotodan..

• Emrahgms kullanıcısına yanıt
    Sizin önerdiğiniz uygun fiyata lip var mı acaba Cupra lipide olur

Toledonun tam modelini bilmiyorum ama ebat farkından başka bişi görmedim, ebatlarında karşılarında basınç değerleri yazıyordu. Bende 17" jant tan 16" janta geçtim kış için. 205/55R16 lastikleri önceki aracım 307 de kullandım. Kapısında basınç değeri olarak 2.5 bar yazıyordu, 35 psi basıyordum hepsine. Kışlıkları taktığım gün lastikçi hepsine 32 psi bastığını söyledi. Ama ben depo kapağındaki gibi 36-33 yapmayı düşünüyorum.

• Teşekkürler arkadaşlar. Pekte gerek yok sadece diğer araçlarda gördüğüm için merak etmiştim.Peki bir sorum daha olucak ama araclarımız da basınc göstergesi varmı geçen lastik patladı ama hiç bir uyarı vs vermedi araç.

@yangsagan
    @#Erdem#
    @Cesc_
  • quote:

Orijinalden alıntı: snatch1903

Teşekkürler arkadaşlar. Pekte gerek yok sadece diğer araçlarda gördüğüm için merak etmiştim.Peki bir sorum daha olucak ama araclarımız da basınc göstergesi varmı geçen lastik patladı ama hiç bir uyarı vs vermedi araç.

@yangsagan
    @#Erdem#
    @Cesc_

Lastik basınç sensörü var ancak lastik basıncını ölçmüyor. Esp ve abs beyinleri lastiğin tur sayısını ölçüyor. Fark olduğunda uyarı veriyor.
    Lastiğiniz patladığında eğer yeterince indiyse uyarı vermesi lazım.
    Belkide ayarlanmamıştır.
    Lastik hava basınçlarını ayarlayıp ana ekrandan "set" edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_

Silikon kılıf geldi mi hocam? Geldiyse nasıl sizce önerir misiniz? Bana Leon yazılı kılıf hediye etmişlerdi ama araç FR. Ondan kullanmıyorum FR logolu kılıf olursa düşünebilirim eğer siz de memnunsanız.

ben kullanıyorum. çevremde de çok kullanan var
    çok dar pantolon giymiyorsanız güzel bir ürün.
    araç kırmızı benim. kırmızı aldım çoğu gören ne güzel arabayla anahtarı aynı renk diyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: snatch1903

Teşekkürler arkadaşlar. Pekte gerek yok sadece diğer araçlarda gördüğüm için merak etmiştim.Peki bir sorum daha olucak ama araclarımız da basınc göstergesi varmı geçen lastik patladı ama hiç bir uyarı vs vermedi araç.

@yangsagan
    @#Erdem#
    @Cesc_

geçmiş olsun hocam
    hangi lastik patladıysa normalde ekranda gösteriyor hocam
    benim sol arka patlamıştı akıllı vida girmişti direkt ekranda sol araka lastiği kontrol edin diye yarı veriyor.
    lastik basınçlarınızı arada kontrol edip. set etmeyi unutmayın. set etmediyseniz yada birden yada araç park halindeyken indiyse uyarı vermemiş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

Sizin önerdiğiniz uygun fiyata lip var mı acaba Cupra lipide olur

Tavsiye edebilmem için kullanmış olmam gerek hocam :) Benim de aklımda olan bişey aslında ama tamponu akıllı vida ile delmek pek istemiyorum.. Dediğim gibi mk1 cupra lip hoş duruyor keskin hattı yok daha yuvarlak..

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

Fiyatları çok değişken hocam mk1 cupra lip diye aratırsanız göreceksiniz.. Kalite fark ediyordur illlaki..

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrahgms -- 8 Aralık 2016; 10:12:38 >

• Arkadaşlar bu gizli ozelliklerle ilgili konya attarlar kesinlikle açmıyoruz tavsiyede etmiyoruz dedi. Bazi servisler acıyor anlamadim dışarıda actirsam garanti dışı kalir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: burak ates

Arkadaşlar bu gizli ozelliklerle ilgili konya attarlar kesinlikle açmıyoruz tavsiyede etmiyoruz dedi. Bazi servisler acıyor anlamadim dışarıda actirsam garanti dışı kalir mi?

genelde aracı teslim alırken ne açtırdınız kar oluyor hocam
    bazı servis açarken başka servis açmıyor.
    garanti dışı kalmaması gerekiyor normalde ama servisler her şeyi hemen garanti dışına çıkarmaya meraklı ne yazık ki
  • quote:

Arkadaşlar bu gizli ozelliklerle ilgili konya attarlar kesinlikle açmıyoruz tavsiyede etmiyoruz dedi. Bazi servisler acıyor anlamadim dışarıda actirsam garanti dışı kalir mi?

"Biz bunu yapmayı beceremiyoruz çünkü kafamız basmıyor" demenin farklı bir yoludur hocam.. Dönüşe duyarlı sisler, kadran selamlama, geri viteste aynanın düşmesi ve optik park sensörü olan fabrika çıkışı araçlarda 2 yıl garanti yok mu?? Bunu bir sorun bakalım ne cevap verecekler? Diğer uygulamaların (sellektörde yanan sisler, sellektrde sönen gündüz ledleri v.s ) belki uzun vadede sıkıntısı olabilir ama ilk başta saydıklarımın hiç bir sıkıntısı olmaz.. Araçlar bu donanımlarla fabrikadan böyle çıkıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

quote:

garanti dışı kalmaması gerekiyor normalde ama servisler her şeyi hemen garanti dışına çıkarmaya meraklı ne yazık ki

Ben aracımı teslim alırken "abi sadece gerekli olanları açalım,dışarıda da açtırmanı tavsiye etmem,biz de açsak-dışarıda da açılsa sonradan elektronik arıza verme olasılığı var" dedi. "Buna rağmen açmamı istersen ilgileneyim" demesi, sözlemlerinin doğru olabileceği kanaati uyandırdı bende ve sadece görsel park asistanını açtırdım.
    Kumandadan tek dokunuş ile ayna kapanmasını istedim ama bu konuda da (abi her kilitlediğinde ayna kapanacak ve kışın donma yaparsa ayna motorunu zorlarsın , bence kapanması senin isteğine bağlı olsun) demesi bana da mantıklı geldi ve bundan da vazgeçtim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cruiser_16

quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

quote:

Ben aracımı teslim alırken "abi sadece gerekli olanları açalım,dışarıda da açtırmanı tavsiye etmem,biz de açsak-dışarıda da açılsa sonradan elektronik arıza verme olasılığı var" dedi. "Buna rağmen açmamı istersen ilgileneyim" demesi, sözlemlerinin doğru olabileceği kanaati uyandırdı bende ve sadece görsel park asistanını açtırdım.
    Kumandadan tek dokunuş ile ayna kapanmasını istedim ama bu konuda da (abi her kilitlediğinde ayna kapanacak ve kışın donma yaparsa ayna motorunu zorlarsın , bence kapanması senin isteğine bağlı olsun) demesi bana da mantıklı geldi ve bundan da vazgeçtim.

hocam
    ayna konusunda haklı bencede 2 dakkalık duruştada katlanırsa hem mekanik hem elektrik motorun belli ömrü var.
    ve kar ve buz olan biyerde yaşıyorsanız haklı serviteki arkadaş.
    ama @Emrahgms hocamın dediği özellikleri açmaları lazım.
    çok uçuk kombinasyonlar denemedikten sonra arıza yaktırman pekte mümkün değil zaten.
    ör: klima auto konumdayken klimanın fan hızını gostermesi (fan hızı ayarı düğmesindeki kırmızı ledlerle) ve hild holdun 3 sn yerine 5 sn tutması ne arıza yakabilir.

Hocam resmini paylastığın lipler çok sade ve araca çok yakışmış. Sırıtmıyor yani. istanbulda bunu güvenle yaptırabileceğimiz bir yer varmıdır fiyatta da bizi zorlamicak şekilde tabiki. Arka difuzor ve ön lip aracin havasini cok degistiriyor bunlari ekletmek istiyorum tahmini maliyeti nedir fikriniz varmidir? Tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: yangsagan

quote:

Orijinalden alıntı: okan10tr

Arkadaslar yarin sabah aracimi teslim aliyorum inslh. Teslim alma asamasinda kontrol etmem gereken dikkat etmem gereken noktalar var mi? Sayg.

Lastik basınçlarını, amortisör takozlarını kontrol ettirin. İsterseniz boya kontrolüde yaptırabilirsiniz.
    Ayrıca kullanma kılavuzu ve trafik setinizi kontrol edin. Aracın mutlaka fotoğraflarını çekin. Ertesi gün bir yerinde bir şey görseniz bayi asla kabul etmez. Elinizde bi kanıt olsun.

Hayırlısı olsun şimdiden.

hocam kusura bakmayın konu hakkında cok bılgım yok o yuzden soruyorum acaba bu amortisör takozlarına nasıl bakabılırız yani lifte mi kaldırmak gerekiyor? bugün aracımı teslim almaya (inşalah artık) gideceğim de son bir check list olusturmak ıstıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: jackhammer

quote:

quote:

Arkadaslar yarin sabah aracimi teslim aliyorum inslh. Teslim alma asamasinda kontrol etmem gereken dikkat etmem gereken noktalar var mi? Sayg.

Lastik basınçlarını, amortisör takozlarını kontrol ettirin. İsterseniz boya kontrolüde yaptırabilirsiniz.
    Ayrıca kullanma kılavuzu ve trafik setinizi kontrol edin. Aracın mutlaka fotoğraflarını çekin. Ertesi gün bir yerinde bir şey görseniz bayi asla kabul etmez. Elinizde bi kanıt olsun.

hocam kusura bakmayın konu hakkında cok bılgım yok o yuzden soruyorum acaba bu amortisör takozlarına nasıl bakabılırız yani lifte mi kaldırmak gerekiyor? bugün aracımı teslim almaya (inşalah artık) gideceğim de son bir check list olusturmak ıstıyorum

Estağfurullah zaten hepimiz buradan öğrendik.
    Amortisörün içinde sanırım mavi olması lazım. Plastik kauçuk gibi birşeyler oluyormuş. Size aracı teslim eden teknik arkadaşa söyleyin o kontrol etsin.

https://youtu.be/0egNXdiC6E0

• quote:

Orijinalden alıntı: jackhammer

quote:

quote:

Lastiğin üst kısmından yukarı doğru bakın helazon yaylar vardır amortisör çevresinde onun üst noktasında şekli yaklaşık olarak daireye benzeyen mavi renkli ağırlaştırılmış köpük kıvamında bir malzemedir

• Merhaba arkadaşlar aracın kontağı kapatırken ön silecekte çok küçük bi hareketlenme oluyor ve tık diye ses geliyor,bu olayın yağmur sensörüyle falan bi alakası var mı ?

• Kur farki diye habire zam yaptilar. Dolar tepetaklak oldu. Zamlari geri alacaklarmi acaba :D

• 
Sayfa: önceki 23272328232923302331
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.