Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (170. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.733
Cevap
368
Favori
2.584.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada geçen vw nin sitesine girip scirocconun 160 bg lik modelini inceledim fr dan motor olarak daha eski herhalde 0-100 hızlanma ve yakıt tüketimi olarak fr tokatlıyor sciroccoyu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mordeaur

Yarın herhangi bir olumlu gelişme olmazsa kaporamı geri alıyorum. Kaporamı net olarak geri aldıktan sonra aracın boşa çıkma durumu olursa buradan yazarım.

Sonuç olarak 12.06.2013 den sonra işlemler başlamazsa bütçeyi artırarak ikinci el yeni kasa volvo s60 almaya karar verdim. Bir ihtimal almaktan vazgeçip bin pişman olduğum golf 7 yi de alabilirim, tabii bulabilirsek..

Sn. Mordeaur, konuyu en başından beri takip ediyorum. Sizin aracınızın durumu en çok merak ettiğim şeylerden biri olmuştu. Hergün konuyu takip ederken sizin aracın durumunuda merak eder olmuştum. Yukarıdaki mesajınızı okuyunca sizin adınıza üzüldüm. İnşallah en kısa zamanda olumlu bir gelişme olur ve aracınıza kavuşursunuz. Bende bir Seat kullanıcısıyım (Mk2 Toledo) ve bu araçların maalesef bu tarz sorumsuzca hareketler sonucunda insanlardan uzaklaştırılmasına çok kızıyorum. İnsanların (özellikle kullanmayan) zaten markaya karşı malum sebeplerden dolayı bir önyargısı var. Birde bu tarz saçmalıklar markaya yaklaşan insanlarıda sizin gibi uzaklaştırıyor. Ne diyelim vag grubu malum distribütörün elinde olduğu sürece bunlar maalesef daha çok yaşanacak galiba. Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _batistuta_ -- 12 Haziran 2013; 0:44:04 >

• Herkese merhaba arkadaşlar;

Benimde aracım bugün gümrüğe gelmiş. 1.4 TSI FR +lansman paketi+cam tavan+kırmızı.Bugün uzun bir gün oldu bayime gidip tek kapı leonların ne zaman geleceğini sordum 10 gün içinde gelecek deyince bir heycanlandım.Aklımda hemen 1.4 TSI FR tek kapı vardı.Fakat maalesef ilk gelen partide 1.2 TSI ve 1.6 TDI araçlar geliyormuş.Hatta sunroof olan bile yok.FR tek kapı modellerin en erken Kasım ayı gibi geleceğini söylediler.Bu sebepden dolayı tekrar 4 kapı modelini aldım,aracım büyük ihtimal yarın ve ya perşembe günü çekilecek cumartesi günü teslim olacağı söylendi.Aracıma zam gelmediği söylendi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: systemstyle

Herkese merhaba arkadaşlar;

Benimde aracım bugün gümrüğe gelmiş. 1.4 TSI FR +lansman paketi+cam tavan+kırmızı.Bugün uzun bir gün oldu bayime gidip tek kapı leonların ne zaman geleceğini sordum 10 gün içinde gelecek deyince bir heycanlandım.Aklımda hemen 1.4 TSI FR tek kapı vardı.Fakat maalesef ilk gelen partide 1.2 TSI ve 1.6 TDI araçlar geliyormuş.Hatta sunroof olan bile yok.FR tek kapı modellerin en erken Kasım ayı gibi geleceğini söylediler.Bu sebepden dolayı tekrar 4 kapı modelini aldım,aracım büyük ihtimal yarın ve ya perşembe günü çekilecek cumartesi günü teslim olacağı söylendi.Aracıma zam gelmediği söylendi.

Bu bilgiyi kesin aldiysaniz eger izniniz olursa sizi emsal olarak gostermek istuyorum bana yuzde 99 dendi kesinlik verilmedi ki aracim dun gece karaya indi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: FaTaL1Tr

sağdaki fr değil ama :)

Soldaki de FR değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 11 Haziran 2013; 23:44:08 >
  • quote:

Yarın herhangi bir olumlu gelişme olmazsa kaporamı geri alıyorum. Kaporamı net olarak geri aldıktan sonra aracın boşa çıkma durumu olursa buradan yazarım.

Sonuç olarak 12.06.2013 den sonra işlemler başlamazsa bütçeyi artırarak ikinci el yeni kasa volvo s60 almaya karar verdim. Bir ihtimal almaktan vazgeçip bin pişman olduğum golf 7 yi de alabilirim, tabii bulabilirsek..

hocam yorumlarınızı beğeni ile takip ediyoruz, o kadar sabrettiniz biraz daha bekleseniz? aracınızı alabilirseniz bizde sevineceğiz sizin adınıza..
  • Kesinlikle led ve 17 jant style donanımıyla birlikde alınması lazım . Gerçekden arabayı çok farklı gösteriyor .

• arkadaşlar, başka bi ildeki satış temsilcisiyle telefonda görüştüm. istediğim araç için karşımdaki kişiyi hiç görmeden, eft yoluyla kapora göndermem sağlıklı olur mu sizce? nasıl bi yol izlemeliyim bana yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: systemstyle

Herkese merhaba arkadaşlar;

Selamlar hocam,

Hangi bayiyi sormaktan sakınca yoksa, benim bayi istanbulda ve bana Cumartesi yetişmez dediler de merak ettim.
    Neden yetişmez ki, veya neden yetişmeyecektir diye söyledi merak ettim.

Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: topalkartal
    hocam yorumlarınızı beğeni ile takip ediyoruz, o kadar sabrettiniz biraz daha bekleseniz? aracınızı alabilirseniz bizde sevineceğiz sizin adınıza..

Hocam sağolun varolun ama maalesef sabrım tükendi. İnanılmaz araba ihtiyacım var ve dünyada en değerli şeylerden biri olan zamanımı harcamaktalar. Zamanı ne para, ne de başka bir şey satın alabiliyor. Amacım dahilinde paramı değerlendirip içime sinen bir aracı bir an önce almak zorundayım. Gönül ister ki golf siparişimi iptal etmeme sebep olan, hevesle sipariş ettiğim leonu alabileyim ama artık son raddeye geldik. Yine de dediğim gibi en ufak bir olumlu gelişme görürsem şans vereceğim. Adamlardan tek istediğim net olup bana kesin bir tarih vermeleri ama Türk toplumunda dürüst ve saf ticaret hanesini bulmak samanlıkta iğne aramakla bir.

Yarın ola hayrola diyorum. Desteğiniz için çok teşekkürler.

Bu arada en son mesajınızı yeni gördüm. Ben görmeden ve ilk seferde anlaşıp kaporayı İstanbul'a havale ettim. Bana tek yanlışları oldu, o da teslimat konusunda sürekli yalan söylemeleri. Bunun dışında kesinlikle bir problem olmaz, merak etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mordeaur -- 11 Haziran 2013; 23:38:16 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: topalkartal

Hocam sağolun varolun ama maalesef sabrım tükendi. İnanılmaz araba ihtiyacım var ve dünyada en değerli şeylerden biri olan zamanımı harcamaktalar. Zamanı ne para, ne de başka bir şey satın alabiliyor. Amacım dahilinde paramı değerlendirip içime sinen bir aracı bir an önce almak zorundayım. Gönül ister ki golf siparişimi iptal etmeme sebep olan, hevesle sipariş ettiğim leonu alabileyim ama artık son raddeye geldik. Yine de dediğim gibi en ufak bir olumlu gelişme görürsem şans vereceğim. Adamlardan tek istediğim net olup bana kesin bir tarih vermeleri ama Türk toplumunda dürüst ve saf ticaret hanesini bulmak samanlıkta iğne aramakla bir.

Yarın ola hayrola diyorum. Desteğiniz için çok teşekkürler.

Bu arada en son mesajınızı yeni gördüm. Ben görmeden ve ilk seferde anlaşıp kaporayı İstanbul'a havale ettim. Bana tek yanlışları oldu, o da teslimat konusunda sürekli yalan söylemeleri. Bunun dışında kesinlikle bir problem olmaz, merak etmeyin.

Sn. topalkartal'a katılıyorum. Son bi gayret; yüzdük kuyruğuna geldik...

Temel ile Dursun dünyanın bir tarafından diğer tarafına yüzerek geçmeye karar vermişler. Yüzmüşler, yüzmüşler sonuna doğru, artık iki kulaç kala Temel Dursun'a seslenmiş: "Dursun! Ben kesildum, geri döneyrum!"

Hep beraber sabredelim mi? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: GrimReaperTH
    Sn. topalkartal'a katılıyorum. Son bi gayret; yüzdük kuyruğuna geldik...

Temel ile Dursun dünyanın bir tarafından diğer tarafına yüzerek geçmeye karar vermişler. Yüzmüşler, yüzmüşler sonuna doğru, artık iki kulaç kala Temel Dursun'a seslenmiş: "Dursun! Ben kesildum, geri döneyrum!"

Hep beraber sabredelim mi? :)

Valla fıkranız olmasa günü karamsar bitirecektim ama bir anda u dönüşü yapabildim. Şu fıkradaki kritiği keşke bayiyle distribütör yakalayıp beni yumuşatabilseler ama nerede...

Yarın umarım sıkıştırmalarım meyvelerini verir de ufak bir belirti yakalayıp aldığım son karardan dönerim. Bugünün yığılmasını da es geçmeyeyim, toplamda 9 kez seatla iletişime geçip belirti göremeyen bünye istem dışı alternatiflere koşullanıyor.

12 saat sonra başlıkta görüşmek üzere,

İyi geceler.

• Mordeaur kullanıcısına yanıt
    Bir parça da olsa keyfiniz yerine geldiyse ne mutlu bana :) 0 noktasını geçen bir uçağın, kalktığı yere yarıdan az kalan yakıtıyla geri dönmesi imkansız. Dengi olan bir S60 bile alsanız gene de hayalinize göre tek tek, özene bezene oluşturduğunuz opsiyonlu Leon olmayacaktır. Çok benzese bile yine de hayalinizdeki ve içinize sinen Leon olmayacaktır. Zamanında iptal ettiğiniz Golf'ü düşünün... Bir karar vermiştiniz... Kararsızlık, ortada kalmak en kötüsüdür... Kendinize şu iki soruyu sorun: Tekrar bekleme safhasına dönmek ister miyim? Haftaya bugün kapımın önünde hangi araba olmasını istiyorum?

İyi Geceler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: metomurti

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. iyi günlerde kullanın. Karşılaştırma için de teşekkürler. Faydalı olmuş. Bir konu aklıma takıldı. Leon'da Golf 7'ye ek olarak klima ayarları ses sistemi ekranından yapılabiliyor demişsiniz. Aslında Golf 7'nin klima düğmeleri kısmında da setup tuşu var. O tuşa basıldığında ses sistemi ekranında dijital klima ayarlarının çıkıyor olması lazım. Acaba farklı bir konuyu mu kast ettiniz?

selamlar

leonda setup düğmesi ile gitmeden, ses sistemi üzerinden tuşlar ile buldum:) golf te bunu göremedim ama setup düğmesi de dediğiniz işlevi görüyor olabilir hiç denemedim.

@metomurti
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Ben hala bir önceki kasa daha güzel diyorum MK2 kasa olan araç benim

yapma hocam bariz yeni kasa daha temiz çizgilere sahip

• quote:

Orijinalden alıntı: iBarbaros

Merhaba Arkadaşlar,

1,6 TDI sahipleri ortalama yakıt tüketimlerini yazabilirler mi?

TDI niçin tercih edilir? 1,2 TSI'ın tüketimi de 6,5-7 aralığındayken dizel niçin alınır? Tork farkını yokuşta hisstirir mi mesela?

Sürüş keyfi nasıl farkeder? İkinci elde nasıl farkeder?

Yorumlarınızı bekliyorum.

hocam kendi tecrübelerime göre tdi ile 1.2 tsi arasında en az 7 krş fark var.benim araç şu anda 24 krş yakıyor. yaptığınız km yıllık 10000 üzerinde değilse bence tsi tercih edin ancak benim gibi 25000-30000 km arasında yol yapıyorsanız tercihiniz tdi olmalı.çekiş hissi tdi da daha iyi. özellikle yokuşlarda veya ara hızlanmalarda çok hissediliyor.ikinci elde tdi tabiki daha avantajlı.
  • Eeyw hocm

• Mordeaur kullanıcısına yanıt
    hocam bence vazgeçme ... sayende ankara da bir leon görme fırsatımız olucak..yeni leonu mahrum etme ankaralılar dan hep destek tam destek...bekledin zaten az daha sabret..hiç olmazsa forum arkadaşlarını üzme az daha sabret
  • Hocam bu aracdan vazgecme bende kizdim bayiye ama sonra alinca iyiki bu arabayi almisim dedim inesim gelmio :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ccoc

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Ben hala bir önceki kasa daha güzel diyorum MK2 kasa olan araç benim

yapma hocam bariz yeni kasa daha temiz çizgilere sahip

Yumurta gibi duruyor arkasi arabanin tavani bir tuhaf olmus ne bilim ya mk2 kasa leon daha guzel bence

Yeni leonun leon olan ozellikleri kaybolmus

• 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.