Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (1424. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.732
Cevap
368
Favori
2.584.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14221423142414251426
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mertlevent

arkadaşlar merhaba.

önümüzdeki hafta leon fr dsg siparişi vereceğim sanırım. plus paket + vites kulakçıkları ve seat sound system opsiyonlarını eklediğimde araç 79-80 bin lira gibi bir şey oluyor. etrafımdaki herkes leon'a o kadar para verme, gel ikinci el x bi araç bakalım diye kafamı kurcalıyor. yahu şu an bütün araçların fiyatları bu şekilde zıplamış durumda. ne yapalım yani leon 80 bin'e geliyorsa. siz ne diyorsunuz merak ediyorum açıkcası. bir de ne kadar indirim alabilirim, var mıdır bi tahmininiz? ha bi de şu plus paket gerekli mi sizce? 3.250 gibi bir fiyatı var. teşekkürler.

Daha bugun fr dsg ile 400 km'yi geçtim ve o fiyata alınabilecek sıfır bir araba olarak fr dsg bana kalırsa akıllı bir seçim olacaktır.. ikinci el olarak bakarsanız tabii ki bmw, mercedes bakabilirsiniz ancak sıfır ve performanslı bir araç istiyorsanız hiç beklemeyin derim

• quote:

Orijinalden alıntı: Safak Akpınar

Arkadaşlar merhaba 3 yaşındaki aracımızı bazı maddi durumdan dolayı sattığımız için yeni bir araç almaya niyetlendik.. Gözüme sürekli çarpan seat leon almaya karar verdik ve cuma günü çankaya doğuşa gittik. Aracımızı 0 dan sipariş gireceğimiz için ağustosun ilk haftası tekrar davet etmemizi söylediler. Bizde bu hafta içi gidip kapora yatırıp siparişimizi geçeceğiz. Araçta;

1.6 Tdi cr olarak seçtim. Alor mavi,leon style advanced paket(17'',alcantra koltuk,optik park, led vs), arka görüş kamerası,karartılmış cam ve sunroof+iç aydınlatma 79.950 liraya denk geliyor. 3000 liralık indirimi hemen yaptılar ve sanırımda siparişi verirken %1 düşerler diye düşünüyorum. 75.ooo +- liraya denk gelicek.

400 sayfadan beri forumu okuyorum(mart2015).. Okudukça sorular kafamda oluşuyor. Bir kaçını şimdi sormak istedim..

1.Alor mavi tercih etsek mi pek emin değilim bana kalsa lacivert veya siyah istiyorum.. Alor mavi görmüş arkadaş varsa tepkilerini almak isterim.
    2.Sipariş sonrası doğuşta ki temsilci bize kasıma kadar beklememiz gerekeceğini söyledi.. Forumda bazı arkadaşların siparişi geçtikten sonra 1 ay bazende 2 ay bekledikten sonra araçlarına kavuştuklarını gördüm.. Kasıma kadar bekleyecek bi opsiyon seçtiğimizi düşünmüyorum. Bu sebeple 2 ay beklemeye değer mi sizce seçtiğim opsiyonlar..
    3. Led farların bir sayfada yakıt sarfiyatını artırdığını okuduğumu hatırlıyorum.. Gerçekten böyle mi?
    4.Youtube da 1.6tdi cr style videolarını izlediğimde aux ve usb girişlerini torpido da olduğunu gördüm.. mayıs ayında zam ile birlikte sanırım motorda değişmiş ve sonraki üretimlerde aux ve usb girişleri ön konsolda mı?
    5. İç ambiyans aydınlatmasında ayak aydınlatması mevcut mu?
    6. hız sabitleme bütün araçlarda üstünde geliyor sanırım, opsiyon olarak görmedim.. doğru mudur?

Sadece alor mavi rengi hakkında bilgi vereyim; aracın hatlarını hem gece hem de gündüz belli edebilecek bir renk. Hele ki güneş ışığında çok güzel bir mavi tonuna bürünüyor. Bir daha sipariş versem yine alor mavisi seçerim ancak renk işi tamamen zevk ve tercih meselesi :) daha dün izmir-kuşadası trafiğinde motor üstünde bir çift ışıklarda yanımda durdu genç bir şey söyledi anlamadım camı açtım, aracınıza çok yakışmış bu renk aman nazar değmesin gerçi kendi nazar boncuğu gibi dedi :)

• quote:

Arkadaşlar merhaba 3 yaşındaki aracımızı bazı maddi durumdan dolayı sattığımız için yeni bir araç almaya niyetlendik.. Gözüme sürekli çarpan seat leon almaya karar verdik ve cuma günü çankaya doğuşa gittik. Aracımızı 0 dan sipariş gireceğimiz için ağustosun ilk haftası tekrar davet etmemizi söylediler. Bizde bu hafta içi gidip kapora yatırıp siparişimizi geçeceğiz. Araçta;

1.6 Tdi cr olarak seçtim. Alor mavi,leon style advanced paket(17'',alcantra koltuk,optik park, led vs), arka görüş kamerası,karartılmış cam ve sunroof+iç aydınlatma 79.950 liraya denk geliyor. 3000 liralık indirimi hemen yaptılar ve sanırımda siparişi verirken %1 düşerler diye düşünüyorum. 75.ooo +- liraya denk gelicek.

400 sayfadan beri forumu okuyorum(mart2015).. Okudukça sorular kafamda oluşuyor. Bir kaçını şimdi sormak istedim..

1.Alor mavi tercih etsek mi pek emin değilim bana kalsa lacivert veya siyah istiyorum.. Alor mavi görmüş arkadaş varsa tepkilerini almak isterim.
    2.Sipariş sonrası doğuşta ki temsilci bize kasıma kadar beklememiz gerekeceğini söyledi.. Forumda bazı arkadaşların siparişi geçtikten sonra 1 ay bazende 2 ay bekledikten sonra araçlarına kavuştuklarını gördüm.. Kasıma kadar bekleyecek bi opsiyon seçtiğimizi düşünmüyorum. Bu sebeple 2 ay beklemeye değer mi sizce seçtiğim opsiyonlar..
    3. Led farların bir sayfada yakıt sarfiyatını artırdığını okuduğumu hatırlıyorum.. Gerçekten böyle mi?
    4.Youtube da 1.6tdi cr style videolarını izlediğimde aux ve usb girişlerini torpido da olduğunu gördüm.. mayıs ayında zam ile birlikte sanırım motorda değişmiş ve sonraki üretimlerde aux ve usb girişleri ön konsolda mı?
    6. hız sabitleme bütün araçlarda üstünde geliyor sanırım, opsiyon olarak görmedim.. doğru mudur?

Merhaba;
    Ustalar da cevap verecektir ama ben de bildigim kadariyla cevap yazayim.
    1-Alor mavi cok super bir renk, turkuaz rengine benziyor. Ben beyaz fr aldim, simdi siparis versem kesin bu renk siparis verirdim. Tek dezavantaji kucuk hasarlarda boya rütuşlarinda ayni rengi tutturmak zor olabilir.
    2-ekstra olarak sadece bir opsiyon bile isteseniz arac ozel olarak uretileceginden 10-12 haftada teslim ediliyor. Ben seat sound sistem, 5.8 ekran, diz ve arka yan hava yastiklari ekletip 26 subatta siparis verip 6 mayista teslim almistim.
    3-Led farlar aksine halojen ve xenon farlara gore cok daha az elektrik sarfiyati yapar.
    4-Evet aux ve usb girisleri on konsola klimanin altindaki gozun sag taragina alindi.
    5-ayak aydinlatmasi var ve tum isiklarin siddetini ayarlayabiliyorsunuz.
    6-Hız sabitleme fr da standart ama styla da standart mi bilemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

1- alor mavi çok hoş bir renk. Apollo maviye göre daha tatlı ve aracın hatlarını açığa çıkaran bir renk. İki üç sayfa önce renklerden örnekler vermiştim bakabilirsiniz.
    2- fabrika zaten ağustosta tatile giriyor. Eylül başında üretimi planlansa ancak kasıma gelir. Beklemekten başka çare yok. Opsiyonlarınız da güzel.
    3- led far yakıt sarfiyatını arttırmaz. Ledler daha küçük güç tüketir.
    4- yeni euro6 110 hp motora geçildi. Ayrıca aux ve usb girişleri el altı göze alındı.
    5- hiç bir opsiyon almasanızda hız sabitleme ve ayak aydınlatma style pakette standart.

Bir de eğer alabiliyor iseniz 6.5" ekran alın.

• 2. El temiz kullanılmış 10000 km de güzel bir leon fr bulup aldım 51000 tl ye.Sıfır almayı hiç düşünmedim bütcemi oldukça aşıyo diye.Bu fiyat ilaç gibi geldi uzun zamandır istediğim bir araç için. Şehir dışı gerededen benzzin aldım karabüğe kadar yakıt tüketimim oldukça iyiydi.Yol bilgisayarı 3.8 lt gösteriyodu.genelde düz ve yokuş aşağı yoldur.çok az rampa var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cuins -- 2 Ağustos 2015; 17:30:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cuins

2. El temiz kullanılmış 10000 km de güzel bir leon fr bulup aldım 51000 tl ye.Sıfır almayı hiç düşünmedim bütcemi oldukça aşıyo diye.Bu fiyat ilaç gibi geldi uzun zamandır istediğim bir araç için. Şehir dışı gerededen benzzin aldım karabüğe kadar yakıt tüketimim oldukça iyiydi.Yol bilgisayarı 3.8 lt gösteriyodu.genelde düz ve yokuş aşağı yoldur.çok az rampa var.

Hayirli olsun kazasiz belasiz binin insallah.kac model araciniz kaza boya tramer var mi?

• selam arkadaşlar seat leon 1.2 tsi dsg 60.400 diyor sitesinde, bu fiyatdan ne kadar indirim sağlayabiliriz, çünkü advanced paket ve sunroof da ekletmek istiyorum..
  • Hocam forumda birkaç kişide benim aldığım indirimi almış , sanırsam kota bu civarda.
    Araç sipariş esnasında 3000 tl indirim aldım. led paket + sunroof eklettim.17 jant ve lastik için 500 tl fark ödedim.
    Tek pişman olduğum nokta geniş ekran ekletmemekti.daha doğrusu araç geldikten sonra forumda gezerken opsiyon olarak ekranın büyütülebileceğini öğrendim
    Bayi izmit keleşler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BasicWarrior -- 2 Ağustos 2015; 19:36:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: junkerss

quote:

1- alor mavi çok hoş bir renk. Apollo maviye göre daha tatlı ve aracın hatlarını açığa çıkaran bir renk. İki üç sayfa önce renklerden örnekler vermiştim bakabilirsiniz.
    2- fabrika zaten ağustosta tatile giriyor. Eylül başında üretimi planlansa ancak kasıma gelir. Beklemekten başka çare yok. Opsiyonlarınız da güzel.
    3- led far yakıt sarfiyatını arttırmaz. Ledler daha küçük güç tüketir.
    4- yeni euro6 110 hp motora geçildi. Ayrıca aux ve usb girişleri el altı göze alındı.
    5- hiç bir opsiyon almasanızda hız sabitleme ve ayak aydınlatma style pakette standart.

Bir de eğer alabiliyor iseniz 6.5" ekran alın.

İlk defa dediğinize katılamıyorum :)) Renk mevzusunda..

Allor mavisi fotoğraflarda internet sitesinde evet gerçekten çok güzel görünüyor.. Bizde aracı almadan önce apollo ile allor arasında kalıp parasını fazla bulmuştuk o zaman 2.350 idi..

Sonra benim araç geldi rengin fotoğraflardan çok daha güzel olduğunu gördüm.. Bahsetmiş olduğunuz hatlar apolllo mavide benim şahsi fikrim daha bir sert gösteriyor..

Geçen o fotoğraflarda güzel görünen parıldayan allor mavisi leonu yolda canlı olarak görmemle iyiki apollo almışım dedim.. Çok yakınında deildim ama uzakdan sütlü mavi gibi mat bir görüntüsü vardı.. Eşimde daha önce sölemişti allor gördüm bugün beğenmedim diye..

Allor alacaklara yakından görmeden karar vermesinler derim.. Çünkü fotoğraflarda hakikaten çok güzel görünüyor..

• quote:

2. El temiz kullanılmış 10000 km de güzel bir leon fr bulup aldım 51000 tl ye.Sıfır almayı hiç düşünmedim bütcemi oldukça aşıyo diye.Bu fiyat ilaç gibi geldi uzun zamandır istediğim bir araç için. Şehir dışı gerededen benzzin aldım karabüğe kadar yakıt tüketimim oldukça iyiydi.Yol bilgisayarı 3.8 lt gösteriyodu.genelde düz ve yokuş aşağı yoldur.çok az rampa var.

51 bin cok iyi fiyat fr icin. En fazla 2013 tür modeli. Belki 1-2 parca boya vardir. Ama temiz dediginiz icin ufak hasardir. Bence cok iyi hayirli olsun

• Kaza boya tramer yok. 2013 aralık trafik çıkışlı sıfır kokusu üzerinde.leon fr ı Uzun zamandır takip ediyodum böyle bir ilan çıkınca kaçırmak istemedim..

• quote:

Kaza boya tramer yok. 2013 aralık trafik çıkışlı sıfır kokusu üzerinde.leon fr ı Uzun zamandır takip ediyodum böyle bir ilan çıkınca kaçırmak istemedim..

Sanruf led farlar varmi?

• dewr kullanıcısına yanıt
    Hocam renk zevk ve tercih meselesi apollo size daha hoş görünebilir. Bir şey denemez. Apollo renk olarak çok hoş bir renk ancak ben koyu renkleri düz hatlı araçlar hariç sevmiyorum. Mesela siyah a6 çok güzel duruyor ama leon hiç hoş gelmiyor bana

Bu yüzden alor mu apollo mu derseniz alor derim. Apollo alınırsa nikelaj detaylar katılmalı. Sis farı çerçevesi, krom cam çıtası vs.

Siz ne renk alırsınız derseniz teknik gri derim. Ama...

Bir de gerçekler var. Bakım kolaylığı, zamana karşı dayanımı, yazın iç sıcaklık, boyatma durumunda renk tonu farkı oluşma ihtimali vs vs derken gerçekte aldığım araç beyaz

Bir kez bordo bir kez de lacivert bir araç aldık başımıza bela oldular. Yetkili serviste boyanmalarına rağmen iki parçanın tonunu tutturmakta çok zorlandılar. Ve sonra, sonraki 8 aracımız da beyaz oldu

Allah kaza bela vermesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 2 Ağustos 2015; 20:53:33 >

• Sunroof ve ön led yok.

• BasicWarrior kullanıcısına yanıt
    hocam o zaman 57.400 araç için diyebiliriz, opsiyonlar için indirim olmaz herhalde.. 57.400 + opsiyonlar, bu arada abim geçen yıl seat leon st aldı, aynı bayiden alırsak bir farkı olurmu??

• Hocam opsiyon işini forumdaki ustalar daha iyi bilir ama araçta indirim yaparlar bence.
    Geçen sene kardeşime aynı bayiden ibiza aldık , hem araçtan hemde müşteri memnuniyetinden baya memnun kalmıştık.bende araç alacağım zaman seata i gittik baktık araca.ben değil ama babam baya pazarlık yapan biridir.normal zamanlarda birşey alacağı zaman araştırır durur , eskiden ben utanır dükkandan çıkardım şimdi izleyip satıcının haline gülüyorum
    Aracımın siparişini verirken satış müdürü belki yalan atmıştır belki doğrudur bilmem ama 3000 tl lik indirimi sizden başka kimseye yapmadım yapmamda demişti.bu arada aracın parasını peşin ödedik.
    İndirim için sıkıştırın bence kaybedecek birşey yok. sipariş sonrası size verecekleri hediyelere kanmayın.ben anahtar kılıfı aldım sıkıldım ikinci olan kılıfsızı kullanıyorum.bagaj havuzu olsada olur olmasada varlığından haberdar bile değilim , bagaja birşey koyduğum yok.kapı iç çıtalarına leon yazısı koyacaklardı o ara kıl kapmıştım istemedim bile.

• quote:

audi led farların yakıt tüketimine olumlu etkisini kanıtlamıştı. seatta da durum farklı değildir.
  • quote:

Sunroof ve ön led yok.

Araciniz 58bin liraya gelmis gibi dusunun.fr deyince akla led ve sanruf geliyor. 51e yinede super fiyat cunku 1.2 style tsi o fiyata gidiyor hayirli olsun

• 2013 aralıkta fr da led stoplar ve park sensoru standart idi( sensoru tam hatırlamıyorum). Ayrıca kapaklı esya gozu, koltuk altı gozler vs standart idi. Ancak on farlar halojendi ve sunroof opsiyondu. O donemde 1.4 tsi 140 hp style vardı. Benim aldıgım arac 1.4 tsi 140 hp style. 1.4 tsi FR ile style aynı motora sahipti. Ve aralarında 3 bin tl fiyat farkı vardı.

Style pakette ise 1.2 tsi ile 1.4 tsi arasında 2 bin tl fark vardı. Sonra bu fark 700 tl ye kadar dustu.

Led paket 3 bin tl sunroof ise 1900 tl idi.

Kısaca arkadas 51 bin tl ye su anki piyasaya gore cok iyi almıs. Ama satan arkadas aldıgı zamanki tl fiyatına satmıs. Aklınca zarar etmedi. Ama euro kuruna gore bol carp yaparsak zarar etmistir.

1.4 tsi 140 hp fr manuel aracın o zamanki fiyatı 50.400 tl idi.

Alana da satana da hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 2 Ağustos 2015; 23:05:39 >
  • quote:

Kaza boya tramer yok. 2013 aralık trafik çıkışlı sıfır kokusu üzerinde.leon fr ı Uzun zamandır takip ediyodum böyle bir ilan çıkınca kaçırmak istemedim..

Hayırlı olsun fiyat çok çok iyi hatta ucuz
  • 
Sayfa: önceki 14221423142414251426
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.