Şimdi Ara

##SEAT İBİZA TSI MOTOR ARAÇ SAHİPLERİ BURAYA ## (36. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
757
Cevap
18
Favori
44.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aracında sorun olan varmı ?
    Bizim ibizardan bir tanesi 3. Yil bakiminda kavraması değisti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne gibi bir şikayet vardı araçta?
    Bi de 3.yıl bakım ücreti ne tuttu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hg34

Ne gibi bir şikayet vardı araçta?

Yokusda araba durup kalktigi zaman ses yapiyordu
    Kavrama degisti
    Bakima 400 lira verdim on arka balata degisti 350 ona verdim 750 tuttu

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Ne gibi bir şikayet vardı araçta?

Yokusda araba durup kalktigi zaman ses yapiyordu
    Kavrama degisti
    Bakima 400 lira verdim on arka balata degisti 350 ona verdim 750 tuttu

Selam hocam.
    3. yıla kaç km ile girdiniz?
    400TL iyiymiş, 4-5 bin liralardan bahsediyorlar forumlarda şanzıman sorunlarında. Mutlaka yapılan işin kapsamı da önemli ama korkuyordum valla.
    Bir de, özel servis mi gittiğiniz yer?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sseker -- 23 Mayıs 2016; 16:35:51 >
  • sseker S kullanıcısına yanıt
    Para odemedim
    İyi niyet garantisi kampaminda

• quote:

Para odemedim

İyiymiş o zaman.
    Aracın kaç km olduğunu hatırlıyor musunuz hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sseker

quote:

Para odemedim

İyiymiş o zaman.
    Aracın kaç km olduğunu hatırlıyor musunuz hocam?

28,000 kmde
  • 3.yıl bakımı için hem kayseri hem adana 450 lira fiyat verdi. sadece yağ ve filtreler için çok yüksek bir rakam. ayrıca benzin filtresi de yok, yağ-hava-polen için bu fiyat.
  • Selamlar 1.2 tsi dsg 1.yıl bakımına girecek erya 505 tl fiyat verdi.
  • quote:

3.yıl bakımı için hem kayseri hem adana 450 lira fiyat verdi. sadece yağ ve filtreler için çok yüksek bir rakam. ayrıca benzin filtresi de yok, yağ-hava-polen için bu fiyat.
    quote:

Orijinalden alynty: Hg34

3.yyl bakymy için hem kayseri hem adana 450 lira fiyat verdi. sadece ya? ve filtreler için çok yüksek bir rakam. ayryca benzin filtresi de yok, ya?-hava-polen için bu fiyat.

3. yyl bakymy için 2015 Aralyk ayynda Ystanbul Erya: 650.-TL, Kayadibi: 670.-TL, Do?u oto:650.-TL fiyat vermi?ti. Sizin orasy gayet iyiymi?. :)
  • kakaleite22 K kullanıcısına yanıt
    Uzatilmis garanti oldugu icin 15 bin bakimini indirim uygulayarak 470 tlye yaptilar.

• Yaşadığim dsg sorunu

https://youtu.be/4P5ZNeV8IUw

• arkadaşlar merhaba,

megane 2012 bva aracım var. satılığa çıkardım ve sıfır leon ya da ibiza 1.2 tsi dsg almayı düşünüyorum. ikinci ellere 60-62 bin fiyat istiyorlar. leonun led paketli sıfırı için 71 bin istediler. ibizanın ki daha düşük haliyle

şimdi kendi aracımda yaşadığım sorunlardan bahsedeyim. yokuşta araç boğuluyor ve 50 km/h hızı geçmiyor kickdown yapmadığım sürece. klima açıkken aracın gaz pedalı hafifliyor, daha fazla gaz vermem gerekiyor yani.

sizin ibiza'nın yokuş performansı (klima açık ve kapalı) nasıl acaba ? araçta 3-4 kişi varken ve klima açıkken dik bir yokuşta zorlanıyor mu araç ?

bunun dışında 2016 dsg'lerde kronik problemler giderildi mi acaba bu konuda bilginiz var mı ?

diğer seçeneklerim ikinci el giulietta ve ds4. ancak giuliettanın ikinci eli ve yedek parçası, ds4'ün ise şanzımanında bahsedilen yığılma problemi korkutuyor.

fikirlerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 22 Temmuz 2016; 15:37:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KayTheRock

arkadaşlar merhaba,

megane 2012 bva aracım var. satılığa çıkardım ve sıfır leon ya da ibiza 1.2 tsi dsg almayı düşünüyorum. ikinci ellere 60-62 bin fiyat istiyorlar. leonun led paketli sıfırı için 71 bin istediler. ibizanın ki daha düşük haliyle

şimdi kendi aracımda yaşadığım sorunlardan bahsedeyim. yokuşta araç boğuluyor ve 50 km/h hızı geçmiyor kickdown yapmadığım sürece. klima açıkken aracın gaz pedalı hafifliyor, daha fazla gaz vermem gerekiyor yani.

sizin ibiza'nın yokuş performansı (klima açık ve kapalı) nasıl acaba ? araçta 3-4 kişi varken ve klima açıkken dik bir yokuşta zorlanıyor mu araç ?

bunun dışında 2016 dsg'lerde kronik problemler giderildi mi acaba bu konuda bilginiz var mı ?

diğer seçeneklerim ikinci el giulietta ve ds4. ancak giuliettanın ikinci eli ve yedek parçası, ds4'ün ise şanzımanında bahsedilen yığılma problemi korkutuyor.

fikirlerinizi bekliyorum.

önce 1.2tsi dsg ve şuanda 1.0 ecotsi dsg ibiza kullanıyorum. yokuşta boğulma olmuyor basınca hızlanıyor araç tabi bu yakıta negatif yönde etki ediyor. hızlanıcam illaki diye basınca anlık tüketim tavan yapıyor.

• Bugun araci 3. Yil bakimina goturdum
    Ekstra fren hidroliği degisti arka silecek
    Yagi kendim goturdum yag haric 400 lira odedim

• quote:

Bugun araci 3. Yil bakimina goturdum
    Ekstra fren hidroliği degisti arka silecek
    Yagi kendim goturdum yag haric 400 lira odedim

Cihanair selamlar, öncelikle Allah kaza bela göstermesin, 1 haftadır seat başlığı altında takılıyorum. Araçlarla içli dışlıyım ama seat daha önce hiç ilgilenmedğim ama şimdi f/p açısından gözüme en makul gelen araç. Ama eski bir kullanıcı olarak size sormak istediğim şu var. İbiza 2016 model, bu makyajlı kasa değilmi? arkadaşımda 2015 var bu onun biraz değişiği sanki.

Eğer makyajlı ise yeni kasa tahmini ne zaman gelir. Şundan dolayı soruyorum. 1.2 style ibiza düşünüyorum gider şimdi 2017 model alırım. alır almaz 2017 ortasında tanıtmasınlar yeni kasayı sonra :)
  • tuzlali20 T kullanıcısına yanıt
    2016 yilinda araba makyaj gordu
    Yeni kasasi 2017 de cikar buyuk bir ihtimal

• Bizim araçlarda triger zinciri kaç binde değişiyordu? Ya da zincir olduğu için ses vb yapmadan değişim gerekir mi?

• quote:

Bizim araçlarda triger zinciri kaç binde değişiyordu? Ya da zincir olduğu için ses vb yapmadan değişim gerekir mi?

Zincirden ses gelince servis degistiriyor bizim araclarda bazen zincir uzamasi olabiliyor dikkat etmek lazim

• quote:

2016 yilinda araba makyaj gordu
    Yeni kasasi 2017 de cikar buyuk bir ihtimal

Hocam o zman şu aralar ibiza almak mantıklı değil yanlış mı anlıyorum? Madem yeni kasası çıkacak mutlaka şubat mart gibi duyurulur diye düşünüyorum?
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.