Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (1491. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
57.725
Cevap
368
Favori
2.584.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14891490149114921493
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vampirelf

şükür tıkırtı yok bende şimdilik 7000 km deyim.temmuz başı aldım.dik ve topraklı taşlı yollarda sorunsuz gidiyor araba.çamura battık hemen kurtardı asr altı da yakın olmasa hic korkmadan basgit.toprak yolda bile virajlarda kopma çok olmuyor.

Hocam 9000 km de çok sukur bendede zirilti trim vs yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sanırım 110 bg olayından sonra teim sesinde gelişme var

• quote:

sanırım 110 bg olayından sonra teim sesinde gelişme var

Bende 110 luk ancak kapi trimleri felaket durumda. Sag kapi ilk günden vardi solda yeni başladi. 3000km olmadi daha. Seat soundun da etkisi var sanirim konuya.

• beyler anahtarı kontakta bırakıp çalıştırmadan indim araçtan..ancak araca tekrar binmek istediğimde kapılar kilitlenmişti Allahtan yedek anahtarı kısa sürede evden alabilecek konumdaydım..hemen auto lock fonksiyonunu devre dışı bıraktım bundan kaynaklanıyor diye ama emin de olamadım..inşallah tekrar yaşamam, olmadık yerde olmadık iş açar başımıza belli olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimaster

beyler anahtarı kontakta bırakıp çalıştırmadan indim araçtan..ancak araca tekrar binmek istediğimde kapılar kilitlenmişti Allahtan yedek anahtarı kısa sürede evden alabilecek konumdaydım..hemen auto lock fonksiyonunu devre dışı bıraktım bundan kaynaklanıyor diye ama emin de olamadım..inşallah tekrar yaşamam, olmadık yerde olmadık iş açar başımıza belli olmaz

Normal şartlarda eğer aracı anahtardan açıp eğer kapıları açmazsanız belli bir süre sonra kapılar otomatik olarak kitlenir. (2003 model Corsa aracımda böyle idi) fakat kapı yada bagajı açarsanız araç hiç bir şekilde kendini kitlemezdi. Sizin anlatmanıza göre tuaf bir durum var. Allah korusun uzun yolda giderken böyle birşey gelse başınıza kalırsınız yolda. Ben sizin yerinizde olsam servise gösteririm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimaster

beyler anahtarı kontakta bırakıp çalıştırmadan indim araçtan..ancak araca tekrar binmek istediğimde kapılar kilitlenmişti Allahtan yedek anahtarı kısa sürede evden alabilecek konumdaydım..hemen auto lock fonksiyonunu devre dışı bıraktım bundan kaynaklanıyor diye ama emin de olamadım..inşallah tekrar yaşamam, olmadık yerde olmadık iş açar başımıza belli olmaz

Geçen sene yazın aynı şey benim golf 5 aracımla başıma geldi.arabayı durdurdum indim anahtar kontakta.1 dk sürmedi orjinal sis farı var mı diye sordum parçacıya geldim kapı kilitli. Allahtan cam 3-4 parmak açıktı ordan açtım kilidi.o gün bugündür araç çalışıyorda olsa ineceğim Zaman kapıyı tam kapatmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi #Erdem# -- 25 Eylül 2015; 9:01:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea

quote:

Bende 110 luk ancak kapi trimleri felaket durumda. Sag kapi ilk günden vardi solda yeni başladi. 3000km olmadi daha. Seat soundun da etkisi var sanirim konuya.

Yoldaki boyalı yavaşlatıcılatdan geçerken göstergenin ordan titreme sesi geliyor mu?

İçerisini sessizken dinlemeyi deneyin

Tırrrr, tırrr şeklinde bir ses

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tmac61 -- 25 Eylül 2015; 11:25:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tmac61

quote:

quote:

Yoldaki boyalı yavaşlatıcılatdan geçerken göstergenin ordan titreme sesi geliyor mu?

Beni neden etiketledin kardeş?

• quote:

quote:

quote:

Takinti yapmayin bu kadar.a4 v40 da bile oluyor az da olsa titreme.trim sesi asiri degilse kafaya takilmamali.sonucta ne kadarlik araclara bindigimiz ortada.

• quote:

quote:

quote:

Göstergede bir sıkıntı yok. Tek sorun kapılar. Hemde sağ kapıyı sözde serviste yaptırdım. (kapı içinde bir kapak var o yerinden çıkmış onu bantlamışlardı birdaha çıkmasın diye. Seat sound'a dayanamadı sanırım)

Bu arada golf'e okadar laf geliyor ancak 8300km oldu bütün uzun yolları da golfle yaptım. Girmedim rezil yol kalmadı kemer çamyuva oliympos ve bodrum yalıkavak gümbet vs. hem şehirler arası yolları çok kötü asvalt hemde mecbur yüksek hızla gidiyorsunuz ( Çakıllı asvaltta 130km yapmak pek hoş olmuyor araç için) . Bu koşullara rağmen hiç ses yok değil tek bir ses var, o da zaten Türkiyede başka neredeyse hiçbir golfte olmayan bir opsiyon sebebiyle olan bir kapak. ( Dynamic light asist'in ön camdaki kamerasının arka kapagı )

Dolayısıyla evet golfte leon'da sessiz değil ancak leon golf'e göre daha çok trim sesine açık bu kesin.

Birde daha dün bodrumdan istanbula döndüm. Giderken 5.0'dı. Gelirken 5.3 oldu. Bagaj full +3 kişi + arka koltukta 1 bavul. giderken 120nin altına düşmedik pek, izmir aydın da 210'a kadar çıktık genelde otobanda 150 ile gittik. Dönerken 130'un altına düşmedik. Genelde 140 civarı seyrettik.

Evet tsi tdi devamlı karşılaştırılıyor. Act bu şartlarda 5-6 lt yakarmıydı ? Hiç sanmıyorum. 110'a sabitleyip gitseydim anca bukadar yakardı. Araç eu5 105hp tdi dsg golf highline + sunroof. Leondan da ağır tabi.

Ek: Konuya değinme tek nedenim de devamli tsi çok mantıklı tdi boşuna para veriliyormuş muhabbetinin gündeme getirilmesi. Aradaki 10 bin tl farkı kapatmaktan falan bahsediliyor sanki satarken o 10 bin farkı geri almıyoruz gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exxcrea -- 25 Eylül 2015; 12:57:47 >

• Exxcrea kullanıcısına yanıt
    Yanıtınız için teşekkürler.

Araçlarda ne kadar az vida kullanılırsa o kadar çok ses yapıyor buna kanaat getirdim artık. Ön konsolda her parça birbirine plastik olarak klipsle bağlı. Bu da sallanıp ses yaptırıyor.

Şu ön konsolu halledersem gerisini kanıksayacağım artık pes ettim

Tsi-Tdi konusunda gına geldi artık. Ben sürekli kamyon arkasına gitmeye tahammül edemem bunu için dizel aldım, bursa-isanbul arası 90-170 kmh arası değişik hızlarda kullandım.ortalama 4.5

İki motor seçeneğine de saygı duymamız gerek, herkesin bütçesi, beklentisi, kullanımı farklı.

• Led arka sinyalleri geçen gün zifiri karanlıkta çektim. Çok güzel duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gürbüz G -- 25 Eylül 2015; 16:49:16 >
  • Ne denir ki

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=110458271

• quote:

Orijinalden alıntı: junkerss

Ne denir ki

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=110458271

"Bizde sorun yok" iyiymiş bu :)

Korkarım seni paylaşamayacağız Kemal, her grup kendine çekmeye çalışıyor.

Maalesef iyiden iyiye tüketim toplumu olduk.aracını alan yeni kasası çıkınca hemen değiştiriyor, geri kalanlarda şirket aracı zaten. Kimsenin böyle işlerle uğraştığı falan yok.

Umarım en kısa zamanda sorunun çözülür

• Arkadaslar mrb. Seat leon buldum almayi düşünüyorum. Araba beyaz 2014 model 50.000 km de dizel DSG ve kaza belası yok. Ekstra full led , 17 jant ve alacantra koltuk var. Lastikleri yeni değişmiş.
    sizce bu aracın piyasa fiyati nedir?

• Bayramdan sonra için sozlestik ama araba piyasasını bilmiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar destek olsun lütfen.

• Bayramda arabayla bayağı yol yaptım. İstanbul trafiğinin maşallahı var. Gerçi öğleden sonra tem de falan çok kaza oldu. Trafik oldu ama geçiciydi.
    17" jantları ve Pirelli cinturato P7 lastikleri de iyice test ettim. Girilmeyecek hızlarda birkaç virajda araba hiç istifini bozmadı. Esp falan da devreye girmedi. Pirelli lastikler premium Contact 5'lerden bariz sert ama bu sertliğin karşılığını iyice veriyor.
    Birde yakıt tüketimini paylaşayım. Tam karma bir tüketim oldu. TEM de gazlama da var. E5 de ağır ağır ilerleme de. Şehiriçi kullanımı da. Klima genelde açık. 2 kişi. Dizel DSG 17" jantlı araç.

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

Aynı yolda beş kişi ve genelde klima açık FR ACT DSG. 18" jantlı

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gürbüz G -- 26 Eylül 2015; 0:14:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: enobar

Arkadaslar mrb. Seat leon buldum almayi düşünüyorum. Araba beyaz 2014 model 50.000 km de dizel DSG ve kaza belası yok. Ekstra full led , 17 jant ve alacantra koltuk var. Lastikleri yeni değişmiş.
    sizce bu aracın piyasa fiyati nedir?

Bu aracın piyasasını öğrenmek istersen DOD''un sitesine girip 2-3 bin TL düşüğünü hesaplayabilirsin.
    Kaza bela olmayabilir. Ama ön takım, şanzıman ve tabi ki motora baktırmak lazım. Elektronik aksamlar, misal yağmur-far sensörleri hız sabitleme, klima, aynalar vs. İyice bakılması lazım. Çok km yapmış çünkü.

• Kemal sana bir soru sormak istiyorum. Bende daha evvel SD kart vardı. Daha sonra sandisk marka mini bir usb aldım. USB den müzik açıkken kontaktan anahtarı çıkardığımda bir daha ki açılışta fm radyoyla açılıyor. Media tuşuna bastığımda kaldığı parçadan değil de ilk parçadan başlıyor.
    Sende de bu şekilde oldu mu hiç?

Bir de bizim araçlar fabrika çıkışlı 16" jantlı biliyorsun. Biz araca 17" jant takdığımızda km göstergesini falan da bu jantlara göre kalibre ettirmemiz gerekiyor mu? Sanki gittiğim hızla gerçek hızım arasında bir fark var gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gürbüz G -- 26 Eylül 2015; 1:04:12 >
  • 1.6 tdi'larda da aynı hileyi yapmışlar. Ortalık çok karışacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 14891490149114921493
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.