Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (132. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: kutayy
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir - 7 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
57.711
Cevap
368
Favori
2.584.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.youtube.com/watch?v=pOQ_FMQbci4

Full LED farların videosu gece aydınlatması. Keşke video biraz daha kaliteli olsaydı... En azından merak edenler için fikir verebilir...

Sevgiler, Saygılar.
  • http://www.youtube.com/watch?v=-04Y05H_aWY

Daha önce kendim sormuştum ve bir cevaba ulaşamamıştım... Şu ana kadar. Media System Plus (ve tabii ki Navigasyon) paketlerinde video oynatmak mümkün.
  • 1.2 tsi dsg style+full led+sunroof +5.8 ekran düşünüyorum bağımsız süspansiyon olmadığını söylediler doğru mu? Bu konforu çok etkiler mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakitay

1.2 tsi dsg style+full led+sunroof +5.8 ekran düşünüyorum bağımsız süspansiyon olmadığını söylediler doğru mu? Bu konforu çok etkiler mi

Merhaba,

Güzel bir kombinasyon. Önceki arabanıza da bağlı olmakla beraber zaten 17" Jant seçmediğiniz için (standart olarak 16" ile gelir) konfor konusunda endişelenmenizi gerektirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum. Zaten FR değil de Style aldığınız için biraz daha yumuşak olacaktır süspansiyon. Daha bilgili arkadaşlar da yardımcı olacaklardır. 150 bg ve altı modellerde arkada bağımsız süspansiyon olmadığı doğrudur. Ancak şu ana kadar gerek yerli, gerek yabancı inceleme, forum ve kaynaklarda herhangi bir şikayet okumadım.

Saygılar :)
  • 17 jant eklemeyi unutmuşum 16 lıklar pek hoşuma gitmedi ustundeki . 17 yapınca bağımsız olmamasının dezavantajını yaşarmıyım. fr donanımda ön arka park sensörleri opsiyonmu koymuşlar donanım tablosunda göremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakitay -- 23 Mayıs 2013; 3:12:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: entropi13

quote:

Orijinalden alıntı: ccoc

quote:

Orijinalden alıntı: Sert-aç

quote:

quote:

quote:

BİR KAÇ GÜN ÖNCE LASTİKLERLE İLGİLİ ŞİKAYETLERİM VARDI KONFORSUZ DİYE .TÜM CÜMLELERİMİ GERİ ALIYORUM. LASTİKLERDE SIKINTI YOK. ALDIĞIMDAN BU YANA LASTİK HAVALARINA HİÇ BAKMADIM. 3 AYDIR BAYİDEN ALDIĞIM ŞEKLİYLE KULLANIYORDUM. BUGÜN BİR BAKAYIM DEDİM.HER LASTİKTE YAKLAŞIK 38 PS GİBİ HAVA VARDI.BUNLARI KILAVUZA BAKARAK ÖNLERDE 32 YE ARKALARDA 30 A İNDİRDİM. ARACIN SÜSPANSİYON KONFORU 180 DERECE DEĞİŞTİ DİYEBİLİRİM. GOLFÜN SÜSPANSİYONLARI DAHA YUMUŞAK DİYE YORUM YAPMIŞTIM. YANILMIŞIM. ARACINI ALAN ARKADAŞLAR MUTLAKA LASTİK BASINÇLARINI KONTROL ETSİNLER. SERVİSLER SALLA PATİ DOLUM YAPIYORLAR ÇÜNKİ.

Dunlop tu dimi

evet hocam dunlop .

Sizden sonra baya bi arastirma yaptim ve cogu formu okumustum dunlop a hep ovgu vardi...duzeldigine sevindim..simdi bizim aracin onler 32 arka 30 mudur bole mi ayarlicaz

araçta 3 kişi ve yarı bagaj ağırlığa kadar ön 32 arka 29 ps, araç tam dolu iken arka 36 ps ön aynı olması lazım.

lastikleriniz kaç inç

205/55/16

• lastik hava basınçları haftada bir, en azından iki haftada bir kontrol edilip ayarlanması lazım.arabanın nimetlerinden faydalabilmek için bu şart. 3 aydır aracın süspansiyonları biraz sert zıplatıyor, ses yapıyor diyordum. hatta virajlara biraz sert girdiğimde araç önden kayma yapıyordu. arabadan soğumaya başlamıştım neredeyse. meğer fazla havadan dolayı yapıyormuş bunları. günaydın dedim kendime. 1-2 ps fazla veya eksik hava olması bile aracın sürüş karakterini etkilemeye başlıyor. fazla hava yol tutuşu azaltıyor ve aracı konforsuz hale getiriyor, bozuk zeminlerin daha fazla hissedilmesine sebep oluyor. fabrika ne derse o basınç değerlerini kullanmak lazım.ne lastikçiler ne servis bunu önemsemiyor. 35 bas gitsin diyor. kışın değil ama özellikle yazın lastik içindeki hava dahada genleşip 37-38 pslere çıkıyor. Allah korusun uzun yollarda patlama riski bile olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cakitay

1.2 tsi dsg style+full led+sunroof +5.8 ekran düşünüyorum bağımsız süspansiyon olmadığını söylediler doğru mu? Bu konforu çok etkiler mi

hocam geçen yıl bende jetta vardı ve arka süspansiyonlar tam bağımsızdı. şu an aracım yeni leon. arkada sabit aks var ve süspansiyonları daha konforlu yol tutuşuda çok daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_3277

Dizel dsg, 17" jant, led paket, sunroof. Aracıda Mercedes beyazı varya hani kırık beyaz kremsi (bunu daha öncede yazmıştım) ona kaplattım. Aynalarda siyah, araç dehşet bişey oldu valla

sayın hocam. size birkaç sorum olacaktı. bende standart leon tdi style donanım var. malum üzerinde 16'lık jantlar var. ancak alırken 17 jantlara içim gitmişti. nasıl konforundan memnunmusunuz. bozuk yollarda sarsıntı oluşturuyormu süspansiyonları gürültü yapıyor mu? birde aracı istanbulda mı kullanıyorsunuz?

• selcuk_3277 aracın fotoğrafları her acıdan koyarsan çok iyi olucak... benim paketime yakınsınız görmek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tigerr -- 23 Mayıs 2013; 9:33:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrimReaperTH

http://www.youtube.com/watch?v=pOQ_FMQbci4

Full LED farların videosu gece aydınlatması. Keşke video biraz daha kaliteli olsaydı... En azından merak edenler için fikir verebilir...

Sevgiler, Saygılar.

Bana oldukça başarılı göründü.
  • bencede gayet yeterli hocam sıkıntı yok...
    asıl sıkıntı türkiye ye 2.0 tdi ne zaman gelicek veya getirecekler mi??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mordeaur

quote:

Orijinalden alıntı: GrimReaperTH

http://www.youtube.com/watch?v=pOQ_FMQbci4

Sevgiler, Saygılar.

Bana oldukça başarılı göründü.

Hepsini izleyemedim ama uzun farlar acik gibi gordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Valla 17'' jantlar hem konfor olarak hem de görünüm olarak gayet iyi. Aracın yere daha çok yapıştığını hissettiriyo insana ve de abartılı bi gürültü kesinlikle yok. Varsa imkanın al derim. istanbul'da kullanıyorum evet.
  • Teşekkürler ama yinede aklımda kalsın servise gidince soracağım varsa yapmalarını isterim yoksa sağlık olsun :)

Bu arada lastikleri bayi size vermeden önce kontrol etmesi lazımdı, hatta tırın üzerinde nakliye esnasında sebebini bilmiyorum ama 40 Psı ile araçların geldiğini, bayinin hatası nedeniyle bayi çıkşı kazan yapan bir vatandaş bile haberlere konu olmuştu ve bu lastik basıncı yüzünden bayii yi suçlamıştı, diye hatırlıyorum..

Sizin adınıza sevindim..Güle güle kullanın..
  • O zaman benimkilerde epey fazla;) kaç olduğunu söylemeyim ama fazla oldu, suçlu kim??

Suçlu kitapçık..

Bende azıcık indireyim bakarsın lastiklerin konforundan memnun kalırım ve değiştirmem..
  • quote:

Hepsini izleyemedim ama uzun farlar acik gibi gordum

Uzunları ara ara açıyor. Kullanmadan videoya göre yorum yapmak zor tabii ama yine de fena durmuyor.
  • sanırım belli hızlarda uzunları açıyor veya far yükseklik ayarı yapıyor.
    nerede okuduğumu tam bilmiyorum ama sanırım forumdan bir arkadaşımız diyordu; 110 km den sonra far ayarını otomatik yapıyormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferithhh

sanırım belli hızlarda uzunları açıyor veya far yükseklik ayarı yapıyor.
    nerede okuduğumu tam bilmiyorum ama sanırım forumdan bir arkadaşımız diyordu; 110 km den sonra far ayarını otomatik yapıyormuş

Evet o muhabbete bende dahil olmustum ancak arkadasin dedigi kadaroyla bu ozellik satin alinan bi ozellikmis turkiyede yokmus

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ferithhh

sanırım belli hızlarda uzunları açıyor veya far yükseklik ayarı yapıyor.

Evet o muhabbete bende dahil olmustum ancak arkadasin dedigi kadaroyla bu ozellik satin alinan bi ozellikmis turkiyede yokmus

110 dan sonra farlarin bir miktar yukarıya kalkması led farlarda standart. Fakat karşıdan gelen ışığı tespit edince uzundan kisalara gecen light assist özelliği henüz Türkiye'de satılmıyor.

• 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.