Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir Kullanıcı, 10 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
54.753
Cevap
383
Favori
2.242.054
Tıklama
Giriş
    3491 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: frturk

quote:

Orijinalden alıntı: why

Maşallah kazasız belasız sürüşler.Şu aracı bok atanları anlamış değilim.Nazarlık al bir tane.

At naliyla birlikte kocaman bir nazarlik hediyr geldi ama at nalini nereye asabilirim bilmiyorum :))

aman hocam, nazar boncuğu sakat birşey.
    Nazar duası alıp asman caiz.
    Kazasız-belasız kullanman dileğiyle.
    |
    |
    Leon 1.2 TSI + SEAT Full LED/ LED Gündüz Sürüş Farı / Led Arka Stop Lambaları + Sunroof + 17" Alüminyum Alaşımlı Jantlar bunu almayı düşünüyorduk fakat 1.4 125 hp TSI Leon FR nin fiyatı ile bizim istediğimiz 1.2 TSI ( led'li sunroof'lu) Leon ile neredeyse aynı fiyat olduğunu görüp (3 bin TL fark) 1.4 LEON FR 125hp almaya karar verdik. Ama forumdaki yorumları okuduktan sonra 1.4 LEON FR 125hp mi? 1.2 LEON 110hp TSI mı? alalım karar veremedik çünkü 125hp leon fr'ın yakıt tüketimini ve yol performansının pek beğenilmediğinin sonucuna vardık. Şuan çok kararsız durumdayız,bilemiyoruz ne yapalım hangisini alalım bize yardımcı olursanız çok seviniriz.
    @junkerss

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MGM Barut -- 1 Ağustos 2015; 11:12:54 >
    Xiaomi Mi 9T 6/128GB Siyah OnePlus 7 PRO 12/256GB Nebula Mavi Xiaomi MiPad4 Plus 4/128GB Siyah OnePlus 6T McLaren Parlak Siyah.Oneplus 6T 8/128GB Parlaksiyah Xiaomi Mi 6X 6/64GB Kırmızı OnePlus5 8/128GB-Mi6 6/128GB Seramik-Mi Note 2 6/128GB-Mi5 S PLUS 6/128GB GRAY-RedMi NOTE 3 PRO 32GB-MiPAD1-LG G2 32GB BEYAZ-XIAOMI CAR DVR CAMERA-ASUS NOTEBOOK-TOYOTA C-HR 1.2 TURBO İNCİBEYAZ
  • Yüzbaşı
    835 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MGM Barut

Arkadaşlar Merhabalar, birkaç haftadır konuyu takip ediyorum kafamda birkaç soru oluştu
    Leon 1.2 TSI + SEAT Full LED/ LED Gündüz Sürüş Farı / Led Arka Stop Lambaları + Sunroof + 17" Alüminyum Alaşımlı Jantlar bunu almayı düşünüyorduk fakat 1.4 125 hp TSI Leon FR nin fiyatı ile bizim istediğimiz 1.2 TSI ( led'li sunroof'lu) Leon ile neredeyse aynı fiyat olduğunu görüp (3 bin TL fark) 1.4 LEON FR 125hp almaya karar verdik. Ama forumdaki yorumları okuduktan sonra 1.4 LEON FR 125hp mi? 1.2 LEON 110hp TSI mı? alalım karar veremedik çünkü 125hp leon fr'ın yakıt tüketimini ve yol performansının pek beğenilmediğinin sonucuna vardık. Şuan çok kararsız durumdayız,bilemiyoruz ne yapalım hangisini alalım bize yardımcı olursanız çok seviniriz.

Hocam leonum yok ama leon beğendiğim ve takip ettiğim bir araç olduğu için devreye gireyim :)
    burada öncelikli olarak aracı kaç yıl kullanacaksınız? Çünkü genel görüş opsiyonlu araç satarken biraz daha çok kaybettirir. O yüzden kısa vade de fr daha iyidir. Ancak aracı şehir içinde kullanırım çok fazla performansla işim olmaz derseniz 1.2 tercih edilebilir. Şahsen kendim alacak olsam 125lik fr modelini seçerdim ama 6.5 medya ve diz+arka yan hava yastığı seçenekleri ile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    2006 Seat toledo 1.6 stylance
    2012 Toyota Auris d4d comfort ekstra
    2016 greyder hovercraft 42 numara 😆

• Yüzbaşı
    269 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: schumy1356

quote:

Orijinalden alıntı: frturk

quote:

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

Kardeşim hayırlı olsun, Allah nazarlardan saklasın.
    Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Renk harika, resimlerden öyle görünüyor.

Aracı hangi opsiyonlarla aldın, ne kadara mal oldu?
    Arkadaşıma da sipariş etmeyi düşünüyoruz kısmetse.

Opsiyon olarak;

- Alor mavi
    - Alcantara döşeme
    - 6,5 inch ekran
    - Seat sound system
    - Direksiyondan vites seçeneği
    - Arka yan hava yastıkları

5 ay önce 77.800 liste fiyatıydı. Dün teslim aldığımda ise 81.100 liraydi liste fiyatı. İndirimlerle birlikte 79.600 e mal oldu.
    Bunun yanında 2 yıl garanti uzatma, kasko, trafik sigortası ise 4.600 lira

Arkadaşınızı leon sahibi yapalım bence :))

Bu kadar indirimi hangi bayiden aldınız acaba?

Izmir/Alsancak Vosmer bayiisinden hocam. Normalde Izmir Vosmer FRlar icin bu kdr indirim yapmiyor ancak benim arac kendilerinden kaynakli iki ay kadar gecikmeli geldigi icin %1.8 dolaylarinda bir indirim yaptilar. Soylediklerine gore gumruk fiyati uzerinden %3 indirim yapmislar ama sanmiyorum o kadar oldugunu

|
    |

• Çavuş
    73 Mesaj
    kasko şirketlerinin zaman zaman hediye ettiği auto king ten çift bölge mini onarım, sonraki dönemlerde kasko yenilerken prim artışı olarak karşımıza çıkabilirmi?

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

Bakarsın benim dizel dsg Leon'u ona verip ben FR DSG alırım

Arkadas arkadasin leon tedarikcisidir nede olsa bayiilerle yaptigim gorusmelerdeb sonra anladigim kadariyla fr dsg ye dusunduklerinden fazla talep gelmis hep

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: tengizhan

kasko şirketlerinin zaman zaman hediye ettiği auto king ten çift bölge mini onarım, sonraki dönemlerde kasko yenilerken prim artışı olarak karşımıza çıkabilirmi?

Adi ustunde hediye ettikten sonra bahsettiginiz gibi bir durumla karsilasirsaniz bir bahane bulup o ilave prim artisini size odettirebilirler. Adamlarin gunahini almayalim ama bu ulkede her sey olabilir biliyorsunuz :)

|
    |
    Merhaba,

İmzamdaki araç ile ben de aranıza katıldım. Aracı almadan önce ve sonra paylaşımlarınızdan çok yararlandım. Faydalı ve keyifli bir forum ortamınız olduğunu düşünüyorum. Şimdilik aracımdan memnunum. Daha önce 2009 model Focus 1.6 otomatik titanyum kullanıyordum. Ona göre çok daha atik ve tasarruflu bir araç olduğunu söyleyebilirim. DSG şanzıman çok büyük bir ayrıcalıkmış. Maalesef manuel ile çok fiyat farkı var fakat düşünen herkese DSG konforunu tavsiye ederim. Focusa göre süspansiyonun daha sert olduğunu söyleyebilirim. Bu zaten belirtilmişti. Bunda 17 inch lastiklerin de payı vardır. Yol tutuşu, hızlanma isteği ve direksiyon konforu daha üst düzeyde. Focusun da yol tutuşu kötü değildir fakat bence bu daha üst düzeyde. Eşim bile bu farkı hissetti. Yola daha fazla yapıştığımızı hissediyoruz. Yakıt tüketimi olarak 4 ileri otomatik focusa göre elbette çok daha iyi. Değişimin önemli sebeplerinden biri de bu yakıt farkıdır. Focusta şehir dışı ne yaparsam 7 lt altını hiç göremedim. Bununla 5 lt seviyesine düşebiliyorum. Şehir içinde ise focusun tüketimi inanılmazdır. Bazen 11-12 lt tükettiğimiz olurdu. Bununla ise 7-8 litre aralığında tüketiyorum.

Aracın dış ve iç görünümünü özellikle beğeniyorum. İç mekan kalitesini yeterli buluyorum. Golf ile kıyaslandığında aradaki 10 bin tl fiyat farkına değecek bir fark görmüyorum. Full led paketi özellikle istedim. bunun için 4000 tl vermek fazla gelebilir ama aracı da çok darklı bir görünüme sokan bir ayrıcalık bence. Sunroof veya led paket tercihi yapmak zorunda kalan varsa led paketi öneririm. Elbette mümkünse ikisi de olsun.

• Çavuş
    43 Mesaj

önceki kasko dönemimde mini onarimdan yararlanmistim, sonrasinda da herhangi bir sekilde problemle karsilasmadim tekrar kasko yenilememde. Üstelik kasko yaptigim şirketi değiştirdiğim halde..
    bi' sıkıntı olacagini zannetmiyorum size de..
    |
    |
    tengizhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    397 Mesaj

Bence mini onarım güzel bir uygulama hem kasko bozulmuyor hem de hasar kaydına girmiyor. En azından bende öyle oldu. Küçük tampon hasarları ve sürtmeler için kaskoyu elletmeden kullanılabilecek bir olanak.
    |
    |
    tengizhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Eski Kullanıcı Adı:
    junkerss

16" style jant + lastikleriniz iyi durumda ise 900-1000 tl civarına ikinci elde satabilirsiniz. ancak lastikçiye verirseniz ölü fiyata alır. 400-500 tlye ancak sayar. zaten lastik para etmiyor... ama tanesi 800 tl olan orjinal aliminyum jantın 4 tanesini de öldüm pahasına vermenin anlamı yok... lastik zamanla bozulur özelliğini yitirir ama janta bir şey olmaz.

mesela ben çıkan jant lastiğimi satacaktım daha sonra vazgeçtim. ilerki dönemde 17" jantları boyatacağım o ara 16" lerle gezerim. kışın filan 16" lere kışlık lastik alıp takacağım. daha ekonomik oluyor.

17" janta geçince bir ayar veya kalibrasyon yapmak gerekmiyor. sadece yeni jant lastikten sonra lastik basınçlarını ayarlayıp ekrandan basınçları kaydet demek lazım.

benim 17" jantlarım bana 1800 tl civarına mal oldu. ufak tefek çizikleri olanlar vardı onları boyattım ama sağolsun jantı lastiğe geçiren yer haşat etti. bana müsait bir zamanda gel hatamızı düzeltecez biz boyatacaz vs dediler. bakalım... düzgün bir yer bulursam orjinal şekilde yaptıracağım.

araç biraz hantallaşıyor ve siz aracın o haline alışana kadar 1 lt fazla yaktırıyorsunuz araca. çünkü eski atikliğini bekliyorsunuz. ama alıştıktan sonra yakıt pek farketmiyor.

16" janttaki ani zıplamalar daha soft ve lineer hızlanma halini alıyor. direksiyon anlamında ise daha kontrollü ve stabil oluyor araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi junkerss -- 30 Temmuz 2015; 18:06:19 >
    |
    |
    serdaragorn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

BEYAZ SEAT LEON 5F 1.4 TSI 140 HP MANUEL STYLE LED PLUS + SUNROOF + 18&quot; PERFORMANCE

• Yüzbaşı
    560 Mesaj
    Manuel vites aracimda vites değiştirirken gicirti oluyor.arac 5800 km de yeni olmaya basladi bu ses.nedir bu ses bilen yasayan var mi?

|
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    junkerss

Gıcırtı nerden geliyor? Debriyaj pedalından mı?

|
    |
    leoncucan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

BEYAZ SEAT LEON 5F 1.4 TSI 140 HP MANUEL STYLE LED PLUS + SUNROOF + 18&quot; PERFORMANCE
  • Yarbay
    2505 Mesaj
    Arkadaşlar merhabalar

Bugün 1.4 125 hp Gri renk fr ile aranıza katıldım araç pazartesi teslim edilecek

En çok merak ettiğim konu yakıt tüketiminiz ne durumda acaba bu motor ile
    quote:

Orijinalden alıntı: junkerss

Gıcırtı nerden geliyor? Debriyaj pedalından mı?

Hayir vites kolunun kendisinden geliyor.vitesin kolunun icinde gicirti oluyor vites degistirirken

150km oldu 8.0lt ye düştü uzun süreli ortalamam. Ben biner binmez yakit aldim. Yakit aldiktan itibaren 6.8lt oldu.
    1. Viteste kalkis yaparken 3-4 kez sanzimandan ses geldi. Vitesi tam atmadan mi debriyajdan ayagimi kaldiriyorum bilmem ama diğer araclarimda olmadi hic.

bendede bazen 1. vitese tam geçmeme sorunu var.ayrıca debriajım çok yukarda kavrıyor bazen bi kaç gün başka araba kullanıp leona dönünce yokuşta titretme veya sarsıntılı vites geçişi yaptığım bile oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vampirelf -- 30 Temmuz 2015; 22:52:41 >
    |
    |
    merhaba arkadaşlar bende yarın 1.6 tdi dsg full led 17 jant kırmızı aracımla aranıza katılıyorum yarın teslim edilecek doğus ankaradan 78000 tlye geldi normal fiyatı 80300 dü indirimin iyi olduğunu düsünüyorum hediye olarak ne veriyorlar anahtar kılıfı harici zorlayan varmı

Orijinalden alıntı: costamesa

merhaba arkadaşlar bende yarın 1.6 tdi dsg full led 17 jant kırmızı aracımla aranıza katılıyorum yarın teslim edilecek doğus ankaradan 78000 tlye geldi normal fiyatı 80300 dü indirimin iyi olduğunu düsünüyorum hediye olarak ne veriyorlar anahtar kılıfı harici zorlayan varmı

Ben liste fiyatı üzerinden 3300tl indirim almıştım. ( 85500- 82200) Teslim alalı 6 gün oluyor. Anahtar kılıfı harici elle tutulur gözle görülür (boya koruma vb. şeyler harici ) bir şey vermiyorlar genelde.
    |
    |
Bey Azura
haberler
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.