Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (1489. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.723
Cevap
368
Favori
2.584.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14871488148914901491
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kapora verdiğim araç Kasım sonu gelecek dendi ama hala üretime geçmemiş sipariş iletildi yazıyor sadece. Kasımda gelmesi için üretime geçmesi gerekmez miydi aracın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dura-Ace

Kapora verdiğim araç Kasım sonu gelecek dendi ama hala üretime geçmemiş sipariş iletildi yazıyor sadece. Kasımda gelmesi için üretime geçmesi gerekmez miydi aracın

Gelme ihtimali var. Benim araç geçen hafta üretime girdi, bu hafta başıda gemiye sevk edildi. Önümüzdeki ptesi limana iniyor. Sizin aracınızın Kasım sonu gelebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vw bluemotion diye butun dunyayi keriz yerine koymus ya. Seat ve skodadaki araclar icin bir bilgi yok ama motor ayni sonuçta. Acikcasi dizelim olsa belirtilenden daha fazla emisyon degerine sahip olmasi beni cok da enterese etmezdi. Elin Amerikalisi cayir cayir emisyon basiyo benim dizelim etiketten fazla olsa ne olur olmasa ne olur. Turkiye zaten emisyon sınırı konusunda sikintisi olmayan bir ulke henüz.
    Haberin detayi
    http://yarimdebriyaj.com/haber/volkswagen-emisyon-hilesi-yaptigini-kabul-etti/

• quote:

Orijinalden alıntı: cenk_fb

quote:

Kapora verdiğim araç Kasım sonu gelecek dendi ama hala üretime geçmemiş sipariş iletildi yazıyor sadece. Kasımda gelmesi için üretime geçmesi gerekmez miydi aracın

Gelme ihtimali var. Benim araç geçen hafta üretime girdi, bu hafta başıda gemiye sevk edildi. Önümüzdeki ptesi limana iniyor. Sizin aracınızın Kasım sonu gelebilir.

Merhaba,
    Ağustosun ilk haftası standart 150 bg manuel fr sipariş ettim(opsiyonsuz). Tahmini teslim tarihinin kasımın ilk haftası olduğunu söyledi bayi. Siz aracı ne zaman sipariş etmiştiniz ve opsiyonlu muydu?
  • Bazı arkadaşlar hükümet kurulursa kur düşer demiş. Boşuna ümitlenmeyelim bence. Kur en fazla 10-15 krş düşer bu kadarlık düşüşü de fiyatlara şimdiye kadar hiç yansıtmadılar. Devletin ötv 3yıl önce yüzde5 artırdığı gibi şimdi de yüzde5 düşürmesi gerekiyor yoksa araba piyasası kötüye gidecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozanka

quote:

Orijinalden alıntı: cenk_fb

quote:

Merhaba,
    Ağustosun ilk haftası standart 150 bg manuel fr sipariş ettim(opsiyonsuz). Tahmini teslim tarihinin kasımın ilk haftası olduğunu söyledi bayi. Siz aracı ne zaman sipariş etmiştiniz ve opsiyonlu muydu?

Ben sipariş edeli çok oldu :) 8 Mayıs'da Fr manuel sipariş verdim. Titanium jant ve 6.5 inç ekran.

Benim kadar fazla bekleyen yoktur herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenk_fb -- 23 Eylül 2015; 19:17:08 >

• cenk_fb kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    Beklemek çok zor. Sipariş vereli 53 gün olmuş :( Ben de anlamaya başladım. 150 lik Manuel Fr şu anda forumda bir kişide vardı sanırım. Aracı aldıktan sonra ilk izlenimlerinizi bekliyoruz.
    Az bir süre kalmış. Hayırlı olsun şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanka

Teşekkürler.
    Beklemek çok zor. Sipariş vereli 53 gün olmuş :( Ben de anlamaya başladım. 150 lik Manuel Fr şu anda forumda bir kişide vardı sanırım. Aracı aldıktan sonra ilk izlenimlerinizi bekliyoruz.
    Az bir süre kalmış. Hayırlı olsun şimdiden.

Allah razi olsun, sizede Allah kazasiz belasiz kullanmayi nasip eylesin simdiden. Valla inanin gercekten zor. Hele ki aracin gelmesi yaklastikca cocuk gibi heyecanlanmaya basladim :)

• Sonax'ın cilalı şampuanını kesinlikle öneririm.
    Fazla köpürmüyor. Biraz da pahalı. Ama araba sanki showroom dan yeni çıkmış gibi duruyor.
    Herkes boya koruma falan mı yaptırdın diye sordu. Bu kadar fark edeceğini bileydim en baştan alırdım.
    Sonax konsantre oto şampuanı kullanıyordum. İyi güzel ama cilası bu kadar çok değildi. 3 yıkama da bir cilalıyla yıkamak lazımmış. Maslak Sonax daki Murat Bey söyledi.
    Bu arada Maslak Sonax bayisi gördüğüm en iyi oto kuaför. Herkese tavsiye ederim.
    Sonax Jant temizleyici sprey de epey işe yaradı. Daha geçen gün jantları bol sabunla fırçayla yıkamıştım. Jantlardan bir ton balata tozu aktı. Jantlar kendine geldi. Capcanlı oldu. Gavur alaman yapıyor kısacası

• Gürbüz G kullanıcısına yanıt
    Aracım Geldiğinde dediklerini temin edip kullancam hocam sağol
  • Merhaba arkadaşlar,

İstanbul-bursa-istanbul toplam 600km yol yaptım.

1.6tdi 110 luk araçla ilk uzun yolum oldu.

Yakıt; gidiş klima kapalı ve araç 2+1 bebek ve valiz. 4.2 ortalama. Dönüş aynı kişiler ama klima farkı 4.5 olarak eve geldim.

Yollar; bütün yol e-5 ten gittim.körfezi dolaştım yollar boştu 90a sabitledim.

Konfor; kütük üstünde gittim :) lastikleri comfor ayarlarına getirmiştim ama yoldaki bozuklukları hissettiriyor öZellikle yüksek hıZlarda.

Yalıtım; hiç yalımı iyi aracım olmadığı için birşey diyemem. Fena değil

Trim sesleri; göstergeyi söküp öyle gideceğim en sonunda tıkır tıkır mahvoldum. Dönüşte de klima ünitesinden çıtırtılar gelmeye başladı. Bi de arka koltuklardan ses geliyor 😌

Saygılar

• tmac61 kullanıcısına yanıt
    Abi benim de kapılardan ve sanırım B sütunundan parke taşlı yollarda tıkırtı değil de vuvuzela geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

Abi benim de kapılardan ve sanırım B sütunundan parke taşlı yollarda tıkırtı değil de vuvuzela geliyor

Bizimkilerin evin orda kullandığım araçlar;

Babamın 2011 corolla sonuç: tık yok
    Akrabanın 2006 a3 sonuç: tık yok
    Benim 2015 leon(500kmde) : tıkır tıkır, cızz

Güler misin ağlar mısın

• tmac61 kullanıcısına yanıt
    Ben artık dalgaya vuruyorum abi tavsiye ederim

O değil de Kemal'i İstanbul'a getirtmek lazım. Trabzon da falan çocuk çürüyüp gidecek. Bizim arabaları da bir elletmiş oluruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gürbüz G -- 23 Eylül 2015; 22:23:23 >
  • 150 Hp Manuel ACT FR. 5 kişi + Bagaj. Ankara-İzmir.

https://imageshack.com/i/p5PSAQjFj

• quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

150 Hp Manuel ACT FR. 5 kişi + Bagaj. Ankara-İzmir.

https://imageshack.com/i/p5PSAQjFj

4.7 harika ancak hiziniz 90 100u gecmemis gibi.ort hiz epey dusuk.
    Ben de bazen 90 100u gecmemeyim diye yola cikiyorum ancak dayanamiyorum basiyorum ozellikle rampalarda gaza geliyorum daha cok basiyorum sonuç 5.5 litre
    Nitekim 5000 km lik uzun donem verim 5.9 litre km başi 26-27 kurus civari
    Not 1.2 tsi manuel 17 jant aracim.

Buradan 1.6 tdi & 1.2 tsi kiyaslamasi yapabiliriz.
    Tdi 5 litre dir(tahminim) karma yakit tuketimi.
    Yani km de 20 kurus diyebiliriz.
    Ort.yilda 15000 km yapan suruculer icin 1.2 tsi 4100 liralik benzin tdi icin ise 3000 liralik mazot demek.
    Arada 1100 lira fark.birde yillik 350 liralik vergi farki var.bakim vs katmiyorum ve yilda 750 lira tdi avantajli olursa aradaki 13 14bin lirayi nasil amorti edecek anlamadim

• leoncucan L kullanıcısına yanıt
    Doğru tahmin 90-100 nadiren geçtim sürekli bu aralıkta gittim. Ayrıca tdi o farkı amorti etse bile sürüş ve performansın verdiği keyfi veremez. Kısacası tsi candır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba0392 -- 24 Eylül 2015; 2:42:34 >
  • tsi basmayınca 5 lt yi geçmiyor ama öyle bi motor ki gaza getirip illa bastırtıyor.ozaman 6 yi geçiyor hele otobanda arkadan biri selektör yapınca ulan arabam basınca gidiyorda ben yavaş gidiyodum demek için ve birden 160 i görünce dikizden elemanı kaybettiğinde verdiği his çok keyifli.bazen de rampada gitmeyem astra ve meganlarin dizellerini geçmek.at gibi araba vur kırbacı koşuyor resmen.
    bu arada 12.000 dizel farkını attım enparaya 100 lira faiz veriyor yarım depo benzin eder aylık ki zaten ortalama aylık bi depo bana yetiyor.aylık ortalama bi depoyu geçmeyen in vergi ve bakım farkı da yanına kar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

Ben artık dalgaya vuruyorum abi tavsiye ederim

O değil de Kemal'i İstanbul'a getirtmek lazım. Trabzon da falan çocuk çürüyüp gidecek. Bizim arabaları da bir elletmiş oluruz

O aklıma geldi, yemek konaklama dahil hafta sonu misafir edebilirim.

Burdaki pazar yerine çekeriz tek tek elden geçirir.

• hepinizin mübarek kurban bayramını kutlar, sağlıklı huzurlu kazasız belasız günler dilerim.
  • 
Sayfa: önceki 14871488148914901491
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.