Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (127. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57.732
Cevap
368
Favori
2.584.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynı özellikteki a3 o paraları etmez diye almadım, hiçte pişman değilim. Aracın içi yeterince geniş, dış görünüm gayet dolgun. Bu araba için küçük diyenler şaşırmış olmalı. Araç hafifleyince hızıda artmış, yan aynalarıda kaplatırken siyah yaptrdım dehşet bişey oldu. Tavsiye ederim. Foto ekleyince bi bakın derim. Lastiklerden çok bahsetmiş arkadaşlar, bende almdan önce sormuştum, bridgestone yada dunlop dediler ama pirelli cinturato geldi. ve gayet memnunum
  • Araçları olan arkadaşlar için soruyorum. Gerek sd kart gerekse usb olarak araca 2 gb kapasiteden fazla depolama ürünü takıp oynatabilen oldu mu acaba?
  • Aynı aracı ben nisanda sipariş ettim, Haziran 2. haftası teslim dedi şimdi aradı temsilci resmi açıklamadır "Sunroof teminindeki sorundan dolayı araçlar için teslim tarihi veremiyoruz ne zaman teslim edeceğimizide bilmiyoruz nasıl yapalım sunroofsuz yapalımmı sizin aracı?"

Hazirana kadar bekleyeceğim durum değişmezse iptal ediyorum bende.
  • bugün arabayı servise götürdüm. yazılım aktivasyonu yaptılar. arabayı aldım ilk gözüme çarpan direksiyon hafifleşmesi. multimedyada bazı iyileştirmelerin yapıldığını söylediler. ama arabanın direksiyonu çok iyi oldu. önceden biraz sertti hatta birkaç gün önce kullandığım golf7 nin direksiyonu daha hafif demiştim. leonunkide en az onun kadar yumuşadı. bu hali çok hoşuma gitti doğrusu. ayrıca servisteki test aracını kullandım. leon 1.2 tsi style. inanılmaz sessiz ve yumuşak geldi araç bana tüketimide 6,5 lt çok iyi doğrusu acaba benzinlimi alsaydım diye hayıflandım biraz. aracın üzerindeki lastikler conti premiumcontact 5 benim arabadaki dunloplara göre çok sessizler ayrıca çukurlarda çok iyi esniyorlar. arkadaşlar benim arabada aldığımdan beri ön cam otomatikleri tutuk çalışıyordu. yani bazen çift tık yaptığımda camı otomatik indirmiyordu. servisteki eleman bunun yeni leonların çoğunda olduğunu ispanyaya bildirildiğini ve yakın bir zamanda düzeltileceğini söyledi. aracını alan arkadaşlar böyle bir sorun var mı sizlerde?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İki buçuk ay önce kapora verdik gelmesine daha 1 ay varmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccoc

bugün arabayı servise götürdüm. yazılım aktivasyonu yaptılar. arabayı aldım ilk gözüme çarpan direksiyon hafifleşmesi. multimedyada bazı iyileştirmelerin yapıldığını söylediler. ama arabanın direksiyonu çok iyi oldu. önceden biraz sertti hatta birkaç gün önce kullandığım golf7 nin direksiyonu daha hafif demiştim. leonunkide en az onun kadar yumuşadı. bu hali çok hoşuma gitti doğrusu. ayrıca servisteki test aracını kullandım. leon 1.2 tsi style. inanılmaz sessiz ve yumuşak geldi araç bana tüketimide 6,5 lt çok iyi doğrusu acaba benzinlimi alsaydım diye hayıflandım biraz. aracın üzerindeki lastikler conti premiumcontact 5 benim arabadaki dunloplara göre çok sessizler ayrıca çukurlarda çok iyi esniyorlar. arkadaşlar benim arabada aldığımdan beri ön cam otomatikleri tutuk çalışıyordu. yani bazen çift tık yaptığımda camı otomatik indirmiyordu. servisteki eleman bunun yeni leonların çoğunda olduğunu ispanyaya bildirildiğini ve yakın bir zamanda düzeltileceğini söyledi. aracını alan arkadaşlar böyle bir sorun var mı sizlerde?

Bu forumda aracını kullanarak gözlemlerini güncel bir şekilde paylaşan nadir insanlardan birisiniz. Bunun için öncelikle teşekkürler.

Yazılım güncelleme işine sevindim. Ön cam otomatiklerine gelirsek, aracın kullanma kılavuzunda tek tuşla açma kapama için kısa süre basılı tutunuz şeklinde bir ifade var (Push down or pull up the window button briefly up to the second position). Siz ise bu işlemi çift tık olarak yaptığınızı söylüyorsunuz. Bunlar farklı işlemler gibi. Örneğin benim corsa'da da leon'daki gibi yapılınca çalışıyor. Acaba bu hususta sizin gözden kaçırdığınız bir nokta olabilir mi?

Son olarak araçta sd kart kullanıyor musunuz? Evet ise kaç gb lik?

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ironeagle

Kötü olmuş sizin açınızdan. Ankara gibi bir şehirde olmaması da ayıp bence . Şu an Ankara dışındayım döndüğüm zaman herhangi bir bayide görürsem sizi haberdar ederim. İyi akşamlar.

Kesinlikle ,aylardır tek bir bayi açamamaları komik gerçekten ve gördüğüm kadarıyla Seat ın Türkiye Facebook sayfasında vs. bu konu ile ilgili birçok yorum olmasına rağmen tek bir net cevap verememişler.Seat Türkiye nin garip tavrını anlayamadım,yine bu sayfadan bir üye Mayıs ayı sonunda açılacağı söylemişti ama ne olur bilemiyorum.Teşekkür ederim size de iyi akşamlar.
  • Ben İstanbul'daki satış temsilcime ve çankayada görev alan vw elemanına sorduğumda aksilik olmazsa mayıs sonuna açılacak dediler. 10 gün sonra göreceğiz. Açılır umarım da, ben de aracımı Ankara'dan direk seat bayisinden teslim alabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metomurti

quote:

bugün arabayı servise götürdüm. yazılım aktivasyonu yaptılar. arabayı aldım ilk gözüme çarpan direksiyon hafifleşmesi. multimedyada bazı iyileştirmelerin yapıldığını söylediler. ama arabanın direksiyonu çok iyi oldu. önceden biraz sertti hatta birkaç gün önce kullandığım golf7 nin direksiyonu daha hafif demiştim. leonunkide en az onun kadar yumuşadı. bu hali çok hoşuma gitti doğrusu. ayrıca servisteki test aracını kullandım. leon 1.2 tsi style. inanılmaz sessiz ve yumuşak geldi araç bana tüketimide 6,5 lt çok iyi doğrusu acaba benzinlimi alsaydım diye hayıflandım biraz. aracın üzerindeki lastikler conti premiumcontact 5 benim arabadaki dunloplara göre çok sessizler ayrıca çukurlarda çok iyi esniyorlar. arkadaşlar benim arabada aldığımdan beri ön cam otomatikleri tutuk çalışıyordu. yani bazen çift tık yaptığımda camı otomatik indirmiyordu. servisteki eleman bunun yeni leonların çoğunda olduğunu ispanyaya bildirildiğini ve yakın bir zamanda düzeltileceğini söyledi. aracını alan arkadaşlar böyle bir sorun var mı sizlerde?

Bu forumda aracını kullanarak gözlemlerini güncel bir şekilde paylaşan nadir insanlardan birisiniz. Bunun için öncelikle teşekkürler.

Yazılım güncelleme işine sevindim. Ön cam otomatiklerine gelirsek, aracın kullanma kılavuzunda tek tuşla açma kapama için kısa süre basılı tutunuz şeklinde bir ifade var (Push down or pull up the window button briefly up to the second position). Siz ise bu işlemi çift tık olarak yaptığınızı söylüyorsunuz. Bunlar farklı işlemler gibi. Örneğin benim corsa'da da leon'daki gibi yapılınca çalışıyor. Acaba bu hususta sizin gözden kaçırdığınız bir nokta olabilir mi?

Son olarak araçta sd kart kullanıyor musunuz? Evet ise kaç gb lik?

Teşekkürler.

teşekkür ederim hocam. deneyimlerimi paylaşmak beni mutlu ediyor. cama gelince , cam tuşunun iki kademesi var birinci kademeye kadar basınca siz bastığınız sürece camı indiriyor veya kaldırıyor. ikinci kademeye kadar basıp bıraktığınızda cam otomatik olarak aşağıya iniyor. işte ikinci kademeye kadar bastığımda cam bazen inmiyor ve tutukluk yapıyordu. servis elemanı diğer leonlarda da var deyince sizlere danışayım dedim. benim maksadım bugün servise gidince cam tuşlarını değiştirmekti garanti kapsamında.

• ben denizli batıdan fr+frplus siparişi verdim mayıs basında ve temmuz bası teslim edilecek dediler burda sunroof olayını görüp 2 yada 3 kez aradım hepsinde sorunsuz teslim olacak diyor ama burda okuyuncuda insan bi tedirgin olmuyor değil şimdi yine aradım kapanmış yarın sabahtan ilk işim aramak olacak bakalım hayırlısı
  • ben araçta sd kart değilde usb flash bellek kullanıyorum. onun boyutuda 8 gb. herhangi bir sorunla karşılaşmadım. ses sistemi çok kullanışlı ve ekran dokunma tepki hızı gayet yüksek. radyo frekansları çok basitçe ayarlanıyor ve aynı zamanda kanalları çok iyi çekiyor. geçen haftasonu kullandığım golfün radyosu çok cızırtılı idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: rachy
    ben denizli batıdan fr+frplus siparişi verdim mayıs basında ve temmuz bası teslim edilecek dediler burda sunroof olayını görüp 2 yada 3 kez aradım hepsinde sorunsuz teslim olacak diyor ama burda okuyuncuda insan bi tedirgin olmuyor değil şimdi yine aradım kapanmış yarın sabahtan ilk işim aramak olacak bakalım hayırlısı

Benim derdim de birebir bu. Anlamsız bir belirsizlik var. Hiç bir şekilde açık ve net bilgi alamıyorsunuz. İşte sistemde şöyle gözüküyor, tahmini şu zaman olur gibi kısıtlı ve daraltıcı bir açıklama var. Özellikle bir bayinin dediği diğerinin dediğini tutmuyor. Bu nasıl bir bilgi dağılımıdır? Bunu kesinlikle aşmalılar.

Bunların hepsi birikerek anlamsız bir strese sebebiyet veriyor. Marka kayırmak için demiyorum ama babama Volvo alırken adamlar aracı sipariş ederken verdikleri teslimat tarihini sadece bir gün oynattı. Ha belki bu kadarı denk gelmiş olabilir ama en azından bir netlik vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mordeaur -- 20 Mayıs 2013; 19:41:26 >

• Herkese Merhaba,

http://www.youtube.com/watch?v=zW7v7cwFAA4

2.0 TDI FR, Manuel vites. Düz bir yolda hız sabitleyici ile 125 km/h hıza sabitlendiği takdirde arabanın anlık yakıt tüketiminin 100 km'de sadece ve sadece 2,2 - 2,5 lt olduğunu gösteren ve 6'ncı viteste de sadece 2100 devir ile gittiğini gösteren hoş bir video. Otoyolda sakin kullanımda (otoyol hızlarında) arabada tık ses yok. Gerçekten çok hoş.

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrimReaperTH

Herkese Merhaba,

http://www.youtube.com/watch?v=zW7v7cwFAA4

2.0 TDI FR, Manuel vites. Düz bir yolda hız sabitleyici ile 125 km/h hıza sabitlendiği takdirde arabanın anlık yakıt tüketiminin 100 km'de sadece ve sadece 2,2 - 2,5 lt olduğunu gösteren ve 6'ncı viteste de sadece 2100 devir ile gittiğini gösteren hoş bir video. Otoyolda sakin kullanımda (otoyol hızlarında) arabada tık ses yok. Gerçekten çok hoş.

Saygılar

zevklE Izledim 3 dakkayI baska hicbir arac bana bunun verdigi hissi vermiyor ve izledikce dahada sabirsizlaniyorum 47 gun var daha:'(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

quote:

Orijinalden alıntı: Sert-aç

quote:

Orijinalden alıntı: one man one engine

Full led virajlarda dönüyor mu arkadaşalr?

hayır maalesef..hatta full led taktırdıgımızda donuse duyarlı on sıs farlarıda ıptal oluyor...

Bu ekslikten dolayı Full Led'den soğudum ama arka led stoplardan sebep düşünüyorum. Keşke arka led stopları golf gibi ayrı satabilseler.

Buna çok kafayı takmayın bence. Çünkü dönüşe duyarlı sis farı AFL tarzı birşey değil. Virajda sadece döneceğin taraftaki sis yanıyor. LED lerde ise viraj aydınlatmasını yeterince sağlıyor. Çok daha fazlasını istiyorsan LED lerin yanında birde sisleri açarsın, önün, sağın,solun heryer apaydınlık olsun

• quote:

yazılım güncellemesi iyiymiş. bende gittiğimde bir iki talebim olacak bakalım. bu arada cam tuşları ile ilgili bende bazen standartı yakalayamıyorum. ya ben ayarlayamıyorum yada araç . ben 2sn basık tutarak otomatik indirme yada kaldırma işini yaptırıyorum ama bazen olmuyor. belkide ben aceleci davranıyorum diye düşünüyordum.

• Hocam tam olarak dediğiniz gibi olmuyor, en azından citroen c5'de öyle olmuyor. Virajlarda yanan far çok işe yarıyor ve kör nokta bırakmıyor. Full led'de de dediğin gibiyse çok fark olmayacaktır ama kullanmadan anlamak zor. Full led'li araçla test sürüşü yaptım ama gündüz olduğu için sadece performans testi oldu.
  • Her servis yapabiliyormu guncelleme isini yada biz kendimiz yapabiliyormuyuz usb ye atip dosyayi ekrandan kurarak mesala

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Hocam tam olarak dediğiniz gibi olmuyor, en azından citroen c5'de öyle olmuyor. Virajlarda yanan far çok işe yarıyor ve kör nokta bırakmıyor. Full led'de de dediğin gibiyse çok fark olmayacaktır ama kullanmadan anlamak zor. Full led'li araçla test sürüşü yaptım ama gündüz olduğu için sadece performans testi oldu.

Doğrudur, dönüşe duyarlı sis farı kullanmadım. Sadece canlı olarak gördüğüm araçlardan yola çıkarak yorum yapıyorum. Ancak Leona sahip olduğum için rahatlıkla virajı iyi aydınlattığını söyleyebiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sert-aç

Her servis yapabiliyormu guncelleme isini yada biz kendimiz yapabiliyormuyuz usb ye atip dosyayi ekrandan kurarak mesala

yok hocam biz yapamayız. direksiyon altındaki bir yere cihaz bağlayıp öyle yapıyorlar. bir kaç saat sürüyor üstelik

• 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.