Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2322. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57.734
Cevap
368
Favori
2.584.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23202321232223232324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tda7264

Çok sağol hocam, dizel çok ekonomik, fulleyince 2 haftaya yakın gidiyor bana.
    BMW'lerdeki sorun, ÖTV'den sonra 15-20 bin civarı ikinice eli zamlandı.
    Zam'dan önce 129 Bin olan aracın fiyatı şu an 142 Bin.
    2017 otombil için öngörülmeyen bi yıl olacak.
    Saygılar

hocam aynı zamanda bakım maaliyetleri de var ki BMW bu konuda maalesef lider konumda 2000tl bakım masrafımı olur diyor insan, ayrıca kasko maliyeti vs de ekleyince bence mevcut durumunuzu korumak en iyisi, tabiki karar sizin
  • Beyler Ocak ayında 1.2 TSI Manuel almayı düşünüyorum fakat bu zamlardan dolayı kafam karıştı, kurlardan dolayı tekrar zam gelebilir bunun bilinceydim asıl merak ettiğim Ocak ayında muhtemelen ve kesin olarak zam gelmesini bekliyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackhammer

quote:

Orijinalden alıntı: tda7264

Çok sağol hocam, dizel çok ekonomik, fulleyince 2 haftaya yakın gidiyor bana.
    BMW'lerdeki sorun, ÖTV'den sonra 15-20 bin civarı ikinice eli zamlandı.
    Zam'dan önce 129 Bin olan aracın fiyatı şu an 142 Bin.
    2017 otombil için öngörülmeyen bi yıl olacak.
    Saygılar

hocam aynı zamanda bakım maaliyetleri de var ki BMW bu konuda maalesef lider konumda 2000tl bakım masrafımı olur diyor insan, ayrıca kasko maliyeti vs de ekleyince bence mevcut durumunuzu korumak en iyisi, tabiki karar sizin

Sağolun hocam, yeni yıla girelim Mart a kadar beklemeden kalmak en iyisi gibi duruyor.

• ThePoseidon kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Elinize sağlık güzel duruyor, Bende gelen tıkırtı vs. seslere çok sinir oluyorum.
    Kapı içleri içinde bir çözüm olsa süper olurdu.

Eğer kadifeleri kesilmiş olarak satıyorsanız sizden temin edebilir miyim? Fiyat için vs için bilgi verebilir misiniz.

Ayrıca bu Ceplik,Torpido vs sökmek zor mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefayksl

Beyler Ocak ayında 1.2 TSI Manuel almayı düşünüyorum fakat bu zamlardan dolayı kafam karıştı, kurlardan dolayı tekrar zam gelebilir bunun bilinceydim asıl merak ettiğim Ocak ayında muhtemelen ve kesin olarak zam gelmesini bekliyor musunuz?

Ocak ayında
    Elde kalan araç olursa onu alabilirsiniz hocam.
    2017(nakyajlı) modellerde şubat sonu mart başı gibi gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _boyacı

quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_

2014 model Leon FR'ımla 50.000 km'yi devirdim. 2.5 yıl olmadı daha alalı ve satışçı falan değilim aksine aracımı genelde keyif için bazen işe gidip gelmek için kullanırım. Geçen Start-Stop arızası yaktığında acaba değiştirme vakti geçiyor mu diye düşündüm ama ÖTV'ler döviz kuru falan bir yana, ben sadece keyif için 2.5 yıl olmadan 50.000 km yaptıysam bu tamamen aracın bana keyif vermesi yüzünden. Hafta içi işe servisle gittiğim günler aracı özlüyorum resmen. İş için vs. başka bir araç kullandığımda dönüp FR'a sarılasım geliyor. Gerçekten fiyatlarına göre çok güzel araçlarımız var kıymetini bilelim. Bundan iyisi en az 170 HP'lik bir BMW :)

BMW 3.20i ED için yeterli parayı toparladığımda bir çılgınlık yapıp Leon Cupra alabilirim o aracı da çok canım çekiyor açıkcası.

Hocam start stop arızası vermis aracınız. Forumu sık sık okuma fırsatım olmuyor ne oldu acaba sonucu.

Foruma yeni girebildim hocam. Aracı öyle kullandım yarım saat yol gittim. Sonra işimi hallettim tekrar aracı çalıştırdığımda o hatayı vermedi. Servisi tekrar aradım hatayı tekrarlamıyor geleyim mi yine de diye gelin inceleyelim biz ne olur ne olmaz dediler. Loglardan baktılar start-stop'ta bir sorun yokmuş ama 3. ve 4. silindir pasif arıza vermiş. Ne kadar sıklıkla yanıyor bu hata dediler ilk kez yandı dedim. O zaman şu an bir şey yapmaya gerek yok bir daha yanarsa gelin bujileri vs. değiştirmemiz lazım dediler. Yakıttan gelen bir pislik de silindirlerin arıza mesajı vermesine neden olabilirmiş. Ondan servis kaydı açılmadı bakalım bir daha hata verirse götürecem ama 1 hafta oldu bir sorun yok hocam.

• labluebeard L kullanıcısına yanıt
    Özel mesaj yoluyla geri dönüş yaptım abi.
  • Bugün aracı aldığım yerden aradılar memnunmusunuz diye araçlara baya zaman gelmiş dahada gelicekmi diye sordum satış temsilcisi zam gelicek gene dedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrahgms

quote:

Orijinalden alıntı: action16

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

Yeni Zamlı Liste.

Daha öncede yazdım yine yazıyorum bu fiyatlar gayet uygun fiyatlar arkadaşlar !! 2015 Kasım 22 de aldım 125lik FR 22500 dolardı.. Ki bayi indirimi ile aldım o paraya.. 67bin liste fiyatlı aracı 64e almıştım.. Dolar 2,84 TL idi.. 67000 den aldığımı düşünsek 67000/2,84 = 23500 Dolar.. Dolar şu sıra 3,55TL
    YANİ; 23500 x 3,55 = 83425TL eder ÖTV zammı ile şuan ki fiyat 77Bin TL.. O yüzden sakın kimse bu araçlar çok pahalı demesin!!

Eylülde Sattığım Aracımı Aralık 2015 te sıfır 75 bine Almıştım Yeni Zamla Fiyatı 88 Bin tl son 3 ay içerisinde 13 bin lik artış ne olursa olsun normal değil bence

• Emrahgms kullanıcısına yanıt
    Neye göre kime göre uygun hocam? Aramızda dolar veya euro bazında geliri olanlar için tabi ki uygun. Ama gel gör ki muhtemelen nüfusun %95'i TL olarak maaş alıyor ve durduk yere araba fiyatları artıyor aslında. Sen diyelim ki 3bin lira maaş alıyordun, araba 60bin liraydı. Şimdi yine 3bin lira maaş alıyorsun ama aynı araba 70bin lira. Maaşlar da dolar kuruyla, euro kuruyla arttırılsaydı o zaman problem olmazdı zaten. :)

Tabi son olarak şunu da söyleyeyim, diğer arabaların fiyatlarına bakıldığında Leon'a denilecek laf yok bence.
  • Arkadaşlar aracın arka tamponu surtulmus ben hatırlamıyorum böyle bi olayı yeni farkettim. Ne önerirsiniz rütüş olayı kurtarır mı
    SEAT LEON MK3/5F ANA KONUSEAT LEON MK3/5F ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Altan41 -- 5 Aralık 2016; 18:08:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ThePoseidon

quote:

Orijinalden alıntı: junkerss

Sağolun

16 lıklar orjinal jantlarım. 17 leri sonradan almıştım.

Valla marka veya mekan önemli değil. Mahalle arasında tanıdık lastikçiye taktırdım. Makineye bez koydu levyeye kauçuk sardı filan. Baya memnun etti beni. Nazınızın geçtiği usta bulmak lazıö

16 ların görünümü zayıf ama alışacaz. Veya gunmetal plasti dip yapabilirim.

Merhaba abi. 17lik jantları sonradan tam olarak nerden aldın acaba? 16 style jantına göre çok hoş duruyorlar değiştirme fikrimiz var. Seat servislerinden mi yoksa çıkma jant olarak mı bulmak gerekiyor

Büyük lastik bayileri de satiyor. 17 lik leri kışlık için söküp 16 lik jant la değiştirdim. 4 tanesini 1000 tl civarı bir fiyata aldım jantların.

• Zamlar biraz fazla olmuş fakat ne yazık ki henüz 3.70+ larin etkisi olduğu zamları görmedik. Bunlar 3.50 zamları.
    Baktım da listeye 4 ay önce 1.2 dsg tsi advanced paket artı sunroof lu aracı 73.600 e almıştım, 74.600 liste fiyatiydi. Şu an muhtemelen 84 85 bin TL ye tekabül ediyordur. Ve hala zam geleceği söyleniyor. Yeni alacak olanlara gerçekten sabır diliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: Ayazovina

Neye göre kime göre uygun hocam? Aramızda dolar veya euro bazında geliri olanlar için tabi ki uygun. Ama gel gör ki muhtemelen nüfusun %95'i TL olarak maaş alıyor ve durduk yere araba fiyatları artıyor aslında. Sen diyelim ki 3bin lira maaş alıyordun, araba 60bin liraydı. Şimdi yine 3bin lira maaş alıyorsun ama aynı araba 70bin lira. Maaşlar da dolar kuruyla, euro kuruyla arttırılsaydı o zaman problem olmazdı zaten. :)

Tabi son olarak şunu da söyleyeyim, diğer arabaların fiyatlarına bakıldığında Leon'a denilecek laf yok bence.

Hocam neye göre kime göre değil hesaba göre uygun.. Distribtör firma yani doğuş bu aracı şuanki kur ile ÖTV zammı gelmeden 83,5bine satması lazımdı 2,5bin ötv zammı desek 86bin tl eder ama aracı şuanda 77bin tl den satıyor!! Yani türkiyenin alım gücü düştüğü için kendi kar payından düştü.. Düşünün doğuş vakti zamanında ne para kazanmış..

• quote:

Orijinalden alıntı: junkerss

Sağolun

Basınçları 34 32 yapmıştım. 17 lerden sonra direksiyonda bir değişiklik oldu. Hafif sola doğru duruyor. Çekme yok. 500-600 km sonra rot ayarı ve tekrar balansa girerim.

Kışlık lastik hız sınırı ve lastik basınç kalibrasyonu da yaptım

Patron senin araçta spacer var mı? Öyle gibi sanki :)

• spyfox kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ettim.

• Bi düşüncesi olan yok mu bi ön sayfadaki mesajima

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Emrahgms

quote:

Yeni Zamlı Liste.

Daha öncede yazdım yine yazıyorum bu fiyatlar gayet uygun fiyatlar arkadaşlar !! 2015 Kasım 22 de aldım 125lik FR 22500 dolardı.. Ki bayi indirimi ile aldım o paraya.. 67bin liste fiyatlı aracı 64e almıştım.. Dolar 2,84 TL idi.. 67000 den aldığımı düşünsek 67000/2,84 = 23500 Dolar.. Dolar şu sıra 3,55TL
    YANİ; 23500 x 3,55 = 83425TL eder ÖTV zammı ile şuan ki fiyat 77Bin TL.. O yüzden sakın kimse bu araçlar çok pahalı demesin!!

Eylülde Sattığım Aracımı Aralık 2015 te sıfır 75 bine Almıştım Yeni Zamla Fiyatı 88 Bin tl son 3 ay içerisinde 13 bin lik artış ne olursa olsun normal değil bence

Hocam çok güzel hesap ortada zaten:)) 13bin tl nin 3bini devlete ait.. 10bin tl kalıyor geriye 3ay önce bugün euro 3.28 miş bugün 3.78 yani 0,5tl zam gelmiş euroya:)) bu fark %15 eder.. 77bin tl nin %15i 11,5bin tl yapar bak doğuş 10bin tl zam yapmış.. AZ Yapmış yani.. Bunu bi anlayın lütfen.. Hesap ortada beye göre kime göre değil bu olay yani..

• Arada bir deniz havas almak gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: Altan41

Arkadaşlar aracın arka tamponu surtulmus ben hatırlamıyorum böyle bi olayı yeni farkettim. Ne önerirsiniz rütüş olayı kurtarır mı

bu tamamen kişisel bir karar...bence kurtarır...ama benim kardeşim takıntılıdır, önce lokal tamir ettirir, sonra beğenmez gider komple tamponu boyatır, sonra onu da beğenmez tamponu bir daha boyatmaya kalkar!!!

Bence rötüş, sene sonunda da kaskonun yanacak olan mini hasar hakkından tamir...1 gün arabasız kalmayı ve git gel uğraşmayı göze alıyorsanız....

• 
Sayfa: önceki 23202321232223232324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.