Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (1394. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
57.733
Cevap
368
Favori
2.584.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13921393139413951396
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracın kredi işlemlerini bitirdim ve persembe aksamı teslim aliyorum sizlere aldigim indirim hakkinda bilgi veriyim belki faydasi dokunur.

Liste fiyati 85500tl ( 1.6 110hp tdi dsg + advance + sunroof + karartmali cam + seat sound )

Aldigim fiyat 82200tl. Üstüne golften dolayı %1 indirim daha 81350tl de anlastık.

82200 e inerken 2000tl + %2 denildi de %2 nasil 1300tl ye denk geldi bilmiyorum 1700 olmasi lazımdı ama net fiyattan dendi çok sorgulmadım. Sadakat indirimi direkt %1 oldu.

Ayrıca leon alacak insanlara bence söylenmesi gereken bir ön bilgi de kasko fiyatları. Golf 1450tl mi ne tuttu axa olmasi lazim 92000tl fatura fiyati, leon 81350 tl ile nasil oluyorsa 2300 cikti ak sigorta ile. Mafre midir nedir 1900 veriyor ama yorumlar rezalet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serdaragorn S kullanıcısına yanıt
    Serdar hocam, akşam akşam beni yine gaza getirdin ya
    Ne güzel forum dünden beri sakindi yahu

• quote:

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

quote:

Orijinalden alıntı: firozat

Vag-Com ile XDS ayarını strong yani güçlü olarak ayarlayıp test eden oldumu hiç
    Kendi aracımızda ve iki arkadaşımın aracında bu şekilde ayarladım ama uzun süreli test etme şansım olmadı.
    Müsait bir zamanda sert şekilde test etmeyi düşünüyorum

XDS nedir? diye soracak olan olursa

Fırat abi, sen şimdi XDS falan dedin. Çok sayın mühendis arkadaşlar alınacak.
    Türkiyenin en büyük otomobil üreticisinin bilmem ne bölümünde çalışan, TMMOB üyelik kimlik kartı olup burada paylaşan kişiler bizden daha iyi anlar. Ben ne anlayacam, sen ne bileceksin. Birazdan damlar zaten, yorum yapar.

Kimmiş o yahu Yazlıktaydım bir süre foruma uğramamıştım o sıralarda yazılmış sanırım.
    Bilimsel olarak hangi durum mümkün değilmiş veya olumsuz yanı neymiş?
    Tek olumsuz yanı devamlı sert kullanımlarda fren balatalarını çabuk bitirir. Maksimum 5bin kilometre fazla bitirse ne olur beni daha fazla yolda tutacaksa.
    Anlayacağımız şekilde bilimsel açıklamalı bir cevap gelirse ikna olabilirim, benimde mühendis kimlik kartım var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firozat -- 22 Temmuz 2015; 1:00:22 >

• quote:

quote:

Vag-Com ile XDS ayarını strong yani güçlü olarak ayarlayıp test eden oldumu hiç
    Kendi aracımızda ve iki arkadaşımın aracında bu şekilde ayarladım ama uzun süreli test etme şansım olmadı.
    Müsait bir zamanda sert şekilde test etmeyi düşünüyorum

XDS nedir? diye soracak olan olursa

Fırat abi, sen şimdi XDS falan dedin. Çok sayın mühendis arkadaşlar alınacak.
    Türkiyenin en büyük otomobil üreticisinin bilmem ne bölümünde çalışan, TMMOB üyelik kimlik kartı olup burada paylaşan kişiler bizden daha iyi anlar. Ben ne anlayacam, sen ne bileceksin. Birazdan damlar zaten, yorum yapar.

"Çok sayın mühendis arkadaşlar alınacak."

Sataşmadan duramadınız
    Neden hep ben en iyisiyim adabındasın Biraz saygı ve ağırbaşlılık çok mu zor

.... Bende mühendisim kimyacıyım tüm zümreyi belli bir meslek grubunu hedef alan alaycı mesajın forumun gidişatını tekrar örseledi

makul olan özür dilemek ama tamamen saldırmama üsluplu cevap verme ihtimalli ümidim yok değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinanleon -- 22 Temmuz 2015; 1:18:35 >

• firozat kullanıcısına yanıt
    Aman abi, senin kimlik kartın ne ki?
    Adam TR nin en büyük şirketinde mühendis. Kimliği bile var biliyor musun, hemde burada paylaştı

Benim kişisel gözlemlerim virajda aracın direksiyonun sertleşip turu azaldığı yönünde. Ve araç çizgiye daha çok yapışıp sağa sola pek yatmıyor.

Benim kendi gözlemim bu şekilde. Belki direksiyonun sertleşmesi psikolojik gelmiş olabilir. Ama araç çizgide daha iyi yol alıyor.
    Arka taraf daha az yan yatıyor.
    Fren balatası da çok aşınmaz abi, görende sabah akşam dizel arabayla yanlıyoruz sanacak
    Bu arada Scirocco da sanırım strong ayarda.
    Daha spor araçlarda varsayılan ayar strong olarak yapılmış. Golf ve Leon gibi araçlarda normal ayarda. Ender elektronikteki arkadaş bu kodu yurtdışı forumlarında görmüş. Bayağı tavsiye edilmiş sanırım. İnsanlar test etmiş olmamalılar ki beğensinler.
    Virajlarda içte kalan lastiklere biraz daha sert fren yapmasının balata ömründen başka bir eksiğinin olmayacağını ve aracın elektronik diferansiyel kilidi sayesinde çizgide daha stabil gideceğini söyledi. Bende ikna edip açtırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gürbüz G -- 22 Temmuz 2015; 1:16:35 >

• firozat kullanıcısına yanıt
    Valla ben arabaların teknik konularından hiç anlamam eski arabam golfdu silecek suyu bitti kaputu açıp suyu koymam yaklaşık 1 saat sürdü zaten kaputu açmam yaklaşık yarım saat sürdü su tankını bulmam da bi o kadar sürdü o yüzden teknik konular da yorum yapmasam daha iyi olur

Ama arkadaş sanırım ford otosan da erge ya da arge biriminde gorevliymis teknik bir şeyler yazılıydı ama anladım desem yalan olur

• Ben senin fake hesap olduğuna inanıyorum. Kim olduğunu da az çok tahmin ediyorum. Yazdıkların ve bunları yazarken kullandığın emoji ve belli kalıplarla.
    Ne diyeceksin @Geh

• quote:

Ben senin fake hesap olduğuna inanıyorum. Kim olduğunu da az çok tahmin ediyorum. Yazdıkların ve bunları yazarken kullandığın emoji ve belli kalıplarla.
    Ne diyeceksin @Geh

Tahminim gibi cevap, seviyenize inmeyeceğim lütfen belli bir meslek grubunu hedef alarak genele sokmayın. Tartışmayacağım. Kimlik resmi paylaşan kişiye dahi alaycısınız. Fake ?
  • @GürbüzGeçmiş mesajlara pek hakim değilim. Durum neyse, teknik olarak mümkün olmayan konuya teknik bir açıklama bekliyorum ben
    Ford otosanda benimde kuzenim çalışıyor araştırma geliştirmede çizim yapıyordu yanılmıyorsam ama orda çalışıyor olması her konuya hakim olduğu anlamına gelmiyor.
    2011 Seat Leon'u varken oda bazı şeyleri bana sorardı nolmuş ki
  • quote:

@GürbüzGeçmiş mesajlara pek hakim değilim. Durum neyse, teknik olarak mümkün olmayan konuya teknik bir açıklama bekliyorum ben
    Ford otosanda benimde kuzenim çalışıyor araştırma geliştirmede çizim yapıyordu yanılmıyorsam ama orda çalışıyor olması her konuya hakim olduğu anlamına gelmiyor.

Bunlar kibirli ve egoları yüksek tayfadan Fırat abicim.
    Önceki mesajımı editledim. Senin ingilizcen de iyi sanırım. Seat ve golf yurtdışı forumlarına da arada bir göz gezdirebilir misin?
    Ben pek anlayamadım da

• Exxcrea kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun aracınız Allah kaza bela vermesin güzel günlerde kullanın

Kasko konusunda ben 5 yıllık %50 - %60 belkide %40 di tam emin değilim ama güzel bu hasarsizlik indirimin vardı, hasarsizlik indirimi artı %25 özel kurum indirimi ile full kaskoyu fr aracıma mart ayında 760 tl ye yaptırdım hasarsizlik almamış olsaydım ki hasarsizlik aracı eşim üzerine aldığım için belli şirketlerde geçerliydi hasarsizlik olmadan 1350 ile 2900 arası ful kasko fiyatı aldım hepside yetkili servis anlaşmalı,

Bence firma vs den ziyade yetkili servis anlaşması önemli
    Sonuçta Allah göstermesin kaza bela durumunda çek fotolari ya da çağir polisi tuttur tutanağı çağir servisten cekiciyi doğuş ile kasko uğraşsın
    bu servis ile anlaşmalar yıllık olarak yapılıyormus ben mart başında yaptığımdan kaskoyu yeni sene anlasmazsa servisle o sıkıntı olur belki ilk iki ay için,
    servis ile görüştüm kasko yapmadan söyledikleri servis ile anlaşmalı olsun önemli olan o dediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frleonfr -- 22 Temmuz 2015; 1:28:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sinanleon

quote:

Ben senin fake hesap olduğuna inanıyorum. Kim olduğunu da az çok tahmin ediyorum. Yazdıkların ve bunları yazarken kullandığın emoji ve belli kalıplarla.
    Ne diyeceksin @Geh

Tahminim gibi cevap, seviyenize inmeyeceğim lütfen belli bir meslek grubunu hedef alarak genele sokmayın. Tartışmayacağım. Kimlik resmi paylaşan kişiye dahi alaycısınız. Fake ?

Bence de, sen fazla uzatmadan seviyeme inip çıkma.
    Hadi eyvallah.

• ognemir kullanıcısına yanıt
    Her ilde arabayı deneyecek mutlaka bir iki iyi yol var. Bende ailem olmadıgı zmanalarsa bu denemeleri yaptım. 80.120 gayet tatminkardı dizel dsg de. Octavia ile kapışmışlığım ve dikizde bırakmışlığım var S modda. Aynı araçla Ziganaya çıktım kop dağına çıktım. Kararlı bi şekilde çiktı devir ve vites kaybı yaşamadım.

• quote:

quote:

@GürbüzGeçmiş mesajlara pek hakim değilim. Durum neyse, teknik olarak mümkün olmayan konuya teknik bir açıklama bekliyorum ben

Bunlar kibirli ve egoları yüksek tayfadan Fırat abicim.
    Önceki mesajımı editledim. Senin ingilizcen de iyi sanırım. Seat ve golf yurtdışı forumlarına da arada bir göz gezdirebilir misin?
    Ben pek anlayamadım da

Yanlış anlamaman dileğiyle
    gürbüz hocam sen de o konuda çok masum değilsin çok sert yazdın muhendis arkadaşa
    Dışardan bakan biri olarak konuyu sertleştiren sizdiniz üzerinden uzun zaman geçti isterseniz mesajlarinizi tekrar bi okuyun

Herkese iyi geceler

• frleonfr kullanıcısına yanıt
    Devrem, ben haksız yere sinirlenmedim yalnız.
    Kendi kişisel gözlemimi, kanaatimi yazdım. Hiç alakasız bir şekilde cevap verdi. O öyle olmazda, ben şöyleyim falan da. Çalıştığım yer burası, kimliğim bu falan.
    Bunlara sinirlendim. Banane onun mesleğinden yahut işinden?
    Vag gurubu bu ayarı daha spor araçlarda strong olarak işaretlemiş. Bizde aynı ayarı bizim Leonlara açtık.
    Sadece virajda içte kalan tekerleğe fren uygulayarak aracın çizgide kalmasını sağlayan elektronik bir sistem. Bunu ne kadar uzatmıştı.
    Neyse demek istediğimi anlatabildim sanırım.
    Herkese iyi forumlar.

• Gürbüz G kullanıcısına yanıt
    Biz forumda 40 kişiyiz az çok 40 ımızda birbirimizi biliriz..
    kendi hesabı tepki almasın yada biri ile kavga edince yandaş toplama adına açılmış bir hesap.
    forum tartışma ve doğtuyu beraberce bulma ortamıdir. Bu tip art niyetli hesaplara fazla prim verme.. tek bir yararlı paylaşımı olmadan sırf milletin söylediklerinden kavga çikarmaya çalışan bir hesap.. bence engelle.. zira ben şuan tam olarak engelliyorum.

Taman devrem firozata yazdığım mesajı da siliyorum ben çok hakim değilim sadece okudugum ve aklımda kalanlari yazdım tekrar iyi geceler

• quote:

Orijinalden alıntı: frleonfr

Taman devrem firozata yazdığım mesajı da siliyorum ben çok hakim değilim sadece okudugum ve aklımda kalanlari yazdım tekrar iyi geceler

Eyvallah devrem, inşallah 150 ps ACT manuel bir FR ın daha olur.
    O kadar da isteyerek almıştın Leonu. Rabbim tekrar nasip eder inşallah.

• frleonfr kullanıcısına yanıt
    Kavgayla bir yere varamayız. Bilmediğim bir konuyu googleden araştırmaktansa forumdan öğrenmek daha keyif verici. Cevaba ulaşamazsam google amcaya soruyorum..
    ama insanlar bildiğini junkers givi mütevazi bir dille anlatmıyor. Karşisındakini küçuk görüp cevaplamalar yapılınca iş raydan çıkıyor.
    arabaları bildiğimiz kadar insanları bilmiyoruz malesef.
    empati ile yaklaşiyorum. Ve birkaç kişi hariç herkesin kaale alınması gerektiğine inanıyorum. Kaale almadığım insanları zaten engelledim. O yüzden bu mesajı okuyabilenler üzerine alınmasın.

Oryada üyeyim. Ama bir konu başlığı yok karışik geliyor orası. Zaten arabayı sattığım için burya vallahi dost muhabbetine geliyorum..

• 
Sayfa: önceki 13921393139413951396
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.