Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (1485. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
57.723
Cevap
368
Favori
2.584.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14831484148514861487
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bıyık denen şey leon cupra daki gibi plaka ile üst ızgara arasına yapılan oval siyah stickerlar.
    SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tşk. Guzel detaymis

• quote:

Orijinalden alıntı: junkerss

Vag com ile sensör algı bölgesini ve hassasiyetini değiştirmek mümkün. A3 kodlamalarında görmüştüm. Çok gerek görmediğim için leon için kurcalamadım.

İnsan sensöre alışınca haddinden fazla güvenmeye başlıyor. Ve başka arabaya binince resmen acemileştiğinizi hissediyorsunuz. Ben pek güvenmiyorum sensöre ve aynadan da kontrol ediyorum.

Plastik aksamın boyasına yapıştırıcı katıldığı için ton farkı olabiliyor. Depo kapağı ve tamponlarda ton farkı olan bir çok araç var. Gece karanlıkta flaşlı foto çekerseniz çok net belli olur ton farkı

Tampondan daha alcak yukseltileri engelleri gormese. Daha yuksek olanlari gorse bana yeter aslinda. Tekeri kaldirima dayarim en azindan. Bunun olumsuz bir yani yoktur sanirim.
    En kotu herseyi görse kaldirima hic yanasmam kaldirima teker dayamak zorunda degiliz sonucta ama gormedi benimki. Resmen kaldirima vurdum yani optik orali olmadi bile.
    Ayni soru on taraf icin de gecerli. Bazi dikey park alanlari var kaldirimlari alcak, tamponu ustune cikarip tekeri dayayabiliyorsun. Ama bazilari yuksek acaba tamponu takar miyim kurtarir mi diye ikilemde kaliyorum. Optigin yardimci olmasi lazim.
    Aliskanlik hat safhada oldu bende. Geri giderken kulaklari pur dikkat yapmaya baslamisim sadece. Vag com ile bi ayar cektirmeyi dusunebilirim serviste eger oyleyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sk8ter_Boi -- 20 Eylül 2015; 16:01:32 >

• Sk8ter_Boi S kullanıcısına yanıt
    Kaldırımın her yerde 18 cm olduğu bir ülkede adam optiği kaldırıma göre ayarlama gereksinimi duymamış heralde Dediğiniz gibi maximum teker dayanır ve durursunuz. Hatta öndeki tampon altı spoilerin bile değmemesi lazım çoğu yerde. Biz kaldırım üzerine kaldırım yapılan; 45 cm kaldırıma sahip bir ülkedeyiz... Tamponu kaldırıma vurma lüksümüz var Kaldırıma yanaşınca kapıyı açamadığım zamanlar oluyor.

İlk zamanlar güvenip geri yanaşmalarda kuka veya mantar tarzı şeylere dokundurmuşluğum var benimde. Ondan sonra sensörü ikincil yardımcı olarak kullanmaya başladım.

Yetkili Servis bu konuda bir şey yapmaz muhtemelen. Bilgi sahibi bile değillerdir.

• Bu modifiyeyi yapanların atladığı bir şey var. Cupra'da tamponun en altındaki çıta gövde renginde, yani sadece plakalığın bulunduğu kısım siyah. Oysa sonradan yaptıranlar en alttaki çıtayı da siyah kaplatıyor. Böyle olunca görüntü hoş olmuyor bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

Bu modifiyeyi yapanların atladığı bir şey var. Cupra'da tamponun en altındaki çıta gövde renginde, yani sadece plakalığın bulunduğu kısım siyah. Oysa sonradan yaptıranlar en alttaki çıtayı da siyah kaplatıyor. Böyle olunca görüntü hoş olmuyor bence.

Bence öyle daha güzel durdu
    Biz de öyle yaptırdık. Cupra ya benzetme gibi bir düşüncemiz yoktu.
    Hatta piyano black çok çingene işi oldu. Mat renge kapladık.
    Kişisel tercihler sonuçta

• Yav herkes 17 janta geçti. Ben uygun fiyata bi jant bulamadım gitti
  • skyline334 kullanıcısına yanıt
    Sct de var bir ilan. 2500 diyordu. Bir de yekili servis keleşler oto var izmitte. Bazen onlarda çıkma sıfır oluyor bir bakın hatta konunun son mesajında keleşlerin adı geçmiş

http://www.seatclubturkey.com/showthread.php?t=60601

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 20 Eylül 2015; 18:25:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyline334

Yav herkes 17 janta geçti. Ben uygun fiyata bi jant bulamadım gitti

17 jant iyidir bayiden 1 ay erken almak icin 17 jant ve alcantraya razi olup aldim yoksa standrt donanim alcaktim
    Boşuna 2650 lira verdik diyodum.araci bir gordum ozellikle alcantra harika jant zaten ben buradayim diyo.işin ilginç tarafi araci aldim 1 hafta sonra 2000 lira zam yedi.eğer 2650 lira boş yere vermeyim diye 1 ay daha bekleseydim zam yiycektim elde var sifir olacakti

• quote:

Orijinalden alıntı: junkerss

Sct de var bir ilan. 2500 diyordu. Bir de yekili servis keleşler oto var izmitte. Bazen onlarda çıkma sıfır oluyor bir bakın hatta konunun son mesajında keleşlerin adı geçmiş

http://www.seatclubturkey.com/showthread.php?t=60601

Kemal ben aracımı ilk alırken bu jantları opsiyon olarak sipariş vermiştim.Seat ın orijinal sitesinde 1150 tl idi , benim aracın üstünde bulunan 16 jant ve ona uygun lastiği alıp bunu uygun bi fiyata vermişlerdi bana. Bu fiyat şaka gibi

• BasicWarrior kullanıcısına yanıt
    Piyasada jant az abi. Satanlar burunlarından kıl aldırmıyor.
    Ben de eski lastiklerimi verip 2.100 TL'ye zar zor aldım. Eski 16" jantlarımı mevcut kış lastiğime takıcam.
    Alınacak lastiklerin kondisyonu da önemli. Bazıları var 20.000 km'de ki lastikli jant takımına 2.500 TL yazmışlar.
    Allah'tan benim lastikler 7mm civarı diş derinliğinde. 2014 sonu üretimi.
    Aracı sıfır alacaklar bence kesinlikle ekletmeli 17" dynamic jantı. Çok farklı bir hava katıyor kesinlikle.
    Advanced paket gayet mantıklı.

• Gürbüz G kullanıcısına yanıt
    Evet Gürbüz bu jant gerçekten değiştiriyor aracı. Bide bayide değiştirmeye kalksan 16 jant ellerinde çok olduğundan ölü fiyata alıyor belkide hiç almıyor.
    Bana 16 yı almayız demişlerdi mesela.
    İyiki bu konuda amatörlük yapıp almamazlık yapmamışım.Diğer araçlarda ala.koltuk bide geniş ekranı görünce kendime saydırıyorum inanki.

• BasicWarrior kullanıcısına yanıt
    Doğuşun eski araç sahiplerine en büyük kazığı kesinlikle advanced pakettir. Bütün güzel opsiyonlar o paketin içinde. Led paket 4.000 TLydi. 6.500 TL ye alkantra deri, geniş ekran, 17 jant park sensörleri ve Led farlar gerçekten çok avantajlı.

• Bana da 17 janti artık kimse 16 ya bakmaz diye satti. Biz de zaten artik siparis gecmiyoruz 16" dedi. Baktim janta tmm dedim aliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sk8ter_Boi -- 20 Eylül 2015; 22:25:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leoncucan

quote:

Orijinalden alıntı: skyline334

Yav herkes 17 janta geçti. Ben uygun fiyata bi jant bulamadım gitti

17 jant iyidir bayiden 1 ay erken almak icin 17 jant ve alcantraya razi olup aldim yoksa standrt donanim alcaktim
    Boşuna 2650 lira verdik diyodum.araci bir gordum ozellikle alcantra harika jant zaten ben buradayim diyo.işin ilginç tarafi araci aldim 1 hafta sonra 2000 lira zam yedi.eğer 2650 lira boş yere vermeyim diye 1 ay daha bekleseydim zam yiycektim elde var sifir olacakti

Can kardeş kedi gibi dört ayak üzerine düşmüşsün helal olsun.

Kadir gecesi mi doğdun mübarek

• Gürbüz G kullanıcısına yanıt
    Plaka biraz pahalı yaptırmışsın hocam senin araçtaki gibi seat sport yazan pleksi ve plakayı 100 tl ye yaptırdım 2 hafta önce..

• SelahattinB S kullanıcısına yanıt
    App plaka dahil mi peki?
    Malzemesi böyle oval plastik pleksi olamaz. Ucuz plakalıkları gördüm. Açıkcası normal plakalıktan farkları yoktu.
    SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gürbüz G -- 21 Eylül 2015; 8:38:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SelahattinB

Plaka biraz pahalı yaptırmışsın hocam senin araçtaki gibi seat sport yazan pleksi ve plakayı 100 tl ye yaptırdım 2 hafta önce..

Siz nerede ve kime yaptırdınız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynayı siyaha boyatan ya da kaplatan var mı?
    Kaplama zamanla çıkıyor diyorlar ne kadar doğru?

Kaplatanlar rica etsem resim paylaşabilirler mi

• Merhaba,
    Malesef yeni bir zam dalgası daha geldi. 1 Ağustos'ta sipariş ettiğimiz araç 69000 iken şimdiden 72000 oldu.
    http://www.seat.com.tr/fiyat-listesi/2015-fiyat-listesi.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozanka -- 21 Eylül 2015; 13:44:22 >
  • 
Sayfa: önceki 14831484148514861487
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.